Анкета

Да ли сте задовољни радом маркетинга?

Да
116 (31.4%)
Не
254 (68.6%)

Укупно гласова: 370

Аутор Тема: Маркетинг ФК Црвена звезда (идеје и предлози)  (Прочитано 1271670 пута)

Tvestan и 2 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже Cazzo_FCRS_Forever

• Нешто је труло у држави данској!
  • Члан ФК
  • Поруке: 2.741
  • Репутација: +1443/-1088
  • Ooooo mi tebi pevamoooo.....
Одг: Маркетинг ФК Црвена звезда (идеје и предлози)
« Одговор #9300 послато: 08 Новембар 2018, 09:50:46 »
Moze li neko da zamoli onog spikera na stadionu da se ne dere Gol, Gol, Gooool kada ga damo?

Nismo mi pacenici koji padaju ne te seljacke fore.

Ван мреже MalboroMekiKratki

• Члан ФК
  • Поруке: 110
  • Репутација: +36/-70
« Одговор #9301 послато: 08 Новембар 2018, 11:10:14 »
Moze li neko da zamoli onog spikera na stadionu da se ne dere Gol, Gol, Gooool kada ga damo?

Мсм да је ово прби пут да је тако реаговао, и мени је засметало наручито зато што поцећа на ону сељачину са армијског пашњака

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka

На мрежи Niko kao Zvezda

• Члан КК, Члан ФК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 3.075
  • Репутација: +770/-1614
  • A SAD PRAVAC MARAKANA!
« Одговор #9302 послато: 08 Новембар 2018, 11:12:56 »
Evo jednostavnog predloga za Marketing. Obicna bela keramicka solja sa grbovima Zvezde i Liverpoola i ispisanim datumom 6.11.2018. i rezultatom utakmice. AKo ne moze grb Liverpoola da se koristi, onda samo nas grb i rezultat.. Crvena podloga, beli tekst.

На мрежи Biancorosso

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 3.646
  • Репутација: +1334/-724
« Одговор #9303 послато: 09 Новембар 2018, 11:38:59 »
Kada će osvežiti slike igrača na sajtu i da li će biti timska za download?

На мрежи Heraclid

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 414
  • Репутација: +254/-124
« Одговор #9304 послато: 09 Новембар 2018, 14:50:40 »
Da li se zna koliko follower-a na Instagramu smo dobili u zadnje vreme, posebno posle Liverpula? Vidim da je broj lajkova abnormalno porastao. Kapiram da ima i stranaca sad koji su nas potrazili na drustvenim mrezama.

Ван мреже Боаћи

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 91
  • Репутација: +33/-14
« Одговор #9305 послато: 09 Новембар 2018, 14:56:51 »
Ja samo znam sto se toga tiče da je Pavkov pre meča na instagramu stajao: 3K pratilaca, slika sa max lajkova 3k
Posle Liverpula:39K pratilaca i slika od 47k lajkova :D

Sta uradi 5m u covekovom zivotu :D

На мрежи Biancorosso

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 3.646
  • Репутација: +1334/-724
« Одговор #9306 послато: 09 Новембар 2018, 15:00:39 »
Jel to sigurno njegov profil? Kolko vidim naš zvanični ga ne prati

Ван мреже ЦзРк

• Члан ФК
  • Поруке: 203
  • Репутација: +100/-41
  • Нико Звездо нема, то што имаш ти...
« Одговор #9307 послато: 09 Новембар 2018, 16:02:19 »
Jel to sigurno njegov profil? Kolko vidim naš zvanični ga ne prati
Zvanični profil Lige Šampiona ga je tagovao  svojim objavama.

Ван мреже Nameless

• Звезда му је све
  • Поруке: 3.940
  • Репутација: +848/-463
« Одговор #9308 послато: 09 Новембар 2018, 16:36:29 »
Da li se zna koliko follower-a na Instagramu smo dobili u zadnje vreme, posebno posle Liverpula? Vidim da je broj lajkova abnormalno porastao. Kapiram da ima i stranaca sad koji su nas potrazili na drustvenim mrezama.
Баш доста, пре групне фазе ЛШ смо имали испод 200.000, сада од уторка расте по 2000 на дневном нивоу, тренутно 214000, пре пар дана је било 210.000.
Док је на твитеру било 102, сада 101.000
Клип са меча на звезда кидс каналу скоро 223.000 прегледа.
« Последња измена: 09 Новембар 2018, 16:39:34 Nameless »

На мрежи Sundance_Kid

• Члан КК
  • Поруке: 2.624
  • Репутација: +2431/-3357
« Одговор #9309 послато: 09 Новембар 2018, 16:50:56 »
Koji dan pre Liverpula je bilo 200k, sad imamo 214. Ogroman je to rast na taj broj.
Pavkov za par dana dobio polovinu ljudi koji prate Partizan.

Ван мреже FicaKG

• Веран као пас
  • Поруке: 780
  • Репутација: +108/-379
« Одговор #9310 послато: 09 Новембар 2018, 17:54:58 »
Još jedan blam marketinškog tima. Zvanični profil na instagramu objavio sliku i opis 'Krenuli smo u SURDULICI'. Prošlo već sat vremena kako se ne ispravlja, po komentarima ih svi ispravili

На мрежи Heraclid

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 414
  • Репутација: +254/-124
« Одговор #9311 послато: 09 Новембар 2018, 18:03:57 »
Баш доста, пре групне фазе ЛШ смо имали испод 200.000, сада од уторка расте по 2000 на дневном нивоу, тренутно 214000, пре пар дана је било 210.000.
Док је на твитеру било 102, сада 101.000
Клип са меча на звезда кидс каналу скоро 223.000 прегледа.

Hvala brt. Sada da ubace i prevod na engleski na istoj objavi.

Ван мреже pedjancz

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.398
  • Репутација: +586/-1047
  • ...и почела је офанзива, са Севера чује се хук...!
« Одговор #9312 послато: 09 Новембар 2018, 18:30:05 »
Што се тиче Инстаграма ту доминирамо у региону. Ево бројки. Па нека клуб то максимално искористи да набавимо спонзоре и појачамо уговоре јер смо заиста НАЈВИДЉИВИЈИ клуб у овом делу Европе!

Фк Црвена Звезда  214к
Нк Партизан  97k
Фк Жељезничар 39к
Фк Сарајево   25k
Гнк Динамо   126k
Нк Хајдук Сплит - нисам нашао
Фк Олимпијакос    252k
Фк Панатинаикос     76k
Фк Аек    121k
ФК Паок   156k
Фк Стеауа   60k
Фк ЦСКА Софија   24k

Наши скорији европски противници

Фк Салцбург  65k
Фк Келн    209k
Фк Арсенал    12m
Фк Бате Борисов      нисам нашао
Фк Ливерпул    10m
Фк ПСЖ       16m
Фк Наполи    нисам нашао

Ван мреже Ћоми Делија

• Члан ФК
  • Поруке: 112
  • Репутација: +87/-12
« Одговор #9313 послато: 09 Новембар 2018, 19:09:59 »
Bio sam dva puta u ova tri dana posle antologijske utakmice u Red Star shopu.

Prvi dan posle utakmice je bio haos, od jutra su dolazili stranci i samo kupovali nase stvari. Vidi se da nismo bili spremni, pa je zafalilo dresova i nije moglo da se štampa broj i ime igraca posle 14h sata.

Radno vreme za stampanje je od 9h do 14h. Moja zamerka je, da i ako postoji to skraceno radno vreme. Trebali su da ga produze bar taj jedan dan zbog specificne sitvacije, čisto zbog ljudi koji mozda ne zive u Beogradu ili u Srbiji. Vidi se da im je i zafalilo radnike jer su radnici kukali kako nestaju od jutros.

Posle 3 dana nema vise odredjenih velicina dresova i rasprodat je ceo kontigent specijalnih šalova za utakmicu sa Liverpulom. Moramo da koristimo ovakve dogadjaje i napuniti dodatno svoju kasu.

Ван мреже Д. Ле Талек

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 143
  • Репутација: +106/-86
  • ...Nikad nećeš biti sama - MI SMO TVOJI SINOVI...!
« Одговор #9314 послато: 09 Новембар 2018, 19:19:15 »
Bio sam dva puta u ova tri dana posle antologijske utakmice u Red Star shopu.
Prvi dan posle utakmice je bio haos, od jutra su dolazili stranci i samo kupovali nase stvari. Vidi se da nismo bili spremni, pa je zafalilo dresova i nije moglo da se štampa broj i ime igraca posle 14h sata.

Radno vreme za stampanje je od 9h do 14h. Moja zamerka je, da i ako postoji to skraceno radno vreme. Trebali su da ga produze bar taj jedan dan zbog specificne sitvacije, čisto zbog ljudi koji mozda ne zive u Beogradu ili u Srbiji. Vidi se da im je i zafalilo radnike jer su radnici kukali kako nestaju od jutros.

Posle 3 dana nema vise odredjenih velicina dresova i rasprodat je ceo kontigent specijalnih šalova za utakmicu sa Liverpulom. Moramo da koristimo ovakve dogadjaje i napuniti dodatno svoju kasu.

Ljudi, ja vec jace od godinu dana unazad pričam da je naš marketing sektor katastrofa.
Kao da sve sami slepci rade tamo pa ne umeju da vide i sagledaju situaciju dva-tri koraka unapred.
Jadno i bedno je to sa naše strane, koliko se ljudi trude da kupe nešto od naših proizvoda, dodju na stadion, žele da ostave pare u našpj kasi, a naš marketing tim ih namerno sputava i onemogućava u tome.
Zaista sramota.
Mogu samo da zamislim njih troje u Red Star Shopu kako mrzovoljno stoje za onim pultom i slažu face na svako pitanje koje im se postavi (nije da nisam video više puta).

Svakako sramota.

Ван мреже Његуш

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 129
  • Репутација: +33/-29
« Одговор #9315 послато: 09 Новембар 2018, 19:19:41 »
Што се тиче Инстаграма ту доминирамо у региону. Ево бројки. Па нека клуб то максимално искористи да набавимо спонзоре и појачамо уговоре јер смо заиста НАЈВИДЉИВИЈИ клуб у овом делу Европе!

Фк Црвена Звезда  214к
Нк Партизан  97k
Фк Жељезничар 39к
Фк Сарајево   25k
Гнк Динамо   126k
Нк Хајдук Сплит - нисам нашао
Фк Олимпијакос    252k
Фк Панатинаикос     76k
Фк Аек    121k
ФК Паок   156k
Фк Стеауа   60k
Фк ЦСКА Софија   24k

Наши скорији европски противници

Фк Салцбург  65k
Фк Келн    209k
Фк Арсенал    12m
Фк Бате Борисов      нисам нашао
Фк Ливерпул    10m
Фк ПСЖ       16m
Фк Наполи    нисам нашао
       бате 14,3к  хајдук 86,5к   наполи 1,1м

Ван мреже noleRS

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 8
  • Репутација: +3/-1
« Одговор #9316 послато: 09 Новембар 2018, 20:33:23 »
Svi smo svjedoci ostvarenog progresa u svakom aspektu poslovanja kluba pocevsi od rezultatskog, finansijskog, marketinskog pa do odredjenih poboljsanja u smislu infrastrukture, i to za kratak vremenski period od avgusta prosle godine zakljucno sa ovim mjesecom. Napokon je pokrenut veliki tocak uspjeha i sticajem nesrecnih okolnosti povratka na izgubljene pozicije na fudbalskoj mapi Evrope. Naravno, teskom mukom je pokrenut taj tocak i trebace jos mnogo vremena, rada, volje i znanja da se isti ubrza. Ali sada nema nazad, obaveza svekolikog zvezdastva je da se tocak gura napred svom raspolozivom snagom. Kao sto onomad rece Covic za KKCZ a sto nazalost nije realizovao, nema povratka u osrednjost. Ali i pored ociglednog napretka nazalost posjeta na utakmicama domacih takmicenja nema tendenciju porasta. S obzirom da ne zivim u Bg nemam prava da komentarisem druge ali cinjenica je da su Beogradjani ciljna grupa koju treba animirati za dolazak na stadion u vecem broju. Razumijem da je u ovom ubrzanom zivotu sve manje slobodnog vremena i ljudi gledaju da ga racionalno i sto kvalitetnije iskoriste. Jasno je i da posmatranje pomenutih utakmica tesko moze da se nazove kvalitetno provedenim slobodnim vremenom, a takvih utakmica je u sezoni izmedju 80 i 90%. Sa druge strane imamo evro utakmice gdje je manje vise stadion pun, a najsvjeziji primjer predprodaje paketa ulaznica za LS je pokazao i da se trazi karta vise i da su mnogi ostali bez iste. Fantastican potez uprave bio je omogucavanje vlasnicima sezonskih ulaznica u prva tri kola kvalifikacija besplatan ulaz, a za meceve play off faze i grupne faze 50% popusta. Ako sam dobro razumio toj kategoriji navijaca sezonska se vec isplatila imajuci u vidu cijene ulaznica u redovnoj prodaji.  Takodje mi se u procesu predprodaje paketa ulaznica svidjelo uspostavljanje hijerarhije prilikom podjele istih, a u vezi sa pomenutom kategorizacijom navijaca. Na vrhu piramide sezonci, zatim clanovi kluba i clanovi udruzenja navijaca kluba. Kristalno je jasno da su evro utakmice magnet za zvezdinu publiku i na konto tih utakmica treba iskoristiti priliku za povecanje prisustva na domacim utakmicama. Jedan nacin su pomenute beneficije sezoncima, a smatram da u istom pravcu treba ici i kada su u pitanju clanovi kluba ali sa srazmjerno manjim beneficijama. Na primjer clanovi kluba bi mogli placati 50% cijene redovne karte za meceve prva tri kola kvalifikacija za Evropu, kao uostalom i za sve meceve domacih takmicenja na Marakani. Podrazumijeva se da bi u tom slucaju i cijena clanarine bila korigovana i veca od dosadasnje ali bi se pomenutim beneficijama mozda povecalo clanstvo i samim tim posjeta. Losa strana ovog modela bi bila nesto manji finansijski prihod od prodatih ulaznica mada je diskutabilno da li bi par desetina hiljada evra predstavljao znacajan gubitak za klub sa ambicijom da svake godine naplati 20+ miliona evra od glavnog sponzora, naravno mislim na UEFA. Ali sa druge strane mnogo vise klubu bi znacilo par hiljada navijaca vise na stadionu sa vjerovatnocom da dosegne sasvim pristojnih 10000 prisutnih. Nikad nismo bili klub nekakve elite, prije bi se reklo gradjanski i narodni klub a znamo da nas narod obozava sve sto je besplatno i na popustu tako da bi to trebao biti pravac djelovanja marketinga i uprave kada je u pitanju privlacenje publike na stadion. Neznatan finansijski gubitak u poredjenju sa vecim dobitkom u ljudskom resursu, mislim da se izbor sam po sebi namece. Da zakljucim, ciljna grupa za tzv. male utakmice su Beogradjani a za tzv. velike utakmice nema krize, jer dolazimo sa raznih strana da je bodrimo i nama nista nije tesko jer je volimo!!!

Ван мреже Д. Ле Талек

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 143
  • Репутација: +106/-86
  • ...Nikad nećeš biti sama - MI SMO TVOJI SINOVI...!
« Одговор #9317 послато: 09 Новембар 2018, 23:21:43 »

Ja ga iskreno nisam čuo uopšte ni kod prvog ni kod drugog gola od silne količine radosti.

Ustvari, nisam čuo prvog čoveka do mene, a ne oficijelnog  spikera 😂😂

Ван мреже saxon

• Члан ФК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.782
  • Репутација: +922/-745
« Одговор #9318 послато: 10 Новембар 2018, 06:12:52 »
Da marketing bar posalje Uefi novu sliku stadiona. Eno je ona stara stoji na nasem zvanicnom profilu, sve sa jugom bez stolica. Toliko predivnih slika Marakane od kada je usminkana, a mi dozvolimo jednu od ruznijih na zvanicnom sajtu Uefe.

Sent from my iPhone using Tapatalk

На мрежи Marko1czv

• Пријатељ КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 1.045
  • Репутација: +737/-436
« Одговор #9319 послато: 10 Новембар 2018, 19:50:33 »
Данас инстаграм стори окачен са текстом: "Звезда су у Сурдулици гледа и са терасе код стадиона"
Алал вера аутору  :поп: