Аутор Тема: Звезда је освојила титуле 1946. и 1986. године  (Прочитано 62443 пута)

meridian, Gorgi, Samurai и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Konev

• Веран као пас
  • Поруке: 592
  • Репутација: +278/-493
Одг: Звезда је освојила титуле 1946. и 1986. године
« Одговор #440 послато: 31 Октобар 2018, 11:44:57 »
Mislim da je ta titula iz 1946 bezveze upisana ipak to nije bilo takmičenje najvišeg ranga. Srbija je tada bila deo Jugoslavije i to je bilo kvalifikaciono takmičenje. Što se tiče titule iz 86 to je već nešto drugo izgubljena je zbog nameštanja mada je zvezda te godine igrala Kup Šampiona.
To takmicenje je prvenstvo Srbije zvanicno bilo i dok je postojala Jugoslavija naravno da nije bilo merodavno da nam se pripise titula. Ali od 2006 je Srbija nezavisna drzava i svako takmicenje pod tim nazivom je sampionsko na nivou drzave. Zato su Hajduku priznali titulu jer je bio prvak Hrvatske 1946 godine.

На мрежи mostarac

• Члан КК
  • Поруке: 1.944
  • Репутација: +915/-472
« Одговор #441 послато: 31 Октобар 2018, 12:03:29 »
Džaba objašnjenja, džaba dokazi na 100+ predhodnih strana.

Ван мреже rille83

• Члан ФК
  • Поруке: 4.268
  • Репутација: +1282/-2819
« Одговор #442 послато: 31 Октобар 2018, 18:46:38 »
Džaba objašnjenja, džaba dokazi na 100+ predhodnih strana.
Stvarno neverovatno. I kako sutra da trazis nesto kad u sopstvenom dvoristu imas neobavestene i nezainteresovane.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ван мреже гнп

• Члан ФК
  • Поруке: 560
  • Репутација: +715/-71
« Одговор #443 послато: 31 Октобар 2018, 21:24:07 »
Mislim da je ta titula iz 1946 bezveze upisana ipak to nije bilo takmičenje najvišeg ranga. Srbija je tada bila deo Jugoslavije i to je bilo kvalifikaciono takmičenje. Što se tiče titule iz 86 to je već nešto drugo izgubljena je zbog nameštanja mada je zvezda te godine igrala Kup Šampiona.

Pročitaj brpšuru, pre nego što daješ komentare za 1946.

http://www.crvenazvezdafk.com/upload/Pdf/titula1946.pdf

Ван мреже pedjancz

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.423
  • Репутација: +613/-1065
  • ...и почела је офанзива, са Севера чује се хук...!
« Одговор #444 послато: 11 Новембар 2018, 15:10:19 »

А за ову титулу јел ћемо се борити? Имамо ли шансе и за ову титулу?

Ван мреже tokyo

• Члан КК
  • Поруке: 571
  • Репутација: +763/-52
« Одговор #445 послато: 11 Новембар 2018, 16:09:37 »

А за ову титулу јел ћемо се борити? Имамо ли шансе и за ову титулу?
Pisali smo opširno već o kriminalu da nam odavno već nisu priznate titule iz 1946 i 1986.To je jasno.Jasno je da se i sezona 1998-99 mora proglasiti nevažećom,pošto nije odigrano poslednjih 10(deset)kola.Što se ove 1997-98 tiče,to je već mnogo diskutabilno.Činjenica je da se Obilić služio dobro poznatim metodama,da je dosta utakmica dobio nezasluženo.Nešto drugo moramo da priznamo.Glavni krivci što se prvenstvo završilo kako se završilo smo mi,tj.ova pijana spodoba koja je nažalost u dva navrata bio trener Zvezde.
  Da se malo podsetimo nekih važnih detalja.Prvenstvo se igralo trokružno(slično kao sada,samo bez podele bodova).Igrali smo 3 puta protiv Obilića.2 utakmice izgubili(3:4 u gostima,0:1 kod kuće,i u plej ofu kada nam je pobeda donosila titulu 2:2 na Vračaru).Od mogućih 9,uzesmo 1 bod.Pošteni da budemo,u nijednoj od ove 3 utakmice nismo drastično oštećeni.U 1.utakmici kada smo izgubili 4:3,vodili smo 3:2 oko 60.minuta,i jezivo naivno primili gol za poraz u 89.minutu.Kao razbijena banda na terenu smo delovali u zadnjih 20 minuta.Uprkos tom porazu,stekli smo prednost od 4 boda 2 kola pre kraja jesenje sezone.Onda u predzadnjem kolu igramo 0:0 u Kuli,da bi u zadnjem jesenjem kolu na Marakani izgubili od Obilića 0:1.Sasvim zasluženo,u kriminalnoj igri i taktici velikog trenera.Obilić nam preuzima čelo tabele,sa plusom od jednog boda.
   Na proleće dobijamo i mi i oni sve do plej of međusobne utakmice.Istina je da se oni služe svim i svačim,ali u međusobnim utakmicama suđenje je bilo sasvim regularno.I na našim utakmicama,to moramo da priznamo,sve je bilo u redu,nije bilo utakmice gde smo bili oštećeni.U odlučujućoj plej of utakmici gubili smo početkom 2.poluvremena 2:0,posle toga sudija isključuje 2 igrača Obilića i jednog našeg,sve opravdano.Imali smo oko 40 minuta 10 na 9,došli smo do konačnih 2:2 što je bilo nedovoljno za preuzimanje 1.mesta,samim tim i titulu.
  Ako ćemo pošteno,dosta sličnih sezona i brutalnih krađa doživeli smo od 1992 pa do dana današnjeg od Partizana.U nekima(kao prošle sezone)to im nije bilo dovoljno zato što smo bili na visini zadatka i prejaki.U toj sezoni(1997-98)velika sramota je bila ne uzeti titulu.Dejan Stanković,Perica Ognjenović,Miodrag Pantelić,Dragoslav Jevrić,Zoran Jovičić,Bata Živković...Alkoholičar koji nas zadnjih godina bez imalo stida i srama pljuje kako nameštamo,kako nas sudije guraju,jedini je i glavni krivac za izgubljenu titulu 1997-98.Uzmeš 1 od mogučih 9 bodova u međusobnim utakmicama,a nisi oštećen nijedanput,sve je jasno.I još da staviš šlag na tortu svog neznanja i nesposobnosti,u polufinalu Kupa protiv istog tog Obilića posle 2:0 na Marakani,gubiš 2:0 i na penale ispadaš.Isto uz  korektno suđenje.Ta pijana neznalica nas je koštala trofeja te sezone,to treba da bude jasno.Oduzeti možda Obiliću titulu za tu sezonu,to ima argumenata.Ali u tom slučaju,ta sezona treba da ostane bez šampiona.Nazovi trener nije zaslužio tu titulu.

Ван мреже pedjancz

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.423
  • Репутација: +613/-1065
  • ...и почела је офанзива, са Севера чује се хук...!
« Одговор #446 послато: 11 Новембар 2018, 18:38:27 »
Токио брате, хвала на опширном одговору. Био сам клинац тада и од сећања ми је остало само да нам је нешто отето, али не знам детаље. Све у свему надамо се озваничењу титула из1946. и 1986. године.

На мрежи albatros

• Члан ФК
  • Поруке: 860
  • Репутација: +419/-176
« Одговор #447 послато: 13 Новембар 2018, 17:15:37 »
Sezone 1997-1998 se sjećam odlično. I sve je ovo tačno što je tokyo napisao. Jedina dobra stvar te sezone je što smo groblje otresli 3 puta (2:0, 2:1, 4:0) i na neki način smo time zacijelili rane gubitka titule. I partizan je tada izgubio sve tri utakmice od Oblića u prvenstvu. Poslije su protiv njih u finalu uzeli kup. Pričalo se da im se partizan u prvenstvu sklanjao a da su ih ovi častili kupom.
Svejedno, velika šteta za tu generaciju što se nije okitila titulom. Kakva je Obilić ekipa govori i to što ni jedan igrač kasnije nije napravio ništa u karijeri. Arkan je bio na vrhuncu i prosto niko nije smio da im uzme bodove. A i mi smo tu krivi. Sve te utakmice sa njima su bile više nego kriminalne. Kosana neću komentarisati...on sam o sebi najbolje govori.

Ван мреже zzzz

• Члан ФК
  • Поруке: 134
  • Репутација: +57/-64
« Одговор #448 послато: 29 Децембар 2018, 17:59:55 »
Svaka cast za legende iz 1946 ali meni je bilo smesno kad je Hajduk Split priznao dve ne jednu titulu '45 i '46 godine a sad i mi istu stvar. Dajte da brojimo titule u buducnosti a ne u proslosti. I jos jednom svaka cast ekipi iz 1946. Klub neka im da duzno postovanje.

Ван мреже znanac

• РСБ историчар
  • *
  • Поруке: 739
  • Репутација: +1598/-52
  • Ko piše o fudbalu-treba i da ga voli.
« Одговор #449 послато: 30 Децембар 2018, 19:27:42 »
Svaka cast za legende iz 1946 ali meni je bilo smesno kad je Hajduk Split priznao dve ne jednu titulu '45 i '46 godine a sad i mi istu stvar. Dajte da brojimo titule u buducnosti a ne u proslosti. I jos jednom svaka cast ekipi iz 1946. Klub neka im da duzno postovanje.

Мало о твојој неупућености око ових титула. Прво да те испрравим, Хајдуку није призната ни једна, ни две, већ три титуле. Прва у Бановини Хрватској у сезони 1940/41, друга 1945 и трећа 1946. Прво је удружење за повијест спорта разматрало све ове спорне титуле (али и у другим спортовима), и на основу њиховог мишљења ХНС је донео одлуку да им се прво призна 1941, па 1945, па на стогодишњицу оснивања Хајдука и та трећа титула првака НР Хрватске.
Ништа ту није смешно, нико сам себи није прикачио ништа што није освојио на терену. ФК Црвена звезда је на мало траљав начин тражила само једну титулу, СК БСК је освојио српску лигу 1941, Репрезентација округа Крагујевца 1945, тако да је нама само припало право да се боримо за титулу првака НР Србије 1946. који је те године био највиши ранг такмичења у држави, све док је Била велика Југославија та титула није толико била важна, али вративши се у оквире Републике Србије то мења ствар.
Покушавао сам такође да и у Србији оснујемо слично удружење за историју спорта, али није било разумевања у спортским и политичким круговима.
На позитивну препоруку Хрватског удружења, Хрватски ногометни савез је донео позитивну одлуку што се тиче Хајдука, објавио то у ХНС зборнику за 2011/12,Динамо се није бунио, јер је учествовао у ова два послератна такмичења, где су и лично признали да је Хајдук заслужено добио те титуле.
А код нас, велико незнање, прво код симпатизера звезде, а онда и код оних који су такву лигу игнорисали, где су били привилеговани од првог дана........
Не желим да полемишем, свима који хоће да коментаришу ову тему би предложио да се прво добро информишу а онда пишу своја размишљања.... ипак је ово тема само за стручњаке и ентузијасте који знају о чему се ради.

Поздрав, и срећна Нова година свим делијама света......Знанац

Ван мреже zzzz

• Члан ФК
  • Поруке: 134
  • Репутација: +57/-64
« Одговор #450 послато: 30 Децембар 2018, 21:52:15 »
Мало о твојој неупућености око ових титула. Прво да те испрравим, Хајдуку није призната ни једна, ни две, већ три титуле. Прва у Бановини Хрватској у сезони 1940/41, друга 1945 и трећа 1946. Прво је удружење за повијест спорта разматрало све ове спорне титуле (али и у другим спортовима), и на основу њиховог мишљења ХНС је донео одлуку да им се прво призна 1941, па 1945, па на стогодишњицу оснивања Хајдука и та трећа титула првака НР Хрватске.
Ништа ту није смешно, нико сам себи није прикачио ништа што није освојио на терену. ФК Црвена звезда је на мало траљав начин тражила само једну титулу, СК БСК је освојио српску лигу 1941, Репрезентација округа Крагујевца 1945, тако да је нама само припало право да се боримо за титулу првака НР Србије 1946. који је те године био највиши ранг такмичења у држави, све док је Била велика Југославија та титула није толико била важна, али вративши се у оквире Републике Србије то мења ствар.
Покушавао сам такође да и у Србији оснујемо слично удружење за историју спорта, али није било разумевања у спортским и политичким круговима.
На позитивну препоруку Хрватског удружења, Хрватски ногометни савез је донео позитивну одлуку што се тиче Хајдука, објавио то у ХНС зборнику за 2011/12,Динамо се није бунио, јер је учествовао у ова два послератна такмичења, где су и лично признали да је Хајдук заслужено добио те титуле.
А код нас, велико незнање, прво код симпатизера звезде, а онда и код оних који су такву лигу игнорисали, где су били привилеговани од првог дана........
Не желим да полемишем, свима који хоће да коментаришу ову тему би предложио да се прво добро информишу а онда пишу своја размишљања.... ипак је ово тема само за стручњаке и ентузијасте који знају о чему се ради.

Поздрав, и срећна Нова година свим делијама света......Знанац

Sve sto si ovo napisao znam, ti procenio si da sam neupucen ok to je tvoje  misljenje. Ali stvarnost je da je klub pokusao kroz FSS da se ova titula prizna i tamo nema za sad nikakvu diskusiji ili proceduru odnosno su nas ignorisali. Ako ti imas neku informciju evo reci je. I sad mi kazemo 29 titula FSS i UEFA koja prati njihove odluke kazu 28. HNS je imao sluha za hajduk ali kod nas nije taj slucaj.

Ван мреже DenaraFCRS

• Члан ФК
  • Поруке: 844
  • Репутација: +621/-606
« Одговор #451 послато: 30 Децембар 2018, 23:15:39 »
Sve sto si ovo napisao znam, ti procenio si da sam neupucen ok to je tvoje  misljenje. Ali stvarnost je da je klub pokusao kroz FSS da se ova titula prizna i tamo nema za sad nikakvu diskusiji ili proceduru odnosno su nas ignorisali. Ako ti imas neku informciju evo reci je. I sad mi kazemo 29 titula FSS i UEFA koja prati njihove odluke kazu 28. HNS je imao sluha za hajduk ali kod nas nije taj slucaj.

Да ли то што гробарски савез не жели ни да саслуша наш аргументовани и легитимни захтев значи да требамо се одрећи те титуле и успеха те генерације?

Ван мреже znanac

• РСБ историчар
  • *
  • Поруке: 739
  • Репутација: +1598/-52
  • Ko piše o fudbalu-treba i da ga voli.
« Одговор #452 послато: 31 Децембар 2018, 08:49:59 »

Онако како си написао пост и навео да је Хајдук испао смешан, па и ми, ја сам одговорио да ту нема ничега смешног, све што је Хајдук освојио је и добио легитимно, ми смо освојили ту титулу легитимно, а то што неки људи у ФСС немају слуха и знања то је друга прича. Никада до сада Фудбалски национални савез није био нестручнији, криминалнији и приватнији од овог сад на челу са Славишом Кокезом.
Зашто нам та титула није још призната???? Има кривице и до нас, али о звезди све најлепше, али о појединцима....
Ово ништа није било лично, можда је твој одговор био доста штур па нисам имао прави увид у твоју компетентност, по овом питању.

Ван мреже Пјановић-18

• Члан ФК
  • Поруке: 1.905
  • Репутација: +1068/-318
« Одговор #453 послато: 31 Децембар 2018, 11:18:50 »
Mi treba, još u toku sezone, čim matematički osvojimo titulu da napravimo proslavu i da igrači podignu trofej u dresu sa tri zvezdice. Da podignemo što veću prašinu oko toga, kako bi se pacovi pobunili i da cela stvar dođe do UEFE. Ako je sve čisto i nedvosmisleno nam ta titula pripada, bolje da UEFA odlučuje nego ovi domaći kriminalci.

Ван мреже Classic

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 48
  • Репутација: +130/-30
  • xxx
« Одговор #454 послато: 31 Децембар 2018, 18:25:02 »
2019  daje zbir 3.  Vreme je  :icon_svi:

Ван мреже Konev

• Веран као пас
  • Поруке: 592
  • Репутација: +278/-493
« Одговор #455 послато: 24 Јануар 2019, 14:58:48 »
2019  daje zbir 3.  Vreme je  :icon_svi:

Sve te zvezdice ruze grb Crvene Zvezde. Nasta ce tek grb da lici sa 4 i 5 zvezdica? Te italijanske gluposti ja bih ukinuo. Na grb bih stavio samo jednu zvezdu u cast kluba za prvaka Evrope i u toj istoj zvezdici na grbu koja bi bila zlatna bih izvezao malo tamnijom zlatnom trofej Lige Sampiona. Moze se ostaviti i ovako 2 zvezdice i sitnim vezom dodati trofej prvaka Evrope a na drugoj prvaka Sveta. Nismo mi mali klub da se kitimo samo domacim titulama, imamo mi nesto vise i vrednije. Moj predlog 1 ili 2 zvezdice i to je to.

Ван мреже rille83

• Члан ФК
  • Поруке: 4.268
  • Репутација: +1282/-2819
« Одговор #456 послато: 24 Јануар 2019, 20:06:40 »
Sve te zvezdice ruze grb Crvene Zvezde. Nasta ce tek grb da lici sa 4 i 5 zvezdica? Te italijanske gluposti ja bih ukinuo. Na grb bih stavio samo jednu zvezdu u cast kluba za prvaka Evrope i u toj istoj zvezdici na grbu koja bi bila zlatna bih izvezao malo tamnijom zlatnom trofej Lige Sampiona. Moze se ostaviti i ovako 2 zvezdice i sitnim vezom dodati trofej prvaka Evrope a na drugoj prvaka Sveta. Nismo mi mali klub da se kitimo samo domacim titulama, imamo mi nesto vise i vrednije. Moj predlog 1 ili 2 zvezdice i to je to.
Bas preterujete sa tim negodovanjem zvezdica i izmisljanjem novih ideja. Pa znate li Vi da nije postojala JEDNA zvezdica nego kada smo osvojili 20-tu titulu doslo se na ideju da i mi stavimo dve zvezdice. Znaci Vi ste sad tolko nestrpljivi i ne mozete sacekati i docekati neki nov period i nove ideje,tolko vam se zuri da ne mozemo na miru ni docekati tu TRECU zvezdicu. A na zalost imali smo jako los period u predhodnoj deceniji pa nam se malo i oduzila ta 30-ta titula. Eto prosto nekako smo svi postavili taj neki cilj da docekamo tu trecu zvezdicu i konacno ugledamo grb sa tri zvezde. A posle verovatno ce se roditi i neke nove ideje,nece biti interesantno vise ovo i to je to.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ван мреже tokyo

• Члан КК
  • Поруке: 571
  • Репутација: +763/-52
« Одговор #457 послато: 24 Јануар 2019, 21:20:07 »

Sve je to u redu,samo ne znam šta ćemo sa 2 činjenice.Mi nikako ne možemo ove godine da slavimo 30.titulu.Ili je 29-ta,ili je 31-va.Nama nije još uvek zvanično priznata ni 1946,ni 1986.Nadamo se da će u dogledno vreme to biti kako treba,i to će onda ova u maju ove godine biti titula broj 31.Ako nam dao Bog u međuvremenu bude priznata 1946,naravno da treba slaviti 30-tu.Do tada,mislim da nije pametno indirektno se odricati 1986 koja nam isto tako pripada.Ne vidim logiku,nije nam još priznata ni 1946,ni 1986,a mi priznajemo 1946,a 1986 ni ne spominjemo.Ne znam,možda sam nešto propustio,da se nismo možda pomirili sa sudom udruženog rada i 2 kriminalne titule dodeljene znamo kome.Mišljenja sam da nije pametno razdvajati 1946 i 1986,sve dok nam jedna od te dve titule ne bude priznata(obe u isto vreme,vrlo teško).Kako koja bude zvanično priznata,odmah je naravno računati.Pre toga,nikako ih ne razdvajati,obe su naše i čiste.

Ван мреже гнп

• Члан ФК
  • Поруке: 560
  • Репутација: +715/-71
« Одговор #458 послато: 26 Јануар 2019, 19:22:38 »

Sve je to u redu,samo ne znam šta ćemo sa 2 činjenice.Mi nikako ne možemo ove godine da slavimo 30.titulu.Ili je 29-ta,ili je 31-va.Nama nije još uvek zvanično priznata ni 1946,ni 1986.Nadamo se da će u dogledno vreme to biti kako treba,i to će onda ova u maju ove godine biti titula broj 31.Ako nam dao Bog u međuvremenu bude priznata 1946,naravno da treba slaviti 30-tu.Do tada,mislim da nije pametno indirektno se odricati 1986 koja nam isto tako pripada.Ne vidim logiku,nije nam još priznata ni 1946,ni 1986,a mi priznajemo 1946,a 1986 ni ne spominjemo.Ne znam,možda sam nešto propustio,da se nismo možda pomirili sa sudom udruženog rada i 2 kriminalne titule dodeljene znamo kome.Mišljenja sam da nije pametno razdvajati 1946 i 1986,sve dok nam jedna od te dve titule ne bude priznata(obe u isto vreme,vrlo teško).Kako koja bude zvanično priznata,odmah je naravno računati.Pre toga,nikako ih ne razdvajati,obe su naše i čiste.

U klupskoj evidenciji titula 1946 je upisana i evidentirana kao titula od nacionalnog značaja. Tako da kad se zbroje sve titule nacionalnog značaja ,  ukoliko zadržimo prvo mesto na tabeli u Maju slavimo 30 titulu.

Savez je imao dovoljno vremena da se odredi po tom pitanju. Zvezda je dosta čekala. Kada je postalo evidentno da savez ignoriše našu incijativu, Zvezda je pripremila dolkumentaciju i u svojoj evidenciji upisala titulu 1946 kao titulu nacionalnog ranga.

U svakom slučaju 1946 i 1986 su odvojene. Za 1986 nije podnet zvaničan zahtev FSS-u. Sa jedne strane niko se ne osporava sve šta se događalo 1986, ali nisu svi argumenti i dookumentacija prikupljeni .

Ван мреже Paki

• Члан ФК
  • Поруке: 676
  • Репутација: +280/-98
« Одговор #459 послато: 26 Јануар 2019, 23:31:24 »
Ima li sanse sada kada Terza rece da su bolji odnosi sa Fss prilikom dodele onih nagrada u decembru ,da se potegne pitanje za te titule.???