Аутор Тема: Из тренерског угла - анализа игре, похвале, примедбе и сугестије  (Прочитано 102269 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Celtic

• Пријатељ РСБ-а, Члан КК
  • Модератор
  • Поруке: 4.828
  • Репутација: +1889/-675
Vidim da vrtimo i po nekoliko pikova u toku napada al nikad ne ide lopta posle ka centru ili bas retko kad a tu je cirbes najbolji. Kao u ovoj situaciji i milion slicnih tih sezona kad smo imali markusa i jovica...

Uz takvog pleja nama ne bi mogao niko nista jer bi tad mnogo vise koristili centre gde smo najjaci. Cirbes bi bio onaj stari, odzo ima potrncijal za tu igru dok ristic mozda ne jer je sporiji...
Slažem se da bi nam Jović recimo bio ogromno pojačanje ali nažalost takvih igrača nema mnogo u Evropi.
Na drugoj strani, ako nemaš vrhunsku pnr osovinu plej/centar nije uputno ni praviti igru oko njih.

Tomić se očigledno opredelio da rešenja tražimo kroz protok lopte i sa više kreatora i to ne izgleda uopšte loše, bar na ovom nivou takmičenja u kojima učestvujemo. Ekipa je i selektirana dobrim delom u skladu sa tom idejom.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока

Ван мреже mr nono

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.347
  • Репутација: +606/-436
Уопште није поента у плеју, него у Цирбесу. Он није ни 30% играча каквог га се ми сећамо. Од почетка сезоне су људи доста мекани према њему и бране га, као биће бољи. После сваке утакмице, бар 5 таквих постова. Погледајте уосталом гласање за играча утакмице, где се налази, и који играчи су испред њега. Да је дошао неки новајлија и да игра овако... Сви говоре као дићи ће форму, а он од кад је потписао уговор са Макабијем изгледа овако. Боликурцуља је баш јака. Он нема више ни тај брз рол доле. Прави глупе фаулове у нападу као да има 18 година. У одбрани још гори него што је био код Радоњића. Он се против Уникахе и повредио зато што је био лењ у одбрани. У великом броју ситуација он само рашири руке и чека, мислећи да ће неко да се уплаши њега и његовог распона руку. И кад га је француз укуцао и вратио ону његову Мечку на фабричка, све је ту било јасно. Сам је крив за повреду која му се десила нажалост. Заиста нисам сигуран колико он може у форми да се дигне. Још је колико сам чуо и на почетак припрема је дошао у катастрофа стању. И опет долазим до оне реченице... да је неки новајлија дошао у таквом стању на прозивку тима, имао би он фин разговор са Томићем, Човићем, итд.

Ван мреже mr nono

• Звезда му је све
Понављам, да је у питању неки новајлија и да игра овако. Добио би шут карту, још пре месец дана. Него нећу ни ја да пљујем много, јер је задужио доста неким стварима док је био ту у првом мандату.

ЕДИТ: Волео бих ја да имам то мишљење као људи овде који пишу како ће он да дигне форму, и буде најбољи кад је најпотреније. Само, он ничим не показује да је тај раст форме могућ. Он од Макабија игра овако буквално.

На мрежи Vatrogasac

• Члан ФК
  • Поруке: 19.459
  • Репутација: +5551/-6930
Ne slazem se.Mani ti sta pricaju ljudi i glasanje po forumu.Gledaj utakmicu,tu se sve vidi
Apsolutno jeste poenta u pleju i ne samo u pleju.Konstantno kasne pasovi na niski post ili uopste ni ne dolaze.Brdo puta i tokom utakmice sam pisao u komentarima cim vidim situaciju kad se Maik dole pozicionira u vrlo ranoj fazi napada sto mu je jedna od vrlina ali pasa nema pa nema.
Iste stvari se desavaju i sa ostalim centrima,ne samo sa njim
Naravno da ima i do njega ali vidljivi su itekako neki drugi problemi koji doprinose njegovoj igri

Ipak i pored takve igre on je najbolji centar u ekipi

Ne znam cemu ta maliciozna pljuckanja sa Meckom i fabrickim podesavanjima,kakve to ima veze sa temom pa se to provlaci kroz pricu?

Ван мреже mr nono

• Звезда му је све
Ок избрисаћу Мечку и фабричка, али опет не умањује чињеницу да се због његове лењости у одбрани од пика и повредио. Оџо игра по мени изнад својих могућнности, и он добија доста лопти. Испод самог обруча итд. Берон и Регленд статистички уопште немају мали број асистенција.

На мрежи Vatrogasac

• Члан ФК
Ок избрисаћу Мечку и фабричка, али опет не умањује чињеницу да се због његове лењости у одбрани од пика и повредио. Оџо игра по мени изнад својих могућнности, и он добија доста лопти. Испод самог обруча итд. Берон и Регленд статистички уопште немају мали број асистенција.
Brate broj asistencije ne znaci uopste da ti automatski razigravas ekipu kako treba.Asistencija je i kad ti dodas prvom do sebe a on frljne trojku preko ruke i pogodi
Je vidis recimo razliku izmedju Jovicevih i Reglandovih asistencija i same organizacije igre u napadu.Markusa ...
Regland je slicniji igrac Rocestiju nego ovoj dvojici pa ti sad reci kad su nam svi centri izgledali bolje,sa Jovketom i Markusom ili sa ovom dvojicom?  :)
Drugacije je koncipirana ekipa nego kod Radonjica i tu drugi igraci dolaze do izrazaja.Svaka ekipa je drugacija,nema igrac uvek istu ulogu u svakom timu i kod svakog trenera

Edit:Sto se tice asistencija jos da dodam,ima ih i Covic dosta pa 99% ljudi dobije sarlah kad je on u igri.Broj u statistici ne govori bas sve pogotovo kod asistencija

Ван мреже Celtic

• Модератор
Tema!

O Cirbesu na drugoj temi možemo.

Ван мреже saleyupi

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 60
  • Репутација: +39/-30
Ispašće da se odmah nalazi mana treneru a ne igračima ali ja mislim da ovde najviše škripi zbog trenera. Znam kakav je bio Tomić igrač, vrlo temperamentan, prgav, sklon raspravama, energičan... bio sam ubeđen da će ovoj ekipi uliti neku dodatnu energiju, izvući iz svakog igrača maksimum, očekivao sam dril i .ebanje keve čim se izađe iz tačno zacrtanog šablona. Ponekad se zapitam da li tempira formu za finiš pa nam se dešavaju takve utakmice kao protiv Valensije, Unikahe, Monaka, Breše ili je to neki naš limit. Najnezadovoljniji sam anemičnošću, nedostatkom energije i  određenim reakcijama tima u pojedinim delovima utakmice. Nema želje, nema snage, nema pameti. Nema plana B. Nema akcija već se traže individualna rešenja. Unutrašnja igra slaba. Daj Bože da grešim i da Tomić tempira formu za finiš.

Послато са Moto E (4) Plus уз помоћ Тапатока

Ван мреже СтелаРоса

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 6.976
  • Репутација: +3563/-3642
  • ...љубав према теби не престаје, све јача је...
Ja sam očekivao dosta bolju i agresivniju odbranu, s obzirom iz kakvog sistema je Tomić došao, ali za sada deluje da živimo i umiremo od napadačkog raspoloženja. Slično kao prošle sezone, mada ne baš u tolikoj meri.

Takođe, očekivao sam i da će nam se igra u napadu barem u nekoj meri zasnivati na centrima, ali ništa ni od toga. Iako je na početku sezone delovalo da će tako biti, kako sezona odmiče sve manje centre snabdevamo loptama, a pick and roll smo skroz obrisali iz misli. Svakako da Cirbes nije onaj stari, ali siguran sam da je i dalje u stanju da se dovoljno dobro otvori nakon pick-a za pas. Doduše fali nam i pravi plej koji je sposoban da kreira iz takvih situacija.

Ван мреже Nine33

• Члан ФК
  • Поруке: 3.480
  • Репутација: +2964/-1660
  • Nek' se Marakani vrate slavni dani!
Ja mislim da defanziva trpi zbog selekcije a ne zbog trenerovog napadačkog opredijeljenja kao što je bio slučaj kod Alimpijevića. S tim da mislim da smo značajno manje loši u tom segmentu nego kod prošlog trenera. Čovic, Regland i Beron na svojim pozicijama malo šta mogu da odbrane zahvaljujući svojim fizičkim karakteristikama, dok Cirbes takođe nikada nije bio poznat kao neki spektakularan defanzivac. To je previše slabih defanzivaca s kojima ni Radonja ne bi napravio mnogo više u odbrani. S druge strane, Tomićeva odgovornost leži u tome što je upravo on i izabrao većinu tih igrača koji malo šta mogu da odbrane.

Ван мреже СтелаРоса

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 6.976
  • Репутација: +3563/-3642
  • ...љубав према теби не престаје, све јача је...
Slažem se. S tim da ni kod Alimpijevića nismo mogli da igramo ne znam kakvu odbranu s obzirom da smo imali Ročestija i Feldina, što je naravno kao i kod Tomića njegova odgovornost jer ih je sam birao.

На мрежи Vatrogasac

• Члан ФК
Gledam ovu utakmicu Buducnost- Himki i pitam se na koji nacin cemo mi da branimo Norisa Kola i Bitadzea.Sve vise mislim da nama nije prekretnica neko pojacanje nego pitanje na kojem nivo ce nam biti odbrana u tom periodu.Ako bude kao sada i sa Partizanom bi bila muka i problemi

Ван мреже Celtic

• Модератор
Gledam ovu utakmicu Buducnost- Himki i pitam se na koji nacin cemo mi da branimo Norisa Kola i Bitadzea.Sve vise mislim da nama nije prekretnica neko pojacanje nego pitanje na kojem nivo ce nam biti odbrana u tom periodu.Ako bude kao sada i sa Partizanom bi bila muka i problemi
Valensija je bolja i za nas daleko nezgodnija ekipa od Budućnosti pa smo, u periodu najniže forme u sezoni, igrali u Pioniru sa njima na jednu loptu.
Nismo favoriti u projektovanoj finalnoj seriji ali daleko od toga da smo u poziciji da ni ideju ne možemo da imamo kako da im pariramo.

На мрежи Vatrogasac

• Члан ФК
Valensija je bolja i za nas daleko nezgodnija ekipa od Budućnosti pa smo, u periodu najniže forme u sezoni, igrali u Pioniru sa njima na jednu loptu.
Nismo favoriti u projektovanoj finalnoj seriji ali daleko od toga da smo u poziciji da ni ideju ne možemo da imamo kako da im pariramo.

Ja nisam ulazio u priču da li ćemo mi moći da se suprotstavimo već sam pitao na odgovarajućoj temi ljude stručnije od mene na koji način ćemo braniti dva pomenuta igrača pošto i na EL nivou igraju dobro a naša odbrana je više nego slaba veći deo sezone
Primili smo 90 poena u svojoj kući na poslednjoj utakmici.To je nedopustivo pogotovo u serijama koje slede na kraju
Kup će nam mnoge stvari odgonetnuti

Ван мреже Celtic

• Модератор

Ja nisam ulazio u priču da li ćemo mi moći da se suprotstavimo već sam pitao na odgovarajućoj temi ljude stručnije od mene na koji način ćemo braniti dva pomenuta igrača pošto i na EL nivou igraju dobro a naša odbrana je više nego slaba veći deo sezone
Primili smo 90 poena u svojoj kući na poslednjoj utakmici.To je nedopustivo pogotovo u serijama koje slede na kraju
Kup će nam mnoge stvari odgonetnuti

Ne kažem ni ja da mi igramo dobru odbranu, pošto je ne igramo. Ali za takve mečeve ćemo svakako imati i specijale. Prošli put se Laza spustio na dva, prvi put u sezoni, i u 4/4 igrao striktno na Kolu. Bitadzea ćemo sigurno po svaku cenu pokušavati da opteretimo u odbrani.

На мрежи СрбМКД

• Члан КК, Члан ФК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 3.870
  • Репутација: +2107/-856
  • Идопоклоник
Ја сам баш у току дана размишљао о томе ко ће да чува Кола и колики нам проблем може направити Битадзе ако играмо против њих у плеј-офу. За овог првог се уздам у Лазу (а ко би други) и то под условом да се добро нашпанује. За овог другог већ и не знам, али сам сигуран да га можемо оптеретити фауловима. Склон је да брзо уђе у проблем са личним грешкама, то вуче још из Меге, а ево га и код ових наставља у истом ритму.

Хтео бих и да додам, а и као део одговора Селтику да ова Будућност под Репешом на моменте играју одбрану за медаљу, док у неким моментима делују као да су се први пут скупили на терену, оћу кажем да имају доста варијација у самом току утакмице.

На мрежи Vatrogasac

• Члан ФК

Ne kažem ni ja da mi igramo dobru odbranu, pošto je ne igramo. Ali za takve mečeve ćemo svakako imati i specijale. Prošli put se Laza spustio na dva, prvi put u sezoni, i u 4/4 igrao striktno na Kolu. Bitadzea ćemo sigurno po svaku cenu pokušavati da opteretimo u odbrani.

Bitadzea moramo jer mu je najveca mana sto brzo ulazi u problem sa faulovima.Medjutim Bitaze je sa druge stane dobar u odbrani na obrucu,treba nesto napraviti i na toj strani a nasi centri su za sada blagi uzas,svi

Ван мреже Celtic

• Модератор
Pa da, ta nekonstantnost u pristupu (u oba pravca) i dosta igrača sa izraženim egom su im najveći problem. Nadam se da neće biti kompaktniji i našpanovaniji u plej ofu. Ja bih ova njihova izdanja iz EL uzimao samo kao parametar koliko mogu ali ne i kao potvrdu da će tako izgledati i u ABA. Sama imena u rosteru ne daju garanciju za tako nešto već će to morati da pokažu i na terenu. Ovaj sad meč u Pioniru će biti dobar reper dokle su stigli u tom pravcu.

На мрежи СрбМКД

• Члан КК, Члан ФК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 3.870
  • Репутација: +2107/-856
  • Идопоклоник
Видећемо у недељу. Мада што неко пре рече, до сада их је у свим битнијим мечевима у АБА водио Џикић (изузев у Пиониру кад их је водио онај Аџић, помоћник) и тим мечевима су изгледали лоше. Е сад је Репеша скроз променио ротацију. Гордић је на пример из главне прешао у епизодну улогу, филмским језиком речено. И генерално у Евролиги му домаћи играчи имају епизодну улогу и значајно мању минутажу, изузев Шеховића. Верујем да ће иста таква ротација бити и у завршници Јадранске лиге. Тако да ће и те утакмице изгледати другачије него ове у регуларном делу. Ако дође до сусрета са њима у ПО уздам се у ту горепоменуту њихову неконстантност и нашу мотивацију. Не треба заборавити да смо све дербије у АБА лиги до сада одиграли баш мотивисано. Изузимам једино ову последњу утакмицу са сокићима.

Ван мреже Celtic

• Модератор
Vodio ih je Repeša protiv Cedevite u PG i nisu dobro izgledali.