Аутор Тема: Млађе категорије  (Прочитано 793506 пута)

0 чланова и 2 гостију прегледају ову тему.

На мрежи Bojdo

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 388
  • Репутација: +140/-157
Одг: Млађе категорије
« Одговор #5440 послато: 02 Децембар 2018, 13:40:13 »
Krivo si me shvatio, broj suteva mi je  apsolutno nebitan. Pažin je solidan prospect i nista vise od toga, a može da uzima milion suteva i toga nece pretvoriti u dobrog prospecta. A sve to posmatrano kroz kontekst potencialne seniorske karijere.

Najveci prospecti turnira su : Prkačin, Popović, Branković, TARLAĆ(povrijedio se u prvoj utakmici), Karlo Matković, Fedor Žugić, Dalibor Ilic.

Kod tih igrača vidim potencijalo moguce dobre seniorske karijere iznad Aba lige. Ostali su mi više upitni od ovih. dakle, govorim o igračima koji su imali bitne role na turniru min 15-20 min. Naravno, postoji uvijek šansa da neko možda u zapećku sjedi i čeka svoju priliku kasnije i može vecinu da zasjeni.
« Последња измена: 02 Децембар 2018, 14:37:38 Bojdo »

Ван мреже Strax

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 393
  • Репутација: +157/-33
  • Dok Cigani tebi pevaju...
« Одговор #5441 послато: 02 Децембар 2018, 18:13:34 »
I Cerovinu bih dodao. Igra nenormalno dobar turnir , pogađa gotovo sve i pravi nenormalne indekse. Već sam pisao o njemu, prošle godine je za Megu igrao jako dobro u KLS-u uključujući i all-around partiju protiv nas , i sada pokazuje da je daleko najbolji igrač Mege u tom uzrastu. Za OKK  u KLS ne blista ove godine, nije se ni u reprezentaciji snašao (nije ni dobio baš pravu šansu) ali i dalje mislim da poseduje sve kvalitete za jednog dobrog prospekta.

Jasno mi je šta govoriš i slažem se u većini jer je činjenica da nemamo prospekta u rangu jednog Prkačina. No svakako mislim da neko od ovih naših tipa Tomašević, Popović ili Vasić imaju slobodu koju ima jedan Pažin, da bi nabijali mnogo veće indekse i kompletan utisak bi bio drugačiji.

I Popović kojeg si već naveo i Tomašević bi po meni mogli na taj spisak, nema sumnje da su dobar materijal, pogotovo mi je Popović zanimljiv i baš me zanima kako će se nastaviti njegov razvoj jer tek očekujem da formira telo. Vasić je isto tu negde.

Iz ove ekipe bih dodao i Manojlovića, koji je 02' i koji je bio verovatno najbolji igrač naše u16 reprezentacije. U ovoj ekipi nema baš neku minutažu ali očekujem da već sledeće godine postane jedan od nosioca.

На мрежи Bojdo

• Звездаш
  • **
« Одговор #5442 послато: 02 Децембар 2018, 18:31:44 »
Sačekaćemo Manojlovica sljedece godine sa bitnijom ulogom.
Cerovina mi ima velik upitnik, zbog teških i sporih nogu, tako da sam rezervisan prema njemu.

Za Tomaševica se nikako ne mogu složiti, nema  visinu da bi u seniorima igrao četvork , a o trojci ne može ni da razmišlja jer je prespor. Ne vidim mu u seniorim poziciju.
« Последња измена: 02 Децембар 2018, 18:38:19 Bojdo »

На мрежи miki96

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.507
  • Репутација: +945/-252
  • Svakim delom svoga bića volim ovaj tim!
« Одговор #5443 послато: 03 Децембар 2018, 17:05:32 »
Završen je juče ''ligaški deo'' i poznati su učesnici i parovi F4 juniorske Aba lige:

Crv.zvezda-Igokea
Cedevita-Cibona

Domaćin F4 i termin odigravanja biće naknadno određeni.

Naš tim je jedini neporažen i ostavio je najbolji utisak - svih 5 pobeda, a redom su padali:
Budućnost (87:52), Zadar (81:63), Partizan (86:81), Cibona (63:61), Olimpija (69:66)...

Brojke vodeće petorke:

Tomašević 17 poena po meču (52% šut iz igre), 6,8 skokova
Popović 16,2 poena po meču (56% šut iz igre), 4,4 skokova, 3,6 asistencija
Vasić 11,2 poena po meču (46% šut iz igre)
Živanović 9,6 poena po meču (51% šut igre)
Karapandžić 6 poena po meču (32% šut iz igre)

Tomašević i Živanović imaju ''najduži staž'', ovo im je već treća juniorska sezona, iza sebe imaju dva završna turnira Evrolige, nadamo se da će učestvovati i treći put. Bili su važan šraf u obe prethodne generacije, pogotovo Tomašević naravno, koji je redovno u košgeterskom vrhu a ove sezone će vrlo verovatno biti i na vrhu. Živanović je i pre 2 godine mene podsetio telom na Dangubića. Ima u njemu potencijala za odličnog defanzivca. Ove sezone pokazuje da ume i ofanzivno da bude dobar, konkretno u Aba ligi, nije ga bilo jedino u večitom derbij gde je neočekivano imao mizernu minutažu.

Za Tomaševica se nikako ne mogu složiti, nema  visinu da bi u seniorima igrao četvork , a o trojci ne može ni da razmišlja jer je prespor. Ne vidim mu u seniorim poziciju.

Sa ovim se apsolutno slažem. Ni ja Tomaševića ne vidim ni na jednoj poziciji u seniorskoj košarci. Treba biti pametan i naći mu poziciju.

Popović je na primer prošle sezone bio 4/5... Ove sezone ga vidimo na 3/4 i sve više deluje da je krilo njegova pozicija. Ima solidnu visinu i duge ruke, meku ruku, dobar ''ball-handling'' i verovatno ga zbog toga često vidimo na krilu ove sezone iako lagano može da igra peticu ali razmišlja se u pravcu seniorkse košarke i dobar strateški potez. Popović kad uhvati loptu pod košem u stanju je da odmah povuče napred i povede kontru, bez potrebe da traži pasom beka. Tako da njega vidim kao dobar materijal.

Vasić je bez sumnje odličan šuter i mogao bi da bude dobra "haubica" tipa Kerol, Bobua, Prepelič, Kjurik, Beron... Visina je tu, fali mišićna masa, što se može korigovati za razliku od visine. Potencijal br 2, iza Popovića odmah.
Pozicije beka šutera i krila možemo u budućnosti dobiti eto iz ove generacije.

Od Karapandžića sam očekivao više. Ostao je u senci vodećeg trija. Nije mnogo šutirao, nije preuzimao odgovornost. Nije čak ni asistirao. Prenos lopte mu je bio jedini zadatak... A ima i on odličan šut. Da li je do njega ili do taktike što se nije istakao, ne znam.

Juniore očekuje nastavak takmičenja u domaćem prvenstvu. Čestitke za izdanja u Zadru.

« Последња измена: 03 Децембар 2018, 19:17:10 miki96 »

На мрежи Bojdo

• Звездаш
  • **
« Одговор #5444 послато: 04 Децембар 2018, 10:50:09 »
Vasić je fizički sitan, ramena su mu preuska, nece on moci puno misica da nabaci. Ja ga vidim maksimum Aba liga igrač.

На мрежи miki96

• Звезда му је све
« Одговор #5445 послато: 04 Децембар 2018, 13:23:37 »
Pa naravno, poređenje je po stilu igre a ne karijeri kakvu bi mogao imati.
Slažem se, ''Aba ligaški  Kerol ili Kjurik''.

На мрежи miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 14.922
  • Репутација: +3741/-1008
« Одговор #5446 послато: 12 Јануар 2019, 09:50:10 »
Roda Juniorska liga
12 kolo
Nedelja 13.01.2019.g
14.oo h Crvena zvezda-Sloga
Triglav kadetska liga
12 kolo
Danas
15.oo h Zemun Fotofarmacija-Crvena zvezda

На мрежи miodrag

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 14.922
  • Репутација: +3741/-1008
« Одговор #5447 послато: 13 Јануар 2019, 10:03:26 »
Triglav kadetska liga
12 kolo
Zemun Fotofarmacija-Crvena zvezda 66:97
Za Crvenu zvezdu(Denić 9 poena i 5 ukradenih lopti,Manojlović 17 poena, 7 sk, 6 il ,9 as, Dimitrijević 22 poena , 6 sk ,Joksimović 19,Blagojević 9 poena , 4 skokova)

На мрежи miki96

• Звезда му је све
« Одговор #5448 послато: 13 Јануар 2019, 21:01:50 »
Juniori savladali Slogu 116:44...

Tomašević 20p, 7sk
Popović 19p, 12sk, 10as
Vasić 13p, 8sk, 5as
Karapandžić 10p, 9as...

Ван мреже serbianhoops

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 367
  • Репутација: +125/-225

На мрежи северна страна

• Члан клуба
  • Члан КК
  • Поруке: 5.859
  • Репутација: +1942/-1115
  • Нису нас сломиле ове тешке године...
« Одговор #5450 послато: 15 Јануар 2019, 16:50:31 »

На мрежи Bojdo

• Звездаш
  • **
« Одговор #5451 послато: 18 Јануар 2019, 19:26:10 »
I dalje ne vidim nikakav primjetan napredak u sutu kod Popovica, pogotovo za tri poena. Zasad je na mizernih 2/17 u junoriskoj ligi.

На мрежи Celtic

• Пријатељ РСБ-а, Члан КК
  • Модератор
  • Поруке: 4.828
  • Репутација: +1889/-675
« Одговор #5452 послато: 18 Јануар 2019, 19:47:40 »
I dalje ne vidim nikakav primjetan napredak u sutu kod Popovica, pogotovo za tri poena. Zasad je na mizernih 2/17 u junoriskoj ligi.
Meni je to neshvatljivo jer sam i sam kao klinac pokušavao da igram. Da sam u bilo kom delu sezone šutirao 2/17 napustio bih odmah košarku zbog toga.
Sećam se da je i Radanov u svojoj poslednjoj juniorskoj sezoni imao 0/17 za tri.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока

На мрежи Bojdo

• Звездаш
  • **
« Одговор #5453 послато: 18 Јануар 2019, 19:53:30 »
Kompletna naša struka hitno mora da se mobiliše oko ovog problema. Ako treba da dovedu i nekog trenera sa strane da pa da rade danonoćno. Ovo je ozbiljna situacija.

На мрежи Celtic

• Модератор
« Одговор #5454 послато: 18 Јануар 2019, 20:05:04 »
Stvarno sam laik sa rad sa klincima ali mi je neshvatljivo da kad treniraš godinama, pa si eto u sali i hteo ne hteo moraš da šutneš nekoliko stotina puta dnevno, ti opet nemaš mirnu ruku ni na zagrevanju. Pa nekada su igrači igrajući ispred zgrade nameštali ruku i proslavljali se kao šuteri.

На мрежи Vatrogasac

• Члан ФК
  • Поруке: 19.459
  • Репутација: +5551/-6930
« Одговор #5455 послато: 18 Јануар 2019, 20:18:48 »
Rad sa klincima u nasem klubu ocigledno nije dobar.Niko ne napreduje kako bi trebalo a mnogo je kvalitetnih klinaca proslo kroz klub poslednjih godina
I mislim da to nije problem samo u nasem klubu

На мрежи Bojdo

• Звездаш
  • **
« Одговор #5456 послато: 18 Јануар 2019, 20:44:37 »
U omladinskim kategorijama suština je u tom individualnom radu. Ispravljanje nedostataka kod igrača je osnovni kritetijum kvaliteta struke.
 Presing i odbrana kao timske karakteristike, treba da budu sekundarni elementi tokom omladinskog uzrasta, a recimo, mi smo bas upravo na tim stvarim bazirali svoje "uspjehe" na nekim turnirima.
Seniorska i fizički zahtjevna odbrana koja donosi jalov uspjeh, kod mnogih u euforičnom stanju može da zamaskira činjenicu,  da nam je najveci prospect bezopasan u sutu za tri poena, da vec dvije godine nije se pomjerio na tom polju, što je u eri moderne kosarke, gdje je skoro cijele petorke sastavljaju od ljudi koji su opasnui u sutu za tri poena, vrlo ozbiljan problem za tog momka.

Ван мреже serbianhoops

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 367
  • Репутација: +125/-225
« Одговор #5457 послато: 18 Јануар 2019, 20:49:29 »
Uz to mora se napraviti prohodnost prema prvom timu. Upravo zbog toga jedan Nikola Miskovic je napustio Zvezdu, a Trifunovic jr. i Tarlac jr. izabrali Partizan.

Inace kao odgovor za Nikolu Radovanovica, Zvezda bi trebala da dovede Aleksu Covickovica iz banjaluckog KK Rookie. Plej, skoro dvometras, potencijalni U15 reprezentativac Srbije i veliki zvezdas obzirom da je majka bila bivsa kosarkasica zenske sekcije Zvezde.

На мрежи Celtic

• Модератор
« Одговор #5458 послато: 18 Јануар 2019, 20:51:37 »
Po meni čak ni Paunović nema šta da traži na vrhunskom nivou ako ne podigne šut na još višu lestvicu. Kao što se i Nedović u potpunosti afirmisao kada je počeo da konstantnije pogađa

На мрежи Bojdo

• Звездаш
  • **
« Одговор #5459 послато: 18 Јануар 2019, 20:52:59 »
Po meni čak ni Paunović nema šta da traži na vrhunskom nivou ako ne podigne šut na još višu lestvicu. Kao što se i Nedović u potpunosti afirmisao kada je počeo da konstantnije pogađa

Slažem se.

Serbianhoops, takodje se slažem sa tobom za Covikovica.