Аутор Тема: Односи медија и Црвене звезде  (Прочитано 956316 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Classic

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 49
  • Репутација: +128/-30
  • xxx
Одг: Односи медија и Црвене звезде
« Одговор #6780 послато: 24 Новембар 2018, 00:00:41 »
Deo zasluge za tu grobarsku mantru: "Partizan - to je kosarka", koja se provlaci u medijima pa i u knjizevnom izdavastvu (knjiga istoimenog naziva), pripada i nama.
Ta medijska gebels hipno NLP mantra je novokomponovana od duboke države, pa i u suprotnom smeru  Košarka, to je p..... - kroz naslov te knjige, koju nisam svakako ni pogledao, već vidim da je i sama divljaština u nepismenom naslovu, dakle ne u smislu novinarske fraze - E to je košarka, već neke šizofreno fašističko gtrešističke ideje, gde i sama upotreba izraza To nije adekvatna. To u oba prikrivena konteksta može biti samo Crvena zvezda.
Opasno je ipak što tom frazom paradržavna sTOka misli zapravo da provocira čitav narod aluzijom na - Šiptarija vlada KOSmetom. 
I mogu da naslutim da je nastala kao kontra srpskoj, Zvezdinoj prirodnoj dominaciji košarkom bivše države i kao panični odgovor bujajućoj reakciji u doba gepeks lopovluka oslikanoj u naslovu ovog ispod youtube klipa iz davne 2009 - Košarka. To je mislim jedini klip na yt gde je samo Košarka u naslovu, a u njemu se slavi Crvena Zvezda, (kroz pesmu sad pokojne Milene Dravić, čiji duh nadam se će čuvati naše pobede ubuduće i igrači u njenu čast sutra izgarati protiv komunjarsko ustašoidno dukljansko šipto janjičarsko balijske prdizanusne stoke, koja je u svojoj nesoposbnosti da darom uma i tela pobeđuje, pozivala često na smrt i nameštala silom lažnu dominaciju, otimala naše darovite talente, bez kodeksa prelazila crtu i tom prostotom degradirala umetnički duh ovog naroda). Video sadrži neke mutne i manje bitne slike istorije kluba, jer u to vreme medijske diktature vlastodržaca grobotnice guglanjem ništa nije moglo da se nađe pozitivno o KKCZ. Tama je vladala nad bezdanom. Iz koga se izdizao kup uzet, vredan ko zlatan ćup na kraju duge i začet je 10ogodišnji period uspona Zvezde u reči košarka. C.Zvezda je partizai - u njihovoj režimskoj tami i stvarnosti i nema razlike.  Jer je neko govnojedačima iz sistema svete rimske stolice naložio da moraju biti bolji i parirati pravoslavnom srpskom narodu. Parazitirati budžet. Mi smo šampioni, a plagijatori, lopovi, kopije su oni. Kažu mi ne brini, al mislim trebalo bi ih tužiti sudu za autorska prava, pre nego li umru sami, od rak(očevića), obojica su ih već podosta izjeli, počevši od 1974 Evro trijumfa i naše slavne osnivačke prošlosti od koje se ne može pobeći. U jugoslaviji nisu znali ni k od košarke da izgovore, zajedno sa onim plavim, žutim iz ružne njihove, a kamoli da osvoje neki trofej. 1992 vlasti su kazale ajde da kkp namestimo instantbul, u košarci je sitan novac, da posle Barija i mi hrvati se uzdignemo i sa idiotima iz srpske partije i mafije se oparimo trgovinom oružja i droge, dok zamajavamo narod ratovima, slično i danas maštaju usled ogromnog uspeha FKCZ, A ne, mi ne možemo u oba sporta da budemo jaki i silni ?!.

Pre nekog vremena uvidevši da ću zakasniti, bojkotovski, na premijeru ovosezonske Aba utakmice, mislim da smo igrali protiv nekih hrvata, zarad neke svoje griže savesti svratio sam u obližnju knjižaru i kupio knjigu Crveno-bela bajka, očekujući neku romansiranu priču, međutim većinom je pisano u statističko novinarskom izveštaj maniru, i svaka čast Dabi na svemu, ali očekivao sam neku epsku fantaziju i fantastiku, a ne surovu istinu o usponu Zvezdine dominacije sportom košarkom.

Stoga skoro sam korigovao pređašnji tekst ispod pomenutog yt klipa, o tome čija je košarka i o njenoj istoriji. Možda razradim priču i detaljnije, sa elementima magije, čarobnjaka, vitezova, orkova, pa i ja napišem knjigu, pored već dugo očekivanog pZk remek dela savremene umetnosti, ali , ovo je period uživanja u fudbalskim uspesima, u plodovima minulog rada, te mi smaranje oko mozganja i kuckanja slova, nije u prvom planu, i nadam se da će još dugo trajati to stanje transa.  Međutim, faktor demotivacije pored toga što i ja baš nisam košarkaški redovan navijač, jeste i što bih morao nekako da izdejstvujem štampanje knjige u crveno-belim slovima. A takođe nisam siguran da li bih knjigu nazvao Košarka, ili bi roman bio više u sklopu SDCZ sfere.
Ipak generalni problem se ogleda u mom naučno istraživačkom radu, pri pokušaju pisanja romana naučne fantastike i epske špijunske istorije, gde sam nailazio na prečesto poklapanje imaginarnog i stvarnosti, te stoga i ovaj sažeti opis košarkaške istorije ispod je verovatno bliži istini nego što mogu da pretpostavim i moram se više potruditi da uočim tu tanku lucidnu crtu granice reale i fantazije.

Off Topic
Košarka je KK Crvena Zvezda  -- Zvezda je sinonim za srpsku i svetsku košarku i zato je dovoljno napisati u naslovu *Košarka* ili Kosarka/KOШАРКА/Basketball.   C. Zvezda je pod zidinama Kalemegdana osnivač domaće / srpske/ jugoslovenske trofejne košarke i njen ubedljivo najtrofejniji klub. Prava institucija, najpopularniji i jedini košarkaški sportski Beogradski klub, nosilac duha i šmeka ovog drevnog grada i srbskog zvezdanog naroda
http://www.redstarbelgrade.info/kosarka/trojka/9933-dobro-pamtimo-sve-razbijanje-mita-o-instituciji-srpske-kosarke.html

A mnogo dublja priča o počecima košarke zapravo ide ovako:
Košarka je sinonim za Kosovo, Kosmet. A Kosmet za kosmos. Kosmet je Srbija, a Srbija je Zvezda. Crvena je Zvezda. Mi svi smo Zvezda.
Počeci košarke na ovim prostorima krenuli su 1945 posle rata kad je Beogradska mangupska omladina i reakcija, već znani osnivači kluba i košarke, krenula da baca loptu u koš korpicu, po uzoru na narativne legende, priče starih o Srpskim zvezdanim precima, koji su ovu igru započeli još pre milion godina, letevši kroz vasionu u galaktičkim letelicama, od dosade igrali igru zvanu Trijada, u trouglasto piramidalnom terenu bacajući srebrnu lopticu u dve rupe. Sletevši potom iz svemira u Mesoameriku kod Majanskih piramida izgradili su i prve betonske obruče i od gume loptu koja simbolizuje kretanje zvezde sunca kroz vasionu, a u čast svemirskog broda pernatog zmaja Kvezakotl kako su ga zvali maje i asteci, a C.Zvezda zapravo nadenut je prvi  naziv takmičarske ekipe. Odakle pod naletima vetra zvezdani srbi su stigli na Košovo gde su od koš korpi rajskog voća izgradili obruče kao i Zvezdanu kapiju za teleport u matičnu galaksiju. Uvidevši 1945e da je genetički talentovani sportski slobodarski i gospodski vanzemaljski duh prošlosti počeo da se razvija ponovo i budi sećanje na taj red starih divovskih predaka i da će se urušiti robovlasnička diktatura tamne nakazne hibridne strane čiji se predak poput Aliena švercovao iz dubokog galaktičkog svemira vasione sa ljudsko srbskom rasom,  zlikovci sotonski uvučeni u rimokatoličko masonsku ložu uvezli su ovaj sport i dovezli crnce u SAD, a za Evropu naložili komunističko ustaškoj kontra službi KOS da nasiljem preuzmu ovaj sport i nazovu ga Kosarka i time ritualno preotmu prevlast nad Kosovom, zvezdanom kapijom srbskog naroda. Te su poslali jedne noći trojicu naoružanih reptoida hrvatskog generala sa dvojicom banditskih dođoša šiptara i balija.  Ptarizani su počeli da nam uništavaju igralište i lopte, upali su vičući -  mi smo ptarizani, ahaa to je ta kosarka, pokazaćemo vam da smo bolji, tvrdili su bahato, sirovo duhovito, jedan je bacio loptu i promašio koš kantu, a general naredio drugom da se ne bi brukali da izbuši loptu,  poručujući - sad ćemo mi kosovci da vladamo u ovoj igri, lomili su koševe, bušili sve lopte...  Međutim čuvši buku sa Kalemegdana te noći, na megdan je stigla četa petorice hrabrih i golorukih beogradskih momaka, zvezdaša i herojski surovo su izgaženi i pokošeni na smrt ptarizani, uprkos njihovim pucnjima u prazno, jer slepci nemaju ni dara mete mecima da pogode, iznabadani su ogromnim zvezdaškim pesnicama. Njihovom generalu je potom odsečena glava i korištena umesto lopte, a od kostiju dva pratizana napravljeni su koševi i odigran je jedan trijumfalni međusobni meč na kome se okupilo stotine beograđana, bile su to neverovatne scene i demonstracija bunta vlastima i snage koju poseduje srbski zvezdaški narod. Usled tog straha su franjevci iz komunističke ustašoidne partije sa titom odustali od pokušaja preuzimanja ovog sporta i krenuli na fudbal, ali i to je kratko trajalo, jer se u ozni i udbi fudbalski srpski narod suprostavio kosu i drugovima iz hrvatske i vatikana, londona. I usiljeno uslovljeno od tada se vodi borba, večiti derbi, rat. Crvena Zvezda je zato najbolja i najjača svuda! Konačna pobeda i Crvena zvezda jesu jedno.
Off Topic
Među tajnim društvima reda starih templarski srpski viteški Red zmaja Societas Dracoistrarum stao je iza začetka SDCZ, a franjevački red i jehovini svedoci iza JSdp. Malteški red je poprište bitke za prevlast. Njihovo predstavništvo danas ovde na dedinju trguje zlatom i drogom sa vladajućim familijama i političko bankarskom krimi estradnom elitom države. Borba traje neprestana, ali nadam se ne još dugo.
Biće opet slavlje na Kalemegdanu. To im poručuje i ova zvezdaška nalepnica u Diplomatskoj koloniji.

KK C.Zvezda je dakle najveća i najbolji klub na svetu i najtrofejniji sa 20 titula prvaka države (za sad 2019, editovan upis) 10 kupova  i nekoliko internacionalnih evro trofeja...
Bez obzira na kk prasiće, franjin strani, ali veštački lažni krimi partijski KK svinjizan pigokeanismts koji se ugasio 2007 i nelegalno ponovo postoji u duhu medijske propagande okupatora kao nekakav novokomponovani instantbulski projekat, za koji u bivšoj košarkaškoj državi niko nije čuo, a trofeji im se ne računaju jer kradu i nameštaju, gepekuju sudije pomoću policijsko državne antisrpske šiptarske mafije, Kk turkemistan otima  tuđe jer svoje igrače nemaju... Teška kazna će ih stići zbog toga.  Zvezdo zgazi ih sve.. Zvezda šampion.
Osvojićemo i vratićemo sve trofeje. Koš po Koš hoćemo još...
Crveno-bele boje su najlepše na svetu... a ružna cron-bela govna mogu samo zauvek da nam zavide.

.
« Последња измена: 24 Новембар 2018, 00:26:18 Classic »

На мрежи Romaj

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.559
  • Репутација: +1085/-166
  • Zarazen sam virusom crvenozvezditisom!
« Одговор #6781 послато: 24 Новембар 2018, 20:01:10 »
Šta kažu "mediji"?  :njegajbmo:

Ван мреже ssalle

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 107
  • Репутација: +23/-13
« Одговор #6782 послато: 24 Новембар 2018, 20:50:41 »
<br /><br />

Bljuc na +15

Ван мреже ssalle

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 107
  • Репутација: +23/-13
« Одговор #6783 послато: 24 Новембар 2018, 20:52:53 »
<br /><br />

Zatim sledi "dominacija od naslova" odmah nakon zavrsetka....ubrzo je naslov promenjen

Pravi se slika u javnosti kao da su igrali protiv stranog kluba....Jezivo stojimo u medijima

Ван мреже coadj

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 74
  • Репутација: +39/-4
« Одговор #6784 послато: 24 Новембар 2018, 21:37:50 »
toeto, svako njihovo primanje... khm.. tuki, je sjajno, hrabro, junacki.
mada kad bolje razmislim nek nastave tako sjajno, samo hrabro!
« Последња измена: 24 Новембар 2018, 23:13:12 coadj »

Ван мреже Stanis

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.746
  • Репутација: +978/-1480
« Одговор #6785 послато: 25 Новембар 2018, 13:01:32 »
B92 nadmašio sebe. Ono što rade je gore nego što radi bilo koji medij u Srbiji. Svaki tekst je alibi tekst. U poslednjem izjednačavaju poraz u derbiju i onaj sa krkom ili zadrom.  Piše da se za par dana niko ovog neće sećati. Bljuvotina

На мрежи Romaj

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.559
  • Репутација: +1085/-166
  • Zarazen sam virusom crvenozvezditisom!
« Одговор #6786 послато: 25 Новембар 2018, 13:53:43 »
A da su, daleko bilo pobedili, ne bi moglo da se živi od njih. Trihineli bi izlazio iz frižidera, bila bi to trenerska klinika, bla bla, truć truć...  :njegajbmo:

Ван мреже Stanis

• Звезда му је све
« Одговор #6787 послато: 25 Новембар 2018, 14:04:30 »
Jako bitna pobeda nad 3 puta skupljim protivnikom. Veliki trener, mag, pobeda koja govori da se može napasti titula...***** ih u usta. Alibi tekst . Sraman

Ван мреже Heraclid

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 425
  • Репутација: +258/-126
« Одговор #6788 послато: 25 Новембар 2018, 14:43:52 »
Mislim da je decko hteo da kaze da bi to pisali o nama da su nas dobili.

Ван мреже Stanis

• Звезда му је све
« Одговор #6789 послато: 25 Новембар 2018, 14:50:22 »
Naravno. Tegeltija već o tome piše u blicu. Inače b92 pušta argumetovane komentare danas za divno čudo. Tako da možete pisati ono što treba da se piše na takav jajarski tekst

Ван мреже Robbie Fowler

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.256
  • Репутација: +2621/-1066
« Одговор #6790 послато: 25 Новембар 2018, 14:55:42 »
Kao i u fudbalu,samo neka oni traze alibije u drugima,sve 5.Nego,moze li neki dobri brat koji je od sinoc posecivao mracne hodnike virtuelnog Mordora da podeli sa nama utiske,ko je krivac ovog puta?

Ван мреже NesaPA

• Члан КК
  • Поруке: 257
  • Репутација: +126/-101
« Одговор #6791 послато: 25 Новембар 2018, 16:37:56 »
B92 nadmašio sebe. Ono što rade je gore nego što radi bilo koji medij u Srbiji. Svaki tekst je alibi tekst. U poslednjem izjednačavaju poraz u derbiju i onaj sa krkom ili zadrom.  Piše da se za par dana niko ovog neće sećati. Bljuvotina
Pa lepo, ja im zelim da tako nastave  i da se za par godina niko nece secati ni b92 ni partizana..
Inace sam prilicno miroljubiv i tolerantan ali samo u poslednjih nekoliko meseci  svasta mogao videti sa druge strane. Ajd i nekako da predjem preko palmi sto njisu grane, ali ne mogu da verujem da niko nije potencirao i ispitao ko je angazovao splicane da biju omladinu u sred Beograda kad je bio onaj derbi, pa na jednom transparentu na njihovom fud stadionu ja citam,  ustaše i pored svega ne mogu da verujem, jeste kad sam malo bolje pogledao a ono pise sitno jug pa velikim slovima ustaće, mnogo kao prefrigano. I  poslednje protiv zadra: za arenu spremni.  Sve vise razumem Delije i borbu za Srpstvo.

Ван мреже Nameless

• Звезда му је све
  • Поруке: 4.110
  • Репутација: +879/-478
« Одговор #6792 послато: 28 Новембар 2018, 13:45:24 »
Цитат
Pre svega je odgovorio na pitanje izvučeno iz naslova njegove kolumne od pre šest godina – “Da li je i dalje bez dileme Pionir?”

"I dalje je to 'Pionir'. Bio sam u dvorani otkada je promenio ime u dvorana “Aleksandar Nikolić”. Išao sam da prenosim utakmicu nedelje Evrolige i nosio sam slušalice koje štite od buke 15 minuta pre početka meča i 15 minuta posle. Mogao sam da osetim atmosferu pre, tokom i posle meča, osećao sam kako mi se sedište trese, ali sam čuo samo eho iza mog glasa. Nekoliko puta sam skinuo slušalice – samo sa jednog uha – i delovalo je kao da mi uragan ulazi u glavu. To mi je bilo dovoljno da shvatim da ovde moram da se vratim", rekao je Loulor za "Basketball sphere".

Sa ove vremenske distance, kako se sećate utakmica u “Pioniru”? Ali bez prepisivanja Vašeg teksta iz 2012…

– Dva puta od tada kada sam prenosio utakmice u “Pioniru”, Zvezda je pobedila Real i Panatinaikos. Bile su to prva i poslednja pobeda u neverovatnom nizu od sedam vezanih krajem 2016. i početkom 2017. Za mene je to možda i najimpresivniji niz u Evroligi svih vremena! Podsetiću vas na žrtve – Real, CSKA, Žalgiris, Fenerbahče, Makabi, Baskonija i Panatinaikos. Privilegija je prisustvovati prvoj i poslednjoj pobedi u nizu, iako sam mogao da čujem samo sebe kako pričam.

Ван мреже МилошТЦЗ

• Члан ФК
  • Поруке: 3.375
  • Репутација: +1825/-592
  • Волим ЦЗБГ!
« Одговор #6793 послато: 28 Новембар 2018, 19:16:27 »

Ван мреже Biancorosso

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 3.738
  • Репутација: +1363/-757
« Одговор #6794 послато: 23 Децембар 2018, 16:00:40 »
?s=19

Ван мреже Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 18.154
  • Репутација: +5507/-5752
« Одговор #6795 послато: 23 Децембар 2018, 16:03:03 »
Tacnije +22, I to Cibonu u Zagrebu !

Ван мреже Unrestrained

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 7.341
  • Репутација: +2278/-2833
« Одговор #6796 послато: 23 Децембар 2018, 16:13:23 »
Dajte bre, ono juče je bila rutina, kakav sjaj.