Аутор Тема: Ваша прва утакмица  (Прочитано 9446 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Србин ЦЗБГ

• Члан ФК
  • Поруке: 102
  • Репутација: +87/-32
Одг: Ваша прва утакмица
« Одговор #60 послато: 25 Децембар 2017, 15:23:10 »
Ћале ме први пут одвео на утакмицу на запад против Војводине, за датум нисам 100% сигуран, али ми се чини да је то била сезона 2004/2005. Те сезоне смо Вошу добили 3:0.

Ван мреже DenaraFCRS

• Члан ФК
  • Поруке: 755
  • Репутација: +461/-509
« Одговор #61 послато: 25 Децембар 2017, 15:26:40 »
Цитат

Na ovoj drugoj sam i ja bio.

Ето је моја прва утакмица. Хвала на линку  :biggrin:

На мрежи Николакш95

• Члан ФК
  • Поруке: 305
  • Репутација: +365/-62
  • ΚΑΤΑΙ ΜΑΓΙΚΟ!
« Одговор #62 послато: 25 Децембар 2017, 16:45:43 »
Моја прва утакмица је била пре 10-так година у Крушевцу. Напредак - Звезда. Победили смо голом Јестровића у другом полувремену. Од саме утакмице ми је у сећању једино остао гол, а посебно долазак Делија на стадион и кореографија са црвено - белим заставицама.
Прва утакмица на Мари је била у Робијевој ери. 2010. чини ми се. Сећам се јако добро утакмице, кореографије и резултата. Победили смо Офк-у 3:1, а после утакмице ми је ћале купио црвено - бели шал који и данас чувам као светињу.

Ван мреже Љута Крајина

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 98
  • Репутација: +87/-47
« Одговор #63 послато: 25 Децембар 2017, 18:20:02 »

На мрежи Djura Bg

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 460
  • Репутација: +406/-806
« Одговор #64 послато: 25 Децембар 2017, 19:51:55 »

Ili

Na ovoj drugoj sam i ja bio.
Jeste, to je ova druga cini mi se :) hvala na linku, a evo ima jos forumasa kojima je to bila prva utakmica :)

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Ван мреже dejan80

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 14.216
  • Репутација: +4791/-8042
« Одговор #65 послато: 25 Децембар 2017, 20:01:33 »
Jeste, to je ova druga cini mi se :) hvala na linku, a evo ima jos forumasa kojima je to bila prva utakmica :)

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Bas sam na tu i mislio, ove prve se iskreno ni ne secam, iskocila mi prva kad sam guglao.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Ван мреже DexDexter

• Члан ФК
  • Поруке: 410
  • Репутација: +132/-100
« Одговор #66 послато: 26 Децембар 2017, 11:17:52 »
22.04.1981.

Dinara Knin - Crvena zvezda 0:7

Strelci: Borovnica (3), Janjanin (2), Muslin i R. Savic

Prva na Marakani:

CRVENA ZVEZDA  :  PRIŠTINA   7:1  (2:0)

Beograd, 9. avgust 1987.

Stadion: Crvene Zvezde.  Gledalaca: 25.000.  Sudija: Eduard Šoštarič.

Strelci: Marović u 32. Đurović u 42. Prosinečki u 47. Binić u 51. Stojković u 50. (jedanaesterac), 48. (jedanesterac) i 90.minutu (jedanaesterac) za Crvenu Zvezdu a  Kuzeljević u 78.minutu za Prištinu.

Crvena Zvezda: Davidović, Šabanadžović, Marović, Krdžević (Đurović), Milojević, Krivokapić, Binić, Prosinečki (Nikolić), Musemić, Stojković, Mrkela.
« Последња измена: 26 Децембар 2017, 14:25:02 DexDexter »

Ван мреже BLOODHUNTER

• Пријатељ РСБ-а
  • Члан ФК
  • Поруке: 107
  • Репутација: +113/-69
« Одговор #67 послато: 26 Децембар 2017, 12:46:35 »
Ја не могу да се сетим датума тј. године. Знам да је ћале дошао по мене у школу (значи био је радни дан), за мене изненађење потпуно пошто је живео у Немачкој. Извео ме са часа и правац Маракана.Играли смо против Будућности Подгорица. Детаљи везано за утакмицу су да је Пикси играо за нас, Паладиум је држао покојни Мија Пијук, држао ногу у неком завоју на столици, поздравио се и испричао ћале са њим били су добри другови. Победили смо, мислим 2:1 или 2:0. Ми били на западу ја сво време гледао на север, није било пуно људи али се сећам бубњева и певања.
То су отприлике ти детаљи којих се сећам, значи период 1986-88 максимално. Ако неко помогне  :aplauz:

Ван мреже albatros

• Члан ФК
  • Поруке: 823
  • Репутација: +408/-171
« Одговор #68 послато: 26 Децембар 2017, 16:59:32 »
Prva utakmica Zvezde, prijateljska u Banja Luci protiv Borca. Čini mi se april 2001. godine. Dobili smo 1:0, gol je postigao Branko Jelić. Mislim da je bila neka pauza zbog reprezentacije pa je Zvezda izašla u kombinovanom sastavu. Zvezda u BL prvi put poslije rata. Stadion krcat. Bile se još one stare tribine na severu i jugu. Pjesma i baklje kroz "Gospodsku". Na stadionu bakljada i neka koreografije delija. Čak i lešinari ličili na grupu. Na utakmicu išao sa ocem.

Prva utakmica na Marakani, isto 2001. godine, Bajer Leverkuzen 0:0. Gledao sa istoka ali onaj sektor do severa. Više sam gledao sever nego teren. Na utakmicu sam zapeo sam iz RS autobusom. Pa kod rođaka u Pančevo. Taj me burazer vodio. Bajer imao strašnu ekipu, te godine igrali finale LŠ. Bio je tu Balak, Hans Jerg But, Lusio, Novotni,  Ulf Kirsten, Nojvil, Robert Kovač, Baštirk, Bernd Šnajder... U revanšu izduvamo 3:0. A kod nas ona generacija Pjanović, Aćimović, Lerinc, Marković... Na klupi Muslin. Atmosfera fenomenalna sa koreografijom "Samo jedna je Zvezda".

Ван мреже Bik Koji Sedi

• Ултимативни поглавица!
  • Члан ФК
  • Поруке: 7.381
  • Репутација: +4083/-5043
  • ZLIKOVAC I PROVOKATOR!
« Одговор #69 послато: 26 Децембар 2017, 20:44:32 »

Bese to derbi na Jna, izgubismo 1-2,  mislim da je Kralj branio ko sumanut.
Zaboravih koja godina beše, znam da su igrali Perica i Deki i da je dal tu ili na sledećem derbiju branio Jevrić za nas.
Ali imam kartu sa  prvog derbija na Mari, vidim datum se izlizao 27.09. devedeset i neke...
Dobili smo 2-0 znam da je Ognjenović izdominirao.

« Последња измена: 26 Децембар 2017, 20:57:50 Bela »

Ван мреже acer

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.331
  • Репутација: +801/-537
« Одговор #70 послато: 26 Децембар 2017, 21:06:38 »
Ћале ме први пут одвео на утакмицу на запад против Војводине, за датум нисам 100% сигуран, али ми се чини да је то била сезона 2004/2005. Те сезоне смо Вошу добили 3:0.
Ako je bilo finale kupa onda ista utakmica samo Istok, cale me izvukao pre kraja utakmice i propustili smo treci gol, mada cini mi se da sam uspeo da propustim i prva dva.

На мрежи marakana11

• Члан ФК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 442
  • Репутација: +518/-93
  • Од малена...
« Одговор #71 послато: 27 Децембар 2017, 10:12:13 »
Прва утакмица ми је била 1994 године кад сам био шест година стар... Биле су санкције и тек сам почео да капирам шта је Звезда. Брат ме водио на Запад зато што није хтео да ризикује центар севера самном, али онда сам и тамо отишао мало касније са њим те године. Победили 4-1. Дарко Ковачевић, Братислав Живковић, и Горан Ђоровић су оставили највећи утисак у тој раној фази мог детинства зато што није било превише фудбала на телевизији а живео сам уз радио преносе. Описати романтику радио преноса неком клинцу сада звучи толко смешно. Али радовање кад замисљаш шта се догађа на терену, и кад гледаш шта се догађа су два различита доживљаја. Све у свему, видео те моје прве утакмице је испод. Такође, ја сам одрастао близу стадиона, ишао сам у школу Војводу Мишић на Аутокоманди тако тај мирис ривалства је само био све већи од детинства.

Ван мреже bigflop

• Члан ФК
  • Поруке: 390
  • Репутација: +118/-398
« Одговор #72 послато: 27 Децембар 2017, 16:35:14 »
prva na koju me cale vodio je Zvezda Torpedo,  al sam bio bas mali , niceg se ne secam, prva utakmica koja mi je ostala u secanju je Zvezda Zeta 4 0 , kad je Zigatar meto sva 4.

Ван мреже Kanarinac

• Члан ФК
  • Поруке: 223
  • Репутација: +125/-80
« Одговор #73 послато: 27 Децембар 2017, 19:18:04 »
Прва утакмица моја је баш та што је Дејан окачио,финале купа '97 против Војводине. Не сећам се 90% утакмице,а био сам на западу. Знам само да су на југу биле траке у боји наше тробојке. Ко и сви(који су први пут  дошли на утакмицу),само се гледао север и нешто мало терен.Додатни утисак на све то је што сам 4 сата пре утакмице био доле на терену са ћалетом,шетао по нашем тепиху,сами нас двојица.Тад сам први пут видео како се те најлонске траке на југу постављају,после сам свратио до наших свлачионица,разгледао све то са очима као Голум..Штета што се свега кроз маглу сећам. А прва на северу ми је била са Селтом из Вига. Тад ме је брат Друла купио за сва времена! Кроз маглу се сећам да је била нека шеталица на северу,али нигде не могу да нађем то..Све у свему то су те неке ствари која остају урезана у сећању за сва времена!

Ван мреже cuburac

• Члан ФК
  • Поруке: 763
  • Репутација: +633/-353
  • Ultra kutlača
« Одговор #74 послато: 27 Децембар 2017, 19:38:13 »
Moja prva tekma na Mari je bila protiv Kjeva iz Verone. Secam se da smo drugar i ja ubili caleta u pojam da nas vodi,na kraju je morao da popusti. I ako sam ga godinama pre toga smarao,vodio me je par puta na Maru ovako u obilazak,ali nikad na tekmu.(Ironija,posto me je on i zarazio Zvezdom,al kao nije hteo da me vodi) Secam se da sam tad pred tekmu 10ak dana isao sa caletom ulicom i da smo sreli pokojnog cika Mileta Srbina(inace sam ga poznavao od malih nogu bas i moj cale ga zna ceo zivot) i da sam mu se zalio kako cale nece da me vodi na tekmu nikad  :srbinosm: I na kraju je morao da me vodi,isli smo na istok.
A prva samostalna tekma je bila 3godine kasnije protiv intera iz zapresica. Bivsi drugar koji je inace danas na jugu(janicar  :z41:) i ja se dogovorili da odemo bez karte pa sta bude,ja imao 13,a on 11god. Pojavili se ispred Severa i stali u red i kad nam je redar trazio kartu mi rekli da nemamo i kao ne moze unutra,medjutim tu masa krenula da vristi pusti klince itd i uguraju nas neki momci unutra i to bukvalno nas ugurali  :srbinosm:

Ван мреже Deda Stanoje

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 193
  • Репутација: +91/-53
« Одговор #75 послато: 27 Децембар 2017, 19:39:39 »
Ovo je prva a da se secam sa ozbiljnim utiskom... :travk

« Последња измена: 03 Август 2018, 14:04:55 Deda Stanoje »

Ван мреже Dudo

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 48
  • Репутација: +23/-9
« Одговор #76 послато: 27 Децембар 2017, 19:56:11 »
Sto ce tice moje utakmice to je bilo ove godine protiv Sparte iz Praga ! Isao zajedno sa caletom i komsijom i sestrom iz Bosne ! Osecaj neverovatan ! Ceo stadion na nogama ! Bilo je ludo !
Jebiga ja i ti ovde najgori i ja sam bio kad smo spartu pobijedili. A prvu sam gledo prosle godine protiv ludogoretsa kad smo uz onu nenormalnu koreografiju ispali:

Jednostavno dozivljaj, necu nikad zaboravit kad smo jedva usli na zapad skoro zadnji a pun stadion sever grmi pa posle ta sjajna koreografija preko citavoga stadiona, nije od tada ni bilo vise preko svih tribina. Jebiga daleko zivim a od tad gledam barem da dodjem ljeti kad stignem na odmor barem te evropske da pogledam. Inace pratim svaku utakmicu preko malog ekrana, neda se organizovat, evo na cska bi mogo stic da nije cerki prvi rodjendan taj dan. Tako da se nadam da ih prodjemo da dodjem na onu sledecu ako bog da. Da bi zivio u BG-u iso bi ja mislim svaku utakmicu i sigurno bi ranije bio na marakani :D jebiga sudbina

Ван мреже simitar

• Члан ФК
  • Поруке: 110
  • Репутација: +93/-21
« Одговор #77 послато: 27 Децембар 2017, 21:28:40 »
Prva utakmica Napredak-Zvezda, mislim 9.12.1995., imao 6 godina, deda me je vodio, zima, sneg i na terenu i na tribinama, stative ofarbane u crveno-belo. Nisam izdrzao do kraja utakmice od hladnoce, dobili smo 1:0, valjda je Darko Kovacevic dao gol. Na Marakani prva mi je bila protiv Brage 2005.

Ван мреже Valter Zenga

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 2
  • Репутација: +2/-0
« Одговор #78 послато: 27 Децембар 2017, 21:58:21 »
E nek mi prvi upis bude u ovako dobroj temi.

Dakle,prva utakmica na Marakani bese davne 1990.godine.Kraj januara je bio.
Prijateljski mec protiv tada izuzetno jake Steaue,dobili smo 4-1,Piksi  bio maestralan. :vitez:

Ван мреже Cazzo_FCRS_Forever

• Нешто је труло у држави данској!
  • Члан ФК
  • Поруке: 2.753
  • Репутација: +1458/-1096
  • Ooooo mi tebi pevamoooo.....
« Одговор #79 послато: 27 Децембар 2017, 22:54:43 »

I dan danas se jezim kad ovo vidim.