Аутор Тема: Ваша прва утакмица  (Прочитано 9150 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

На мрежи Боканегра

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 3.633
  • Репутација: +2436/-754
  • Само за Тебе и једино Тебе...
Одг: Ваша прва утакмица
« Одговор #20 послато: 24 Децембар 2017, 19:54:23 »
19.05.1990. Финале Купа, Звезда-Хајдук 1:0, Панчев 12. мин.

На утакмицу ишао са ортаком и омладинцима Пролетера који су у предигри играли са Звездом омладинско финале, чини ми се исто 1:0, Милојевић бранио за наше, скидао немогуће.

Само финале обележио бојкот Делија до 42. мин када је никад јаче загрмело "Управа напоље". Торциде било пун к...на југу, нон стоп певали "Ако не постанеш нови првак ти..."

После утакмице били испред буса Звезде, сликали се са Пиксијем и пехаром што ми је тада било ууууух, најсрећнији на свету.

! No longer available

На мрежи amgis86

• Пријатељ РСБ-а
  • Члан ФК
  • Поруке: 83
  • Репутација: +56/-6
« Одговор #21 послато: 24 Децембар 2017, 20:04:46 »
Mislim da je bila 1995, prijateljska protiv Olimpijakosa, valjda prva utakmica posle sankcija. Bilo je, mislim, 4:1 za Zvezdu, imao sam devet godina, otac me vodio.
« Последња измена: 24 Децембар 2017, 21:19:17 amgis86 »

На мрежи MohikanacDzek

• Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 4.395
  • Репутација: +1409/-2156
  • Poslednji Mohikanac navija za Zvezdu !
« Одговор #22 послато: 24 Децембар 2017, 20:04:54 »
Secam se te utakmice i narandzastih fajerki Torcide...

Sta bese razlog revolta prema upravi u tom momentu ?

На мрежи Боканегра

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 3.633
  • Репутација: +2436/-754
  • Само за Тебе и једино Тебе...
« Одговор #23 послато: 24 Децембар 2017, 20:08:50 »
Secam se te utakmice i narandzastih fajerki Torcide...

Sta bese razlog revolta prema upravi u tom momentu ?
Мислим улетање мурије и батинање на прослави титуле против Спартака за који су оптужили део управе да је крив.

Са Тапатока.

Ван мреже djole0805

• Члан ФК
  • Поруке: 111
  • Репутација: +36/-40
« Одговор #24 послато: 24 Децембар 2017, 20:54:25 »
1993 prijateljska protiv Slobode u Uzicu. Igrao Rambo, rezultata se ne sećam. Pokojni Žota mrtav pijan pičio preko terena za vreme  utakmice.
Sledeća je bila takođe u Užicu ovaj put takmičarska 1996, Sloboda ušla iz Prve B lige, dobili  smo 4-0. Po prvi put sa navijačima, tada je ušlo u krv i doviđenja
Par slika sa te utakmice nikad objavljenih

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Ван мреже DenaraFCRS

• Члан ФК
  • Поруке: 737
  • Репутација: +435/-472
« Одговор #25 послато: 24 Децембар 2017, 21:03:34 »
Skins  :D Било је свакојаких група на северу..

Ван мреже djole0805

• Члан ФК
  • Поруке: 111
  • Репутација: +36/-40
« Одговор #26 послато: 24 Децембар 2017, 21:06:02 »
To je zastava Cete Cacak. Posle toga redovna bila na Borcu. Al vesele 90te.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Ван мреже Сале_СД

• Члан ФК
  • Поруке: 601
  • Репутација: +118/-178
  • ...САМО БУДИ ОПЕТ МОЋНА ЗВЕЗДА ОНА...!!!
« Одговор #27 послато: 24 Децембар 2017, 21:41:40 »
22.8.1995 Neuchâtel Xamax (Ksamaks)- Crvena zvezda=0:0

Vodio me ćale, ne mogu da se setim da li smo bili na istoku ili zapadu ali znam da je bilo mnogo naših navijača, većina smo bili u sred Švajcarske.

Sastav Zvezde: Milojević, Stefanović, Đorović, Njeguš, P.Stanković, Podunavac, Adžić, Krupniković, Kovačević, Petković, Ognjenović

Ван мреже НЦЗ 97

• Члан КК
  • Поруке: 275
  • Репутација: +248/-39
  • Свих 90 и надокнадно време...
« Одговор #28 послато: 24 Децембар 2017, 22:02:57 »
Звезда Чукарички 4:0 април 2011. Неколико дана пре те утакмице био реванш полуфинала купа против партизана и нису скинули са благајне распродат север,ја не верујем да за чуку распродато баш сам полудео ал добро па ћале ипак пришо да пита дал има север  :D. Кад се само сетим 20 000 људи после испадања из купа и минус ко зна колко у односу на гробље у лиги ,чудна смо сорта ми цигани. Славко Перовић поцепао чуку са 2 гола стрелци још и Евандро и Борха.

Ван мреже kole19701

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 52
  • Репутација: +34/-29
  • LUD ZA NJOM,ZVEZDOM CRVENOM
« Одговор #29 послато: 24 Децембар 2017, 22:08:02 »
Ja mislim da je bila 77 ili 78. derbi, sever, paljenje glodarskih šalova i skandiranje DRUGA LIGA ISTOK!!Trebali su da ispadnu iz lige ali kao i uvek su smuvali...Posle tog iskustva ,samo sever i cepaj grlo!Hvala mom ćaletu što me je usmerio na pravi put! :prvak:

Ван мреже mrm

• Члан КК
  • Поруке: 581
  • Репутација: +302/-61
« Одговор #30 послато: 24 Децембар 2017, 22:12:18 »
Zvezda - Bordo, deda ostavio sve obaveze oko poljoprivrede i odveo me 1. put na utakmicu u Beograd, mislim da sam celu utakmicu gledao sever i da ne pamtim desavanja na terenu uopste.
:biggrin:

Ван мреже Моно Мањана

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 23
  • Репутација: +8/-2
« Одговор #31 послато: 24 Децембар 2017, 22:30:43 »
1.12.1999. Црвена звезда - Хајдук Кула 2:0.

Кум и ја сами запичили, он 11 година, ја свеже напуњених 12.
Не знам да л' је након тога у ових 18 година отишао на 20 утакмица укупно.

На мрежи dejan80

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 14.103
  • Репутација: +4690/-7919
« Одговор #32 послато: 24 Децембар 2017, 22:33:27 »
100. derbi, bar 80 hiljada ljudi na tribinama.

Zvezda - Real 4:2 utakmica koja mi je jedna od najupecatljivijih uspomena iz detinjstva, onaj penal Jankovica i udarac lopte u onu sipku koja je drzala mrezu, ono gazenje u prvom poluvremenu, Dikin skinut penal Ugo Sancezu... Nije tema, ali tu je uslo u krv.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Ван мреже 20 kinte

• Члан ФК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 701
  • Репутација: +488/-153
« Одговор #33 послато: 24 Децембар 2017, 23:23:22 »
Crvena zvezda - Rijeka 2-0, sezona 1983/84. Imao sam Pet godina i koji mesec. Gotovo sigurno jesenji deo sezone, septembar, oktobar. Bilo je lepo vreme. 
Bio sam na Severu sa matorim (nije bila neka gužva, pa je procenio da je pk da uđemo na Svever),iako je Istok posle bila tribina na koju smo najčešće išli.
Posle tog momenta, naša vikend rutina je bila da odemo u Košutnjak i pikamo loptu, odemo u Avalicu na ručak i onda na utakmicu. Dešavalo se da cele nedelje čekam vikend, samo zbog toga. Matori mi je objašnjavao sve, od fudbala do stadionskih običaja (jednom pljušti kiša, sekire padaju, cimam ga da idemo, odemo, pokisnemo kao pacovi, igrali sa Vinkovcima u blatu i dali gol iz jedne jedine prilike. Bio sam pokisao, zamrznut i srećan). Sećam se kao sada, ta prva utakmica u životu, prvo poluvreme napadamo ka severu, brani Davidović jer je Ljukovčan povređen, i svaki put kada ispuca lopta ode u aut, pa je ceo stadion bio u fazonu “oooooOo” kada je pikne:). Ne sećam se mnogo fudbala, samo rezultata i te anegdote. Možda je bila i sezona 82/83, moram da proverim. Rijeka je tada bila autsajder potpuni. Inače, iz nekog razloga mešam Rijeku i Osijek pred Bari, čitavih sedam godina kasnije, kada smo pratili igrače na Finale, ceo stadion pevao Đurđevdan, i gomila papira upaljenog, bio poseban momenat. Moram da se i ovde zahvalim matorom što je tako od mene napravio cigana.  Gledali smo sve utakmice šampionata, Kupa, prijateljske... Zaista ne pamtim prvu međunarodnu, mislim da je bila neka prijateljska pripremna sa Steauom. Zbog matorog  sam video i Real, Milan (magla), Keln, celu turneju ka Bariju....sve je to bilo nekako prirodno, bez pritiska i napinjanja, to odlaženje na utakmice, slobodno mogu reći, najlepše uspomene rane mladosti.
Organizovano sa bandom negde 92/93 počinjem, ali to je neka druga priča.
« Последња измена: 29 Децембар 2017, 11:24:30 20 kinte »

На мрежи ПУРС

• Члан ФК
  • Поруке: 120
  • Репутација: +117/-7
« Одговор #34 послато: 24 Децембар 2017, 23:31:56 »
Ако се добро сећам била је пријатељска против Америке из Бело Хоризонтеа. Нећу да гуглам сад, али средина 90-их.

После тога редован на "мањим" европским, обично југ, екипа из комшилука, клинци и пар старијих...

Прва самостална би требало да је био Ки Клаксвик, 2000. Пре Торпеда. Те године сам кренуо и у средњу и од тада па до данас више него редован (изузимајући одређене периоде кад сам шљакао преко...) и не видим начин ни разлог да се то промени.

Ушло у крв... :)

Poslato sa EVA-L09 uz pomoć Tapatoka

Ван мреже Mareka

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 140
  • Репутација: +65/-41
« Одговор #35 послато: 24 Децембар 2017, 23:56:37 »
... iz moje perspektive moja prva tekma o kojoj se pricalo da bi mogao da idem je Zvezda Samdorija u Sofiji.. iako sam imao 10 god , iz mog ugla gledano tada, bilo je skorz korektno da idem.. al realno su stvari stajale skorz drugacije..., naravno , da sam to caletu zamerio i da mu dugo nisam oprostio.. Godine koje su usledile , iako je Zvezda pracena u nasem domu, iz Uzica je bilo tesko otici ... Sledece obecanje da, konacno , idem , na "prvi sastanak" , gde sam sto procentno siguran da ce to biti ljubav na prvi pogled, je trebalo da se desi za 100 derbi.. sve je bilo dogovoreno.. ali... opet razocarenje , caletu su iskrsle neodlozne obaveze, morao sam da cekam jos...
  Vracam se sa treninga , kraj septembra,  i saznajem da smo dobili Barsu u drugom kolu kupa kupova...i dobio sam obecanje da je to to... idemo sigurno... gledamo prvu tekmu kuci.. i dan danas slike te utakmice mi prolaze kao da se ista desava upravo na tv... Zivkovic uklizava na loptu Stankovica, ona se nekako odbija i lobuje Baiju.. toliko sam skocio i vrisnu da se majka uplasila i nije joj bilo dobro narednih 15 minuta...
  Od tog gola krece moje iscekivanje za polazak za Beograd i revans sa Barsom...al sto kaze nas narod , kad ti je sve potaman u zivotu, stavi kamencic u cipelu da te zulja radi uroka.. prica se malo zapetljava... Barsa je malo pojacala, 1 1 , 2 1 , 3 1 , ulazi Robi u igru.. pogadja precku.. malo razocaran , al opet srecan idem da gledam revans...
  Pravimo penal... cale, malo razocaran, kaze mi , ako Barsa da povede sa 4 1 da nema razloga da idemo na tekmu.. 16 boja sam promenio tog momenta..
  Popesku se zalece, ali veliki Miloje brani taj penal.. skocio sam .opet. kao kod gola...

30.10.1996. meni je delovalo da taj dan nikada nece osvanuti...  sve ostalo je za mene bilo bajka, samo putovanja, kolorit na ibarskoj magistrali , reka ljudi od Slavije, pa i sama tekma, nedosudjeni penali o kojima i danas pricam, Ronaldova finta prodata Stankovic , al koji osim toga nista drugo nije uradio na tekmi.. kao sto vec napisah.. sve je bilo bajka.. iako rezultat nije bio takav da bi me obradovao , bio sam neverovatno ponosan na nas klub...
  Od tada, nas stadion, mesto na Severu na E do istoka smatram kao svoju sobu...

Ван мреже Трстеничанин ЦЗ

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.804
  • Репутација: +1512/-122
  • ...и када губимо и када водимо...
« Одговор #36 послато: 25 Децембар 2017, 00:09:23 »

Беше генерација 1991. је требало да одигра само полувреме?

I odigrali su samo prvo poluvreme. To sam gledao sa istoka, isto sa caletom.
A celo drugo se pevala samo jedna pesma. Zvezda mi je sve nanananananana ne mogu bez nje nanananananana.

Ван мреже Jole

• Члан ФК
  • Поруке: 1.034
  • Репутација: +387/-181
« Одговор #37 послато: 25 Децембар 2017, 00:40:12 »
А ја упамтих да се играло 90 минута. Како сам до тога дошао...

Ван мреже DenaraFCRS

• Члан ФК
  • Поруке: 737
  • Репутација: +435/-472
« Одговор #38 послато: 25 Децембар 2017, 00:41:57 »
Могуће зато што је било доста програма пре и после утакмице, па се учинило као да су два полувремена била.

Ван мреже Robbie Fowler

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.218
  • Репутација: +2521/-1008
« Одговор #39 послато: 25 Децембар 2017, 00:59:10 »
1986 Derbi,2:1 za nas i Jovanci puca noga.Otac,majka,brat i ja.Dolazimo do stadiona da uzmemo karte,otvaraju se vrata i ugledah Marakanu....brat i ja zaledjeni,bilo 7 sati do pocetka utakmice a mi terali matore da udjemo odmah na stadion :D