• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.
Сеп 23, 2019, 08:46 пре подне

ФМП

Започео РСБ, Окт 10, 2011, 10:33 поподне

« претходна тема - следећа тема »

Aster

Цитат: Sektor  Јун 07, 2019, 08:48 поподне
Na kraju maximalnih +38 razlike za groblje
Izivljavali su se jbg.

Nista, ide finale, prvu smo domacini po sistemu 1 1 1 1 1

Svaka cast momcima za pobedu u Zelezniku

Ubiše ih partizani, iskoristili su visinsku prednost. Gagić i Jaramaz su dobro sarađivali a Stefan Janković imao 8/8 iz igre (5 trojki) i 13 skokova, za indeks +32.

Kod FMP-a ne možemo izdvojiti praktično nikog, kao što to obično bude kad se izgubi 40 razlike...

No...FMP ima osnovu za narednu sezonu. Mlađarija će biti godinu dana iskusnija i imaće priliku da napreduje u ABA ligi.

miki96

Završena je još jedna solidna sezona za Fmp.

37 utakmica
20 pobeda, 17 poraza

ABA: 10-12 (6. pozicija)
Kup Koraća: 1-1 (polufinale)
KLS: 9-4 (polufinale)

Nije ''odbranjena'' vicešampionska pozicija u državi, ali je ostvaren najbolji plasman u ABA ligi u prethodne 3 sezone.

Prosečan učinak po meču u sva 3 takmičenja  :student: :

#9 Stefan Pot: 12,1 poen, 5 asistencija, 4 skoka
#6 Marko Jeremić: 11,3 poena
#1 Duop Rit: 9,2 poena, 5,3 skoka
#4 Aleksa Uskoković: 9,2 poena, 2,8 asistencija
#45 Stefan Đorđević 8,4 poena, 4,3 skoka
#5 Fin Dilejni: 7,9 poena, 3,5 skoka
#12 Aleksandar Bursać: 6,5 poena, 3,5 skoka
...

Dobra podloga za narednu sezonu, videćemo ko će doći/otići od iskusnijih igrača i stranaca...
1: Pot, Uskoković
2: Momirov, Paunović, Lazarević, Vojinović
3: Jeremić, Dilejni, Bursać
4: Rit, Radovanović, Popović, Tomašević
5: Đorđević, Šešlija, Pavićević
Treba to lepo posložiti, ''očistiti'', tako da prostor imaju Uskoković i Đorđević, igrači koji su napravili ''bum''...

Dobro se sve završilo, kad se setim Direse, Marzeta, Bauersa, Nikolića, Stojačića...

jagodina navija za zvezdu

+ nadolazeci Juniori Cojbasic, Vasic, Karapandzic.. za koje bi bilo odlicno da igraju KLS ili makar ligu ispod nje (Nemanja Popovic je dokazao i da se tamo moze skupiti dosta iskustva za mladog igraca).
1.  Uskokovic i druga opcija bi mogla da bude neka macka u dzaku, da se proba sa nekim amerom sa univerziteta. 
2.  Jeremic, Paunovic, Momirov Lazarevic (Vojinovic pozajmica u kls-u)
3.  Dilejni
4. Radovanovic, Rit, Popovic, Tomasevic
5. Djordjevic, Seslija i mladi Pavicevic
Voleo bih da ne gledam Bursaca i da je konacno vreme da ode ( bez obzira na njegovu zaista odlicnu defanzivu). Pot ce sasvim sigurno naplatiti dobre igre u Aba ligi i otici van. Realno, momak ima 25 godina inema kvalitet da bude u evroligaskoj Zvezdi.
Od ostalih "Iskusnijih" voleo bih da ostanu Jeremic (najveci profesionalac u ekipi definitivno, prava produzena ruka trenera) i Rados Seslija da pomogne malo Pavicevicu u sazrevanju
Dobra stvar je sto po potrebi mladi igraci recimo Momirov moze i keca da odigra, Lazarevic i Jeremic bez problema mogu na poziciju gore, kao i Fin Dilejni koji pokriva pozicije od 2-4 lagano. Od Kr. Centara na poziciji "pet" moze perfektno to da odradi Duop Rit, dok po potrebi vrlo dobro moze to odraditi i Radovanovic, dok se na poziciju 3 takodje bez vecih problema moze spustiti Bojan Tomasevic, jako talentovano dete.
Petice Djordjevic i Seslija su isto tako polivalentni igraci.
Interesantno je i da bi najstariji igraci bili Kapiten Seslija i Marko Jeremic sa po 27..Svi ostali bi imali 22 i manje osim Dilejnija i Rita koji su 95..Stvarno za buducnost ne moramo da brinemo, generacija je stvarno pretalentovana + dobar strucni stab  :aplauz:

balja

Treba reći bravo za stručni štab FMP sa Jovanovićem na čelu.
Nije plakao kada su mu glavni igrači otišli nba tribine veće je dao šansu klincima.
Sada sledi pakleno leto za sve njih i na jesen da vidimo koliko su napredovali.
Klinci, zaboravljla se da od mladjarije jedino je Uskoković prošlu sezonu odigrao u FMP.
Momirov i Djordjević su bili u Vršcu.
Popović, Paunović, Trifunović su ćak bili u podmlatku.
Verujem da će sa ovim iskustvom ovi momci naredne sezone biti mnogo bolji.
Partizan je ovo dobio na iskustvo visinu i snagu visokih igrača.
Nema tu više talenta a starija su ekipa bar 5 godina u proseku.
Ovo je naša budućnost i bravo momci.

Celtic

Malo sam se raspitao za Đorđevića, verujem da je interesantna informacija.
U odnosu na Apića, momak je eksplozivniji i ima bolji odraz, pogotovo iz mesta. Bukvalno je jednako precizan i desnom rukom ali je slabo koristi, što pokušavaju da mu isprave. Još opasniji bi bio kada bi obe ruke koristio u napadu.
Najveća mana mu je što jako slabo brani niže igrače prilikom preuzimanja. To treba drastično da poboljša ako misli da pravi ozbiljniju karijeru, budući da sa tom visinom i brzinom to mora da mu bude kvalitativna prednost.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока

balja

Svi smo konstatovali da je najveća mana Apića upravo to podeljenost.
Da se ne lažemo to se teško ispravlja jer je kočnica u mozgu.
Promaklo je mnogima da je recimo Ogi to korigovao u poslednjoj godini.
Treba pohvaliti Dobrića za učinjeno jer je to pogotovo teško levacima po rodjenju.
Mogu nam zavideti na bazi mladih igrača iz koje možemo uzimati najbolje.
Nije li to dokaz da radimo najbolje.

Josi

Što se tiče Djordjevića, mišljenja sam da ima veći plafon od Ristića! Dosta je pokretniji, skočniji, ima muda, hoće da se pošiba...a na sve to je i mladji

vlada

Цитат: Josi  Јун 11, 2019, 12:43 поподне
Što se tiče Djordjevića, mišljenja sam da ima veći plafon od Ristića! Dosta je pokretniji, skočniji, ima muda, hoće da se pošiba...a na sve to je i mladji

I u odnosu na Rileta, nece izgubiti 4 godine evropske takmicarske kosarke naustrb koledza. Bas mi je drago zbog tog decka, sa nestrpljenjem ocekujem sledecu ABA-sezonu, imam osecaj da ce eksplodirati.

balja

Ne ovo ne sme, kritike upućene Riletu nisu na mestu.
Moj respekt igraču koji je završio školovanje i vratio se u svoj klub.
Sada kada je video gde je i šta je mislim da će inteligentan momak naći pravi put.
Igrači takvih fizičkih karakteristika ne rastu svaki dan u Srbiji.
Možda je i FMP dobra opcija da se postigne napredak bar u polusezoni.

vlada

Slazem se da ce on naci svoj put, ali cinjenica je da ga je koledz usporio. Eto Davidovac i on su isto godiste. Vidi se razlika iz aviona oko taktike, iskustva, svega. Ali dobro, sve se da nadoknaditi. Samo rad, rad i rad :)

Celtic

Isto godište kao i Rile su i Gudurić, Rebić, Tejić, Apić, Rakićević, Kaplanović, Bursać ...
Nekako se nameće zaključak da ipak nije gubljenje vremena par sezona u FMP-u.

Послато са Nexus 5X помоћу Тапатока

Tyrion

Цитат: Celtic  Јун 10, 2019, 02:23 поподне
Malo sam se raspitao za Đorđevića, verujem da je interesantna informacija.
U odnosu na Apića, momak je eksplozivniji i ima bolji odraz, pogotovo iz mesta. Bukvalno je jednako precizan i desnom rukom ali je slabo koristi, što pokušavaju da mu isprave. Još opasniji bi bio kada bi obe ruke koristio u napadu.
Najveća mana mu je što jako slabo brani niže igrače prilikom preuzimanja. To treba drastično da poboljša ako misli da pravi ozbiljniju karijeru, budući da sa tom visinom i brzinom to mora da mu bude kvalitativna prednost.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
Hoće li pokušati da mu u repertoar ubace i šut za tri? Zaista bi mu valjalo, nateralo bi defanzivce da mu prilaze, a onda bi i ta eksplozivnost dolazila više do izražaja.

U svakom slučaju, on i Uskok su mi prvi favoriti za Zvezdu nakon još jedne sezone kaljenja.
Uostalom, šta bi na to rekao Dejan Radonjić?

kavali985

I ja sam mišljenja da je bolje ostati i razviti se u Srbiji nego otići na koledž. Ipak su to godine gde su igrači još klinci, verovatno imaju problema i sa adaptacijom tamo, druga kultura, drugačiji život, nedostatak porodice, prijatelja itd. Lako je jednom Zionu, i ostalim Amerima jer su oni bukvalno još pri biranju srednje škole pripremani za ono što ih očekuje i na koledžu.
Ja ne mogu da se setim nijednom Srpskog igrača koji je posle koledža napravio ozbiljnu karijeru. Sečam se samo Nastića, Jovanovića, Jankovića...  Janković je 1993 a Jovanović 1994-to godište. Mišković iz Mege je 1999, Vanja Marinković 1997, Simanić i Đorđević 1998, Uskokovič 1999-to itd.

kavali985

Finn Delany na širem spisku Novog Zelanda za Svetsko Prvenstvo.
Sem njega od poznatijih imena su Corey Webster (igrao za Megu), Fotu iz Ulma, Webster iz Galatasaraja, Adams iz Oklahome.