Анкета

Koji klub podržavate u Italijanskoj ligi?

Bolonja
3 (0.7%)
Đenova
10 (2.4%)
Napoli
77 (18.5%)
Udineze
0 (0%)
Sasuolo
14 (3.4%)
Krotone
5 (1.2%)
Peskara
2 (0.5%)
AS Roma
52 (12.5%)
Inter
64 (15.3%)
Juventus
37 (8.9%)
Fiorentina
13 (3.1%)
AC Milan
58 (13.9%)
Sampdoria
3 (0.7%)
Atalanta
6 (1.4%)
Palermo
2 (0.5%)
SS Lazio
55 (13.2%)
Kaljari
1 (0.2%)
Torino
8 (1.9%)
Empoli
2 (0.5%)
Kijevo
5 (1.2%)

Укупно гласова: 417

Аутор Тема: Италијанска лига - Serie A - Calcio  (Прочитано 87086 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Fiti88

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 4.126
  • Репутација: +2595/-245
  • Црвено - бели са бројем 6
Одг: Италијанска лига - Serie A - Calcio
« Одговор #1820 послато: 11 Фебруар 2019, 10:42:21 »
Бергамо ће да гори за викенд. Аталанта - Милан за лигу шампиона

Ван мреже dejan80

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 14.340
  • Репутација: +4935/-8200
« Одговор #1821 послато: 11 Фебруар 2019, 10:46:45 »
Бергамо ће да гори за викенд. Аталанта - Милан за лигу шампиона

Дигли су се Росонери у последње време, биће баш занимљиво. Изненадило ме је да су Пакету одмах бацили у ватру, мислио сам да ће га онако класично жабарски држати на клупи због прилагођавања на лигу.

Ван мреже Fiti88

• Члан клуба
  • Модератор
« Одговор #1822 послато: 11 Фебруар 2019, 11:15:14 »
мада се и Пакета одлично уклопио. По оним клиповима изгледало је да је лаган и крхк, али као да је радио на телу. Изгледа ми јаче

Ван мреже Matuzalem88

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 3.093
  • Репутација: +2563/-809
  • Krv crveno-bela što se lila za tebe...
« Одговор #1823 послато: 11 Фебруар 2019, 11:15:43 »
Погледај пар Донаруминих интервенција у последњих пар мечева, поготово шта је скинуо на 1:1 против Роме... Јесте био најстрашније исхајпован, али ове године показује завидан квалитет. Мада, слажем се за Сиригуа, добар голман, али ко је он за Париз, ако ме разумеш... Мени је одличан голман био Маркети из Лација, можда и најбољи још од времена Буфона, Толда, Перуција... Штета што је зглајзао, мислим да је настао проблем око продужетка уговора са Лацијом, шта је после било - не знам.

Шиптарски лоби не да је јак... Има их у малтене сваком тиму осим пар водећих... Сви неки штопери, бекови, задњи везни... Јефтина роба, као што су некад увозили Бразилце на тоне. Иначе, јако ми је занимљиво како је пар клубова испрофилисало свој скаутинг на одређене земље, нпр. Аталанта на Белгију и Холандију, а у великом порасту је број Пољака у Серији А, такође и чеха и Словака... Чека се само да Жабари од њих покупе фазон чарапе и сандале  :001_cool:
Gledao sam tekmu, slažem se da je Donaruma branio odlično taj meč, sami sebi su morali na kraju da daju gol, jer je stvarno branio izvanredno, i slažem se da je dobar ove sezone, ali... mora još dosta da uči. Sirigu ima neverovatno dobro postavljanje, "ne muči" se da odbrani bilo šta sem ako nešto baš ne ide u rašlje ili ne znam ni ja gde. Razumem da nije marketinški isplativ za Pariz ali malo je bezveze da ga se odriču kad je lik branio 3,4 godine tamo vrlo dobro. Ne vidim da je Areola dobar ali razumem pritisak da se isti gurne kao viši reprezentativni cilj.

Meni je i Perin odličan golman, Ščešnji je sad u prednosti jer je iskusniji i duže je u klubu. Skorupski je takođe odličan golman, trenutno je u Bolonji ali se radi o zaista dobrom golmanu. Kranjo je takođe jako zanimljiv. Slažem se za Marketija, dodao bih i vanvremenskog Sorentina  :travka:

Za sad mi je Lafont stvarno otkrovenje, znao sam ga iz Tuluza, mislim da je oborio i neki rekord po godinama kad je debitovao, ili se tripujem.

Što se tiče skautinga slažem se, jeftina roba, odlična roba za dalje valjanje. I Palermo je imao jedno vreme skauting po Skandinaviji recimo, pa su dolazili Kjaer i Hiljemark,pa i Urugvaju gde su našli Abela Ernandeza i Kavanija, o Argentini da ne pričam. To je to, nije bilo ili se nema love za neke krupnije zverke, pa su se okrenuli jeftinijim rešenjima u vidu poljaka, čeha, danaca, srba, šiptara itd itd...

Ван мреже dejan80

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #1824 послато: 11 Фебруар 2019, 11:27:58 »

Gledao sam tekmu, slažem se da je Donaruma branio odlično taj meč, sami sebi su morali na kraju da daju gol, jer je stvarno branio izvanredno, i slažem se da je dobar ove sezone, ali... mora još dosta da uči. Sirigu ima neverovatno dobro postavljanje, "ne muči" se da odbrani bilo šta sem ako nešto baš ne ide u rašlje ili ne znam ni ja gde. Razumem da nije marketinški isplativ za Pariz ali malo je bezveze da ga se odriču kad je lik branio 3,4 godine tamo vrlo dobro. Ne vidim da je Areola dobar ali razumem pritisak da se isti gurne kao viši reprezentativni cilj.

Meni je i Perin odličan golman, Ščešnji je sad u prednosti jer je iskusniji i duže je u klubu. Skorupski je takođe odličan golman, trenutno je u Bolonji ali se radi o zaista dobrom golmanu. Kranjo je takođe jako zanimljiv. Slažem se za Marketija, dodao bih i vanvremenskog Sorentina  :travka:

Za sad mi je Lafont stvarno otkrovenje, znao sam ga iz Tuluza, mislim da je oborio i neki rekord po godinama kad je debitovao, ili se tripujem.

Što se tiče skautinga slažem se, jeftina roba, odlična roba za dalje valjanje. I Palermo je imao jedno vreme skauting po Skandinaviji recimo, pa su dolazili Kjaer i Hiljemark,pa i Urugvaju gde su našli Abela Ernandeza i Kavanija, o Argentini da ne pričam. To je to, nije bilo ili se nema love za neke krupnije zverke, pa su se okrenuli jeftinijim rešenjima u vidu poljaka, čeha, danaca, srba, šiptara itd itd...

Сорентино легенда... Мислим да је Перин надувана прича само тако, ал ај да му дамо шансу.

Кад помињеш Палермо, тамо се циркус наставља. Зампарини фол продао клуб неком фонду, ови ништа нису платили, играчима се дугује, пале неке оставке...

Иначе, Наполи изгледа договорио замену за Хамшика - Форналс из Виљареала.

Sent from my LLD-L31 using Tapatalk

« Последња измена: 11 Фебруар 2019, 12:00:39 dejan80 »

Ван мреже Matuzalem88

• Члан клуба
  • Модератор
« Одговор #1825 послато: 11 Фебруар 2019, 12:23:32 »
Zamparini prvo "navodno" prodao klub nekom liku, koji je fazon rijaliti zvezda bio u Velikoj Britaniji. (slika u daljem tekstu)

Lik je bio tu u onoj poslednjoj sezoni u Seriji A. Šta se posle desilo? Ne znam, fazon "pojeo vuk magarca" i hop eto ga Zamparini ponovo "jaše" tj i dalje. Klinički lud je matori. Posle opet vest da je prodao nekim likovima takođe iz Londona klub za 10 evra, mislim se važi što je za tako mizernu sumu prodao, taj neće da odjebe dok ne vrati uloženo. Vidim da su prvi sa Brešom, nadam se uprkos svemu njihovom povratku u Seriju A. Nije isto bez njih.

Ван мреже dejan80

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #1826 послато: 11 Фебруар 2019, 12:28:44 »
Да, прво је био тај лик - Бакалини ваљда, ово сад је неки други фонд, они су истурили Дина Холдсворта (бивши менаџер и неки к...ц у Болтону) на водећи положај у клубу.

Ван мреже Matuzalem88

• Члан клуба
  • Модератор
« Одговор #1827 послато: 11 Фебруар 2019, 12:33:15 »
Mislim neko neverovatno muvanje je kao i uvek na čizmi. Poseban naziv neki treba uvesti za te gazde žabarskih klubova, neki novi termin u rečnik. Specjalnih glava ima, da ne nabrajam sad koji su to sve ljudi, a manje više i svi ih znamo.

Vidim i da se Masimo Ćelino vratio u sedlo i da vodi svoju Brešu u Seriju A. Breša je kultni klub, i svakako mi je drago zbog toga. Ćelino je bivši gazda Kaljarija i Lidsa. Lids je prodao isto nekom žabaru, za koga nisam čuo ranije, ali eto na pragu su PL.

Čekam i vaskrsnuće Barija pod vođstvom sina De Laurentisa.

Ван мреже dejan80

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #1828 послато: 11 Фебруар 2019, 12:41:06 »
Сад су испрозивали Прециозија зашто је платио 16,5 милиона за Стурара, човек годину дана повређен, а најјаче од свега је што је првобитно откупна клаузула гласила на неких 7 милиона.

Кјево је кренуо из минуса зато што су надувавали вредност играча приликом размена главу за главу, па су приказивали да њихов и играч неке факин Ћезене на пример, вреде по 10 милиона, па их као мењају галву за главу, неки књиговодствени фазони... То је исто стара фора. Та Ђенова је сад још ок, раније су имали по 50 играча под уговором, па оно бесомучна вртешка Балардини - Јурић... Сјајна је била и Парма пред банкрот са једно 60-70 играча под уговором, држали су и неки словеначки клуб...

Ван мреже Matuzalem88

• Члан клуба
  • Модератор
« Одговор #1829 послато: 11 Фебруар 2019, 12:43:48 »
Da Parma je imala 150 igrača. Udineze naravno takođe. Parma je držala Goricu, Lapadula i Masimo Koda igrali tamo :D

Đenova je stvarno hit, šta oni rade tamo, šta muvaju sve, ne znam gde im pada to sve na pamet?! U stvari ne postoji žabarski klub koji ne muva na ovaj ili onaj način.

Svaka čast Napoliju uprkos svemu, ima godinama konkurentan tim, a prilično male ugovore za ono što pružaju na terenu. Mislim da su po platama 6/7 u ligi.

Ван мреже dejan80

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #1830 послато: 13 Фебруар 2019, 14:29:49 »
Занимљиве вести из Интера - Икарди више није капитен. Нови капитен је Хандановић. Закључке да извучемо сами  :001_cool:

Ван мреже Matuzalem88

• Члан клуба
  • Модератор
« Одговор #1831 послато: 13 Фебруар 2019, 14:33:35 »
Nadam se da će da ode više. Pun mi je k...c izdrkavanja njega i njegove mu drage svako malo da čitam. Lautaro će trpa i više od njega samo mu treba prepustiti palicu.

Ван мреже dejan80

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #1832 послато: 13 Фебруар 2019, 20:54:39 »
Nadam se da će da ode više. Pun mi je k...c izdrkavanja njega i njegove mu drage svako malo da čitam. Lautaro će trpa i više od njega samo mu treba prepustiti palicu.
Одбио да иде у Беч.

Интеру не би уопште лоше било да га завали негде, добили би велики новац који би могли паметно да уложе на више позиција у тиму. Али, Интер и паметно улагање...

Sent from my LLD-L31 using Tapatalk

Ван мреже Косјерац

• Пријатељ РСБ-а
  • РСБ екипа
  • Поруке: 4.955
  • Репутација: +877/-811
  • Ту сам Звездо све док ти постојиш!
« Одговор #1833 послато: 14 Фебруар 2019, 11:43:18 »
Zanimljiva situacija oko Ikardija. Videcemo sta ce se desiti, on je nekoliko puta ponavaljao da nece biti problema oko produzetka ugovora pa mi situacija malo cudna. Ima Spaleti tu narav da se pokaci sa igracem, kao sto je tvrdoglavio u Romi sa Totijem pa ga nije pustao na teren ni po 10 minuta.

Pojavio se Ikardi na treningu sa igracima koji nisu otputovali u Bec.

Stoji da je jedan od najboljih napadaca u Serij A i da je na ceni, ali isto tako mislim da ga ne treba prodati. Ipak je potreban kontinuitet  igraca i trenera. Treba dopuniti vezni red kvalitetnim igracima na leto i probati napraviti iskorak. Ali prvo ova sezona da se  zavrsi i da se obezbedi LS ponovo, pa na leto ponovo prica oko pojacanja.

Ван мреже dejan80

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #1834 послато: 14 Фебруар 2019, 11:44:44 »
Zanimljiva situacija oko Ikardija. Videcemo sta ce se desiti, on je nekoliko puta ponavaljao da nece biti problema oko produzetka ugovora pa mi situacija malo cudna. Ima Spaleti tu narav da se pokaci sa igracem, kao sto je tvrdoglavio u Romi sa Totijem pa ga nije pustao na teren ni po 10 minuta.

Pojavio se Ikardi na treningu sa igracima koji nisu otputovali u Bec.

Stoji da je jedan od najboljih napadaca u Serij A i da je na ceni, ali isto tako mislim da ga ne treba prodati. Ipak je potreban kontinuitet  igraca i trenera. Treba dopuniti vezni red kvalitetnim igracima na leto i probati napraviti iskorak. Ali prvo ova sezona da se  zavrsi i da se obezbedi LS ponovo, pa na leto ponovo prica oko pojacanja.

Рекао бих да је ово сувише озбиљан потез са стране клуба да би га донео Спалети својевољно.

Ван мреже Matuzalem88

• Члан клуба
  • Модератор
« Одговор #1835 послато: 14 Фебруар 2019, 11:45:43 »
Ikardi će imati aktivnu klauzulu od 1-15 jula ove godine u kojoj piše da je slobodan ukoliko neko uplati 115 miliona. Nadam se da će se naći klub koji će se isprsiti za pomenutu sumu.

Ван мреже Fiti88

• Члан клуба
  • Модератор
« Одговор #1836 послато: 17 Фебруар 2019, 08:55:09 »
Велика победа росонера. У овом тренутку, гледајући форму и моментум, сигурни су за ЛШ.
Пољак поново стрелац. Џек пот су уболи с њим

На мрежи Epaminonda

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 204
  • Репутација: +99/-124
« Одговор #1837 послато: 17 Фебруар 2019, 09:07:55 »
Je li realno da Inter poziva suprugu na sastanak na kome bi se odlucivalo o Ikardijevoj buducnosti u klubu? :DDDD: Mada, ima i kod nas jedna slicna supruga.

Ван мреже Matuzalem88

• Члан клуба
  • Модератор
« Одговор #1838 послато: 17 Фебруар 2019, 14:18:06 »
Zato što mu je ona menadžer.

Ван мреже Matuzalem88

• Члан клуба
  • Модератор
« Одговор #1839 послато: 18 Фебруар 2019, 10:28:55 »
Velika pobeda Intera, protiv odlične Sampdorije koja već sad vezuje treći poraz u nizu. Video sam neku dodatnu energiju i neki veći žar kod igrača Intera, kao da su se "skupili" i dišu jednim plućima posle suspenzije Ikardija. Da Bog da ga prodali, i ratosiljali se bede. Govori se da će Džeka na leto da pojure.Realno je to ako Roma ne uđe u LŠ. Perišić ključan igrač. Sledeće kolo gostuju Firenci, jedva čekam, očekujem dobar meč.

Firenca kad smo već kod nje, dobila SPAL. Ozbiljna borba za mesta u Evropi je na talonu, baš baš se zakuvalo. Viola igra divan fudbal, to već znamo i glupo mi je da se ponavljam ali previsoko su dobili moćni SPAL koji posle nesrećnog poraza od Bergama opet izgubio čudno, ali Bože moj, izvućiće se oni, ne sumnjam.

Lacio produbljuje sve više i više svoj luzerski mentalitet, svakim danom sve više i više tonu u tom smislu. Neverovatno. Moćni Ćezare stabilizovao grifone, a Sanabrija kao najveće iznenađenje prelaznog roka daje golove za sada, a i počelo da ga kenja. Fenomenalan gol Krišita za opštu ludnicu na Marasiju.

Juve rutinski.

Kjevo je već sad ispao. Žao mi je, koliko god to bio mali klub, po meni su bolja ekipa i od Empolija, i od Frosinonea, i od Udina pa i od Bolonje, ali ajde sad. Dobiše ih Udine nekako, ni oni ne znaju kako.