Аутор Тема: Дресови Црвене звезде  (Прочитано 2149075 пута)

0 чланова и 2 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже rille83

• Члан ФК
  • Поруке: 4.529
  • Репутација: +1353/-2948
Одг: Дресови Црвене звезде
« Одговор #12800 послато: 12 Јун 2019, 18:09:35 »
Чисто разумевања ради: звездице нису део грба. Употреба звездица у различитим приликама тек треба да се дефинише (и у овоме ће учешће узети делегати у Скупштини клуба), а грб остаје непромењен.

Мислим да је уобичајена пракса да се грб са оваквим звездицама користи готово искључиво на клупским дресовима (и то не увек).

Sent from my MI 5 using Tapatalk
E bas to. Htedoh jos juce o ovome. Sad se ne secam kako je klub izbacio vest a mozda su i oni malo pogresili ako su objavili da ce clanovi da odlucuju o izgledu grba pa se ljudi uspalili a vidim i mediji pocinju sa naslovima “istorijski trenutak Zvezda menja grb”

Ne,grb je grb a zvezdice su zvezdice i o tome ce biti glasanja.

Naravno od svega mi moramo da napravimo cirkus a zasto je doslo do toga pa samo zato jer su dresovi uradjeni ranije i treca zvezdica je morala ici gore. Pa onda sad imamo jos nekoliko varijanti te malo izbacena,te u luku blagom,te trougao,te veca srednja...

A ustvari jedino i naj ormalnije resenje je tri zvezdice u liniji i zavrsena prica.

Naravno da cu glasati za tu opciju i gledajuci malo sire stvari oko sebe a ne da verujem raznim portalima i fejsbuk grupama raznoraznih klinaca ubedjen sam da ova opcija pobedjuje jer ako se neko ne sprda i pravi greske ( naravno odim velikog kiksa za Sasu flasu) to su Delije. A ini su pokazali kako ce zvezdice izgledati.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ван мреже rille83

• Члан ФК
« Одговор #12801 послато: 12 Јун 2019, 18:14:32 »

Drugar,svaka cast primecujem da si skolovan i prezentujes svoje znanje za koje si ucio i sve je to ok. Ali Zvezdin grb je mnogo jednostavan a mnogo lep a vidim ti pokusavas da ga savrseno iskomplikujes.

Mala sala ali kao da sam prebacio na diskaveri ili kako zna obicno onaj Vice da od muve pravi slona.

Ван мреже nemanja.sarenac

• Члан ФК
  • Поруке: 21
  • Репутација: +10/-8
  • Од рођења мог...
« Одговор #12802 послато: 12 Јун 2019, 18:47:23 »
Trenutno važeči STATUT kluba kaže...

Član 4.

AD 1. Boja kluba je crveeno bela.

AD 2. Amblem kluba je štit dijagonalno podeljen na crveno i belo polje sa crvenom zvezdom sa pet krakova u sredini, utisnut u krug, oivičen plavom i belom linijom, podeljen vertikalno na plavo i crveno-belo polje. U vrhu plavoh polja stoji skraćenica FK ispisana ćiriličnim pismom bele boje.

AD 3. U javnoj upotrebi i u komercijalne svrhe može se koristiti deo amblema koji predstavlja članski grb a njega čini štit dijagonalno podeljen na crveno i belo polje sa crvenom zvezdom sa pet krakova na sredini i skraćenicom FK ispisanom ćiriličnim pismom crvene boje u gornjem levom delu belog polja.

AD 4. Zvanično poismo kluba je srpska ćirilica

AD 5. U prigodnim prilikama iznad štita stoje dve zvezde žute boje od kojih svaka označava 10 šampionskih titula.

AD 6...

Dakle, AD 2 Amblem se koristi još samo na zvaničnom pečatu kluba. U svim ostalim prilikama se koristi AD 3 deo amblema ili članski grb. Očigledno da je tokom vremena i korišćena došlo do spajanja AD 3 i AD 5 odnosno da se zvezdice koriste ne samo u progodnim prilikama već u svim prilikama.

Na Skupštini će doći do promjene vjerovatno samo ove tačke AD 5. gdej će se poslije izbora nas članova vjerovatno precizitati liniski, polukružno.......  Da li će doći do spajanja zvezdica sa grbom ne znam?! Možda će se reći zvezdice se koriste stalno... Sve su to pitanja za diskusiju.

Ono što bi bilo dobro da ako se nešto napiše i izglasau  Statutu to tako i primjenjuje.

На мрежи Mags Brilijan I

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.275
  • Репутација: +555/-1176
« Одговор #12803 послато: 12 Јун 2019, 20:38:40 »
Drugar,svaka cast primecujem da si skolovan i prezentujes svoje znanje za koje si ucio i sve je to ok. Ali Zvezdin grb je mnogo jednostavan a mnogo lep a vidim ti pokusavas da ga savrseno iskomplikujes.

Mala sala ali kao da sam prebacio na diskaveri ili kako zna obicno onaj Vice da od muve pravi slona.

Ne drugar, ovo je spinovanje verovatno nesvesno ali spinovanje. Nista tu nije jednostavno nego tebi to deluje jednostavno jer se ne razumes, kao sto se ne razumes ni u fudbal pa ti je onda Boaci los igrac (ako te nisam pomesao sa nekim drugim, u tom slucaju se izvinjavam)

Nista nije jednostavno i najjednostavnije stvari su najteze za stvoriti u bilo cemu.

A sto se tice ove slike, jesam skolovan ali nisam je ja napravio, napravio je GNP a ja sam je preradio samo da se vidi sa trecom zvezdicom kako to stoji.

Svakako je zakljucak vrlo jednostavan, ljudi ce glasati i ako ce sve biti regularno pobedice onaj koji pobedi i ako to ne bude najbolje resenje onda najbolje nismo ni zasluzili vrlo prosto. Nista to nije ni cudno ni novo kad je ovaj prostor u pitanju

Ван мреже ЧетникХерцеговац

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 64
  • Репутација: +54/-115
« Одговор #12804 послато: 13 Јун 2019, 04:04:52 »
Baš ti je primer da se ne razume u fudbal. Dečko koji nije pokazao ništa specijalno u Zvezdi. Ali to je za neku drugu temu.

Nego da kažem da su stvari dobre u Zvezdi kada se kuka da li će na 5 miliona ići procenat, i kada imamo pravo da raspravljamo o estetskim stvarima.

Neki crni dani su iza, izgleda. Bitno je da zvezdaši imaju pravo da odlučuju pa koji god ishod da bude.

Ван мреже solps

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 400
  • Репутација: +188/-142
« Одговор #12805 послато: 13 Јун 2019, 07:14:14 »
Moze li neko da postavi verziju za tri zvezdice u liniji, da uporedimo? Sve zive verzije su postavljene ovde osim te.

Ван мреже Жаре

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 47
  • Репутација: +17/-13
  • Не може се против гена то је љубав урођена!
« Одговор #12806 послато: 13 Јун 2019, 09:44:10 »
Moze li neko da postavi verziju za tri zvezdice u liniji, da uporedimo? Sve zive verzije su postavljene ovde osim te.

Ван мреже Д. Ле Талек

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 311
  • Репутација: +159/-140
  • ...Nikad nećeš biti sama - MI SMO TVOJI SINOVI...!
« Одговор #12807 послато: 13 Јун 2019, 10:06:45 »
Tri zvezdice u liniji - TOP!

Svi ostali predlozi cista glupost.

Ali svaka čast za info u vezi samog grba kluba.
Mene je mrzelo da trazim i kucam. Treba šire narodne mase da znaju koji nam je pravi grb a koji komercijalni. 95% ljudi nema pojma da je grb sa plavim grbom još uvek u upotrebi, ali da se komercijalno ne koristi.

Ван мреже zzzz

• Члан ФК
  • Поруке: 222
  • Репутација: +80/-110
« Одговор #12808 послато: 13 Јун 2019, 11:29:33 »

To je to nema sta dalje da se prica.

Ван мреже nemanja.sarenac

• Члан ФК
  • Поруке: 21
  • Репутација: +10/-8
  • Од рођења мог...
« Одговор #12809 послато: 13 Јун 2019, 12:09:25 »
Mozda zalazimo u neke dublje stvari po pitanju korišćenja ovog amblema, grba, zvezdica. Očigledna da je stvorena konfuzija u pogledu toga, mozda nesvjesno, mozda zbog mnogo nekih faktora ili neznanja.

Ukazala nam se prilika da stvar sistemski i suštinski rijesimo zbog kluba navijača i zbog budućih generacija.

Očigledno da ce se u Statutu (na Skupštini) i kasnije praksi (što je najvažnije, je kod nas papir ne poštuje niko) morati definisati dvije stvari:

1. Da li su zvezdice koje se dodaju integralni dio grba ili ne?

2. Raspored tih zvjezdica? Danas su to tri, sutra će biti četiri. Zasto se ne bi reklo svaka sledeća se do daje po tom i tom principu (ne ulazim da sad da li ce biti pravolinijski i kruzno). Renome našeg kuba je veliki u Evropi i svijetu i mislim da bi te pojedinosti trebali da definišemo da nam se u budućnosti ne bi ponavljale ove stvari.

Vraćam se na prvo pitanje. Zašto je ono bitno. Analizirao sam velike klubove u pogledu ovih zvjedica da li su integralni dio grba ili neki dodatak. Mozete i sami da napravite analizu tako sto će te otici na zvaničnu stranicu kluba i njihovu stranicu za prodavnicu:

- Juventus / https://www.juventus.com/en/   https://store.juventus.com
  Oni koriste 3 zvezdice samo za dresove kada igraju utakmicu, na svim ostalim trenrkama i proizvodima je logo bez zvjezdica. Na pošetnoj stranici veba nema zvezdica na logu. U UEFA veb nema zvezdica.

- Bajern  https://fcbayern.com  https://fcbayern.com/shop
  Oni koriste 4 zvezdice za dresove i aktuelnu garnituru robe za tu sezonu, na trajnim proizvodima je logo bez zvjezdica, a na proizvodima koji se vezuju za aktuelnu sezonu ima zvjezdica. Na početnoj stranici veba nema zvezdica na logu. UEFA nema zvezdica.

- Benfika / https://www.slbenfica.pt    https://www.slbenfica.pt/en-us/loja/produtos
  Nema 3 zvezdice na početnoj veb strani, nema na trajnim proizvodima, ima na dresu i opremi, ima u uefi. Nisam u mogućnosti da utvrdim sistem korišćenja.

Na uefinom saju LŠ možete vidjeti grbove Juve, Bajern, Inter, bez zvezdica, dok Benfika koja nema na svom u Uefi ima, Real, Barsa, Man UTD nema itd. https://www.uefa.com/uefachampionsleague/clubs/

Vjerovatno je tu jedan miks svega. Oni klubovi koji uzimaju dobar dio marketinških prihoda od ovih stvari ''ne igraju'' se sa zvezdicama (Real, Barsa, Mančester, Liverpul .... generalno englezi i španci). Bajern i ostali njemčki, Juve i italijanski klubovi očigleno imaju dobar marketinški sektor koji kontroliše i dozira korišćenje zvezdica u svrhu ponovne kupovine određenjih proizvoda itd , pravi neku tu marketinšku ''igru'' sa zvezdicama zarad prihoda.

Benfiku bih svrstao sa našom Zvezdom, iako ona dolazi iz uređenijeg drušva nego naše, nije na nivou vodećih klubova. Oigledno se vidi neko nesistemsko uređenje ovog pitanja pa zvezdica malo ima malo nema. 

Kod nas na svim proizvodima na šopu skoro imaju zvezdice?!? Hocemo li ih baciti sad... Lično imam dosta proizvoda koji su trajni u kući za 2 zvezdice. Oni ce za mene ostati uvijek tu, ali... Ako su marketinski veliki klubovi se odredili po tom pitanju zasto ne bi i mi sliedli primjer španaca / enegleza (bez zvjezdica) ili mozda ovu drugi varijantu njemaci i italijana (kontrolisana upotreba, imamo li snage za to) ????

Na kraju, treca varijanta moze se reci i da su zvezice inetgralni sastav pa da ih mjenjamo svakih 20-30 godina godina jer smo deset titula uzeli 1969, dvadeset 1992 i trideset 2019., četrdeset ćemo mozda 20XX.

Izvinjavam se ako sam opširan bio, ali čini mi se da su ovo stvari na koje se treba posebno obratiti pažnja.

Ван мреже zzzz

• Члан ФК
  • Поруке: 222
  • Репутација: +80/-110
« Одговор #12810 послато: 13 Јун 2019, 12:25:47 »

Na kraju, treca varijanta moze se reci i da su zvezice inetgralni sastav pa da ih mjenjamo svakih 20-30 godina godina jer smo deset titula uzeli 1969, dvadeset 1992 i trideset 2019., četrdeset ćemo mozda 20XX.

Izvinjavam se ako sam opširan bio, ali čini mi se da su ovo stvari na koje se treba posebno obratiti pažnja.

Sve sto si napisao je tako i dobra ti je analiza ali 20-tu smo osvojili 1995 godine i tad se uveo kruzni grb sa zvezdicama, e sad sa ovom titulom iz '46 koju smo sa pravom dobili od FSS ispada da je 20-ta u 1992.
Ja se secam te 95-te i 100 derbi i kako je bila frka za jubilarnu 20-tu titulu.

Ван мреже Obradovic Vladimir

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 109
  • Репутација: +63/-66
  • crveno bela su krvna zrnca moja
« Одговор #12811 послато: 13 Јун 2019, 12:46:21 »
Tri zvezdice u liniji vrh i mozda jedna drugacija od svih za Kup sampiona ili Prvaka sveta iznad svih.Ako neko moze tako da odradi da svi vidimo mislim da bi bilo super.

Ван мреже Aleksa73

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 36
  • Репутација: +25/-14
« Одговор #12812 послато: 13 Јун 2019, 17:58:53 »
Moje mišljenje kako bi raspored zvezdica iznad grba trebao da bude. Pošto to nije dosad niko predložio verujem da neće naići na odobravanje ali vredi razmisliti.
Odmah je prikazan i šablon po kom bi se dodavale ostale zvezdica.
Zašto samo jedna Zvezda dole?:
Ona predstavlja period osnivanja kluba a sve ostale kasniji uspesi kluba.

Ван мреже Konev

• Веран као пас
  • Поруке: 778
  • Репутација: +372/-539
« Одговор #12813 послато: 13 Јун 2019, 18:06:34 »
Moje mišljenje kako bi raspored zvezdica iznad grba trebao da bude. Pošto to nije dosad niko predložio verujem da neće naići na odobravanje ali vredi razmisliti.
Odmah je prikazan i šablon po kom bi se dodavale ostale zvezdica.
Zašto samo jedna Zvezda dole?:
Ona predstavlja period osnivanja kluba a sve ostale kasniji uspesi kluba.

Kad budemo imali vise od 4 zvezdica nadam se da cemo ih ukloniti sa grba ili ostaviti samo 1 za prvaka Evrope. Previse zvezdica unistavaju sve.
« Последња измена: 13 Јун 2019, 18:12:05 Konev »

Ван мреже MladjaGangster

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 220
  • Репутација: +164/-69
« Одговор #12814 послато: 13 Јун 2019, 18:07:17 »
Finalno resenje nas grb u sredini Mlecnog puta.

Ван мреже rille83

• Члан ФК
Дресови Црвене звезде
« Одговор #12815 послато: 13 Јун 2019, 18:19:42 »
Ljudi,grb je grb zvezdice su zvezdice. Morate to da razlikujete da bi se moglo dalje diskutovati.

I ove tri zvezdice,kao i dosadasnje dve,njihov izgled i raspored ne vezuju se sa one cetiri kada budu aktuelne jednor dana.

Niko ti ne moze garantivati sta ce sutra biti i da li ce se uopste ova praksa sa zvezdicima iznad grba u buducnosti koristiti. To jeste aktuelno u svetu unazad 20+ godina ali ko zna mozda za 5,10god pocne neka nova fora da se koristi ili prosto klub odluci da nece stavljati iznad grba 5,6 zvezdica vec pronadje neko drugo resenje,neku novu ideju pa tako mozda budemo jedinstveni a mozda opet vidimo od nekog i pocnemo obelezavati te titule tako sto bi ih npr prisivali na rukavu,ispod broja,ispod prezimena,na ramenu,na prednjem delu dresa...itd.

Na kraju krajeva gde god ih stavili nama ce priliciti u odnosu na druge klubove gde kad bi ih prisivali po delovima dresa mozda bi bilo malo smesno ako ih ima mnogo a recimo zovu se Dinamo ilo mali Partizan. Mi smo ipak Zvezda.

Ok odoh malo predaleko ali prvi deo upisa je sustina.

Konev,tako je!

Ван мреже Aleksa73

• Симпатизер
  • *
« Одговор #12816 послато: 13 Јун 2019, 18:30:56 »
Kad budemo imali vise od 4 zvezdica nadam se da cemo ih ukloniti sa grba ili ostaviti samo 1 za prvaka Evrope. Previse zvezdica unistavaju sve.
Pa što gledaš dalje od četvrte zvezdice.  To ostalo je samo puka ilustracija

Ван мреже Lakapone

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 351
  • Репутација: +75/-196
« Одговор #12817 послато: 13 Јун 2019, 18:36:30 »
U ovom trenutku bi najlepse i najjednostavnije bilo vratiti plavi grb. Jos Makron kad bi uradio za sledecu sezonu dres sa nekim plavim detaljima i milina.

На мрежи Саша РС

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 4.350
  • Репутација: +3248/-901
« Одговор #12818 послато: 13 Јун 2019, 18:41:38 »
Мали офф, а да ли би могао проћи некакав захтјев да сви клубови друштва имају исти грб?

Онако питам.

Ван мреже Aleksa73

• Симпатизер
  • *
« Одговор #12819 послато: 13 Јун 2019, 18:44:48 »
Finalno resenje nas grb u sredini Mlecnog puta.
Imaš li ti ideju za raspored 3 zvezdice pa kako dodati četvrtu ili ti samo kritikuješ, da se tako duhovito izrazim