• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Владан Милојевић и стручни штаб

Started by Селектор, Jun 02, 2017, 12:37 pm

Previous topic - Next topic

Душан С.

Ja zadovoljan izborom. Makar od onog ponudjenog.

Neka je sa srecom Vladane!

saša valjevo

Snoopy

Екипа Чукаричког коју је водио Владан је била полетна на терену, агресивна, чврста, физички доминантна...ако ништа, ја се искрено надам да ће наша екипа тако да изгледа...нисам у детаље упознат са системом његовог рада, али од понуђеног, мислим да смо добили најбоље могуће ријешење...да ли је то довољно и шта можемо да очекујемо не знам...у сваком случају, срећно Владане и да нам донесеш много радости!
Делије Требиње

Душан С.

Jel moze neko malo detaljno o novom treneru. Kako je vodio ekipu u Grckoj, Cukaricki? Znam pomalo, secam se, ali eto, ko je malo vise pratio, da napise nesto detaljnije

markoczv

Podrska za novog trenera,nadam se da je ovo dobra odluka.Necu da se zalecem i da pravim euforiju oko ovoga.Uz malo truda mozemo puno toga samo ako budemo slozni.Jos jednom puno srece i uspeha želim Milojeviću.

Robbie Fowler

Cestitam postavljenje novom treneru i zelim mu puno uspeha.I nama svima.I srece,trebace.Ali pre svega rad,krvavi rad.
Ко Звезду мрзи добије курац брзи!
Svi u inbox saljite!!!!!

ДалиборРС

nkuzmanovic

Пуно успјеха и среће господину Милојевићу.Нека среди дефанзиву да не пуцају контре противника и да се не примају лаки голови из прекида.

Косјерац

Puno srece I uspeha Vladanu. Potrebno je promeniti na pocetku trenera golmana,dovesti kondicione I pustiti igrace na samostalan rad u teretani. Ekipa ce biti sigurno tehnicki dobra(pretpostavljam),igrace je potrebno fizicki spremiti I ne treba se plasiti lige,jer broj kvalitetnih igraca u nasoj boraniji je sve manji.

Srecno jos jednom,puna podrska !

Не живим ја сан него своје амбиције и циљеве. Сан сам проживео на ,,Маракани". Нисам као клинац сањао дрес Манчестера или Реала већ дрес Звезде - Немања Видић

Дејан Радоњић легенда!
Победи Михо!

duca015

Quote from: Душан С. on Jun 02, 2017, 02:58 pm
Jel moze neko malo detaljno o novom treneru. Kako je vodio ekipu u Grckoj, Cukaricki? Znam pomalo, secam se, ali eto, ko je malo vise pratio, da napise nesto detaljnije

Sta konkrentno?

Ja pisem za Cukaricki, jer tamo sam ga najvise pratio i mislim da mogu da dosta precizno opisem ono sto sam video, za ostalo, ako neko zna, nek napise.

U Cukarickom je najcesce pocinjao u formaciji 4-2-3-1, postava je bila, najcesce, sledeca:

Ristic (mislim da je on navise branio dok ih je Vlada vodio), Stojkovic, Plasentin, Rendulic(ili Ostojic, zavisi od perioda), Brezancic (ili Nikola Jankovic, u zavisnosti od protivnika), Todorovic (ili Dragoljub Srnic, u zavisnosti od protivnika), Regan, Bojic, Matic, Srnic (kasnije Mandic) i Stoiljkovic (kasnije Pavlovic).

U sustini, Todorovic je maticno stoper, ali ga je cesto koristio i kao zadnjeg veznog, onog defanzivnijeg, koji bi u fazi napada ulazio izmedju stopera i pravio prakticno defanzivni trio, cime je oslobadjao Brezancica i Stojkovica da se cesto ubacuju napred. Ispred odbrane je operisao Regan, koji je bio neka vrsta cistaca. Bojic koji je najcesces pocinjao kao desni ofanzivni vezni, bi u fazi napada ulazio u sredinu i pomagao u kreiranju napada Maticu, a Srnic sa levog boka bi se transformisao u drugog napadaca. Time je, fakticki, iz odbrambene postavke 4-2-3-1, u fazi napada najcesce menjana postavka u 3-1-4-2.

Medjutim, kao sto rekoh, u zavisnosti od protivnika,umeo je da pravi takticke korekcije, pa tako je cesto umeo da jednog od bekova (cesce Brezancica), zameni  Jankovicem, koji je neki polu stoper, i koji ne ide napred previse, ili da umesto Todorovica ubaci Srnica koji je u sustini onaj klasicni zadnji vezni, koji ne ulazi izmedju stopera (ovo je najcesce radio istovremeno, jer pored poprilicno defanzivnog Jankovica, nije bilo potrebe za jos jednim stoperom u timu), ili da Maticu i Bojicu zameni pozicije, cime bi Bojicu dao vise defanzivnih zadataka i nesto defanzivniju ulogu, a Matica oslobodio obaveza u defanzivi.

Ono sto je bitno je da je u tom taktickom smislu veoma kreativan i ume da postavi igrace na pozicije na kojima mogu da naprave najvise stete, pa tako je bilo slucajeva kada je Srnic bio prakticno najistureniji igrac, da je Stojkovic bio vise krilo nego bek, umeo je da kreira prostor za Matica da on kroz svoj dobar pas ili sut napravi takodje stetu...

Sto se igre u defanzivi tice, nije trener koji ce da vrsi visok presing, tacnije, ja nisam preterano cesto video Cukaricki da to radi, ali zato je Cukaricki igrao izuzetan zonski presing na svojoj polovini, gde su igraci sa loptom protivnika imali vrlo malo vremena da nesto urade sa istom, i generalno, ta faza igre je, zajedno sa tranzicijom, u taktickom smislu njegov najveci kvalitet. Otprilike, ako gledate nacin na koji to igra Simeone sa Atletikom, manje - vise, to je ta prica. U zonski presing su ukljuceni svi, pa i napadaci, ne vrsi se pritisak na poslednju liniju, vec se zonom pokrivaju vezni igraci, ukoliko prva linija odbrane (u Cuki su je cinili najcesce Stoiljkovic/Pavlovic i Matic), ispadne, ima obavezu da, zajedno sa veznim igracima skuplja prostor i preseca linije dodavanja veznim igracima koji su u tom prostoru izmedju linij veznih igraca i tih, uslovno, napadaca.

Najveca mana, iz mog ugla gledanja, su napadi na postavljene odbrane. Poprilicno sablosnki napadi, lopta cesto ide na stranu odakle se ubacuju centarsutevi. Vrlo malo se pokusava kroz sredinu. U samu zavrsnicu se retko kada ubacuje vise od tri igraca.
Quote from: Селектор on Jul 26, 2014, 01:32 pm
Bosancic i babovic po tim rezultatima ljudima nisu isti iako je Babovic objektivno bolji igrac.

Milaance

Sa srecom neka je i Vladanu i nama, dace Bog da sve to bude dobro. I voleo bih samo da Radakovic ostane kondicioni trener, covek zna znanje.

RSB

Да се разумемо, још увек није договорена сарадња Владана Милојевића и Црвене звезде. Али је прилично извесно.

herta

Puno srece majstore...
Pokusali smo na silu da udjemo u Evropu sa Muceom i ostalim strancima a sad je vreme da probamo sa nasom decom.
Imamo u mladjim kategorijama fudbalske bisere,kojima treba pruziti sansu u prvom timu.
Veljko Nikolic,Joveljic,Vucicevic,Milos Stojanovic,Sladjan Rakic,braca Ilic,Racic,Jug Stanoev,Aleksa Terzic cekaju sansu Vladana Milojevica,ubedjen sam da ce vecina i dobiti  :aplauz:
Rad i Disciplina do konacnog rezultata :aplauz:

Душан С.

Hvala Duco, sjajna analiza.
Generalno, ja volim takve trenere i tu filozofiju. Opet, Zvezda zahteva napadacki fudbal, ali u derbijima, Evropi, mislim da ce njegova filozofija pomoci. Ako nista, pomogla bi ove godine vise od onog mucenja sto smo gledali

Саша РС

Је ли то значи да још увијек не треба трчати пред руду типа Ђурђевић, онај грк кошаркаш или је ово пак извјеснија руда?

Ај да не буде оф, срећно новом тренеру. Нити шта очекујем нити се чему надам. Ко и до сад, нема ту суштински неке промјене.
I know the pieces fit 'cause I watched them tumble down