• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Историја КК Црвена Звезда

Започео bari91, Мај 15, 2011, 04:32 поподне

« претходна тема - следећа тема »

огнјен куцура

КиМ1389

Јел стављамо и другу звездицу изнад грба ако ове сезоне освојимо трофеј у домаћој лиги?

nesabolt

Na ju tjub kanalu Žarko Daba ima snimak svih poena Nebojše Ilića sa čuvene utakmice u Novom Sadu u kojoj je ubacio rekord od 71 poena Vojvodini i kraći snimak iz 1993. kad smo osvojili Superkup protiv OKK Beograda. Neki Hrvat koji piše tekstove na portalu Koš magazin napisao da je laž da je Duci Simonović bio MVP Svetskog prvenstva 1970. u Ljubljani, pa molim forumaše da iskopaju stranicu lista Politika dan posle osvajanja svetskog zlata i zapuše usta tom pametnjakoviću, mada nisam siguran da je titula MVP-a u to vreme zvanično postojala, ali se jasno sećam da sam negde u staroj štampi pročitao da je Duci bio najbolji igrač. Još to piskaralo napisa da je Duci bio sedmi igrač zlatne ekipe, a ja imam zvaničan podatak da je na 6 utakmica odigrao 130 minuta, dakle skoro 22 u proseku, a ne 17 kako on tvrdi i da su samo trojica provela u igri više minuta od njega, pa vi sad vidite ko je bio sedmi igrač reprezentacije.

ATM 1903

Nakon jucerasnjeg bolnog poraza imam jedno pitanje: koliko smo mi finala kupa igrali u istoriji? Imamo 9 trofeja. Moja neka slobodna procjena 18? Puno hvala na odgovoru!
Moja ljubavi...

Игор

Цитат: ATM 1903  Феб 18, 2019, 07:07 пре подне
Nakon jucerasnjeg bolnog poraza imam jedno pitanje: koliko smo mi finala kupa igrali u istoriji? Imamo 9 trofeja. Moja neka slobodna procjena 18? Puno hvala na odgovoru!

Мислим да имамо 7 изгубљених финала.
Fruit... it's just God showing off. "Look at all the colors I know!"

Косјерац

Не живим ја сан него своје амбиције и циљеве. Сан сам проживео на ,,Маракани". Нисам као клинац сањао дрес Манчестера или Реала већ дрес Звезде - Немања Видић

Дејан Радоњић легенда!
Победи Михо!

Bela

01.06.1946.

Sastav Crvene zvezde: Popović (24), Dimić (12), Stojković (25), Golubičić (4), Stefanović (38), Gec (2), Stanković (10)
No, Crvena zvezda teško da bi postala fenomen kakav jeste da u vreme svog nastanka nije privukla svu beogradsku mangupariju kojoj je iznad svega bilo do teranja kontre. Tako je i ovaj veliki klub stekao oreol velike zajebancije svega i svačega kao glavne oznake beogradskog duha.

Цитат: 19Simke93
Нисам ја навијач Звезде јер сам ја њој потребан, него она мени. Када год сам у могућности, ја тих 2 сата недељно не бих мењао ни за шта друго.

Vlada 89

"To je juriš, to je nalet, nema milosti, sve ili ništa, to je Crvena zvezda u svom elementu, to je Crvena zvezda u svom punom sjaju."

Biancorosso

Небитна, врло битна ствар, у коју смо се одмах заљубили!
http://www.youtube.com/c/biancorosso013

tokyo

Pitanje za braću Zvezdaše.Kup Jugoslavije u košarci počeo je da se igra 1959.Do tada su se igrali Kupovi po republikama.Nemam nikakve podatke o tome.Ako postoje validni podaci o Kupovima Srbije(u obe konkurencije) odigranim između 1945 i 1959 moglo bi to da bude veoma zanimljivo.To su što se takmičenja u Kupu tiče potencijalni zvanični trofeji,kada se uzme u obzir da su to bili najveći stepeni Kup takmičenja u Srbiji tih godina(Kup Jugoslavije nije igran).Ako neko ima tačne podatke o pobednicima Kupa Srbije(1945-1959),molio bih da podeli sa nama.Pa da krenemo u ozbiljnu priču,kao u fudbalu :travka:

nesabolt

Tokyo brate puna podrška, bilo bi sjajno kad bi klub to prepoznao pa da izbrojimo te kup trofeje i počnemo zvanično da ih računamo u svim evidencijama. Do pre nekoliko godina nisam ni znao da je u to vreme postojao Kup Srbije u košarci, nije se pominjao na klupskom sajtu, ni u Dabinoj knjizi, ma apsolutno nigde sve dok nisam nabasao slučajno na to listajući sportske strane digitalne arhive lista Politika iz 1953. godine na sajtu narodne biblioteke, dok je još moglo da se uđe na foru za period posle 1945. Tom prilikom sam našao samo ovo i to zapisao:

U broju od 11. decembra 1953. pisalo je da Crvena zvezda od 1949. do 1952. uzastopno osvaja Kup Srbije uz napomenu da Kup 1951. godine nije održan. To znači da smo trofeje osvajali 1949, 1950. i 1952. Bila je to najava za završnicu Kupa Srbije 1953.

U polufinalu 12. decembra 1953. pobeđujemo Radnički 72:58, šturi podaci, nema sastava, ni strelaca poena. U finalu 13. decembra 1953. pobeđujemo BSK  62:60 košem Andrijaševića pet sekundi pre kraja, osvajamo još jedan trofej Kupa Srbije i to je sve što sam ikad našao o ovoj temi.

Možda više o tome ima u arhivi kluba ili nekih sportskih listova tog vremena, ali je tužno da moramo da se dovijamo i smišljamo načine da saznamo osnovne podatke o bogatoj istoriji Zvezde, dok na primer u bilo kom trenutku na nekim sajtovima posvećenim NBA klubovima može da se pročita koliko je bilo koji igrač imao skokova, faulova, minuta ili asistencija i 1949, 1952, 1953, ma za sve sezone.

ATM 1903

Treba nam Znanac i za KK.  :biggrin: Jedan mi odmah pada na pamet: ziva enciklopedija za KK:brat Daba.  ;)
Moja ljubavi...

tokyo

Цитат: nesabolt  Мај 16, 2019, 05:24 пре подне
Tokyo brate puna podrška, bilo bi sjajno kad bi klub to prepoznao pa da izbrojimo te kup trofeje i počnemo zvanično da ih računamo u svim evidencijama. Do pre nekoliko godina nisam ni znao da je u to vreme postojao Kup Srbije u košarci, nije se pominjao na klupskom sajtu, ni u Dabinoj knjizi, ma apsolutno nigde sve dok nisam nabasao slučajno na to listajući sportske strane digitalne arhive lista Politika iz 1953. godine na sajtu narodne biblioteke, dok je još moglo da se uđe na foru za period posle 1945. Tom prilikom sam našao samo ovo i to zapisao:

U broju od 11. decembra 1953. pisalo je da Crvena zvezda od 1949. do 1952. uzastopno osvaja Kup Srbije uz napomenu da Kup 1951. godine nije održan. To znači da smo trofeje osvajali 1949, 1950. i 1952. Bila je to najava za završnicu Kupa Srbije 1953.

U polufinalu 12. decembra 1953. pobeđujemo Radnički 72:58, šturi podaci, nema sastava, ni strelaca poena. U finalu 13. decembra 1953. pobeđujemo BSK  62:60 košem Andrijaševića pet sekundi pre kraja, osvajamo još jedan trofej Kupa Srbije i to je sve što sam ikad našao o ovoj temi.

Možda više o tome ima u arhivi kluba ili nekih sportskih listova tog vremena, ali je tužno da moramo da se dovijamo i smišljamo načine da saznamo osnovne podatke o bogatoj istoriji Zvezde, dok na primer u bilo kom trenutku na nekim sajtovima posvećenim NBA klubovima može da se pročita koliko je bilo koji igrač imao skokova, faulova, minuta ili asistencija i 1949, 1952, 1953, ma za sve sezone.
Bravo i hvala na ovim podacima.Važno je da krenemo sa mrtve tačke i sakupimo kompletne podatke i činjenice za pobednike Kupa Srbije u periodu 1945-1959.To je bio period apsolutne dominacije oba naša kluba,muškog i ženskog.Po podacima koje je preneo brat Nesabolt,možemo da budemo sigurni za 4 Kupa Srbije(muški)1949,1950,1952,1953.Bilo je tu još Kup trofeja za Crvenu Zvezdu u obe konkurencije sigurno,samo treba prikupiti kompletnu dokumentaciju.Pa kada prikupimo sve,onda krenuti u postupak priznanja.Samo ono pošteno osvojeno na terenu,i takmičenja(prvenstva ili kupovi)za koje je lako dokazati da su bila najviši stepen takmičenja tih godina u Srbiji(isto kao fudbal 1946).Pa da pošteno prebrojimo koliko zvaničnih trofeja smo osvojili i zavedemo sve to u zvaničnu evidenciju kluba.