• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Играчки кадар

Started by Селектор, Aug 20, 2011, 01:23 pm

Previous topic - Next topic

ognja

Quote from: Celtic on Mar 31, 2018, 01:48 pm

Omiću sigurno neće biti produžen ugovor zbog situacije sa navijačima. Lesora ako budemo nekom uvalili to će sigurno biti znatno više od te sume. Ristiću se nadamo, mada sam ja lično ne očekujem da on može prve sezone da nam puno pomogne u EL. Ojo je  takođe predaleko od nivoa protagoniste na evroligaškom nivou košarke.
A što se tiče moćne četvorke to je nešto što će nam očigledno nedostajati. Prethodnih godina je samo Miler odgovarao tom opisu a znamo koliko je koštao kao ruki u Evropi i koliko koštaju takvi igrači kad se dokažu. Recimo Nikols igra za 700k , za koliko je i nama nuđen. A nisam siguran da sa takvom platom kod nas ne bi bio prvi na spisku za prozivku.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока

1. Kad sam napisao "ako je moguce" mislio sam ako bude novca, a ne ako "situacija sa """navijacima""" " dozvoli. To nisu navijaci, i za njihov "stav" zabole me peta mudna dlaka na severozapadnoj tangenti desnog testisa, tu negde oko penisa. Takav stav ima svako kome je u interesu sport a ne ksenofobija.

2. Za Lesora, ako kazes da moze vise, super. Nadam se tome.

3. Uslov da Jankovic ostane u rotaciji je da kao startera imamo nekog zmaja od cetvorke. Sve ostalo nas dovodi u slicnu situaciju od ove sezone, kada jedan igrac ne moze da vuce celu sezonu (Bjelica) a drugi jos nije dovoljno dobar (Jankovic). Videcemo sta ce biti, naravno.
Pravda za Kalinića i Nedovića!!!

Сале

Било би лепо да уместо Омића и Лесора, испружимо џеп за што бољу могућу петицу, а да клупу чувају Ристић и Оџо.

ognja

Mar 31, 2018, 02:18 pm #33317 Last Edit: Mar 31, 2018, 02:23 pm by ognja
Quote from: Сале on Mar 31, 2018, 02:16 pm
Било би лепо да уместо Омића и Лесора, испружимо џеп за што бољу могућу петицу, а да клупу чувају Ристић и Оџо.

Voleo bih i ja, ali kog ces na 4 onda? Bjelica ide, Jankovic je taman tolko dobar da bude back up, nekad ni toliko.

EDIT: Da pojasnim. Mislim da necemo imati novca i za dobru peticu i za dobru cetvorku. Treba nam milion evra za to.

Сале

Quote from: ognja on Mar 31, 2018, 02:18 pm
Voleo bih i ja, ali kog ces na 4 onda? Bjelica ide, Jankovic je taman tolko dobar da bude back up, nekad ni toliko.

EDIT: Da pojasnim. Mislim da necemo imati novca i za dobru peticu i za dobru cetvorku. Treba nam milion evra za to.

Ристић, Оџо и Јанковић не би требало да коштају много, тако да би требало да остане довољно новца за квалитет на 4 и 5.

Ljuba 73

Za sad se nije nametnulo da je Alimpijevicu potrebna ne znam kakva petica, posto ne projektuje igru u tom smeru i sa tim tezistem.
A nadam se da rezultati nece biti takvi da bi pretrpeli smenu trenera.

СтелаРоса

Celtic kakav je plan sa Jovanovicem? Iskreno se nadam da ga se necemo tek tako odreci jer je momak pokazao odredjen kvalitet, ima telo za centra i uvek igra sa velikom borbom i energijom. Jasno je da odredjene stvari mora da ispravi, ali mi nismo u situaciji da dovodimo formirane kvalitetne centre.

Inace svaka cast Omicu na partijama koje pruza u poslednje vreme. Uopste nije drvenast kao sto se cinilo kada je dosao, itekako ima znanja i ima sta da pruzi u napadu.
Quote from: Max on Jun 28, 2017, 12:56 pm
Хистерисање у ситуацијама када треба хистерисати - чува клуб.

Хваљење када не треба хвалити - штети клубу.

Quote from: Бошко 996 on Jun 27, 2017, 11:46 pm
Зато нека пусте неког младог играча, то је једини, готово сигурни прилив новца у наш клуб, јер страни клубови их не доводе због онога што тренутно играју, већ због онога што могу у будућности показати.

Celtic

Quote from: СтелаРоса on Mar 31, 2018, 02:34 pm
Celtic kakav je plan sa Jovanovicem? Iskreno se nadam da ga se necemo tek tako odreci jer je momak pokazao odredjen kvalitet, ima telo za centra i uvek igra sa velikom borbom i energijom. Jasno je da odredjene stvari mora da ispravi, ali mi nismo u situaciji da dovodimo formirane kvalitetne centre.

Inace svaka cast Omicu na partijama koje pruza u poslednje vreme. Uopste nije drvenast kao sto se cinilo kada je dosao, itekako ima znanja i ima sta da pruzi u napadu.
Ne znam kakav je plan ali ja sam ubeđen da je on sigurniji za mesto u rosteru od Oja. Moja neka pretpostavka, koju sam izneo još pre par meseci, jeste da će nam sledeće sezone Ristić i Jovanović biti bekap opcije, da ćemo Lesora i Oja prodavati a da će se startna petica ponovo tražiti na tržištu. To sve naravno u varijanti da igramo EL.

S obzirom na fizičke sposobnosti Jankovića, ja bih na leto tražio igrača 4/3 i ostavio prostor da vidimo da li nam je potrebna novembarska doselekcija na četvorci. Odlaskom Dangubića nama ostaje i upražnjena pozicija visoke trojke. Kamo sreće da se Simanić razvijao kako se očekivalo, taman takav profll nam treba.

ognja

Ljubo, slazem se da se igra ne bazira na centru, ali to samo znaci da mu ne treba centar poenter. Centar skakac,centar dobar u odbrani mu svakako treba.

Gledam neki dan Iversona, igra u Spaniji...dusa mi place majke mi. I to igra za fucking Andoru... Da li je moguce da su mu dali toliko vise novca da je odbio evroligasa i uzeo kikiriki ekipu.

Celtic

Quote from: ognja on Mar 31, 2018, 02:09 pm
1. Kad sam napisao "ako je moguce" mislio sam ako bude novca, a ne ako "situacija sa """navijacima""" " dozvoli. To nisu navijaci, i za njihov "stav" zabole me peta mudna dlaka na severozapadnoj tangenti desnog testisa, tu negde oko penisa. Takav stav ima svako kome je u interesu sport a ne ksenofobija.

2. Za Lesora, ako kazes da moze vise, super. Nadam se tome.

3. Uslov da Jankovic ostane u rotaciji je da kao startera imamo nekog zmaja od cetvorke. Sve ostalo nas dovodi u slicnu situaciju od ove sezone, kada jedan igrac ne moze da vuce celu sezonu (Bjelica) a drugi jos nije dovoljno dobar (Jankovic). Videcemo sta ce biti, naravno.
Dozvolićeš ipak da se ni ti ni ja ne pitamo i da spekulacije oko tima za narednu sezonu razmatramo u okvirima realnog. Ko god da bude uprava naredne sezone neće se odreći podrške grupe, pogotovo što ova situacija očigledno kao posledicu ima i još slabiju posetu nego što je bila pre toga.

ognja

Quote from: Celtic on Mar 31, 2018, 02:48 pm
Dozvolićeš ipak da se ni ti ni ja ne pitamo i da spekulacije oko tima za narednu sezonu razmatramo u okvirima realnog. Ko god da bude uprava naredne sezone neće se odreći podrške grupe, pogotovo što ova situacija očigledno kao posledicu ima i još slabiju posetu nego što je bila pre toga.

Dozvolicu da ja ne odlucujem, a dozvolicu i da ta grupa ne odlucuje, vec da odlucuje uprava u skladu sa sportskim motivima. Dakle, ako se odluci da je Omic finansijski dostupa i dovoljno kvalitetan, onda da, ako nije onda ne, ali svakako ne treba da krvna zrnca odredjuju tim. Zato sam i napisao da to za mene nisu navijaci.

Navijaci navijaju i podrzavaju klub, bez uslovljavanja.

Evo povuci cu jednu paralelu.

Naime, ovih dana je bilo diskusije na temi o treneru. Bilo je nekoliko nas koji su rekli da ne podrzavaju ostanak trenera na klupi kluba. Ali niko, iako smo proglaseni malte ne za puciste, bas niko od nas nije rekao da nece podrzavati tim i da nece dolaziti na utakmice. Jednostavno, ne svidja nam se rad sadasnjeg kouca. I to je to, nema pritiska nema ucena. I MI ISPADAMO NEZVEZDASI.

Sa druge strane, imas grupu ljudi koji imaju potpuno neargumentovano diskriminatorni stav prema jednom sportisti samo iz razloga njegovor porekla, iako je decko imao, koliko, dve-tri godine tad, grupu koja je jasno stavila do znanja da USKRACUJE podrsku klubu dok se ne ispune njihovi ludacki zahtevi da se Slovenac muslimanskog porekla protera iz kluba. I takvi se nazivaju navijacima?

Aj mi objasni tu paranoju?

Celtic

Quote from: ognja on Mar 31, 2018, 02:56 pm
Dozvolicu da ja ne odlucujem, a dozvolicu i da ta grupa ne odlucuje, vec da odlucuje uprava u skladu sa sportskim motivima. Dakle, ako se odluci da je Omic finansijski dostupa i dovoljno kvalitetan, onda da, ako nije onda ne, ali svakako ne treba da krvna zrnca odredjuju tim. Zato sam i napisao da to za mene nisu navijaci.

Navijaci navijaju i podrzavaju klub, bez uslovljavanja.

Evo povuci cu jednu paralelu.

Naime, ovih dana je bilo diskusije na temi o treneru. Bilo je nekoliko nas koji su rekli da ne podrzavaju ostanak trenera na klupi kluba. Ali niko, iako smo proglaseni malte ne za puciste, bas niko od nas nije rekao da nece podrzavati tim i da nece dolaziti na utakmice. Jednostavno, ne svidja nam se rad sadasnjeg kouca. I to je to, nema pritiska nema ucena. I MI ISPADAMO NEZVEZDASI.

Sa druge strane, imas grupu ljudi koji imaju potpuno neargumentovano diskriminatorni stav prema jednom sportisti samo iz razloga njegovor porekla, iako je decko imao, koliko, dve-tri godine tad, grupu koja je jasno stavila do znanja da USKRACUJE podrsku klubu dok se ne ispune njihovi ludacki zahtevi da se Slovenac muslimanskog porekla protera iz kluba. I takvi se nazivaju navijacima?

Aj mi objasni tu paranoju?
Svakako da bojkot nije dobro rešenje kada ti se nešto ne dopada ali da ne otvaramo sad tu temu ponovo.
Koliko ja razumem, na leto Omić neće biti jedina opcija, kao što je bio na dan, dva pred istek roka u januaru, tako da će uprava gledati da ne staje na žulj grupi ponovo. To je tako, šta god ko mislio o tome.

Jackal

Bez obzira što mislim da se protest zbog dovođenje Omića mogao iskazati na način koji bi manje štetio samom klubu, i više pomogao u borbama kada je dosta toga protiv nas i kada je potrebno jedinstvo, njegovo produženje na još godinu ne bi bio kvalitetan potez. Još godinu bez podrške, jer jasno je da neki dolaze dijelom i zbog grupe i atmosfere, bi narušio mnogo toga u klubu.

Igrački, Omić je itekako kalibar za Zvezdu, ako ne za prvog centra, onda sigurno za bekapa. I uvijek će od mene imati veliko poštovanje zbog načina za koji igra za nas. Sa više srca, emocija i želje nego neki rođeni u sred Srbije. Al jebiga, tu smo đe smo.

ognja

Omic i ne treba da bude jedina opcija, ali odluka mora da se donese na osnovu igrackih, sportskih kvaliteta  i odnosa cena/kvalitet, a ne zato sto neko to trazi iz svojih, da ne kazem kako se to zove, ubedjenja. Nisam ja poceo tu temu. Ja sam dao podrsku Omicu, i pozeleo da ostane sa nama. Ti si napisao "Omiću sigurno neće biti produžen ugovor zbog situacije sa navijačima. " Za mene to uopste nije tema, i ne bih se obazirao na to. Tema je sportski kvalitet Omica i da li on moze da pomogne sportskim ciljevima kluba. A ovi nek idu mami pa nek protestvuju. Mislim da i Covic ima takav stav samo nece javno jer je odgovoran covek na odgovornoj poziciji.

@Jackal tu smo dje smo jer dozvoljavamo da nam zlo upravlja. Srbija ne mora da bude takva.

Jackal

Quote from: ognja on Mar 31, 2018, 03:29 pm
Omic i ne treba da bude jedina opcija, ali odluka mora da se donese na osnovu igrackih, sportskih kvaliteta  i odnosa cena/kvalitet, a ne zato sto neko to trazi iz svojih, da ne kazem kako se to zove, ubedjenja. Nisam ja poceo tu temu. Ja sam dao podrsku Omicu, i pozeleo da ostane sa nama. Ti si napisao "Omiću sigurno neće biti produžen ugovor zbog situacije sa navijačima. " Za mene to uopste nije tema, i ne bih se obazirao na to. Tema je sportski kvalitet Omica i da li on moze da pomogne sportskim ciljevima kluba. A ovi nek idu mami pa nek protestvuju. Mislim da i Covic ima takav stav samo nece javno jer je odgovoran covek na odgovornoj poziciji.

@Jackal tu smo dje smo jer dozvoljavamo da nam zlo upravlja. Srbija ne mora da bude takva.

Nije sve to bez logike. Ovo ti govori neko ko nije imao (toliki) problem zbog dovođenja Omića, u smislu da sam bio spreman da pređem preko nekih stvari zbog podrške Zvezdi.

Da su netrpeljivosti između naših zemalja daleka prošlost, pa da čovjek razumije. Ali, jedino što je prestalo je međusobno nišanjenje. Sve ostalo je i dalje tu. Retorika, prezir, podmetanje klipova, učešće u različitim blokovima i zastupanje dijametralno suprotnih stavova. A mi kao klub zastupamo prvo Srbiju pa sebe... takvi smo od osnivanja.

Nego sve dalje bi bila nedozvoljena intruzija u politiku. Činjenica je da bi nas njegov ostanak mnogo više koštao nego što bi donio. E sad što je igrački u plusu je... pa jbg.

Uvekuzzvezdu

Ja mislim da je puklo između Čovića i grupe i da će ako budemo uzeli Abu,a trener procijeni da mu je Omić potreban,isti biti produžen bez problema.Postoji mogućnost i da nam se pojavi neka bolja opcija pa zbog toga Omić ne bude produžen, što bi bilo za sve najbolje.Lesora obavezno prodati.