Аутор Тема: Из тренерског угла - анализа игре, похвале, примедбе и сугестије  (Прочитано 98184 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

На мрежи Пјановић-18

• Члан ФК
  • Поруке: 1.874
  • Репутација: +1032/-316
то јесте :biggrin:

На мрежи Delija sa Severa

• Члан ФК
  • Поруке: 4.084
  • Репутација: +1640/-1098
  • ...prvu ljubav, detinjstvo...
Divac je to poprilicno usavrsio.  Ti njegovi povratni pasovi su pravili velike probleme protivnickim odbranama na koje nisu imali adekvatan odgovor, mozda delom jer je teren u NBA siri  pa se teze pokrivaju igraci ako previse skupis/udvojis.
Ocekivao sam mnogo ranije da Bobija udvajaju pa da on krene sa pasovima iz kojih bi dolazili u situaciju na otvorene  suteve za 3 poena. Mislim da imamo dovoljno vremena da to sa Bobijem usavrsimo a i stvarno ne vidim kako bi Partizan sa ovakvim igrackim kadrom to sprecio. Drago mi je da imamo dovoljno prostora za napredak.

Ван мреже Љуба

• Земунац
  • Aдминистратор
  • Поруке: 10.246
  • Репутација: +7066/-3358
  • Напред Звездо само напред, где ти играш ту смо ми!
Дивац је то усавршио јер је годинама и искуством знао на време да прочита одбрану. Да ли долази удвајање, ко је отворен, да ли мора сам итд. Боби мора мало раније да доноси одлуке а наши играчи морају да му дају лопту правовремено и нс правом месту. 5-6 метара од коша, уз доњу линију, и на капици нема много сврхе. А и Боби мора боље да се избори за позицију уз више кретања и окретања око одмбрамбеног играча јер ако га изгурају као што стално раде судије морају да свирају фаул, бар сваки други.

Ван мреже stefke

• Члан КК
  • Moderator
  • Поруке: 3.919
  • Репутација: +1661/-912
  • Na celom svetu samo Crvena zvezda!
Bobi nema dobar pregled igre i cesto mu se desava da promasi saigrace ili da nastavi da forsira u napadu iako ima saigraca samog. Problem je i takticke prirode - kada je napad statican tj ti bacis loptu centru i onda ti saigraci stoje vrlo je lako odbrani da dovuce jednog igraca sa strane pomoci da udvoji odmah cim centar primi loptu, i pogotovu posto krenemo da masimo trojke. Resenje za to jeste kretnja igraca, pogotovu ti cut-ovi ka kosu sa strane pomoci i pas Bobija ka igracu koji utrcava. Takodje i ono pravilo da igrac koji baca loptu u post da odmah pravi blok za sutera saigraca, a i jako je bitno imati dobru sirinu u napadu na liniji za 3 poena, tj da jedan igrac stoji tacno u cosku, drugi pod uglom od 45, treci na penalu, itd...najveci problem kod tih udvajanja je dakle sto dok Bobi radi svoj posao svi ostali stoje i gledaju.

Inace, radicu jednu analizu u toku nedelje. Dugo nismo. Hocete analizu utakmice sa Partizanom ili sa Megom?

На мрежи Фурија

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 5.390
  • Репутација: +1269/-2501
Mene malo zabrinjava koliko smo izgubili igru iz pika, i oni Bobijevi blokovi na 8-9 metara od kosa mi nisu jasni, za klasu smo bolji bili jesenas.
Zao mi je sto malo koristimo Dangubica, a vidi se da je sve bolji i bolji, mislim da ga treba nekad gurati i na 2.
« Последња измена: 22 Фебруар 2015, 19:15:33 Фурија »

Ван мреже samson

• Звезда му је све
  • Поруке: 3.043
  • Репутација: +2652/-653
Mene malo zabrinjava koliko smo izgubili igru iz pika, i oni Bobijevi blokovi na 8-9 metara od kosa mi nisu jasni, za klasu smo bolji bili jesenas.
Zao mi je sto malo koristimo Dangubica, a vidi se da je sve bolji i bolji, mislim da ga treba nekad gurati i na 2.

Dangubic je iz povrede izasao, zato manje igra.

На мрежи Фурија

Da ali juce je imao 16 minuta protiv, danas samo 7.
A danas uopste nismo briljirali sa pozicije 2, bar sam ja imao osecaj da je bio zaboravljen, ne bi nista progovorio da su Blazic, Djenka ili Lazic razbili, pa onda sto da trosimo Dangubu.

На мрежи северна страна

• Члан клуба
  • Члан КК
  • Поруке: 5.698
  • Репутација: +1902/-1101
  • Нису нас сломиле ове тешке године...
Da ali juce je imao 16 minuta protiv, danas samo 7.
A danas uopste nismo briljirali sa pozicije 2, bar sam ja imao osecaj da je bio zaboravljen, ne bi nista progovorio da su Blazic, Djenka ili Lazic razbili, pa onda sto da trosimo Dangubu.

Pa sad zavisi gde si gledao Lazica. On je razbio u odbrani, posebno na kraju, kad u napadu nije ni ucestvovao, imao je iskljucivo defanzivne zadatke i naravno uvek se motao da pokupi ofanzivni skok, a dva jako, jako bitna je i uhvatio na kraju.

Ван мреже novosadzanin

• РСБ екипа - кошарка
  • Поруке: 5.595
  • Репутација: +1640/-1354
Lazic je napravio mozda jedan od presudnih poteza na mecu onim faulom nad Muslijem koji je ostao na zemlji. Taj napad smo kasnije odbranili, veoma bitno. Laza je pametan i koristan igrac, sveo je broj imbecilnosti na sam minimum, apsolutno razumem zasto ga Radonja drzi kada se lomi.

На мрежи Фурија

Slazem se, ne mislim da je Dangubic trebao da uzima njegove minute, vec Blaziceve

На мрежи Sledge_Hammer

• Др Трепанатор
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 4.679
  • Репутација: +2406/-1175
  • Dočekao Godoa!

Inace, radicu jednu analizu u toku nedelje. Dugo nismo. Hocete analizu utakmice sa Partizanom ili sa Megom?

Ja bih voleo utakmicu sa Partizanom, čini mi se da smo imali samo 7 asistencija što je stvarno zabrinjavajuće.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Ван мреже LucasCP3

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.272
  • Репутација: +330/-383
  • Једина љубавииии...
Partizan definitivno. Bice nam glavni rival ove sezone i treba se maksimalno posvetiti njima. ;)

Ван мреже stefke

• Члан КК
  • Moderator
Partizan it is. Videcu ako mogu to vec sutra da odradim pa da prekosutra bude gotovo  :biggrin:

Ван мреже LucasCP3

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.272
  • Репутација: +330/-383
  • Једина љубавииии...
Partizan it is. Videcu ako mogu to vec sutra da odradim pa da prekosutra bude gotovo  :biggrin:
Opustno. Ubedjen sam da ce biti na nivou. ;)

Ван мреже stefke

• Члан КК
  • Moderator
Presao sam 3/4 utakmice protiv Partizana i neki moji prvi utisci su sledeci:

Mislim da je Zvezda imala ovu utakmicu u potpunoj kontroli od prvog do poslednjeg minuta. U odbrani ne moram nesto specijalno da vam pricam, videli ste sve i sami, uglavnom je Partizan u napadu uzimao suteve koje smo hteli da oni uzimaju, dosta sa poludistance, dosta su isli na individualna resenja, pik igra im nije postojala, u niskom postu je samo Macvan izvlacio...pa cak i ono sto mnogi ljudi spominju "da je Muric pogodio jednu od one tri trojke" medjutim, jasno se vidi da je strucni stab rizikovao sa Muricem da bi se zaustavile neke opasnije opcije, recimo jedna ili dve od te trojke Murica su bile otvorene jer je njegov igrac izrotirao da pomogne na prodoru Pavlovica.

Sto se tice napada, ima tu losih situacija ali iznenadjen sam pozitivno nekim stvarima koje smo igrali na toj utakmici, imali smo bas dosta pozicionih napada i ideja koje su fino prolazile. Njihova zona je bila potpuno bespomocna protiv nase. Videcu da prikazem sto vise toga, ima i dosta materijala pa cak i razmisljam da se fokusiram samo na napad posto za odbranu vec znate principe koje igramo, pogotovu ako ste gledali neke moje ranije analize ali generalni utisak je da je Radonjic dobro pripremio utakmicu. Pregledacu i ovu poslednju cetvrtinu pa cemo videti kako cemo to uraditi. Uglavnom ima bas dosta materijala i bice bas tezak posao selektirati prave situacije ali mislim da cete biti zadovoljni kako analizom tako i nasom igrom.

На мрежи Фурија

Samo udri.
Inace ovo je bio odlican scenario, da vidimo malo kako momci reaguju pod pritiskom, kad komsija dise za vratom, a pri tom smo i naterali komsije da pomisle da mogu sa nama  :srbinosm:
Nismo odigrali mec bas najbolje ali da se ne zaboravi jedna stvar:
Poslednji nas napad u drugoj 1/4, sviraju Kalinicu aut i Pavlovic daje 3 poena.
Umesto da odemo na poluvreme sa 12, poencijalnih 13,14 ili 15 poena prednosti, gde bi drugo poluvreme verovatno bilo rutina i drzanje razlike na 10-20pts, ide sa na odmor sa 9 poena, gde se oni malo i psiholoski vracaju u mec uz cini mi se prvi napad u trecoj 1/4.

Ван мреже EmptyClip

• Ђенкин чукунунук
  • Члан ФК
  • Поруке: 9.548
  • Репутација: +4780/-9716
  • "реалиста"
Poslednji nas napad u drugoj 1/4, sviraju Kalinicu aut i Pavlovic daje 3 poena.

Да је Калина одигро одбрану паметно не би овај дао тројку па би мања штета била од те судијске грешке.
Ако се добро сећам без потребе је оставио Сашу и ушао унутра иако је њихов играча кренуо на 2 наша. Повратна, овај сам, ћао.

Ван мреже Stariji Zvezdaš

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 420
  • Репутација: +120/-38
  • OVO JE TA SEZONA
Да је Калина одигро одбрану паметно не би овај дао тројку па би мања штета била од те судијске грешке.
Ако се добро сећам без потребе је оставио Сашу и ушао унутра иако је њихов играча кренуо на 2 наша. Повратна, овај сам, ћао.

Sreća je što je ta vojnovićeva "greška" bila na +12 i pred kraj poluvremena.Mogu samo da pretpostavim šta bi se sve dešavalo da je to bilo pred kraj pri egal rezultatu.Jednostavno tog vojinovića treba izbeći ako se ikako može. Nema šanse da nije dobro video onu situaciju sa Kalinom .Bio jew na 2m u idealnoj poziciji.
    Inače se slažem sa tobom da treba ispravljati greške kao što je ova koju je Kalina napravio u odbrani.Manje ćemo zavisiti od sudijskih "grešaka".

Ван мреже stefke

• Члан КК
  • Moderator

Jeste, bez ikakve potrebe ga je ostavio samog iako su vec 3 igraca bila u reketu.

I ta njihova serija u 3. cetvrtini je bila podstaknuta Kalinicevim faulom i tehnickom greskom...

Inace smatram da su Laziceva i Kaliniceva tehnicka opravdane. Lazic je 2 puta pokusao da isimulira neki kontakt i mislim da je sudijama preselo, a Lazic inace ima reputaciju kod sudija kao floper. Dok je Kaliniceva tehnicka isto opravdana zbog tog bacakanja posle odsviranog faula, mada je taj faul po meni sumnjiv, ali opet to nije nacin da se reaguje na tehnicku. Mada je mogao u tom slucaju i neko iz KKP da dobije tehnicku.

Ван мреже ernest

• Поруке: 13.060
  • Репутација: +2930/-6806
    Sreća je što je ta vojnovićeva "greška" bila na +12 i pred kraj poluvremena.Mogu samo da pretpostavim šta bi se sve dešavalo da je to bilo pred kraj pri egal rezultatu.Jednostavno tog vojinovića treba izbeći ako se ikako može. Nema šanse da nije dobro video onu situaciju sa Kalinom .Bio jew na 2m u idealnoj poziciji.
To je sudio Jovcic.

Inace smatram da su Laziceva i Kaliniceva tehnicka opravdane. Lazic je 2 puta pokusao da isimulira neki kontakt i mislim da je sudijama preselo, a Lazic inace ima reputaciju kod sudija kao floper. Dok je Kaliniceva tehnicka isto opravdana zbog tog bacakanja posle odsviranog faula, mada je taj faul po meni sumnjiv, ali opet to nije nacin da se reaguje na tehnicku. Mada je mogao u tom slucaju i neko iz KKP da dobije tehnicku.
Tacno tako. Faul Kalinica nije bio, ali je zbog reakcije posle tehnicka skroz opravdana, a Kalina to stalno radi i stalno reaguje na odluke sudija.
Lazic se mozda tad i okliznuo, ali to mu je bio treci put da pada i sudija je morao jednom da dune.