Аутор Тема: Маркетинг КК Црвена звезда  (Прочитано 708046 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже bjela

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 435
  • Репутација: +132/-42
Одг: Маркетинг КК Црвена звезда
« Одговор #140 послато: 27 Април 2013, 15:32:26 »
Ubedjen sam da cemo (vlasnici sezonskih za ovu sezonu) imati pravo prece kupovine, kao sto je bilo i proslog leta.

Ne zanima me cena, vredece.

Ван мреже Армија

• Звезда му је све
  • Поруке: 3.982
  • Репутација: +1355/-313
  • Нема дана а да не мислим на тебе!
« Одговор #141 послато: 07 Мај 2013, 13:00:48 »
Све предлоге које сте изнели је прочитао директор маркетинга и ево одговора:

1. (око промоција у основних школама).
- Ми посећујемо основне школе у промоцији школе кошарке са комплетним програм. Фотографије и вести можете видети на званичном сају. Уколико имате неку посебну идеју, пројекат може да се доради и крене и са тим.

2. андроид апликација за радио
- У продукцији је. Маркетинг је нашао спонзора који све то покрива, па зато и иде мало спорије. Покретање радиа је минимум 10к евра, али маркетинг клуба је све то одрадио преко пријатеља клуба/спонзора. Уједно то је оно у чему се ми разликујемо од других. За сваки пројекат се пронађу финансије, а не оптерећује се буџет клуба.

3. званични сајт клуба
-Редизајн сајта је коначан одговор. Припрема је у току. Уколико имате предлоге, радо ће бити саслушани.

4. Сезонске карте
- Увек ће првенство имати власници сезонских карата. ТРЕНУТНО СЕ ПРИПРЕМА МОДАЛИТЕТ ЗА СЕЗОНСКЕ – АКО ИГРАМО У АРЕНИ, ПИОНИРУ – ЕВРОЛИГА, АБА, ДОМАЋЕ ПРВЕНСТВО – ДИСПРОПОРЦИЈА МЕСТА.

Ван мреже TAMARA

• Члан ФК
  • Поруке: 1.739
  • Репутација: +1398/-903
« Одговор #142 послато: 07 Мај 2013, 17:30:17 »
Где се на званичном сајту гаси музика?  :hopla:

Ван мреже bb_cz

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 4.736
  • Репутација: +1111/-1597
  • Фудбалски судија
« Одговор #143 послато: 07 Мај 2013, 18:13:36 »
Donji desni ugao monitora, odmah pored sata imaš speakers - mute speakers.  :mrgreen:
To je moja metoda pošto kao i ti imam problem da nađem gde se načno na sajtu gasi radio. Užasno iritira dok se čita neko štivo, a i ne volim stranu muziku.   :srbinosm:

Ван мреже njuma_njuma

• За вечну славу, за победу!
  • Члан ФК
  • Поруке: 1.147
  • Репутација: +472/-236
« Одговор #144 послато: 10 Мај 2013, 12:21:22 »
kakva je slusanost radija i moze li se uskoro ocekivati da to bude i zvanican radio celog sportskog drustva? Ne znam da li ja omasim uvek, ali cesto slusam radio i nikako da cujem neku emisiju sa gostima (nasim igracima, trenerima...) Da li je ovo i dalje neka pilot verzija? Inace izborom muzike sam prezadovoljan, kao i ucestalosti zvezdinih pesama u muzickom programu.

Samo napred!  :vitez:

Ван мреже Severac

• Члан ФК
  • Члан КК
  • Поруке: 133
  • Репутација: +92/-19
« Одговор #145 послато: 20 Мај 2013, 17:29:00 »
kakva je slusanost radija i moze li se uskoro ocekivati da to bude i zvanican radio celog sportskog drustva? Ne znam da li ja omasim uvek, ali cesto slusam radio i nikako da cujem neku emisiju sa gostima (nasim igracima, trenerima...) Da li je ovo i dalje neka pilot verzija? Inace izborom muzike sam prezadovoljan, kao i ucestalosti zvezdinih pesama u muzickom programu.

Samo napred!  :vitez:

Podaci koje sam dobio o slušanosti: preko 50 000 ukupno, nedeljno između 12 i 14 hiljada, istovremeno otprilike varira od 650 do 850. U suštini su svi zadovoljni brojkama, a biće to i više kad se dodatno razvije.
Za sada još nema dodatnih sadržaja, ali radi se na tome i trebalo bi da ih bude uskoro.
Što se tiče širenja na ostale sekcije SD, već sam rekao sve što sam mogao na tu temu, razumećeš da je to malo kompleksnija tema, pogotovo za ovaj trenutak kada se radio tek razvija. ;)

Ван мреже РСБ

• Модератор
  • Поруке: 9.615
  • Репутација: +1822/-1732
« Последња измена: 27 Мај 2013, 15:53:23 Армија »

Ван мреже Gradac

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.921
  • Репутација: +558/-124
  • Гранде Диего!
« Одговор #147 послато: 27 Мај 2013, 13:46:29 »
Све похвале за овај потез маркетинга,види се да се озбиљно ради на овом пројекту.  :bravo:

Ван мреже vukfcrs

• Члан КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.025
  • Репутација: +539/-115
« Одговор #148 послато: 27 Мај 2013, 17:04:37 »
Jedva sam cekao da pocnu sa vestima, jer jako slabo slusam muziku tako da mi radio nije bas cesto ukljucen (mada kad god se setim ukljucim da radi stalno).

Severac, kako uporedjujete brojke o slusanosti? Da li postoji neki cilj i kako je odredjen? Da li ste uporedjivali sa drugim radio stanicama u Srbiji ili negde pa na osnovu toga ili cisto procena (educated guess - ne znam prevod na srpski)?

Ван мреже Severac

• Члан ФК
  • Члан КК
« Одговор #149 послато: 27 Мај 2013, 19:47:50 »
Jedva sam cekao da pocnu sa vestima, jer jako slabo slusam muziku tako da mi radio nije bas cesto ukljucen (mada kad god se setim ukljucim da radi stalno).

Severac, kako uporedjujete brojke o slusanosti? Da li postoji neki cilj i kako je odredjen? Da li ste uporedjivali sa drugim radio stanicama u Srbiji ili negde pa na osnovu toga ili cisto procena (educated guess - ne znam prevod na srpski)?

Pa, s obzirom da nam je tehnički partner Naxi radio, lako je doći do brojki i uporediti ih sa drugim radijima. Npr, veoma smo zadovoljni podatkom da nam je slušanost već sad gotovo identična sa jednim poznatijim domaćim radijom, koji pritom ima značajna ulaganja u sopstvenu promociju.
Bilo je teško odrediti neku tačnu brojku s obzirom da je ovo u mnogo čemu pionirski projekat. Ali, imamo stalni porast slušanosti za oko 30% iz nedelje u nedelju i time smo izuzetno zadovoljni. Posebno je interesantno da je slušanost u dijaspori velika (pišu nam iz Nemačke, Austrije, Kanade, Amerike, ...). Očigledno da je tim ljudima bio potreban ovakav projekat da im na neki način približi Zvezdu kad joj već nisu blizu fizički.

Danas smo krenuli sa emitovanjem vesti, a uskoro možete da očekujete neke još zanimljivije stvari. Nadamo se da će ubacivanjem novih sadržaja rasti i slušanost.

Ван мреже Дућа

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 5.143
  • Репутација: +1583/-1703
  • Члан породице Зићла.
« Одговор #150 послато: 27 Мај 2013, 19:55:10 »
Pa, s obzirom da nam je tehnički partner Naxi radio, lako je doći do brojki i uporediti ih sa drugim radijima. Npr, veoma smo zadovoljni podatkom da nam je slušanost već sad gotovo identična sa jednim poznatijim domaćim radijom, koji pritom ima značajna ulaganja u sopstvenu promociju.
Bilo je teško odrediti neku tačnu brojku s obzirom da je ovo u mnogo čemu pionirski projekat. Ali, imamo stalni porast slušanosti za oko 30% iz nedelje u nedelju i time smo izuzetno zadovoljni. Posebno je interesantno da je slušanost u dijaspori velika (pišu nam iz Nemačke, Austrije, Kanade, Amerike, ...). Očigledno da je tim ljudima bio potreban ovakav projekat da im na neki način približi Zvezdu kad joj već nisu blizu fizički.

Danas smo krenuli sa emitovanjem vesti, a uskoro možete da očekujete neke još zanimljivije stvari. Nadamo se da će ubacivanjem novih sadržaja rasti i slušanost.

Напред, само напред!  :thumbup1:

Ван мреже vukfcrs

• Члан КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.025
  • Репутација: +539/-115
« Одговор #151 послато: 27 Мај 2013, 23:47:22 »

Pretpostavio sam, zato sam i pitao. Projekat je jako zanimljiv a i kao sto kazes pionirski, ali ono sto raduje je da je postavljen na zdravim osnovama sa iskusnim partnerom i na obostrano zadovoljstvo.

Promocija sa dzinglom je odlicna, preporucio bih stalno akcije sa ciljem animiranja slusalaca (npr.najbolje najave utakmica, "Zasto volim da slusam Radio CZ", itd) jer je to najbolja promocija.

Za strucne emisije cekamo da vidimo sta ste spremili :travka:

Ван мреже Severac

• Члан ФК
  • Члан КК
« Одговор #152 послато: 28 Мај 2013, 00:35:25 »

Promocija sa dzinglom je odlicna, preporucio bih stalno akcije sa ciljem animiranja slusalaca (npr.najbolje najave utakmica, "Zasto volim da slusam Radio CZ", itd) jer je to najbolja promocija.

Nešto veoma slično je već u planu, i verovatno će uslediti nakon završetka akcije sa džinglovima "Ja sam ... i slušam radio CZ" (ali svejedno hvala na predlozima) ;)
Emisije je, po mom mišljenju, nerealno očekivati do kraja sezone, iz više razloga. Ali, biće nekih sličnih stvari, da ne otkrivam sad previše...

На мрежи letri996

• Члан ФК
  • Поруке: 177
  • Репутација: +61/-33
  • Loznica navija za Zvezdu!
« Одговор #153 послато: 28 Мај 2013, 10:40:31 »
Zanima me gde mogu da kupim dres KK Crvena Zvezda?

Ван мреже Армија

• Звезда му је све
« Одговор #154 послато: 28 Мај 2013, 10:59:47 »
Тренутно нема дреса у продаји, ради се на решавању тог проблема.

Ван мреже Игор

• Члан ФК
  • Поруке: 11.679
  • Репутација: +2353/-4851
  • I feel devotion.
    • Eurobasket.com
« Одговор #155 послато: 28 Мај 2013, 11:13:57 »
Јел постоји информација о трајању уговора са Адидасом?
Да ли ће нам бити спонзор и у новој сезони?

Ван мреже Darkko

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 227
  • Репутација: +39/-28
« Одговор #156 послато: 28 Мај 2013, 11:22:34 »
I kad je već to pitanje potegnuto a vidim ima upućenih, zašto imamo neke leve adidas dresove a ne kao ostali klubovi u Evropi koji nose adidas?

Ван мреже Армија

• Звезда му је све
« Одговор #157 послато: 28 Мај 2013, 11:24:25 »
Како леве дресове адидаса?
Класични адидас дресови су ти они које носи Цедевита нпр. Једнобојни, са три црте на страни. Ту адидас долази до изражаја.
Ми желимо дрес са црвено-белим пругама и такав и имамо, али добијемо само за личну употребу, тј. гарнитуру за клуб.

Ван мреже 101

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 236
  • Репутација: +135/-132
« Одговор #158 послато: 28 Мај 2013, 11:33:02 »
Koliko ce biti sezonske sledece sezone ?

Ван мреже Игор

• Члан ФК
  • Поруке: 11.679
  • Репутација: +2353/-4851
  • I feel devotion.
    • Eurobasket.com
« Одговор #159 послато: 28 Мај 2013, 11:37:06 »
Не испод 100 евра.