Аутор Тема: Играчки кадар  (Прочитано 4425075 пута)

Sorab, stojkovdragan, vladimirtica, ivan.stan, нема_лека, Dok Holidej и 10 гостију прегледају ову тему.

На мрежи skeva

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.996
  • Репутација: +563/-628
Одг: Играчки кадар
« Одговор #36280 послато: 08 Новембар 2018, 16:50:40 »
Skeva, ja bih se nadovezao sa dvijema stvarima.
Meni to što si rekao liči na ono - "nema veze, pogodiće kad bude najpotrebnije". Tako su zagriženi navijači Partizana gledali kroz prste Bogdanu Bogdanoviću silna ispucavanja a niske procente za tri poena i mislili da će pogoditi kad bude najpotrebnije. Svi znamo šta je bilo. Na kraju (EP 2017) nije pogodio kad je bilo najpotrebnije nego je i u finalu imao otprilike 2/11. A tako su ga dobro išle dvojke i ulazi cijeli turnir, to je trebalo da radi više, a manje ono što ga nije išlo.

Ti u suštini možeš da budeš i u pravu, no dok se dođe do tog "najpotrebnijeg" neko drugi treba da crkne cijelu sezonu da popegla sve usputne promašaje i loše partije onog od kojeg se očekuje da odigra odlično "kad bude najpotrebnije".

Drugo, i nek bude tako kako si rekao (a ne znamo hoće li, to je više futurologija i neka nada) - nek odigra tako dobro kad budu derbiji i borbe za trofeje. Zašto ga onda već sada gledamo sa ovim brojem minuta (20 u ABA, 21 u Evrokupu), ovim brojem šuteva (svaki šesti je njegov!) i ovim procentima (šutira ispod prosjeka ekipe, što znači da ekipi obara procente i da svi drugi moraju biti znatno bolji da bi se neutralisali njegovi promašaji)?

Što se mene tiče, ne očekujem to što možda dosta drugih navijača od njega očekuju. Očekujem manje minuta, a više odgovornosti. Očekujem da radi stvari koje zna, a ne ono u čemu nije dobar.

Sa druge strane, mrljavio je i one sezone kad smo se probijali pa je u finalu Branku Lazicu sasuo 100 poena u facu.
Pogresno si me razumio, nece Stratos dati 30 poena svaki put kad bude trebalo, nije Lebron, nego ce povuci, poginuti, potuci se, dati primjer, ici u kost, potegnuti za 3 kad niko ne smije, pogoditi to i sl... To rade igraci sa karakterom, to rade vodje.

Ван мреже Aster

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 94
  • Репутација: +36/-44
« Одговор #36281 послато: 08 Новембар 2018, 17:02:48 »
Nama je takođe problem to što glavna petorka (Regland, Beron, Lazić, Faje, Cirbes), ona koja počinje utakmicu, nema dovoljno skokova u svojim rukama, ni ofanzivnih ni defanzivnih. Od pet igrača samo je Faje dobar u skoku (odličan za svoju poziciju), a i Lazić katkad umije da uhvati poneku u napadu, ali ne svaki meč.
Ostali...Cirbes na samoj granici prihvatljivosti za centra (u Evrokupu i ispod te granice), Regland u šest utakmica još nije uhvatio skok u napadu, Beron uhvati poneki u odbrani...tako da, često protivnici imaju dodatne napade, a mi ih nemamo. I onda em moramo da igramo agresivnu odbranu da bi protivnicima oborili procente šuta em u napadu moramo biti briljantni jer kad promašimo ne hvatamo baš često. Jasno je da je teško baš protiv svakoga igrati ovako kako sam opisao i zato se pitam koje je rješenje kad naletimo, recimo, na ekipu gdje je plejmejker 195 a igra slično kao Jović, gdje je bek 198, a krilo 202, a centar neki Kuzmić, i svi dobro skaču. Ima da nas popeglaju samo tako. Pogotovo kad mi izvedemo omalenog Reglanda, a umjesto njega uvedemo omalenog Čovića.

Ovaj se problem može riješiti samo razigravanjem i stavljanjem u pravilnu funkciju ostalih igrača iz rostera. Zato što Cirbes neće postati Kuzmić, a Čović i Regland neće se premetnuti u Nejta Robinsona.

Ван мреже Aster

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 94
  • Репутација: +36/-44
« Одговор #36282 послато: 08 Новембар 2018, 17:11:26 »
Sa druge strane, mrljavio je i one sezone kad smo se probijali pa je u finalu Branku Lazicu sasuo 100 poena u facu.
Pogresno si me razumio, nece Stratos dati 30 poena svaki put kad bude trebalo, nije Lebron, nego ce povuci, poginuti, potuci se, dati primjer, ici u kost, potegnuti za 3 kad niko ne smije, pogoditi to i sl... To rade igraci sa karakterom, to rade vodje.
Pa vidjećemo, vidjećemo. To je ipak budućnost.
Dok ti mečevi ne dođu, mislim da nema potrebe da ima ovu ulogu kao sad.
A ako već sada uzima 9 šuteva, onda bih stvarno volio da pogodi 4,5 a ne 3,5. Statističari znaju koliko je to važno.  :001_cool:
A i odbranu mora malo bolje.

Ван мреже северна страна

• Члан клуба
  • Члан КК
  • Поруке: 5.696
  • Репутација: +1901/-1101
  • Нису нас сломиле ове тешке године...
« Одговор #36283 послато: 08 Новембар 2018, 17:58:27 »

Ван мреже balja

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.050
  • Репутација: +283/-666
« Одговор #36284 послато: 09 Новембар 2018, 06:59:33 »
Mi u rosteru imamo realno 13 igrača sličnog kvaliteta i svako normalan bi zavisno prema protivniku menjao onog jednog i tako održavao visok nivo košarke koji tim može da pruži. Prosto je frapantno da mi sa Ulmom koji je poznat kao tim koji igra sa niskim postavama na parketu izvedemo tri teška centra i onda nemamo opcije na spoljnjim pozicijama da odgovorimo ako ničem drugom visini protivničkog tima na parketu. Ja prosto ne želim da prihvatim situaciju da ne koristimo dva polivalentna igrača kao što su Davidovac i Nenadić a non stop imamo u timu tri petice. Niko normalan to ne radi na planeti sem nas. Nema garantovanih minuta niti sujete. Sveli smo praktičan roster na 7-8 igrača a imamo ih 15. Podsećam stalno ali očigledno neko to nije video Radonja je krenuo da pravi dobre rezultate onog trenutka kada je proigrao sa kompletnim rosterom od 12 igrača. Zvezda ove sezone ima sreću da ih ima praktično 14 upotrebljivih s tim što Filip ima preznačajnu ulogu u odnosu na ono što može isporučiti za kvalitet tima na parketu. Regland je imao lošu utakmicu ali je u predhodnim pokazao da je opcija koja je trijumf tima. Dakle ja sam za to da svi igrači imaju istu priliku za dokazivanje na terenu i da svi budu u kuhinji od tih 15 bez sujete ko će biti kada na terenu a ko na klupi. Samo tako imamo šanse da budemo operativniji na  višem nivou nego što je trenutni i opcije da budemo enigma onima sa kojima treba da se merimo kad je najbitnije. Po ovome što gledamo u poslednje vreme Luka Mitrović bi nam izuzetno dobro došao iz više razloga.

Ван мреже Stanis

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.643
  • Репутација: +847/-1370
« Одговор #36285 послато: 09 Новембар 2018, 08:49:11 »
Ja se ne sećam da je Radonjić ikada igrao sa 12 igrača u rosteru. Jedino ako računaš Tejića i Rebića ali to onda nije istina niti je pomenuti dvojac ista doprineo u sistemu koji je Radonjić forsirao

Sto se tice Strasosa svaka vam čast kad znate kako će on igrati i šta će značiti u bitnim utakmicama. Ja to zaista ne znam.

Ван мреже noleRS

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 8
  • Репутација: +3/-1
« Одговор #36286 послато: 09 Новембар 2018, 09:59:52 »
Da li neko zna trenutno fizicko stanje Luke Mitrovica, on ako je na nivou u kojem je bio u zadnjoj sezoni kod nas predstavlja upgrade na ovu selekciju. A posebna prica je kako je vec komentarisano na forumu i sto se kao covjek savrseno uklapa u ovakvu ljudsku i zvezdasku selekciju kakva je ove sezone. Da ne zanemarimo i njegovu talicnost, Zvezda je za 3 sezone dok je bio kapiten osvojila 8 od mogucih 9 trofeja, jedino nije osvojen kup a on je tada bio povredjen.

На мрежи vlada

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 119
  • Репутација: +34/-28
« Одговор #36287 послато: 09 Новембар 2018, 10:16:02 »
Da li neko zna trenutno fizicko stanje Luke Mitrovica, on ako je na nivou u kojem je bio u zadnjoj sezoni kod nas predstavlja upgrade na ovu selekciju. A posebna prica je kako je vec komentarisano na forumu i sto se kao covjek savrseno uklapa u ovakvu ljudsku i zvezdasku selekciju kakva je ove sezone. Da ne zanemarimo i njegovu talicnost, Zvezda je za 3 sezone dok je bio kapiten osvojila 8 od mogucih 9 trofeja, jedino nije osvojen kup a on je tada bio povredjen.

Sve da je i na stakama, zbog ovoga treba da bude u protokolu :) Sala mala. Mitar polako izlazi iz povrede, ocekuje se da ce biti spreman tamo negde u januaru. Pre par strana sam pominjao jos da dizem obe ruke za njegov potpis. I mislim da ce do toga doci, posto je evidentno da bi nam pored pleja dobro dosao i igrac na poziciji 4. Pitanje za forumase koji su blizi klubu, ima li neko info sta se desava sa Nenadicem?

Ван мреже Капетан

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.943
  • Репутација: +347/-962
« Одговор #36288 послато: 10 Новембар 2018, 01:02:40 »
Sve da je i na stakama, zbog ovoga treba da bude u protokolu :) Sala mala. Mitar polako izlazi iz povrede, ocekuje se da ce biti spreman tamo negde u januaru. Pre par strana sam pominjao jos da dizem obe ruke za njegov potpis. I mislim da ce do toga doci, posto je evidentno da bi nam pored pleja dobro dosao i igrac na poziciji 4. Pitanje za forumase koji su blizi klubu, ima li neko info sta se desava sa Nenadicem?

Ништа.Тренира не игра и то је то.

Ван мреже Tyrion

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 254
  • Репутација: +165/-112
  • Uvaljujem gefufne
« Одговор #36289 послато: 10 Новембар 2018, 02:12:21 »
Luki bi legla sezona u Megi ili negde drugde gde bi bez presije mogao da vrati formu. Nije igrao vrlo dugo i izlazi iz još jedne vrlo teške povrede.

Ван мреже Momir

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 22
  • Репутација: +9/-28
« Одговор #36290 послато: 10 Новембар 2018, 09:40:42 »
У августу сам сматрао да је наш проблем што у тиму имамо играче на позицијама "сина", "навијача" и "капитена". Данас мислим да нам је главни проблем што имамо играче на позицијама "сина" и "капитена". Проблем играча на позицији "навијача" је решен тако што му се даје плата да буде на трибини. Можда би тај модел могао да се употреби и за решење проблема са играчима на позицијама "сина" и "капитена".

На мрежи Vatrogasac

• Члан ФК
  • Поруке: 18.295
  • Репутација: +5279/-6245
« Одговор #36291 послато: 10 Новембар 2018, 09:46:25 »
A šta je problem kod kapitena kojeg stavljaš pod navodnike i teraš na tribine?

На мрежи sindje

• Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.313
  • Репутација: +714/-1009
« Одговор #36292 послато: 10 Новембар 2018, 20:01:19 »
Takodje, sta je trenutno problem i sa "sinom"?

Ван мреже balja

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.050
  • Репутација: +283/-666
« Одговор #36293 послато: 10 Новембар 2018, 20:04:30 »
Bravo za odigrano danas od strane Simanica bez nametanja sve kako treba. Pravi smer napredka mladog igraca. Samo jos malo vise skokova u odbrani i sve ok. Davidovcu i Nenadi'u minute na parketu.

На мрежи sindje

• Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #36294 послато: 10 Новембар 2018, 20:08:06 »
Umesto koga Davidovac i Nenadic?

Ван мреже ДЕЛИЈЕ

• Члан КК
  • Поруке: 642
  • Репутација: +143/-143
« Одговор #36295 послато: 10 Новембар 2018, 20:11:02 »
Umesto koga Davidovac i Nenadic?
Davidovac umesto Radanova,bolji je igrač,a dokazao se u EL prošle sezone.I nigde nije zapisano da ovih 12 moraju da igraju,može i neko od ovih momaka koji nisu u 12 da dobije šansu.

На мрежи sindje

• Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #36296 послато: 10 Новембар 2018, 20:15:07 »
Davidovac ne moze odigrati odbranu kao Radanov. Da smo imali Radanova u finalu protiv Future, barem 5 minuta da zaganja NBA prospekte (sto ih nesretni plejbuk trener takvim napravi) Ivanovica i Gordica - mi bi uzeli ABA ligu.

Ван мреже dejank72

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.036
  • Репутација: +492/-892
  • Nema dana a da ne mislim na tebe...
« Одговор #36297 послато: 10 Новембар 2018, 20:28:24 »
Mene Radanov ni sa čim nije uverio da mu je mesto u prvom timu. Vrhunac indolentnosti je bio protiv Galatasaraja kada je dobio minute na kraju, i umesto da pokida tih par minuta i dokaže da treba da igra više, on je msm od 4 slobodnih bacanja koje je imao promašio 3, a u poslednjem napadu nije hteo da ide ka košu  i da iako je bilo očigledno da publika to zeli dođemo do 30 razlike. Tek na povike sa tribina krenuo je na koš. Pa dečko ako ti se ne igra i ne daju kosevi našem arhi neprijateljima onda pusti neka neko drugi igra ko ima želju.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Ван мреже odani

• Члан ФК
  • Поруке: 239
  • Репутација: +135/-303
« Одговор #36298 послато: 10 Новембар 2018, 20:30:49 »
A šta je problem kod kapitena kojeg stavljaš pod navodnike i teraš na tribine?

Проблем је то што је кошарка игра у којој се постижу кошеви.

На мрежи Ponjava

• Члан КК
  • Поруке: 70
  • Репутација: +53/-30
« Одговор #36299 послато: 10 Новембар 2018, 20:46:24 »
Проблем је то што је кошарка игра у којој се постижу кошеви.

A nije ti palo na pamet da Kapiten onemugucava protivnika da  daje koseve?

I fudbal je igra u kojoj se daju golovi. Jel to znaci da nam ne treba golman?