Аутор Тема: Посета на Звездиним утакмицама  (Прочитано 479201 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 19.262
  • Репутација: +5906/-5882
Одг: Посета на Звездиним утакмицама
« Одговор #6200 послато: 10 Јун 2019, 13:01:58 »
I takvi sa 1/3 ih bude na San Paolu 20 000, Olimpiku 25 000 ...

Ван мреже zvezdani grad

• Члан ФК
  • Поруке: 3.816
  • Репутација: +4868/-4054
« Одговор #6201 послато: 10 Јун 2019, 13:06:57 »
I takvi sa 1/3 ih bude na San Paolu 20 000, Olimpiku 25 000 ...
Evo ga Olimpiko pre neki dan zvrji prazan.
« Последња измена: 10 Јун 2019, 13:10:05 zvezdani grad »

На мрежи Ogisha

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 3.680
  • Репутација: +2808/-1664
« Одговор #6202 послато: 10 Јун 2019, 13:10:51 »
Не разумем чему ове константне паралеле са италијанском лигом? Наша навијачка сцена је толико ослабила да тренутно вероватно не постоји ниједна навијачка група која може нормално да напуни онај мањи кавез на Маракани. Навијаче Партизана не рачунам, јер је више тешко укопчати колико ту различитих фракција има и ко са ким иде.

Времена од пре пет, шест, седам година су очигледно давно иза нас, баш се много тога променило, и генерално је навијачка сцена у прилично лошем стању.

Ван мреже Vlada 89

• Члан ФК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 17.649
  • Репутација: +2429/-3118
« Одговор #6203 послато: 10 Јун 2019, 13:16:56 »
To si u pravu

Off Topic

Off Topic

Off Topic

Ван мреже zvezdani grad

• Члан ФК
« Одговор #6204 послато: 10 Јун 2019, 13:17:30 »
Не разумем чему ове константне паралеле са италијанском лигом? Наша навијачка сцена је толико ослабила да тренутно вероватно не постоји ниједна навијачка група која може нормално да напуни онај мањи кавез на Маракани. Навијаче Партизана не рачунам, јер је више тешко укопчати колико ту различитих фракција има и ко са ким иде.

Времена од пре пет, шест, седам година су очигледно давно иза нас, баш се много тога променило, и генерално је навијачка сцена у прилично лошем стању.
Mislis da njima cvetaju ruze? Italijani su krenuli da se dizu, njima je ovo sivilo bilo pre 10 godina, a danas pokazuju da moze da se izvuce iz tog sivila. A kod njih je jos na snazi poprilicno jak zakon za navijace, mnogo stvari je imalo uticaja na to de se ljudi povuku sa stadiona, ali evo ih vracaju se nikad bolji u svim ligama. Jos jedna stvar koja moze da se vidi iz ovih klipova. Ljudi gaje strast prema klubu ovde toga nema na taj nacin. Ovde su dosli da isprate Danije De Rosija. Stvarno je neverovatno da neko igra za tvoj tim 18 godina, ali mi ne znamo vise nista da pozdravimo. Ni pobedu protiv sampiona Evrope, ni ostanak trenera trecu sezonu za redom, ni dovodjenje vanserijskog igraca koji nije vidjen u nasoj ligi, pa cak ne znamo ni nase legende da ispratimo kako treba. Zato je jako bitno da sto vise ljudi vidi ovakve stvari, da malo krenu da cene ono sto imaju ili ono sto se polako stvara.

На мрежи Ogisha

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 3.680
  • Репутација: +2808/-1664
« Одговор #6205 послато: 10 Јун 2019, 13:34:14 »
По мом мишљењу, много је тешко поредити Србију и Италију у том смислу. Прво, много је већа земља, са много темпераментнијим народом и фудбалом који је тамо много важнији него што је код нас. Другачије је све и постављено, нама се фудбал и навијачка сцена у суштини дели на Звезду и Партизан, док је остало у тотално десетом плану.

Затим постоји разлика/јака нетрпељивост између севера и југа (као и у многим земљама), али са рецимо елементом да цео град стоји иза одређеног клуба. То је можда кључна разлика између тих навијачких сцена. Велико је питање, рецимо, колико би нашој навијачкој групи било у интересу да је у унутрашњости максимално развијена идеја локал патриотизма, и да се млађи навијачи примарно одлучују за локални клуб, а не за Звезду.

Друго, да се не лажемо, многе навијачке групе из унутрашњости Србије су или угашене, или су толико слабе да, да би се уопште подигле, јаче навијачке групе из тих градова би морале да зажмуре на оба ока и свесно им препусте године консолидације.

Ван мреже zvezdani grad

• Члан ФК
« Одговор #6206 послато: 11 Јун 2019, 00:34:20 »
По мом мишљењу, много је тешко поредити Србију и Италију у том смислу. Прво, много је већа земља, са много темпераментнијим народом и фудбалом који је тамо много важнији него што је код нас. Другачије је све и постављено, нама се фудбал и навијачка сцена у суштини дели на Звезду и Партизан, док је остало у тотално десетом плану.

Затим постоји разлика/јака нетрпељивост између севера и југа (као и у многим земљама), али са рецимо елементом да цео град стоји иза одређеног клуба. То је можда кључна разлика између тих навијачких сцена. Велико је питање, рецимо, колико би нашој навијачкој групи било у интересу да је у унутрашњости максимално развијена идеја локал патриотизма, и да се млађи навијачи примарно одлучују за локални клуб, а не за Звезду.

Друго, да се не лажемо, многе навијачке групе из унутрашњости Србије су или угашене, или су толико слабе да, да би се уопште подигле, јаче навијачке групе из тих градова би морале да зажмуре на оба ока и свесно им препусте године консолидације.
Nema to veze jedno sa drugim. Mi, Beograd, osnova kluba, rodno mesto nase, nema tu kulturu prvi! A imamo u nasem gradu i protivnika i vise klubova, da ne kazem nesto slicno Atini. Prema tome, ne treba dalje nesto ici, imas Kragujevac, Novi Sad, Novi Pazar, Nis...sve su to lepa gostovanja i dolazak njihovih navijaca. Mi ne znamo nista, nemamo nikakvu kulturu, nista ne postujemo, obesni smo samo trazimo negde nekog krivca za nesto. Sad gledam recimo Danijele De Rosi. Sta mislis dal je u tih 18 godina nekad nesto zgresilo? Pa naravno da jeste! Kod nas se ne prasta nista. Podrazumeva se da se pobedi prvak Evrope, ali su zato ljudi spremni da jebu mamu svima zivima sto nismo ponizili Grobare do temelja, da nema dalje, nego eto nismo mogli da uzmemo kup. Kurcobolja itd. Ja uvek pogledam snimke, uzivo, mesta gde je fudbal ono sto treba da bude. Ali mi nista ne umememo niti zelimo da prenesemo na nase podneblje. Umeli su stranci da kopiraju nase pesme, bas ti zabari koje smo mi citav zivot kopirali. Znaci imamo mi to nesto, ali eto necemo vise da ga budimo, lake je traziti izgovore i svesti sve na katastrofu i to tako ostaviti.
Najbolje da uzmemo Poljake za primer gde iako ih ima na stadionima, grupe i oni koji bi trebali da su navijaci, najmanje ih stadion zanima. Pre ces da vidis njihove ekipe na ultimat fajt mecevima, nego na Ligi Sampiona, bolji sastav im ide da gleda borbe u oktagonu. Znaju oni da se na pocetku utakmice dize koreografija, nasli su i ko da im crta, znaju da se pale baklje posle gola...ali dublje kako i zasto...tesko. E, ja zato ciljam na mesta gde fudbal ima sve svoje prave cari i kakav treba da bude. Ako Beograd, milionski grad, nema tu inspiraciju i tradiciju, kulturu, ja ne znam ko onda ima?
« Последња измена: 11 Јун 2019, 00:40:07 zvezdani grad »

Ван мреже .--.

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 3
  • Репутација: +6/-9
« Одговор #6207 послато: 11 Јун 2019, 03:28:12 »
Мени је невероватно шта се све пише за недолазак на утакмице и имам осећај као да људи покушавају да свале кривицу на клуб због мале посете. Није нормално да се долази само на битне утакмице, а видим да се и то доста потенцира у последње време овде да је као важност утакмица пресудан фактор за бројку. Па онда да би клуб требало другачије да се односи према члановима итд. Полази се од погрешне идеје "а шта ја имам од тога". Из погрешних си се разлога учланио ако си то урадио да би као члан имао неке бенефиције. Не осећају људи клуб, па није Звезда ваљда јефтина викенд забава па да ти требају специјални услови да баш ту потрошиш 2 сата свог живота. Људи као да једва чекају да се деси нешто лоше да би рекли "јесам реко?" Због таквих ствари убеђен сам да је срж проблема менталитет људи и ништа више. Из тог разлога су прича и ови клипови о италијанима добар пример. Тако ствари треба да изгледају, да имаш осећај припадности том свом клубу, да си уз њега увек и да знаш зашто си ту. Толико је било људи који су умели лепо да пренесу шта Звезда представља као клуб и то је суштина, клуб је много више него утакмица викендом и ако пођеш од таквог размишљања, да се идентификујеш са клубом, да он за тебе представља нешто више, тада ти неће бити битно с ким играш и да ли су повластице чланова довољно велике. Једино што може на дуже стазе да промени посету је промена у начину размишљања и доживљавања клуба и то је врло тежак посао. У супротном ће људи опет да се окупе око неког хајпа па ће после неког времена из ко зна ког разлога да престану да се појављују ако им није све по вољи

Ван мреже VladoPD

• Члан ФК
  • Поруке: 5.396
  • Репутација: +1838/-964
« Одговор #6208 послато: 11 Јун 2019, 15:35:44 »
Pogledao sam sada ovu mini emisiju, i nije mi bilo dobr, ovakav osećaj mučnine i gorčine kada se setim vremena kada su nas mrcvarili svi živi se ne zaboravlja za života.
Pogledajte smao na šta liči Marakana, trava, stolice....SVE!
PA SE DOBRO ZAMISLITE KAKO BI SLEDECE GODINE TREBAO DA IZGLEDA NAS STADION.

Ван мреже Torh

• Члан ФК
  • Поруке: 784
  • Репутација: +384/-242
« Одговор #6209 послато: 11 Јун 2019, 19:00:18 »
Sunce ti poljubim kako prolete 10 godina. Sećam se dobro ovih nesrećnih vremena, bio sam klinac i nažalost u tom periodu odrastao na njihovoj dominaciji. Sećam se i ovog smrde Klea, prvi ili drugi put da sam bio na severu mi je bilo protiv Borca 2008/2009 i tad mi se jako dopao, Brazilac u Zvezdi. Ta utakmica je i bila sam početak mobilizacije i teranje uprave. Mislim da se tad i kop prvi put spustio ispod šipke. Sećam se i da sam dugo čuvao beli karton sa grbom Delija koji je služio kao koreografija, tad mi je to bilo kao da lično imam zastavu kod sebe :srbinosm: Kasnije tog leta Dinamo Tbilisi i ona ludnica sa kišom i svim, i dan danas jedna od najboljih utakmica na kojima sam prisustvovao. I ako sam bio mali sećam je se kao da je juče bila. 
Treba znati ceniti ovo što danas imamo, vala stvarno smo svašta prošli u ovom veku. 

Ван мреже zvezdani grad

• Члан ФК
« Одговор #6210 послато: 11 Јун 2019, 23:21:03 »
Mislim da se tad i kop prvi put spustio ispod šipke.

Sezona 2003/4, ovo moze da se kaze da je kop prvi put sisao do dole na jednoj obicnoj prvenstvenoj utakmici, gde se nista nije slavilo, nije odlucivala ta utakmica nista, a protivnik je bila Zeta iz Golubovaca. Cistim mukotrpnim radom tribine se doslo do ovoga...pre 15 godina...