Анкета

Да ли Дејан Савићевић треба да буде проглашен за Звездину звезду?

Да
311 (76.2%)
Довољно је кроз генерацију 1991
44 (10.8%)
Не
53 (13%)

Укупно гласова: 408

Аутор Тема: Дејан Савићевић - Звездина звезда?  (Прочитано 37362 пута)

Милоје и 2 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже Κορνίλοφ

• Члан ФК
  • Поруке: 1.750
  • Репутација: +1684/-1249
Одг: Дејан Савићевић - Звездина звезда?
« Одговор #20 послато: 30 Мај 2016, 14:20:07 »
Vratio se i Prosinecki u Zvezdu kao trener.

Kako kaze u onom klipu kad se raspituju o zlostavljanju dece "desi se, pogresi covek". Jos jedna Lukiceva brljotina. Tacnije ne samo Lukiceva, zakazalo je tamo gde nije smelo da zakaze i ostalo je istorija.
« Последња измена: 30 Мај 2016, 14:25:05 Κορνίλοφ »

Ван мреже Uvekuzzvezdu

• Члан ФК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 2.126
  • Репутација: +916/-1266
« Одговор #21 послато: 30 Мај 2016, 14:22:01 »
Или заједно с Робијем или никако. И даље тврдим да није заслужан више од Робија за Бари и све остало, гледајући укупан допринос у Звезди.
Ako cemo posteno Robi je cak i bolje igrao tu sezonu,sjecam se protiv drezdena (bio sam na toj utakmici  :001_cool: ) Robi je razvalio bio neuhvatljiv a u zurnalu a mislim i u sportu Dejo igrac utakmice.Vec je tu bilo politike,elem misljenja sam da se to ne moze ispraviti bez brljanja ,jbg Vitez nas ukanalio svojom neodmjerenom odlukom.

На мрежи Max

• Члан ФК
  • Поруке: 4.142
  • Репутација: +2554/-2849
« Одговор #22 послато: 30 Мај 2016, 14:27:35 »
Прво не видим да ико из те генерације себе сматра за шесту звездину звезду због тог накарадног избора, можда само Лукић који целу ту небулозу смислио.

Чак их ни новинари не ословљвају са шеста звездина звезда у већини случајева, углавном иде нешто типа члан звездине златне генерације из Барија итд.

У принципу Дејо треба да буде Шеста звездина звезда, а осталима је довољна почаст то што су прваци Европе, евентуално да се прогласе за Златну генерацију и сл.

Углавном кључна ствар је да се укине та Лукићева и Весићева небулоза, која је жестоко ударила на бренд и институцију Звездина звезда, и сам клуб.

Ван мреже Селектор

• Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Поруке: 8.795
  • Репутација: +16254/-13712
« Одговор #23 послато: 30 Мај 2016, 14:28:50 »
Оно што се сада зове 6. Звездином звездом укинути, јер је тиме упропашћен појам Звездине звезде.Мислим да би и за ово укидање било добро направити анкету.
Дејан је заслужио да буде проглашен за 6. Звездину звезду играма, победама, трофејима, верношћу, повратком у клуб за разлику од многих других.За то га трба наградити.

Vec postoji ta anketa na temi istorija zvezde

Ван мреже КГЦЗ

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.646
  • Репутација: +626/-450
  • Храним свиње...
    • www.delije.net
« Одговор #24 послато: 30 Мај 2016, 14:31:33 »
Ali je prosinecki posle igrao u Hrvatskom Dragovoljcu a Dejo se vratio u Zvezdu

На страну што се Роби вратио као тренер, ако ћемо да терамо на конац, Дејо се вратио али и одиграо само три утакмице (добро било је бомбардовање) и одмах после запалио у Рапид. Ни 1/2 финале ни финале купа играно после бомбардовања није играо, о остајању за следећу сезону да не говоримо. О политичком агитовању и разним другим изјавама (не само за референдум) да не причамо.

Да ме ти и остали не схватите погрешно, без обзира на то његово дукљанисање и слично, Дејо ми је као појава драг лик, али немој Робију да се спочитава нешто што ничим није заслужио. Он се можда није прославио као тренер код нас, али је одувек, поготово у оном лудилу 90-их био и остао људина на куб. А као играч је био класа баш као и Дејо.

П.С. иначе да додам, ово све што сам написао је више неко моје размишљање, а не агитовање, јер као што су многи навели, Лукић је с оним проглашавањем 6. Звездине звезде обесмислио читаву институцију и на то једноставно треба заборавити. Чак и да се то није десило, кад Роби и Дејо нису проглашени кад је требало (1991.) не треба ни сад. Било би то усиљено.

Ван мреже Κορνίλοφ

• Члан ФК
« Одговор #25 послато: 30 Мај 2016, 14:33:43 »
Mada kad se bolje razmisli moze da se povuce paralela tog dovodjenja Prosineckog i onoga sa teme Zvezda u Evropi. Tad su se pogazili neki principi zarad ne znam ni ja cega, valjda rezultata, a doveli smo trenera pocetnika.. E kad bude slican scenario ako se ocuti na siljenje patke mafije iz Niona, sta onda? Opet jedno veliko nista a na sebe si pljunuo.
« Последња измена: 30 Мај 2016, 14:37:19 Κορνίλοφ »

Ван мреже duca015

• Тамнопутовић
  • Члан ФК
  • Поруке: 8.460
  • Репутација: +3357/-2167
  • Razmisljanja jednog obicnog srpskog vola!
« Одговор #26 послато: 30 Мај 2016, 14:35:00 »
Sad idem svima protiv koji su ovde pisali, ali ne, ja mislim da on nije dovoljno uradio da bi dobio status koji imaju prethodnici. Mislim, realno, covek je odigrao manje od 80 utakmica u nasem dresu. Majstor jeste bio, ali ni prvi ni poslednji koji su ostali bez statusa Zvezdina zvezda. Postovanje i divljenje svih nas svakako vec ima.

Ako vec birate ZZ, i ja sam misljenja da je pre Robi zasluzio to zvanje nego on, ako nista, makar je odigrao vise meceva od Deje. I licno mislim da nije izbio rat i da nije imao veliki pad forme pred kraj sampionske sezone, da bi i dobio taj status.

Iako i dan danas vise gotivim Deju, ipak mislim da nije zasluzio... Mislim, jedan Bora Kostic nikad nije ni razmatran...

Ван мреже Селектор

• Члан клуба
  • Aдминистратор
« Одговор #27 послато: 30 Мај 2016, 14:35:50 »
Ukoliko ova anketa kaze da u velikom procentu i na uzorku ne manjem od 800 - 1.000 ljudi, trebalo bi skupstina da pokrene ovo pitanje i da se na skupstini obavi glasanje ubacivanjem odgovora da ili ne u glasacku kutiju. E sad, nisam siguran koliki je odziv na sednicama skupstine. Mozda marketing da pokrene glasanje clanova... da clanovi kluba glasaju.

Ili treca opcija, da glasa skupstina zatim neka radna grupa sastavljena od vidjenijih zvezdasa i kao trece da glasaju clanovi. Da svaka ta grupacija ponese po jedan glas... i da se vidi koliko glasova daju te tri grupacije. Da li jedan dva ili tri.

Ван мреже КГЦЗ

• Звезда му је све
  • Храним свиње...
    • www.delije.net
« Одговор #28 послато: 30 Мај 2016, 14:36:41 »
Ја с тм принципом на који ти алудираш немам проблем, шта више веома га заступам, али као што свако правило има изузетак који га не негира, тако се истовремено ПОС.ЕРЕМ на примену тог принципа када је Роберт Просинечки у питању. Оно је нешто најјадније што је Север себи дозволио. Да се гласа или прегласава да ли је Роби подобан да обавља неку функцију у Звезди. Фуј.

Ван мреже Селектор

• Члан клуба
  • Aдминистратор
« Одговор #29 послато: 30 Мај 2016, 14:37:01 »
Sad idem svima protiv koji su ovde pisali, ali ne, ja mislim da on nije dovoljno uradio da bi dobio status koji imaju prethodnici. Mislim, realno, covek je odigrao manje od 80 utakmica u nasem dresu. Majstor jeste bio, ali ni prvi ni poslednji koji su ostali bez statusa Zvezdina zvezda. Postovanje i divljenje svih nas svakako vec ima.

Ako vec birate ZZ, i ja sam misljenja da je pre Robi zasluzio to zvanje nego on, ako nista, makar je odigrao vise meceva od Deje. I licno mislim da nije izbio rat i da nije imao veliki pad forme pred kraj sampionske sezone, da bi i dobio taj status.

Iako i dan danas vise gotivim Deju, ipak mislim da nije zasluzio... Mislim, jedan Bora Kostic nikad nije ni razmatran...

Pa tela koja sam naveo bi mogla da razmotre i boru jostica i robija, zasto da ne

Ван мреже Pinki

• Члан ФК
  • Поруке: 372
  • Репутација: +160/-43
  • Са нама се може све што се пожели!
« Одговор #30 послато: 30 Мај 2016, 14:37:16 »
По мени је сасвим пригодно баријевску генерацију прогласити за златну или неки други епитет, једноставним образложењем да Звездина звезда представља појединца. Наравно да није лако сад доћи и рећи: ћао, ви нисте више 6. звезда, али што више времена прође, све теже ће бити исправити Лукићеву мудру одлуку.

Генерација, Бари 1991-Златна генерација
Дејо Савићевић- 6. Звездина звезда

Ван мреже duca015

• Тамнопутовић
  • Члан ФК
  • Поруке: 8.460
  • Репутација: +3357/-2167
  • Razmisljanja jednog obicnog srpskog vola!
« Одговор #31 послато: 30 Мај 2016, 14:37:25 »
Pa dodaj i Robija, da imam bar za koga da glasam... Verujem da bi i dobar deo ovih koji su glasali za Deja se dobro razmislili kome da daju glas...

Ван мреже Селектор

• Члан клуба
  • Aдминистратор
« Одговор #32 послато: 30 Мај 2016, 14:38:55 »
По мени је сасвим пригодно баријевску генерацију прогласити за златну или неки други епитет, једноставним образложењем да Звездина звезда представља појединца. Наравно да није лако сад доћи и рећи: ћао, ви нисте више 6. звезда, али што више времена прође, све теже ће бити исправити Лукићеву мудру одлуку.

Генерација, Бари 1991-Златна генерација
Дејо Савићевић- 6. Звездина звезда

Ili da se neke generacije proglase recimo za "zvezdine galaksije".

Pa bi tako recimo imali prvu zvezdinu galaksiju, drugu zvezdinu galaksiju itd. Lupam. Ali dati neki naziv.

На мрежи Sundance_Kid

• Члан КК
  • Поруке: 2.645
  • Репутација: +2450/-3386
« Одговор #33 послато: 30 Мај 2016, 14:40:05 »

Mada kad se bolje razmisli moze da se povuce paralela tog dovodjenja Prosineckog i onoga sa teme Zvezda u Evropi. Tad su se pogazili neki principi zarad ne znam ni ja cega, valjda rezultata, a doveli smo trenera pocetnika.. E kad bude slican scenario ako se ocuti na siljenje patke mafije iz Niona, sta onda? Opet jedno veliko nista a na sebe si pljunuo.

Sva sreca pa nas ima sto ne mislimo da je bilo sta pogazeno dolaskom Robija, ili da je neko na sebe pljunuo. Ima nas kojima je zvezdastvo nacija.

Ван мреже Κορνίλοφ

• Члан ФК
« Одговор #34 послато: 30 Мај 2016, 14:40:34 »
Ја с тм принципом на који ти алудираш немам проблем, шта више веома га заступам, али као што свако правило има изузетак који га не негира, тако се истовремено ПОС.ЕРЕМ на примену тог принципа када је Роберт Просинечки у питању. Оно је нешто најјадније што је Север себи дозволио. Да се гласа или прегласава да ли је Роби подобан да обавља неку функцију у Звезди. Фуј.

Pa zar ti ne vidis iz ove perspektive da se pogresilo u izboru?  Popusteno je jednom, a jednom kad popustis znas i sam da vise nikad isto ne moze da bude. Ali se slazem da nikad nije trebalo da se glasa, to je jasno  ;)

Ван мреже Петар

• Члан ФК
  • Поруке: 477
  • Репутација: +258/-344
« Одговор #35 послато: 30 Мај 2016, 14:42:16 »
Као што већ неки написаше, Дејо се није толико издвојио од ''остатка шесте Звездине звезде'' да би био проглашен седмом. Јесте био виртуоз, али и веома неконстантан. Недисциплинован на тренинзима, па се повреде задње ложе и примицача везивале за њега једнако као и умеће с лоптом. Заборављамо и сезону 1991/92. у којој је имао много мањи допринос у КЕШ-у од Панчева, Југовића, Михајловића, Белодедића. А, имали смо прилику да одбранимо титулу првака Европе... Јесте развалио на Олд Трафорду, али нажалост без доприноса осталих...

Дакле, једино у чему је био бољи од осталих јесте умеће (генијалност!) у баратању лоптом. По мом мишљењу, недовољно за Звездину звезду...

Ван мреже КГЦЗ

• Звезда му је све
  • Храним свиње...
    • www.delije.net
« Одговор #36 послато: 30 Мај 2016, 14:42:39 »
Због чега се погрешило? Ако мислиш са чисто стручног аспекта, ни први ни последњи пут да промашимо с тренером. Мада када је Роби могло би се ту дискутовати. А ако мислиш на национални аспект приче, не видим у чему се погрешило.

Ван мреже Darko_Pancev

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.007
  • Репутација: +420/-1140
« Одговор #37 послато: 30 Мај 2016, 14:46:17 »
Robert ne moze biti greska, ne postoji taj oblik.

Ван мреже Κορνίλοφ

• Члан ФК
« Одговор #38 послато: 30 Мај 2016, 14:46:50 »
Због чега се погрешило? Ако мислиш са чисто стручног аспекта, ни први ни последњи пут да промашимо с тренером. Мада када је Роби могло би се ту дискутовати. А ако мислиш на национални аспект приче, не видим у чему се погрешило.

Iz prostog razloga sto su pogazeni principi a od rezultata jedan kup i jedno veliko nista. Znaci ostao si bez trofeja i bez principa, sta je to ako nije greska? Uostalom, ne moze neko ko je igrao u Dragovoljcu da bude Zvezdina zvezda. Bolje u Partizan da je otisao.

Ван мреже Томић С.

• Члан ФК
  • Поруке: 795
  • Репутација: +517/-82
« Одговор #39 послато: 30 Мај 2016, 14:47:53 »
Ovo bi mogla da bude zanimljiva tema za razgovor, ako se ne pretvori u izbor Robi ili Dejo. Postoji anketa na temi istorija i tamo se vec glasalo o tome. Ono sto mene u celoj ovoj prici brine je nepostojanje kriterijuma za izbor Zvezdine zvezde, pa se tako sve ovo svodi na glasanje za omiljenog igraca, kao uostalom i glasanje za najboljeg igraca ove godine. Ja nemam nista protiv toga da Dejo bude Zvezdina zvezda, mada mi je licno Robi omiljeni igrac.