• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Посета на Звездиним утакмицама

Започео Sektor, 25 Август 2014, 02:05:00

« претходна тема - следећа тема »

0 чланова и 2 гостију прегледају ову тему.

Red hart

Цитат1: Бошко 996  20 Јул 2019, 10:28:24
Ево ја се добровољно пријављујем за акцију. Формат сличан као оне Оздравите па да се враћамо, или као све оне којe су позив за утакмицу.

Boško na to sam i mislio kad sam rekao ko da zalepi. Legitimna navijačka akcija, kao i skandiranje navijača dotičnom zlotvoru. Samo to je nešto drugo u odnosu da nekom zabraniš dolazak na stadion kao klub, u stvar nebo i zemlja. I ja lično bih se priključio takvom skandiranju.
Ali realno, zamisli dođe klub i zabrani mu ulaz, a sledeće nedelje ode i podnese zahtev za pravljenje internata, mediko bloka ili nečeg još većeg u grad?
Zaražen, verovatno ne moraš da pitaš Piksija, znaš i sam ko je, a nije predsednik kluba u to vreme.

Marko1czv

Ја сам се веома негативно изненадио када сам видео Весића на стадиону када је био конкурс за реконструкцију али сам после сео и размислио и схватио да је то дешавање где је његово појављивање било легитимно. Ми човеку који је долази у својству представника града Београда на такве догађаје не можемо забранити долазак. Друга ствар, ако Звездаши желе да очисте стадион од таквих говнара, за почетак нека се појаве на њему.
Пошто политичку ситуацију сви сматрамо трулом, ако желимо тако утицајну особу у држави и таквог комплексаша који ће ти закопати клуб када се увреди да отерамо са стадиона морамо да имамо бар 30.000 навијача сваку утакмицу.
Морамо да имамо јаку базу чланова, сезонаца и људи на стадиону који ће ставити на знање свима да је Звезда само наша.
Север јесте тврдо језгро али се то тврдо језгро прошири и на исток и запад када се они напуне.
За такве битке је потребан пун стадион.

Не знам ја колико ту има више поенте да се људи позивају на стадион. Свако мора да пође од себе и размисли ако се сматра Звездашем зашто га нема на стадиону. Ако си Звездаш, шта има неко да те позива на Звездину утакмицу? Посебно ми ту Београд није јасан. Ако те већ толико интересује Звезда и фудбал да погледаш утакмицу зашто не дођеш на стадион? Не разумем тај начин размишљања где седиш неколико километара од стадиона и гледаш утакмицу коју можеш гледати уживо.

Бошко 996

Цитат1: Red hart  20 Јул 2019, 13:54:40
Boško na to sam i mislio kad sam rekao ko da zalepi. Legitimna navijačka akcija, kao i skandiranje navijača dotičnom zlotvoru. Samo to je nešto drugo u odnosu da nekom zabraniš dolazak na stadion kao klub, u stvar nebo i zemlja. I ja lično bih se priključio takvom skandiranju.
Ali realno, zamisli dođe klub i zabrani mu ulaz, a sledeće nedelje ode i podnese zahtev za pravljenje internata, mediko bloka ili nečeg još većeg u grad?
Zaražen, verovatno ne moraš da pitaš Piksija, znaš i sam ko je, a nije predsednik kluba u to vreme.

Ја на то и мислим, пошто је немогуће забранити му улазак, да му макар ми згадимо присуство. Сваки пут по 2-3 минута, чисто да види да нисмо заборавни и да знамо шта нам је учинио. Ко за време Толета.

zvezdani grad

Цитат1: Marko1czv  20 Јул 2019, 14:53:38
Не разумем тај начин размишљања где седиш неколико километара од стадиона и гледаш утакмицу коју можеш гледати уживо.

A posle se pojavis ovde i komentarises nesto...horor...

samo ti...

Ne bi trebalo zvati Zvezdasem a narocito velikim nekog ko je imao ucinak kakav  je imao prema tim istim Zvezdasima i Zvezdi.
To sto dolazi na utakmice nikako ne umanjuje njegov "doprinos" .

Ne sumanjm da ce svako biti docekan onako kako treba , bio on profesor, gradonacelnik, direktor, bivsi fudbaler a ogresio se o Zvezdu ,pa jos debelo se ogresio.

Kazem mnogo bi im bilo neprijatnije  , tim istim stetocinama , kad bi bilo 20-25 hiljada ljudi na stadionu.
Ne bi trebao Sever nista  da radi tu bi vec od Zapada mu bilo jesno kako cenimo njegovo "Zvezdastvo".

Vuque

Марко

Цитат1: zvezdani grad  20 Јул 2019, 14:27:43

Идеја врхунска...али камо среће да је узрок лоше посете то што људи гледају на телевизији утакмицу. Може тако да се каже за Европу, ту против Судуве мора доћи 40.000 минимум, али једноставно Звездаше/ткзв. Звездаше/симпатизере/Београђане/какогод боли ***** да гледа ЛЛСЛС. И то није само ситуација код нас, него у целој лиги. Када се буду промениле неке ствари у лиги (не причам о квалитету фудбала искључиво), биће и више људи на Јавору.

До тада, то нам је што нам је.

zvezdani grad

21 Јул 2019, 01:17:47 #6388 Last Edit: 21 Јул 2019, 01:27:17 by zvezdani grad
A koje to stvari treba da se promene bas da cujem? Raspolozen sam bas da slusam!
https://www.telegraf.rs/sport/fudbal/3084251-sastavi-zander-debituje-zvezda-krece-u-odbranu-superligaskog-trona/komentari/svi
110 komentara!! EEEjjj!!! Pa toliko ne bi bilo komentara na vest da je zvanicno izbio 3. Svetski rat!!! Evo na sta se pecaju Zvezdasi ovi nepostojeci! Drzavni projekat, jel sviran penal....neverovatno na sta nasedaju ljudi. Tuga u sta se pretvorila Marakana!!! Tuga!!!

Бејли

Nije u tome stvar brate, tesko se zivi, veruj mi da je to problem, ne jedini ali najveci... Evo ja na primer, secam se sezona 12/13 i 13/14, mi iz Krupnja smo isli na skoro svaku utakmicu, bude nas dvadesetak al opet, za grad od 4000 idila. Al jebiga, mnogi su se ozenili, mnogi poceli da rade i nema se ni vremena, a i obaveza je preko glave, ipak smo tad bili mladji, srednja skola pa bas te briga... Ne moze se niko kriviti toliko, zaista razumem ljude. Voleli bi svi da vide punu Marakanu i da budu na njoj, ali sta ces kad je tako...

Evo na primer, ja sad kad bi hteo da odem trebalo bi mi 1200 za kartu (povratnu), za cigare 300, klopu bar 200 minimum, jednom da jedem, neko pice 200 , karta 300 neka bude i vec smo dosli do cifre od 2200... Puta 5 utakmica mesecno minimum to je vec 11.000... A radim za 25.000.

Opet kazem, ali stvarno da me niko pogresno ne shvati, posebno ljudi iz Beograda, jer znam da i oni imaju obaveza, ali nekako bi njih trebalo mnogo vise pokrenuti nego unutrasnjost.

psn

Navijaci Zvezde iz Beograda trebalo bi da vas bude sramota.

zvezdani grad

Цитат1: Бејли  21 Јул 2019, 03:01:35
Nije u tome stvar brate, tesko se zivi, veruj mi da je to problem, ne jedini ali najveci... Evo ja na primer, secam se sezona 12/13 i 13/14, mi iz Krupnja smo isli na skoro svaku utakmicu, bude nas dvadesetak al opet, za grad od 4000 idila. Al jebiga, mnogi su se ozenili, mnogi poceli da rade i nema se ni vremena, a i obaveza je preko glave, ipak smo tad bili mladji, srednja skola pa bas te briga... Ne moze se niko kriviti toliko, zaista razumem ljude. Voleli bi svi da vide punu Marakanu i da budu na njoj, ali sta ces kad je tako...

Evo na primer, ja sad kad bi hteo da odem trebalo bi mi 1200 za kartu (povratnu), za cigare 300, klopu bar 200 minimum, jednom da jedem, neko pice 200 , karta 300 neka bude i vec smo dosli do cifre od 2200... Puta 5 utakmica mesecno minimum to je vec 11.000... A radim za 25.000.

Opet kazem, ali stvarno da me niko pogresno ne shvati, posebno ljudi iz Beograda, jer znam da i oni imaju obaveza, ali nekako bi njih trebalo mnogo vise pokrenuti nego unutrasnjost.

KO bre nema para? Ljudi iz Beograda??? Nemas 300 dinara? Ko ovde prica o unutrasnjosti? Ko god doso dobro doso. Mada su i oni znali mnogo to bolje ranije nego danas. Ali ovde je Beograd problem broj 1! Kako ce u sredu svi da imaju pare i svi ce naci vremena i ....ma ne mogu vise ni sebi da kidam zivce. Losa klima se uvukla u nas, i pocinje da pravi od dobrih...lose ljude!

Марко

Цитат1: zvezdani grad  21 Јул 2019, 01:17:47
A koje to stvari treba da se promene bas da cujem? Raspolozen sam bas da slusam!
https://www.telegraf.rs/sport/fudbal/3084251-sastavi-zander-debituje-zvezda-krece-u-odbranu-superligaskog-trona/komentari/svi
110 komentara!! EEEjjj!!! Pa toliko ne bi bilo komentara na vest da je zvanicno izbio 3. Svetski rat!!! Evo na sta se pecaju Zvezdasi ovi nepostojeci! Drzavni projekat, jel sviran penal....neverovatno na sta nasedaju ljudi. Tuga u sta se pretvorila Marakana!!! Tuga!!!

За почетак да друга и трећа екипа тог тренутка не одиграју намештену утакмицу где је квота на Х 1.60.

Таква лига никога не занима и посета на Звездиним утакмицама ЛЛСЛС ће бити таква да долази оволики број људи.

И притом сам дајеш одговор себи на питање зашто ће против Хелсинкија доћи 30.000.

Afrikanac

Sve je to posledica socijalno-ekonomskih i političkih prilika u zemlji, ovo je jedno razoreno i osiromašeno društvo, to zna svako ko ovde živi, ljudima je neka raspala Superliga poslednja zanimacija. Evropske utakmice pokazuju da Zvezda ima bazu da na na svakoj utakmici ima po 30 hiljada, jer se radi o ozbiljnom i kvalitetnom takmičenju, a ova domaća kvazi liga zanima tih par hiljada koji dolaze. Nama treba neko ozbiljno regionalno takmičenje, kao i u basketu, ne mora da bude sa eks-ju zemljama, tu su i Grci, Rumuni, Mađari, Bugari, najjači klubovi tih zemalja bi našli interes za tako nešto.

manguparija

Pretpostavljam da je u periodu od 2008-2014 liga bila u prvih 3 po jacini u Evropi. Namestenih utakmica nije bilo,infrastruktura u Srbiji je bila ispred Engleske. Sve je to tada bilo a sada vise nema ps zato narod ne dolazi?!
3 za 3 nije postojalo nego je izmisljeno zadnje 3 godine. U Italiji zadnja 2 kola ne postoji X sa kvotom od 1.6 jeli?!

bejzbolka

Бошко 996

Цитат1: manguparija  21 Јул 2019, 11:25:08
Pretpostavljam da je u periodu od 2008-2014 liga bila u prvih 3 po jacini u Evropi. Namestenih utakmica nije bilo,infrastruktura u Srbiji je bila ispred Engleske. Sve je to tada bilo a sada vise nema ps zato narod ne dolazi?!
3 za 3 nije postojalo nego je izmisljeno zadnje 3 godine. U Italiji zadnja 2 kola ne postoji X sa kvotom od 1.6 jeli?!

Али тад су постојала два веома важна фактора, која данас не постоје. Један је везан директно за нас, а други за целокупну српску навијачку сцену. Онај који је везан директно за нас је владавина Толета, где су људи препознали тренутак да нам је клуб на ивици и буквално пред гашењем, и то је један од два главна разлога што је посета била добра.

Други разлог, који је у том периоду био веома важан за српску навијачку сцену јесте тај што је тад било модерно бити навијач. Из мог краја знам масу моје генерације која је ишла на утакмице јер је то супер, триповали навијачку причу јер су мислили да ће се рибе више ложити на тај хул стил, а данас нас не иде више од 5-6 на утакмице, док је тад ишао пун бус из краја. А то се огледа и на комплетној тадашњој навијачкој сцени, јер су Фирмаши, Радовци и Ђаволи пунили кавез, Мераклије, Офковци, Суботичани до пола, Дивља телад су такође имала много већу подршку него данас. А сад кад погледаш све те групе, свакој, па и нашој се умногоме смањио број људи, а то је највише зато што се данашња омладина више не ложи на навијачки покрет, већ на сплаварење, инстаграмисање и слично, јер им је сад то најбоља жвака за пецање риба.

Марко

Цитат1: manguparija  21 Јул 2019, 11:25:08

Нађи ми да се икада десило да друга екипа Италије која може да освоји титулу намешта нерешен резултат пар кола пред краја с трећом екипом у Италији која се бори за улазак у Европу.

manguparija

Odgovori mi pre toga na pitanja koja sam ti postavio

Марко

Шта да ти одговорим?

Лига је тада била популарнија, постојала је сврха доласка на стадион. Веровали смо у здраву причу тадашње нове управе, титула је била главни циљ, а на то додати да је Партизан затварао утакмице па је био још то додатни мотив.

Уосталом, прича како смо се данас размазили због доминације не пије воду. Погледајте сезону с Лалатовићем и другу с Грофом. Посета, не баш најбоља.