Анкета

...

Жизела Бундшен
41 (62.1%)
Вероника Хомин
25 (37.9%)

Укупно гласова: 66

Анкета

Енвипи

Том Брејди (ДНЕ)
27 (37.5%)
Џаред Гоф (ЈЛА)
5 (6.9%)
Џулиан Еделман (ДНЕ)
18 (25%)
Брандин Кукс (ЈЛА)
1 (1.4%)
Сони Мичел (ДНЕ)
7 (9.7%)
Тод Гурли (ЈЛА)
7 (9.7%)
Роб Гронковски (ДНЕ)
2 (2.8%)
Арон Доналд (ЈЛА)
5 (6.9%)

Укупно гласова: 72

Анкета

Навијам за

Домољубе Нове Енглеске, под вођством Хрвата Била Белчита
34 (47.2%)
Јарчеве Лос Анђелоса, под вођством словенског зета Шона Меквеја
38 (52.8%)

Укупно гласова: 72

Анкета

Победиће

Домољуби Нове Енглеске
Јарчеви Лос Анђелоса

Аутор Тема: НФЛ  (Прочитано 243769 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Dzontra

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.212
  • Репутација: +2631/-200
  • Samo ti
Одг: НФЛ
« Одговор #9460 послато: 10 Јануар 2019, 15:13:15 »
Значи одувао их McCarthy. Шта ти људи раде...

Slažem se.

Mekarti bi tamo najbolje čučnuo, umesto da iskoriste momenat decenije oni propuste baju koji bi zategao franšizu.

Ван мреже Millhouse

• Члан ФК
  • Поруке: 841
  • Репутација: +540/-1103
« Одговор #9461 послато: 10 Јануар 2019, 19:13:06 »
Poceo da se spominje Mckarti kao naslednik Kerola. Kerol je produzio ugovor do 2021. Tad.ce.najverovatnije u penziju. Snajder je dobar projatelj sa Mekartijem. Moguce da ovaj dobije ulogu ass HC I da saceka povlacenje Kerola.

Ван мреже Dzontra

• Звезда му је све
  • Samo ti
« Одговор #9462 послато: 10 Јануар 2019, 23:11:14 »
To je sasvim okej, s tim što Mekartijevo odbijanje posla u drugim franšizama takođe govori i o tim franšizama, a ne samo o njemu.

Jer, šta reći o, na primer, Braunsima? Nema Vajtija da nam napiše kako je moguće da franšiza sa novim talentovanim kvoterbekom nije mamac za ozbiljnije stručnjake, već završi proces dovođenja novog hedkouča angažovanjem lika koji pre toga ne da nije bio HC nigde i nikada, pa čak ni u srednjoškolskim timovima, već nije bio ni koordinator, već samo interim koordinator tokom nekoliko meseci?!

Razlog tome je, kao što sam pisao pre dve godine, što niko normalan neće da dozvoli sebi da mu poluludi Heslem bude poslodavac. Zato me izbor Kičensa uopšte nije iznenadio, ali bi me iznenadilo da su Erijens ili Mekarti postalii treneri Klivlenda.

Ван мреже Ogisha

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 3.555
  • Репутација: +2681/-1651
« Одговор #9463 послато: 11 Јануар 2019, 10:03:40 »
McDaniels je био озбиљно заинтересован за тај посао, али очигледно они нису хтели њега. Као офанзивни координатор је јако цењен, али мислим да ће га дуго пратити лош глас после онога што је урадио Colts-има, тако да ће морати још да чека на посао HC.

Не могу да се отмем утиску да је McCarthy морао више да уради са Rodgers-ом. Једна титула и три финала конференције...такав QB таленат, рађа се једном у 50 година. Некако ми се чини да је увек фалило пар коцкица сваке године у том тиму да се направи нешто више, и ту видим његову главну кривицу као тренера.
« Последња измена: 11 Јануар 2019, 11:19:20 Ogisha »

Ван мреже malkin

• Веран као пас
  • Поруке: 596
  • Репутација: +493/-195
« Одговор #9464 послато: 11 Јануар 2019, 10:12:58 »
Vidim da mislis kako je Mekkarti trenercina po tebi? Ne zelim da se vracam na polemiku oko krivca za ponor GB, jer eto polakonsu isplivale i stvari oko odnosa Mekkarti-Rodzers i pitaj Boga sta je tu jos bilo... Ali onako, cisto znatizelje radi, Mekkarti je po tebi vrhunski trener?

Ван мреже Ogisha

• Члан клуба
  • Модератор
« Одговор #9465 послато: 11 Јануар 2019, 11:18:45 »
Нисам сигуран да ли питаш мене или Џонтру.

По мом мишљењу, McCarthy није врхунски тренер, али јесте изнад просека, и то доста. Имао је у виду Rodgers-a генерацијски таленат, и није из њега извукао максимум. Green Bay је велика и поштована франшиза, специфична у NFL због тога што нема класичног власника као остале. Међу поштоваоцима америчког фудбала има култни статус и наравно да не може свако да води тај тим, нити би било нормално да такав тим буде у доњем делу лиге по квалитету.

Постојале су разне приче о томе како је Rodgers најчешће себе стављао испред тима и дозвољавао себи више него што му као професионалцу припада. И то је грешка тренера - мораш да држиш свлачионицу и тим под контролом. Не сматрам McCarthy-ja врхунским тренером, али да је добар - јесте.

Ван мреже Millhouse

• Члан ФК
  • Поруке: 841
  • Репутација: +540/-1103
« Одговор #9466 послато: 11 Јануар 2019, 12:31:27 »
Za mene on jeste vrhunski HC. I on I Tomlin. HC je mnogo vise od takticara.

Ван мреже Ogisha

• Члан клуба
  • Модератор
« Одговор #9467 послато: 11 Јануар 2019, 13:23:29 »
Ја бих улогу HC поделио на тактичку и психолошку. Нема никакве сумње да сви набројани тренери имају врхунско, непресушно знање фудбала и да су способни да направе врхунски gameplan у  било којој ситуацији. Тешко да постоји нека ситуација коју они нису видели или која им је непозната. С тим у вези, да, и Тоmlin и McCarthy су врхунски тренери.

Међутим, у овом спорту, као и у многим другим, тренер мора да буде и психолог, мора да буде мотиватор, васпитач...како год хоћете да назовете.

Ово је тимски спорт, и због специфичног начина склапања тима и salary cap система, има јако мало простора за неки изражен индивидуализам. Наравно да је логично да најбољи и најпродуктивнији играчи буду најплаћенији и да преузимају највећу одговорност, али све то мора да има границе.

Ево шта се дешава у PIT - једна од звезда тима преседи целу сезону, друга буквално остави саиграче на цедилу у кључном моменту када је много тога могло да се преломи. С обзиром на то да се није то тако одједном десило, поставља се питање како је могуће да тренер дозволи да свлачионица постане толико токсична? У ком моменту престаје та линија ауторитета која служи да буде везивно ткиво свлачионице током сезоне?

Погледајмо директан пример:

Harrison jaсно каже - "Тomlin is a player's coach". Супротно томе имамо ВВ код којег је на снази спартанска, сурова дисциплина. Наравно да не може свако да буде тај ниво, нити једни друге треба да копирају у лиги по начину понашања, али мени је McCarthy делимично фејловао због тога што није ту целу екипу држао хомогеном, односно што није успео да се избори са израженим индивидуализмом свог најбољег играча. Јесте Rodgers таленат, најбољи и најспектакуларнији играч за гледање, али ово је тимски спорт који не трпи толико искакање.

Ван мреже malkin

• Веран као пас
  • Поруке: 596
  • Репутација: +493/-195
« Одговор #9468 послато: 11 Јануар 2019, 14:13:50 »
Mislio sam na Dzontru ali nema veze... Bas sam zato i pitao, znam da du svi oni vrsni takticari i poznavaoci igre, ali trener nije samo to.

GB jeste postovana i renomirana ekipa u ligi, osvajacibsu SB sa sve tim istim Mekkatijem, ali ja sam od onih koji "vrednost" treenera ne gledaju kroz broj trofeja vec po tome koliko si igraca afirmisao, kako vodis tim, da li uspevas nekad ili cesto da p9bedjujes i kvalitetnije od sebe itd itd... Sa te tacke gledista Mekkarti mi je ziher trener, pobedice kada je objektivno bolji
i  izgubice od objektivno kvalitetnijeg tima... To nije vrhunski HC

Ван мреже Dzontra

• Звезда му је све
  • Samo ti
« Одговор #9469 послато: 11 Јануар 2019, 15:46:38 »
Da ne bismo ulazili u terminološki lavirint i raščinjavali pojam vrhunski trener, dovoljno će biti ako pomenem da su Mekarti, Erijans i Fanđo, po mom skromnom mišljenju, bili najbolji izbori na ovom aktuelnom trenerskom tržištu rada.

To svakako ne znači da neki od mladih i neiskusnih trenera nema apsolutno nikakvu šansu, a ne znači ni to da lično ne navijam za njih (jer navijam bukvalno za svakog od njih), već da kad se iskustvo pomeša sa evidentnim prethodnim dostignućima, a gorepomenuti ih imaju na tone, franšiza može da očekuje korak unapred. Dok u slučaju ovih klinaca koji postaju hedkouči možemo samo da, kao dodole, gledamo u nebo i prizivamo kišu.

Pa ako se posreći, kao kod Mekveja, posreći se...

A naročito je besmisleno meriti ko je bolji, Mekarti, Kičens ili Gejs... Jer kod Mekartija ima šta da se izmeri, a kod Kičensa skoro da i nema šta da merimo.

Imaćemo sledeće godine u ovo vreme, ali zasad je tako kako jeste.
« Последња измена: 11 Јануар 2019, 15:50:33 Dzontra »

На мрежи LucasCP3

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.301
  • Репутација: +354/-393
  • Једина љубавииии...
« Одговор #9470 послато: 11 Јануар 2019, 18:35:38 »
Kakva su predvidjanja za vikend poznavalaca sa foruma? Ja vec sedam dana merim i vagam i na kraju shvatim da cu biti veoma iznenadjen ukoliko bilo ko od favorita izgubi..

Tako da pare idu na 4 keca pa sta bude.. :biggrin:

Ван мреже Unrestrained

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 7.383
  • Репутација: +2312/-2874
« Одговор #9471 послато: 11 Јануар 2019, 18:51:50 »
Jedini izraziti favoriti ovde su KC. Čardžersi u Bostonu nisu autsajderi, Dalas u Los Anđelesu svakako može da tuče LAR, a NO ima problema u ofanzivnoj liniji, tako da ne bih baš toliko bio siguran da će opet biti blowout.

На мрежи laflarre7

• Члан КК
  • Поруке: 1.806
  • Репутација: +866/-692
  • mass psychology
« Одговор #9472 послато: 11 Јануар 2019, 18:56:08 »
Одгледсо сам задњих неколико утакмица Каубоја и уверили су ме у квалитет иако сам на готово свакој мислио да ће изгубити. Овог пута идем контра, првенствено зато што не верујем уопште Гофу, једина ствар која ме плаши је да их Гурли не прегази трчањем.

Преко телефона сам па не могу да проверим због спорог интернета, како Ремси стоје у одбрани осим Доналда?

На мрежи миша09

• Члан ФК
  • Поруке: 1.032
  • Репутација: +2038/-376
  • Сви смо ми Благоје Јововић!
« Одговор #9473 послато: 11 Јануар 2019, 19:02:27 »
Дуцо, пре месец дана си написао да си жестоко против ЛаФлурa, кад се тек стидљиво помињао као решење за клупу Пекерса, шта данас имаш да кажеш на то?  :srbinosm:
« Последња измена: 11 Јануар 2019, 19:19:10 миша09 »

На мрежи LucasCP3

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.301
  • Репутација: +354/-393
  • Једина љубавииии...
« Одговор #9474 послато: 11 Јануар 2019, 19:15:07 »
Одгледсо сам задњих неколико утакмица Каубоја и уверили су ме у квалитет иако сам на готово свакој мислио да ће изгубити. Овог пута идем контра, првенствено зато што не верујем уопште Гофу, једина ствар која ме плаши је да их Гурли не прегази трчањем.

Преко телефона сам па не могу да проверим због спорог интернета, како Ремси стоје у одбрани осим Доналда?
Defanzivna linija veoma dobra.. Sekondari bio busan za vreme povrede Taliba, koji im je glavni igrac u toj jedinici. Sad se on vratio, tako da bi trebalo bolje da izgleda.. Ne znam kakav im je plan sto se tice cuvanja Kupera..

На мрежи laflarre7

• Члан КК
  • mass psychology
« Одговор #9475 послато: 11 Јануар 2019, 19:17:24 »
Хвала брате, очекујем добру квоту на Каубоје. :biggrin:

Ван мреже dejanbgd

• Члан клуба, пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 920
  • Репутација: +827/-287
« Одговор #9476 послато: 11 Јануар 2019, 19:39:27 »
Očekujem skroz neizvesne mečeve u Kanzasu i Bostonu i tu vidim jedno iznenadjenje. U Los Andjelesu očekujem tvrd meč sa malo poena, pogotovo ako Dalas dobro otvori meč. Umeju da kontrolišu vreme, dosta trčanja. Mislim da će Nju Orleans najklakše dobiti meč iako bih voleo da Iglsi iznenade i da će Kamara pokidati.

Sad nisam mali i polako se stari...
Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
« Последња измена: 11 Јануар 2019, 20:19:22 dejanbgd »

Ван мреже mznn

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 165
  • Репутација: +31/-21
« Одговор #9477 послато: 11 Јануар 2019, 20:15:07 »
KC, Cardzersi, Remsi, Sejntsi navijacki :srbinosm:

Objektivno, svako svakoga moze da dobije.

Inace Benglsi dobili novog HC, Gofovog QB trenera, prosle godine bio asistent treneru WR.

На мрежи laflarre7

• Члан КК
  • mass psychology
« Одговор #9478 послато: 11 Јануар 2019, 21:08:38 »
Слушам Шенона и Скипа на радију... Каже Скип неки Томас Холивуд шибао крек на полувремену супербола против Стилерса  :scared:  :hail:

Ван мреже Dzontra

• Звезда му је све
  • Samo ti
« Одговор #9479 послато: 11 Јануар 2019, 22:01:24 »
Слушам Шенона и Скипа на радију... Каже Скип неки Томас Холивуд шибао крек на полувремену супербола против Стилерса  :scared:  :hail:

Što slušaš na radiju? Imaš na Jutjubu nekoliko kanala koji prenose lajv i First thing first i Undisputed.