Аутор Тема: Из тренерског угла - анализа игре, похвале, примедбе и сугестије  (Прочитано 98203 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже cane_prebranac

• Веран као пас
  • Поруке: 849
  • Репутација: +372/-560
Kalina k'o tenk drži dvojicu u bloku  :D

Ван мреже stefke

• Члан КК
  • Moderator
  • Поруке: 3.919
  • Репутација: +1661/-912
  • Na celom svetu samo Crvena zvezda!
Analize utakmice sa Valensijom najverovatnije nece biti. Mozda je postavim van sajta, ili u nekom skracenom obliku, videcemo jos. Nazalost, cela RSB ekipa je prezauzeta i nemamo vremena i nesto je moralo da ispasta. Za Olimpijakos cemo biti spremni.

Ван мреже Каспер

• Звезда му је све
  • Поруке: 3.218
  • Репутација: +872/-1381
U toku dana malo duza analiza utakmice Zvezda - Olimpijakos, da skratite vreme do vecerasnje utakmice  :ziveli2:

Ван мреже stefke

• Члан КК
  • Moderator
Тројка : Анализа утакмице са Олимпијакосом

Kasper ponovo jase  :vitez: pripremili smo vam obiman materijal jer ima stvarno dosta toga da se pokaze, izuzetno takticki bogata utakmica. Uzivajte!

Ван мреже Дућа

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 5.143
  • Репутација: +1583/-1703
  • Члан породице Зићла.
Прво, свака час' Стефке на труду (и Касперу) и хвала на анализи. Мали предлог, зар не би било боље да се споје текст и видео, тако да у клипу за сваку ситуацију иде твој коментар испод?

Мало је зајебато, паузирати, па читати, па враћати, итд. Нека стоји на сајту цео текст, али да се убаци и на видео, да клизи. Контам да је то Касперов посао. :travka:

Још једном, све похвале за труд и анализу, уживање је читати ово штиво. ;)

Ван мреже stefke

• Члан КК
  • Moderator
Прво, свака час' Стефке на труду (и Касперу) и хвала на анализи. Мали предлог, зар не би било боље да се споје текст и видео, тако да у клипу за сваку ситуацију иде твој коментар испод?

Мало је зајебато, паузирати, па читати, па враћати, итд. Нека стоји на сајту цео текст, али да се убаци и на видео, да клизи. Контам да је то Касперов посао. :travka:

Још једном, све похвале за труд и анализу, уживање је читати ово штиво. ;)

Uradicemo nesto slicno, nego problem je bio u tome sto ne mozemo da pustimo tekst uporedo sa klipom pa cemo videti da uradimo neku varijantu da prvo ide tekst, pa onda situacija...ne moze drukcije. Dogovoricu se sa Kasperom.

На мрежи zlidzon

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 2.189
  • Репутација: +2681/-1126
  • трибинаш
Uradicemo nesto slicno, nego problem je bio u tome sto ne mozemo da pustimo tekst uporedo sa klipom pa cemo videti da uradimo neku varijantu da prvo ide tekst, pa onda situacija...ne moze drukcije. Dogovoricu se sa Kasperom.

Apsolutno se slazem Stefke, prvo tekst (uz razumno kratko vreme za citanje istog) onda akcija/situacija, pa tekst, pa klip i tako vecno u krug...  :thumbup: Ne znam koliko je zahtevno, ali bi bilo kul :001_cool:

Ван мреже stefke

• Члан КК
  • Moderator
Apsolutno se slazem Stefke, prvo tekst (uz razumno kratko vreme za citanje istog) onda akcija/situacija, pa tekst, pa klip i tako vecno u krug...  :thumbup: Ne znam koliko je zahtevno, ali bi bilo kul

Hteli smo to da uvedemo ranije ali Kasperu se pokvario laptop pa su mi iz rsb ekipe radili klipove  :srbinosm: videcemo sad onda za Laboral Kucu da uvedemo to

На мрежи pedjancz

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.398
  • Репутација: +590/-1053
  • ...и почела је офанзива, са Севера чује се хук...!
Veliki sam poklonik lika i dela Jake Blazica. Zaista pored Rakocevica, O'Benona i Nedovica, nikada nisam toliko pratio i znao sve o nekom Zvezdinom igracu. Ipak, obican sam basketas, i ne znam kosarku u prste kao recimo Stefke :) Pa bi zamolio ili njega ili nekoga strucnog da napravi detaljnu analizu Jake Blazica. Sve mane i prednosti, analizu igre u oba pravca. Evo mali predlog za ekipu RSB da na ovoj temi ,pored analiza utakmica,  moze  da se uradi i analiza nasih igraca, tj 12 analiza  plus jos toliko recimo za drugi deo sezone. Hvala i pozdrav  :ziveli2:

Ван мреже STEX

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.711
  • Репутација: +491/-340
  • IVKOVIC MARKO - ZIVIS !
Veliki sam poklonik lika i dela Jake Blazica. Zaista pored Rakocevica, O'Benona i Nedovica, nikada nisam toliko pratio i znao sve o nekom Zvezdinom igracu. Ipak, obican sam basketas, i ne znam kosarku u prste kao recimo Stefke :) Pa bi zamolio ili njega ili nekoga strucnog da napravi detaljnu analizu Jake Blazica. Sve mane i prednosti, analizu igre u oba pravca. Evo mali predlog za ekipu RSB da na ovoj temi ,pored analiza utakmica,  moze  da se uradi i analiza nasih igraca, tj 12 analiza  plus jos toliko recimo za drugi deo sezone. Hvala i pozdrav  :ziveli2:

http://www.redstarbelgrade.info/kosarka-2/vesti-kos/4163-rsb-predstavljanje-jaka-blazic.html

izvoli brate, ovo je tekst cim je potpisao za Zvezdu

Ван мреже mikicapan

• Веран као пас
  • Поруке: 927
  • Репутација: +455/-94
Mislim da je ovo tema na kojoj je odgovajajuce mesto postaviti par pitanja i na kojoj cu verovatno dobiti prave odgovore.

Prvo pitanje, da li se slazete samnom da ovaj tim moze jos puno napredovati. Konkretno smatram da Dangubic, Dzenkins i Klainic a mozda i Tejic mogu mnogo vise.

Sledece mislite li da je igra jednodimenzionalna ( ja ne ) i da zavisi samo od Vilijamsa i da kad on stane Zvezda gubi. Pitam ovo jer cesto provejava po raznoraznim mestima da je Zvezda tim koji zavisi iskljuccivo od Vilijamsa. Moje licno misljenje je da ne, al da priupitam.

Za one malo izverziranije, ja nisam toliko strucno potkovan, da li Zvezda ima dovoljan broj  napadackih akcija, tj da li ce se desiti da u buducnosti  igra naseg tima bude lako procitana?

Iz dosadasnje prespektive da li je potreban igrac na pozicijama 4/5 ?

Ova pitanja shvatite kao pitanja zaljubljenika u kosarkasku igru ;)
Hvala unapred na odgovorima

На мрежи северна страна

• Члан клуба
  • Члан КК
  • Поруке: 5.701
  • Репутација: +1903/-1102
  • Нису нас сломиле ове тешке године...
Pa za sva druga pitanja ajde nek neko drugi odgovori, da ne pametujem ja mnogo. Ali za ovo prvo da kazem svoje misljenje.

Za Dangubica sam aposlutno siguran da ce biti mnogo, mnogo bolji nego sad, bez ikakve sumnje to mislim. Decko ce biti paklen igrac. Samo malo strpljenja sa njim, jer je dugo pauzirao. Odraz mu je nenormalan za belce i cini mi se jedan od najvecih u El. Sut je po mom misljenju popravio, ali polako sa tim.

Dzenkins moze bolje, to smo sami imali priliku da vidimo prosle godine. On je popravio odbranu neverovatno. Toliko je prosle godine gresio, igrao odbranu rukama. Sada to nema kod njega, igra mnogo cistiju odbranu i u tom segmentu je jako bitan, sut je tu, samo samouzdanje, ali se samo nadam da ce imati vise ulaza ka kosu, jer to moze da radi veoma dobro.

Ван мреже redboy

• Члан КК
  • Поруке: 2.193
  • Репутација: +775/-644
  • Звездо,хвала ти што постојиш.Волим те бесконачно.
Mislim da je ovo tema na kojoj je odgovajajuce mesto postaviti par pitanja i na kojoj cu verovatno dobiti prave odgovore.

Prvo pitanje, da li se slazete samnom da ovaj tim moze jos puno napredovati. Konkretno smatram da Dangubic, Dzenkins i Klainic a mozda i Tejic mogu mnogo vise.

Sledece mislite li da je igra jednodimenzionalna ( ja ne ) i da zavisi samo od Vilijamsa i da kad on stane Zvezda gubi. Pitam ovo jer cesto provejava po raznoraznim mestima da je Zvezda tim koji zavisi iskljuccivo od Vilijamsa. Moje licno misljenje je da ne, al da priupitam.

Za one malo izverziranije, ja nisam toliko strucno potkovan, da li Zvezda ima dovoljan broj  napadackih akcija, tj da li ce se desiti da u buducnosti  igra naseg tima bude lako procitana?

Ajde redom,to jest takstativno da ti odgovorim:
Slazem se za sve nabrojane igrace,sem za Kalinica.Dangubic ima strasan atleticizam za Evropske i narocito za nase prilike.Posto ima veoma dobar ballhandling,ima veoma dobar crosover moze da igra sekundarnog point guarda(pleja) kao dodatna napadacka opcija,recimo ako dobro zatvore Vilijemsa,on postaje tkz point forward koji moze da kreira izolacije za sebe,ili da igra 2na2 sa high posta.Naravno morace jos dodatno da radi na ovim elementima,pogotovo na mehanici suta,i naravno na preciznosti.Ali potencijal je tu.Mora takodje da popravi odbranu.
Djenkins se vec popravio u odbrani,nema onog nekontrolisanog mlataranja rukama,sada u dosta prilika stvarno dobro brani i pick and roll i pick and pop,popravio je lateralne kretnje kod markacija oponenata.Njemu je problematican napad,mada sada se manje zalece u buljuk igraca,manje brlja i gubi lopte,bolje se kontrolise,uzima stvarno vise rezonskih suteva,sto znaci da je popravio selekciju suteva.Mora da dobije vise slobode,da uzima vise suteva,mora da mu trener veruje,a ne da pravi od njega defanzivnog specijalca.Takodje je popravio izlazak iz blokova u odbrani,a u napadu mora da forsira sto vise pick igru,a ne samo da sutira iz driblinga,ili da ceka spot up suteve.Takodje je malo popravio i ballhandling i asistencije.
Kalinic,to je to.Ne vidim tu neki epohalan prostor za napredak.On je u reprezentaciji efektivniji,jer kao backup Bjelici stvarno dobro igra ulogu roll playera,ali u Zvezdi on je nastavio igru iz Radnickog,dakle jedna je od glavnih napadackih opcija,ima mnogo vise slobode i prostora,i da se razumemo on igra skolski-takticki svoju poziciju,jer igrac na poziciji 3 je pored igraca na poziciji 2 uglavnom glavna napadacka opcija.Sad sto nije cisti suter za svoju poziciju i sto neretko iznervira vecinu clanova ovog foruma to je vec prica za diskusiju,ali on korektno pegla odbranu,pozrtvovanost i borbenost mu daje veliki kredit kod Radonje,a poznato je da je on slab na takve igrace.
Tejic je definitivno veci potencijal od Mitrovica jer ima frame na vrhunskom nivou,ima meku ruku,a tleticizam,insikt za pozicioniranje i predispozicije za inside-outside igru.Meni je kod njega problematican voljni momenat,deluje mi skroz flegmaticno,uopste ne igra napaljeno sa onim zarom u ocima.On moze da bude sjajan poenter, skakac,bloker,asistent,znaci multi funkcionalan igrac,a samim tim i jako koristan,ali sta to vredi kad deluje poluzainteresovano.Ja bih bas voleo da znam kako on trenira,kako se odnosi prema profesionalnim obavezama,sa ovim pristupom mi ne deluje  sjajno.
Drugo pitanje oko Vilijemsa.Pa sad on jeste glani igrac,point guard sa kreacijom,nasa udarna opcija u napadu,naravno da puno zavisimo od njega i kad ga zatvore/izoluju onda imamo dosta problema.Ali daleko od toga da smo jednodimenzionalna ekipa,pa pobogu ne bi imali ovakav skor da se oslanjamo iskljucivo na Vilijemsa.Imamo mi i druge solucije,recimo igru iz tranzicije,Danga kao sekundarni plej,Djenkinsove minijature u napadu,Blazicevi ulazi,protok lopte na pozicioni napad i igra 2na2 sa Lukom u visokom postu,i da ne nabrajam vise jer bi trebao puno da pisem.
Ovo pitanje oko akcija,pa to je smesno,mislim kao nemamo plan b,pa zato pucamo po svim savovima je tvrdnja povrsnih poznavalaca kosarke.Nemam sada vremena a i volje,kroz desetak dana napisacu set book napadackih akcija koje uglavnom igramo,dakle nije tacno da nemamo akcija.
Igrac na 4/5 nam krvnicki fali,prvenstveno za osvajanje Jadranske i Srpske lige.Ko to ne vidi,mislim da se samozavarava,zato sto 4 igraca na unutrasnjoj liniji ne moze da iznese sezonu,a pritom gepeksi ce se pojacavati kako sezona bude  odmicala,plus tu su povrede,suspenzije i bolesti,plus sa takvim igracem bi dobili puno varijacija kako u odbrani,tako i u napadu.Znaci treba nam zbog odbrane pikova,zbog napada pikova,znaci atletican igrac koji skace,blokira,daje koseve,jos ako ima sut sa distance super,takav bi legao Mwilu za lob dunkove,pikove u napadu ko majmunu hrpa banana,jer je MWil stvoren za pick and roll,pick and pop i pick and screen igru,a sa jednim atletom njegova imaginacija bi dosla do punog izrazaja.
Eto,za sada toliko...
« Последња измена: 19 Новембар 2014, 22:40:15 redboy »

Ван мреже dukigavro

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.062
  • Репутација: +331/-325
Znaci treba nam zbog odbrane pikova,zbog napada pikova,znaci atletican igrac koji skace,blokira,daje koseve,jos ako ima sut sa distance super,takav bi legao Mwilu za lob dunkove,pikove u napadu ko majmunu hrpa banana...

Off Topic
Takav igrac kosta, bar kao pola nase ekipe. Svaki igrac koji dodje kod nas ima neku izrazenu manu(ili mladost), zbog koje nije u najjacim klubovima EL, ili u NBA. Vilijams, slicno kao Teo, igra poprilicno losu odbranu, ali za takve umetnike, kao sto su oni, se to trpi, jer oni svakog igraca cine boljim. I svakako da je veliki uspeh uprave, sto je uspela da nam dovede jednog takvog igraca, umetnika.

Ван мреже redboy

• Члан КК
  • Поруке: 2.193
  • Репутација: +775/-644
  • Звездо,хвала ти што постојиш.Волим те бесконачно.
Off Topic
Takav igrac kosta, bar kao pola nase ekipe. Svaki igrac koji dodje kod nas ima neku izrazenu manu(ili mladost), zbog koje nije u najjacim klubovima EL, ili u NBA. Vilijams, slicno kao Teo, igra poprilicno losu odbranu, ali za takve umetnike, kao sto su oni, se to trpi, jer oni svakog igraca cine boljim. I svakako da je veliki uspeh uprave, sto je uspela da nam dovede jednog takvog igraca, umetnika.
Ne mora mnogo da kosta,iz proslog razloga sto su rosteri vec manje vise popunjeni u Nba i Evropi,a za tu poziciju treba nam igrac sa fizikalijama a ne umetnik.Nas umetnik igra zvanicno za 250.000$,pa zato mislim da bi nam igrac na poziciji 4/5 uzeo manje pare.Sve je u tajmingu,ako se poklope stvari onako kako se nadamo nije nemoguca misija...

Ван мреже bjela

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 435
  • Репутација: +132/-42
Daleko od toga da su puni rosteri i da samo mi trazimo (ako trazimo) igraca. Ali da izuzmemo to.

Veci problem je sto ima mnogo manje igraca na 4/5 nego na 1/2. Pleja i beka uvek mozes da nadjes kolko hoces, visokih igraca ne, pa je samim tim i njihova cena visa.

Ван мреже stefke

• Члан КК
  • Moderator

Evo da ja probam da odgovorim,

Sto se tice odgovora na prvo pitanje, svi mogu vise po meni, pa cak i Kalinic koji je od kada ga je Duda otkrio po meni dosta napredovao, glavni problem sa Kalinicem u napadu je sto uzasno vodi loptu, bukvalno na nivou mladjih kategorija mu je tehnika i mora na tome dosta da radi. Ali video sam par puta da ima lep pregled igre. Ko zna, kad bi napredovao u vodjenju lopte mozda bi cak mogao i pik da vodi? U svakom slucaju to mu je glavni prioritet. Dangubic isto, mora da radi na izbacaju, na pregledu igre i na samopouzdanju, ima sjajne fizicke predispozicije, i kad bi popravio sut bice ga jako tesko cuvati. Sto se tice Djenke, u sustini i on moze da napreduje u smislu da razvija pregled igre i selekciju suta, ovako kosarkaski on je gotov igrac i tu nema prostora za napredak po meni. Tejara isto, samopouzdanje, fizikalije, pogotuvu snaga da moze da se bori sa igracima u niskom postu, ledjna tehnika, malo bolje razumevanje igre, po meni je on trenutno najveci talenat u ekipi uz Luku Mitrovica ali mu krvav radi fali.

Sto se tice ovoga za Vilijamsa i za pozicioni napad, to cu ti odgovoriti zajedno.
Dakle, sto se tice napada u kosarci, postoje naravno razliciti pristupi i sve zavisi od toga naravno sta imas na raspolaganju kako hoces da igras, da li hoces da igras brzo, prosto, ili sporije sa vise akcija, itd...varijacije su razne, a Zvezda ove sezone, ako si gledao nase analize video bi, da Zvezda igra dosta brzo, da zelimo sto jednostavnije i sto brze da zavrsimo akciju, najcesce Vilijams odmah da odigra pik sa visokim igracem i Vilijams je majstor pik igre, ako je neko otvoren nacice ga odmah, ili ce razigrati centra, tu nema greske, covek igra pik skoro perfektno. U skladu sa tim Zvezda i dosta vrti pik. Uz to, Zvezda ima i atletski odlicnu ekipu, suterski malo slabiju ali i dalje imamo par dobrih sutera, ukljucujuci i Vilijamsa. Dobar atleticizam ekipe takodje znaci i prilika da se trci u tranziciji i da se hvata odbrana na spavanju, da se ide jako do kosa, itd...i uz dobru odbranu to je odlicna kombinacija i kao sto vidis Zvezda ove sezone nema problema u napadu, jedina ekipa ove sezone koja nas je ustopovala je bila Olimpijakos, koja je inace najbolja odbrana u Evroligi.

Dakle, odgovor na tvoja pitanja su da li Zvezdina igra zavisi od Vilijamsa? Zavisi, u ovom obliku, iz prostog razloga jer mi toliko vrtimo pik i toliko je lopta u njegovim rukama. Hipoteticki, kad bi nas Vilijams napustio i ako bi klub reagovao i doveo igraca slicnog profila mislim da bi nasa igra mogla da opstane u ovom obliku i da bi to i dalje dobro izgledalo. Ako bi nas hipoteticki Vilijams napustio i klub ne bi doveo zamenu, mi bismo bili u problemu jer nasa igra u napadu ne moze nikako da opstane bez njega i morali bismo da menjamo koncepciju u napadu kao sto smo to radili prosle sezone kada je Silb otisao i svakako to ne bi bilo dobro kao sto je sada, a inace je tesko igrati lepu kosarku bez klasicnog plejmejkera. Dakle, Zvezdina igra u ovom obliku, dakle dosta pika i brz tempo, sada svakako zavisi od Vilijamsa.
Sto se tice odgovora na pitanje da li imamo dovoljno napadackih akcija...vidi, nasa igra u napadu je trenutno prosta i realno ti kad igras 70 utakmica tokom sezone nemas puno prostora da menjas, eksperimentises puno i ne mozes da menjas filozofiju u napadu. Konkretno, Olimpijakos nas je recimo procitao do savrsenstva ali su oni imali i igracki kadar da nas zaustavi. Imali su Mancarisa koji je zakljucao M-Willa, pokretnu i brzu centarsku liniju i mi smo bili bas u problemu...ako nisi pogledaj analizu, tu smo lepo objasnili celu situaciju. Sa druge strane, i Kuca je pokusala recimo u par navrata da udvaja Vilijamsa na piku kao sto je to Olimpijakos radio, ali oni nemaju pokretljivu centarsku liniju kao Olimpijakos pa im nije poslo za rukom za razliku od Olimpijakosa koji je uspesno udvajao M-Willa na piku. Tako da u sustini, nasoj igri odgovara da igramo sto manje pozicionog napada, imamo ubitacnog igraca u vidu M-Willa koji kaznjava svaki propust odbrane i ja mislim da tu za sada ne treba nista menjati, mada bi lepo bilo videti vise akcija sa urucenjem lopte i vise utrcavanja odbrani iza ledja ako se tempo uspori, ali kao sto rekoh, mi zelimo brzu igru i ako to uspostavimo tesko nas je zaustaviti, pogotovu ako niste defanzivna ekipa.

Sto se tice pojacanja, ja mislim da bi nam svakako dobro dosla jedna 4/5 do pocetka KLS, ali ne treba nigde zuriti jer ekipa trenutno pobedjuje, niti nam treba neka klasa od igraca. Moze bilo kakav igrac, samo odbranu da cepa, i nista vise. Iako je nasa odbrana u reketu odlicna za sada, imamo odredjenih problema u odbrani u reketu, recimo Cirbes slabo brani pik i tesko se snalazi protiv jacih centara kada ih brani 1 na 1. Luka je isto imao dosta problema sa Sengelijom protiv Kuce. Ali kao sto rekoh, ako nesto iskrsne da je jeftino super, ako ne iskrsne, ne treba kvariti koncepciju ove ekipe. Ali sam i dalje za pojacanje, i mislim da bi nam to dosta pomoglo u top 16 fazi. Posle bi vec Tejic morao dobiti ozbiljniju minutazu.

Ван мреже LM7803

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 16
  • Репутација: +9/-70
Cirbes slabo brani pik i tesko se snalazi protiv jacih centara kada ih brani 1 na 1
Mislim da Cirbes i ne brani toliko lose pik koliko mu lose pomazu sa strane, takodje on je do Kahe uglavnom igrao u paru sa Jovicem za koga imam par pitanja (recimo: zasto juri svog igraca oko pika na 9.5m od kosa, a ispod na 6.75). (1.slucaj) Jovic je agresivan i neretko u prazno te onda Cirbes ne moze da samo prolazno zadrzi igraca u prodoru, a onda njegov parni centar ostaje sam i ako se ne pripomogne , ispade sva krivica na Cirbesu.(2. slucaj) Bobi, zbog skrivanja u odbrani MW igra odbranu od pika( bez obzira na sporadicnu uspesnost, meni i dalje nejasnu) sa Brankom, covek koji je tamo gde kliknes misom... (malo off-a...sa njim u ekipi i Hjuston sa Hardenom i Hauardom bi postajao prvak NBA lige, al sa njim ...) te je i nacin odbrane od istog drugaciji i laksi sa uigravanje i prihvatanje. Prva varijanta je ono po cemu se vrhunske i uigrane ekipe razlikuju od ostalih. Naravno ovo je debilozni razvoj nacina za pik odbrane, zapravo opseg mogucnosti za te odbrane moze da postane nova naucna disciplina , koliko ih ima, al u osnovi nije on toliko los koliko sve mora i sa strane i od drugih da stima bolje.

Ван мреже stefke

• Члан КК
  • Moderator
Mislim da Cirbes i ne brani toliko lose pik koliko mu lose pomazu sa strane, takodje on je do Kahe uglavnom igrao u paru sa Jovicem za koga imam par pitanja (recimo: zasto juri svog igraca oko pika na 9.5m od kosa, a ispod na 6.75). (1.slucaj) Jovic je agresivan i neretko u prazno te onda Cirbes ne moze da samo prolazno zadrzi igraca u prodoru, a onda njegov parni centar ostaje sam i ako se ne pripomogne , ispade sva krivica na Cirbesu.(2. slucaj) Bobi, zbog skrivanja u odbrani MW igra odbranu od pika( bez obzira na sporadicnu uspesnost, meni i dalje nejasnu) sa Brankom, covek koji je tamo gde kliknes misom... (malo off-a...sa njim u ekipi i Hjuston sa Hardenom i Hauardom bi postajao prvak NBA lige, al sa njim ...) te je i nacin odbrane od istog drugaciji i laksi sa uigravanje i prihvatanje. Prva varijanta je ono po cemu se vrhunske i uigrane ekipe razlikuju od ostalih. Naravno ovo je debilozni razvoj nacina za pik odbrane, zapravo opseg mogucnosti za te odbrane moze da postane nova naucna disciplina , koliko ih ima, al u osnovi nije on toliko los koliko sve mora i sa strane i od drugih da stima bolje.

Lose brani Cirbes pik, nije do ekipe. Previse visoko izlece, desi se ponekad da je lose postavljen, ne igra izolacionu odbranu od pika i ponekad se desi nesporazum sa saigracem.

Analiza utakmice sa Kucom kasni jer kasni video materijal. Analiza utakmice protiv Galate nece biti, jer mi se posle ovih tragicnih dogadja ista ne radi uz duzno razumevanje. Kosarka je nazalost pala u drugi plan posle svega ovoga. Radicemo analizu FMP - Sloga ako bude izasla utakmica na yt, ako ne radicemo ili analizu sa Cedevitom ili analizu nekog igraca, sta god vi hocete.

Ван мреже stefke

• Члан КК
  • Moderator
РСБ анализа Звезда : Нептунас

Analiza sa Neptunasom, u malo drukcijem formatu. Nazalost, imamo nekih tehnickih problema i pravljenje video materijala nam je dosta otezano, pa smo se odlucili da malo promesamo, a video analize cemo da nastavimo u najskorijem mogucem roku, ali svakako ocekujem da mi kazete da li vam se svidja ovaj format analiza, pa ako vam se svidja onda ce nam ovo biti redovan format, a video analize cemo raditi za posebne prilike, a mozda i za neke druge teme, recimo analize igraca.