• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Руководство клуба и УО

Started by Селектор, Dec 22, 2012, 04:15 pm

Previous topic - Next topic

van

Veliki klub smo bili. Veliko ime smo i sada, ali vremenom sve se menja. Mnogi koji nekad nisu bili nigde sada su ili ce za 15 godina biti trofejni. I obrnuto. Astin Vile nigde nema, Foresta, HSV a a i on je sampion Evrope. Benfika je osvajala bila velika, vladala pa sada nije taj nivo, pa Ajax itd itd. Anderleht sto neio rece nije osvahao, ali je ime. Razliciti su uglovi posmatranja. Pa recimo i Barsa. Starija puno od nas a tek godinu posle nas uzela trofej. Ali sada ih vec ima 5. Sve se menja, sutra mozda City bude trofejni klub, a Arsenal koji je kroz istoriju puno vece ime recimo nikada nista nije osvojio. Mislim na LS.  A, s druge syrane recimo Porto jeste. Moze se dakle gledati iz vise uglova. Ali ja posmatram sa vise aspekata, npr lige iz koje dolaze,  igraca, broja navijaca, baravno trofeja ... i nekako tu su mi planetarni klubovi, najveci  Real, Barsa, Milan, Liverpool, MU, Juve, Bajern, Inter...., mnogi ce skociti mozda za Inter ali veliko ime iz serije A, 3 puta LS, broj navijaca....., posle mi dolaze tipa Ajax, Benfika, ....da ne nabrajam. Veliko smo ime, imali smo nesrecu da sve to stane kada smo bili najaci, a secam se toga, gledao sam... Vratili smo se mnogo unazad, zaostajemo u svemu ali mislim ipak da nam je drustvo u grupi sa najvecima. Zaostajemo u svemu ali tu nam je mesto, da igramo da napredujemo pa se nekad opet poklope kockice za nesto vise. Mozda za tu LE jedini trofej koji nam nedostaje, a koji jos uvek postoji.

Knezzz

Terza jeste omanuo sa ovom izjavom(ako je izjava dobro preneta) ali i ovde ima preterivanja oko pravljenja lista tih klubova koje smo pobedjivali u proslosti,pa tako u isti kos stavljati klubove poput dinama, galatasaraja u red evropskih velikana je smesno,isto kao i svrstavanje u isti kos  benfike, anderlehta,psv-a sa realom liverpulom bajernom.Jednostavno postoje jasne i velike razlike izmedju klubova koji se pominju.A ova nasa pobeda protiv Liverpula je sigurno u top 5 svih vremena,a ako uzmemo okolnosti (kvalitet protivnika naspram nas,finansijsku moc itd) ovo je verovatno i top 1 pobeda.

iggi

Sa ovom pobedom mogu da se mere samo pobede protiv Reala, Barselone i Bajerna, i naravno isto Liverpula. Ne uzimajuci u obzir ni budzete ni igracki kadar ni nista. Jednostavno Liverpul je u 5 najvecih klubova na svetu: Real, Bajern, Milan, Barselona, Liverpul. To je neko moje shvatanje velicine klubova. Dakle od 5 najecih drknuli smo 4, ovaj peti je imao vise srece nego pameti ali doci ce i on na red, uskoro.
...АЛ ЉУБАВ КА ТЕБИ ЈОШ ЈАЧА ЈЕ

rille83

Quote from: iggi on Nov 14, 2018, 04:26 am
Sa ovom pobedom mogu da se mere samo pobede protiv Reala, Barselone i Bajerna, i naravno isto Liverpula. Ne uzimajuci u obzir ni budzete ni igracki kadar ni nista. Jednostavno Liverpul je u 5 najvecih klubova na svetu: Real, Bajern, Milan, Barselona, Liverpul. To je neko moje shvatanje velicine klubova. Dakle od 5 najecih drknuli smo 4, ovaj peti je imao vise srece nego pameti ali doci ce i on na red, uskoro.

Kad ih vec nabrajamo onda moramo navesti i po kojem kriterijumu ih svrstavamo u top pet najvecih na svetu. Jeste da su ovo velicine ali nekako ne mogu da prihvatim to da kada se navode najveci da tu nema Juventusa i Mancester utd. Znam da imaju najmanje osvojenih LS od svih gore navedenih,ako se ne varam ali jbg i ta Barsa do 92- nije imala nijednu,Liverpul 30god ne moze da opepeli u PL.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Моја странка је
Звезда, а зна се колико има
чланова. Више од половине
Србије, па дијаспора.
Viktor Jelenic - covek koji place samo kada je srecan a plakao je jedino u svojoj Zvezdi!

tokyo

Quote from: iggi on Nov 14, 2018, 04:26 am
Sa ovom pobedom mogu da se mere samo pobede protiv Reala, Barselone i Bajerna, i naravno isto Liverpula.
Potpuno se slažem sa ovim.Dodao bih samo da naše pobede protiv sva 4 velikana imaju još veću težinu s obzirom da smo ih tim pobedama izbacivali iz daljeg takmičenja.Barselonu u majstorici u Nici iz KSG(Kup UEFA)(pobedili ih i u Bg),Real u četvrtfinalu KPK,Liverpul u osmini finala KEŠ,Bajern u polufinalu KEŠ.Ova pobeda nad Liverpulom u grupnoj fazi LŠ je u ravni sa najvećim našim pobedama u istoriji,sigurno.Malo je klubova osim desetak velikana koji mogu da se pohvale sličnim rezultatima.

Cigansko Srce

Po meni je ova pobeda svakako među najvećim u našoj istoriji.
Mnoge nabrojane pobede sa liste su bile pirove, pobedili bismo veliki klub a nismo prošli dalje. Ova poslednja protiv Liverpula nema nikakav gorak ukus pa i da popijemo petardu u preostale dve.
Značajna je i po tome što je fokus i glavna asocijacija na naš klub pre nje bila takozvana nameštaljka i ubedljivi porazi u Parizu i Liverpulu.
Blistavom igrom i pobedom se sve okrenulo, odjednom smo postali udarna vest i povratili poljuljani ugled u svetu. Nijedna druga utakmica se nije igrala istovremeno sa našom (neračunajući onaj smor u Monaku) pa je cela Evropa gledala slike iz Beograda.
Nabili smo duplu kitu malom komšiji, i što su ugostili Liverpul u zemunelu i zbog tog doušnika ako je iz njihovih redova. Potvrdili granicu između nas i njih.
Pobeda je značajna i što je pokazala mlađim generacijama šta je i ko je Zvezda. Generacijama koje ne pamte ni Bari već su velike pobede gledali na jutjubu.
I zbog simbolike, pobeda nad istim velikim protivnikom na isti datum.
Na kraju krajeva donela nam je značajan novac i koeficijent.

noleRS

Mozda je ovo vise za temu vezanu za marketing kluba, ali nije greska uputiti i na ovu adresu. Po svemu sudeci Novak Djokovic bice prisutan na mecu sa PSG i unazad par godina pokazuje bezrezervnu podrsku klubu i dolascima na utakmice, narocito nakon sto je izasao iz faze gdje se trudio dopasti se drugima i deklarativno se izjasnjavao kao simpatizer AC Milana. Nebitno, poenta je da klub ima ogroman neiskoristen markentiski potencijal u liku i djelu covjeka koji je najbolji na svijetu u onome cime se bavi. Sjetite se samo kako je Real isticao Nadala dok je ovaj bio na vrhu. Ne mislim samo na jednokratnu korist od njegovog prisustva pomenutoj utakmici, u Novaku imamo dugorocni marketinski potencijal i nakon zavrsetka njegove igracke karijere. Na upravi je da pronadje najbolji nacin da se eksploatisu svi dostupni resursi za promociju kluba i pozicioniranje tamo gdje nam je i mjesto.

EmptyClip

Quote from: zolla on Jul 06, 2015, 03:45 pm
bilo je pre nekog vremena aktuelno šta smatrate patriotskim ponašanjem - za mene je to konstantni i utemeljeni opozicionizam  ...

Quote from: Ljuba 73 on Dec 09, 2016, 01:14 pm
Klub se brani konstatnom kritičkom rečju, analizom poteza uprave, stručnog štaba i igračkih kolektiva SD.

darkozzy

nazalost okolnosti su se promenile pa zbog aktuelnog trenutka u kojem se nas klub nalazi ova pobeda protiv Liverpula se smatra za jednu od najvecih u istoriji
Naravno, da je stanje onakvo kakvo nazalost nije ovo bi bila samo jos jedna pobeda evropskog velikana Crvene zvezde u nizu
To dovoljno govori kakvu bogatu istoriju ima nas klub

Друлић

Ono kad Zvezda napravi sportski podvig, a ti si u strahu kakvu će sad glupost da odvali Terzić.
Quote from: dejan80 on Oct 17, 2016, 04:41 pm
Zamisli na klupi Miodrag Grof Bozovic a u spicu Jan Venegor of Heselink... I Predrag Sikimic, razume se... Kako to gordo zvuci!

Quote from: Nex on Nov 09, 2016, 03:28 pm
Oj Donalde, Donalde pisi iz Bostona kolko tebi, kolko tebi treba bataljona...

darkozzy

lepo receno samo ti je ovo jos jedan dokaz da su ljudi u klubu prolazni a da velicina kluba zauvek ostaje

miodrag

Pod hitno Terziću da se nađe neko ko će ga spremati za javne nastupe ,ovo što radi je na nivou Blaže.
Iz ove perspektive dobro je što nije održao konferenciju posle one Lekipove sprdačine.

rille83

Quote from: miodrag on Nov 15, 2018, 08:10 am
Pod hitno Terziću da se nađe neko ko će ga spremati za javne nastupe ,ovo što radi je na nivou Blaže.
Iz ove perspektive dobro je što nije održao konferenciju posle one Lekipove sprdačine.

Uopste nije do toga. Mogu ga spremati kolko hoces on ce opet ovako nesto izjaviti jer ovakvim izjavama daje na vrednosti periodu kada je on "vodio" klub. Zna on dobro istoriju ali ovako sebi podize vaznost,ako nista drugo upalice kod dobrog dela mase ili ti mladje populacije koja nije upoznata sa istorijskim cinjenicama.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Моја странка је
Звезда, а зна се колико има
чланова. Више од половине
Србије, па дијаспора.
Viktor Jelenic - covek koji place samo kada je srecan a plakao je jedino u svojoj Zvezdi!

milanexclusive

Da Bog da mu to bila jedina mana. Nek on izjavljuje sta hoce, apsolutno me nije briga sve dok moj klub raste kao sto raste lagano u proteklih nekoliko godina.
Ne kazem da je to iskljucivo njehova zasluga, i ne kujem ga u zvezde, ali mi je trenutno lepo kako zivi klub. Kakve je sve umnobolne izjave imao i taj Mamic koga malo-malo pa spominjete ovde u kontekstu divljenja.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

porto

Quote from: miodrag on Nov 15, 2018, 08:10 am

Apsolutno sam saglasan. Zaista bi morao malo vise da povede racuna o svojim izjavama. Srecom proslo je vreme ili je usled nasih uspeha makar mala pauza napravljena od onih silnih nebuloznih saopstenja i prepucavanja sa nebitnima,od konferencija za stampu kad im vreme nije i ostalog poistovecivanja sa malim i nebitnim pojavama. Terzic bi morao da pokaze kudi kamo vise stila i slifa u vodjenju kluba tj da povede racuna o svojim izjavama i izlivima radosti ,tuge ili bilo koje druge emocije. To mora da nauci da kontrolise.
Ako ne zna sam,kao sto verujem da ne zna jer pre Zvezde on nije imao slicnih iskustava ni kao funkcioner ni kao igrac, onda bi neko na njega trebao odnosno morao da utice. U klubu su jos prisutni Dzajic i Mrkela koji mnogo vise od njega samoga znaju sta je Zvezda i koji je nacin ophodjenja svakog predstavnika kluba u javnosti. Da mu se konacno objasni da i pored velikih uspeha koje belezi za svoga mandata, mora biti svestan da klub postoji 73 godine i da su se pre njega u istom desavali mnogobrojni uspesi koje mora postovati kao sveto pismo. Tradicija je nesto sto nas sve obavezuje pa i njega samoga.
Glupo je da ono sto je teze radi briljantno i postize uspehe u skladu sa imenom kluba a pada na bizarnostima. To otkriva njegov deo karaktera poniklog u u malom klubu koji za posledicu ima kompleks da bas on radi nesto sto pre njega nije niko. Nama je malih Bogova preko glave Terzic mora da zna da je on samo jedan od vojnika kluba u kome se nalazi i da slavu jednog Dragana Dzajica nikada nece nadmasiti,ma sta god da bude radio ili uradio. Spram toga neka se odredi i u skladu sa istim kodeksom i ponasa.