Анкета

Да ли Дејан Савићевић треба да буде проглашен за Звездину звезду?

Да
311 (76.2%)
Довољно је кроз генерацију 1991
44 (10.8%)
Не
53 (13%)

Укупно гласова: 408

Аутор Тема: Дејан Савићевић - Звездина звезда?  (Прочитано 38242 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже EmptyClip

• Ђенкин чукунунук
  • Члан ФК
  • Поруке: 9.616
  • Репутација: +4841/-9866
  • "реалиста"
Одг: Дејан Савићевић - Звездина звезда?
« Одговор #40 послато: 30 Мај 2016, 14:49:08 »
Скоро се причало о томе на Историји, нема 20 дана.
Понављам - не. Није био оно што су претходници били у својим генерацијама а што им је, по мом мишљењу, донело статус Звездине Звезде.

Ван мреже Darko_Pancev

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.007
  • Репутација: +420/-1140
« Одговор #41 послато: 30 Мај 2016, 14:49:40 »
Iz prostog razloga sto su pogazeni principi a od rezultata jedan kup i jedno veliko nista. Znaci ostao si bez trofeja i bez principa, sta je to ako nije greska? Uostalom, ne moze neko ko je igrao u Dragovoljcu da bude Zvezdina zvezda. Bolje u Partizan da je otisao.

Znaci, problem je nacionalnost.

Ван мреже zlo

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 216
  • Репутација: +259/-94
  • Demistifikator
« Одговор #42 послато: 30 Мај 2016, 14:53:44 »
Samo gospodin Robert Prosinečki.

На мрежи dejan80

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 14.344
  • Репутација: +4939/-8204
« Одговор #43 послато: 30 Мај 2016, 14:55:23 »

Iz prostog razloga sto su pogazeni principi a od rezultata jedan kup i jedno veliko nista. Znaci ostao si bez trofeja i bez principa, sta je to ako nije greska? Uostalom, ne moze neko ko je igrao u Dragovoljcu da bude Zvezdina zvezda. Bolje u Partizan da je otisao.

Kako bi se kvalitetno iskenjali po svojoj istoriji.

Ван мреже Mikula/CZ

• Где је пешкир? / Ја сам бољи тренер од Радоњића/Још само 2-3 играча
  • Звезда му је све
  • Поруке: 1.870
  • Репутација: +489/-1031
  • Све почело је јако давно први пут на Северу ...
« Одговор #44 послато: 30 Мај 2016, 14:56:37 »
Oko ovog pitanja neću da ulazim u nikakvu polemiku ovde na forumu sa onima koji nisu ni bili rođeni kada je Dejan Savićević igrao u C.Zvezdi iki sa onima koji su tada bili rođeni ali ne pamte ovog majstora,što se tiče mog stava po pitanju Dejana Savićevića a mislim sa sam kompetentan da dam svoj su o ovone pošto tih godina sam bio i pratio skoro sve utakmice C.Zvezde sa Marakane period 1988 - 1992 zakljućno sa Sofijom i Samdorijom,Dejan Savićević je već bio pred proglašenjem 6 zvezdine zvezde 1992 godine,svi štampani mediji su tada to preneli i čekalo se i zvanična potvrda,zašto na kraju nije i kakav se to veleobrt desio taj odgovor zna samo Džajić,neko će pitati od ovih klinaca da li je Dejan zaslužio,ja im kažem 5x na kvadrat da jeste !!! To je bio takav majstor da je bilo privilegija ga gledati uživo pričam za ceo period od 1988 (Vojska) 1989 -1992 ,najbolji fudbaler te sampionske generacije bez konkurencije Dejan Savicevic Genije,valjda ce nepravda biti ispravljena.

Ван мреже ЦЗБГ

• Члан клуба
  • РСБ екипа - фудбал
  • Поруке: 1.629
  • Репутација: +795/-526
« Одговор #45 послато: 30 Мај 2016, 14:57:22 »
@Κορνίλοφ
Тада да је Клоп био тренер, од резултата би опет било ништа поред комшијске логистике и политичке подршке, "потпомогнуте" нашим вођама Лукићем и Весићем.
Роби је, једноставно, био прави човек на правом месту у погрешно време. Штета што га је витез потрошио тако лако.

Што се тиче гласања да ли Роби може у Звезду или не, једна велика срамота звездаша и целе трибине, која је имала и има моју подршку у свим осталим акцијама, јер се са ове тачке гледишта показује да је била у праву за 95% ствари. Али то остаје једна велика мрља.

Што се тиче Деја, или 6. Звездина звезда или ништа. Било којим могућим средством поништити ону лакрдију од избора 6. Звездине звезде и доделити том тиму статус "Златне генерације", што тај тим уствари и јесте. Било где у јавности није се уопште усталило да се Миле, Илија, Дика и остали називају Звездиним звездама, свугде се помињу као "чланови Златне генерације".
Кроз тај избор, Дејо је већ ушао у 6. Звездину звезду, замислите сад да се прогласи и за 7. Звездину звезду. Две Звездине звезде, а један човек, то би тек била лакрдија на квадрат.

Ван мреже ЗАЦЗ

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 74
  • Репутација: +58/-31
« Одговор #46 послато: 30 Мај 2016, 14:59:20 »
Под генерациом 1991. се подразумева и освајање Интерконтинентални куп у Токију, у коме је Дејан Савићевић играо, за разлику од Роберта Просинечког, тако да је Савићевић заслужио више од Робија да буде звездина звезда.

Ван мреже Goxy

• Члан ФК
  • Поруке: 1.289
  • Репутација: +1366/-369
« Одговор #47 послато: 30 Мај 2016, 15:02:34 »
Ако ћемо тако, онда прво Бори Костићу.

Ван мреже Sundance_Kid

• Члан КК
  • Поруке: 2.656
  • Репутација: +2467/-3409
« Одговор #48 послато: 30 Мај 2016, 15:03:05 »
Под генерациом 1991. се подразумева и освајање Интерконтинентални куп у Токију, у коме је Дејан Савићевић играо, за разлику од Роберта Просинечког, тако да је Савићевић заслужио више од Робија да буде звездина звезда.
Ono jes', da nije dobio crveni ko zna da li bi dobili :D

A Robi bi u Zvezdi uzeo titulu vec u prvoj sezoni da neko nije odlucio taj dan da tihuje i da mu je vaznije dobijanje respekta za te gluposti nego derbi za titulu.

Ван мреже EmptyClip

• Ђенкин чукунунук
  • Члан ФК
  • Поруке: 9.616
  • Репутација: +4841/-9866
  • "реалиста"
« Одговор #49 послато: 30 Мај 2016, 15:04:19 »
Оно што је прво потребно урадити је поставити неки критеријум. У супротном ће свако да баци неке своје аргументе и прича ће отићи прешироко а од тога онда нема вајде.

На мрежи Κορνίλοφ

• Члан ФК
  • Поруке: 1.752
  • Репутација: +1708/-1254
« Одговор #50 послато: 30 Мај 2016, 15:06:02 »
Ponovo radi bioskop, Delije su krive za neuspeh Prosineckog.  :prvak:

Ван мреже duca015

• Тамнопутовић
  • Члан ФК
  • Поруке: 8.460
  • Репутација: +3365/-2170
  • Razmisljanja jednog obicnog srpskog vola!
« Одговор #51 послато: 30 Мај 2016, 15:09:08 »
Oko ovog pitanja neću da ulazim u nikakvu polemiku ovde na forumu sa onima koji nisu ni bili rođeni kada je Dejan Savićević igrao u C.Zvezdi iki sa onima koji su tada bili rođeni ali ne pamte ovog majstora,što se tiče mog stava po pitanju Dejana Savićevića a mislim sa sam kompetentan da dam svoj su o ovone pošto tih godina sam bio i pratio skoro sve utakmice C.Zvezde sa Marakane period 1988 - 1992 zakljućno sa Sofijom i Samdorijom,Dejan Savićević je već bio pred proglašenjem 6 zvezdine zvezde 1992 godine,svi štampani mediji su tada to preneli i čekalo se i zvanična potvrda,zašto na kraju nije i kakav se to veleobrt desio taj odgovor zna samo Džajić,neko će pitati od ovih klinaca da li je Dejan zaslužio,ja im kažem 5x na kvadrat da jeste !!! To je bio takav majstor da je bilo privilegija ga gledati uživo pričam za ceo period od 1988 (Vojska) 1989 -1992 ,najbolji fudbaler te sampionske generacije bez konkurencije Dejan Savicevic Genije,valjda ce nepravda biti ispravljena.
Ja opet imam utisak da je vecina ovde mladja od tebe pa se ne seca Deje kod nas...

Cinjenica je da kad je imao dan, da mu nije bilo ravnog. Ali je isto tako cinjenica da je cesto bio igrac manje, a cesto i van stroja zbog povrede. Po znanju sigurno je bio najbolji igrac te generacije, mozda i uz Piksija (neko bi rekao i pre Piksija) najbolji igrac kog smo imali u toj deceniji, ali isto tako cinjenica je da, u odnosu na Piksija, nije vrlo cesto postojao na terenu.

Zato, aposlotno se ne slazem sa tobom u vezi ovoga.

Pride, svaki od prethodnih pet ZZ je bio u neku ruku personifikacija zvezde u tom periodu. Dejo to nije bio,bio je samo deo jedne dobre masine. Mozda najbitniji deo, ali samo deo.

На мрежи Vatrogasac

• Члан ФК
  • Поруке: 19.211
  • Репутација: +5515/-6831
« Одговор #52 послато: 30 Мај 2016, 15:09:47 »
Vidim ja da ce ovde i zlatna generacija "konstruktivno da se iskritikuje" kako samo mi znamo i umemo

На мрежи dejan80

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 14.344
  • Репутација: +4939/-8204
« Одговор #53 послато: 30 Мај 2016, 15:10:48 »
Vidim ja da ce ovde i zlatna generacija "konstruktivno da se iskritikuje" kako samo mi znamo i umemo
Jel smo ljudi il smo Srbi?

Ван мреже Cazzo_FCRS_Forever

• Нешто је труло у држави данској!
  • Члан ФК
  • Поруке: 2.789
  • Репутација: +1477/-1110
  • Ooooo mi tebi pevamoooo.....
« Одговор #54 послато: 30 Мај 2016, 15:11:46 »
Jedno veliko NE!

Ne zato sto Dejo nije bio dobar vec nasta bi to licilo da kako kome padne napamet da pocinje da cacka stvari koje se ne smiju cackat.

Ван мреже Uvekuzzvezdu

• Члан ФК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 2.150
  • Репутација: +925/-1284
« Одговор #55 послато: 30 Мај 2016, 15:13:07 »
Ima intervju na rtcg gdje Dejo vozj taksi i sjeda slucajnog prolaznika,taj prolaznik ga na kraju pita zasto nihe izabran za sestu Zvezdinu zvezdu a Dejo onako odgovara duga je to prica...stekao sam utisak da mu je itekako krivo.

Ван мреже jagodina navija za zvezdu

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.786
  • Репутација: +875/-645
« Одговор #56 послато: 30 Мај 2016, 15:14:22 »
Mnogi od nas su rodjeni posle barija,tako i ja.Vi stariji najbolje znate da li treba ili ne.Sta god da se odluci podrzacu odluku.

Ван мреже Bik Koji Sedi

• Ултимативни поглавица!
  • Члан ФК
  • Поруке: 7.381
  • Репутација: +4083/-5043
  • ZLIKOVAC I PROVOKATOR!
« Одговор #57 послато: 30 Мај 2016, 15:15:53 »
Ovo treba da se nađe negde na početnoj strani Rsb-a kao obavezno štivo.
I da, Cvele je gospodin koji je stvorio šampionsku Zvezdu i zasluzuje vise poštovanja i treba ga redovno pominjati da ne padne u senku nekih koji se stalno propagiraju i ističu.
Da je pravde on bi bio neka funkcionerska Zvezdina zvezda.

Deo za Bokšića i Šukera objasnio veličinu kluba.

http://www.nedeljnik.rs/nedeljnik/portalnews/velika-ispovest-vladimira-cvetkovica-kako-je-tapi-pokusao-da-kupi-finale-u-bariju/

Selektor postavio na istoriji ali ću ukrasti i staviti ovde jer istoriju slabo ko čita.

Ван мреже Пјановић-18

• Члан ФК
  • Поруке: 1.898
  • Репутација: +1053/-318
« Одговор #58 послато: 30 Мај 2016, 15:16:23 »
***** ti sunce Robi greška?! Onakav zvezdaš i čovek da bude greška, zato što je druge nacionalnosti? Odosmo u ***** načisto

Ван мреже uskee1512

• Јебач пресретач
  • Члан ФК
  • Поруке: 3.692
  • Репутација: +2462/-2825
  • А мозга неема-у глави само ЗВЕЗДА ЦРВЕНА
« Одговор #59 послато: 30 Мај 2016, 15:17:55 »
Дејо је био одличан и заслужио је ту почаст да буде Звездина звезда али је то заслужио и Панчев и Просинечки...заслужили су је многи у тој генерацији а дајући само Деји не би било праведно према другима зато мислим да је правда већ задовољена тако што је је та генерација цела Звездина звезда