• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Руководство клуба и УО

Started by Селектор, Dec 22, 2012, 04:15 pm

Previous topic - Next topic

Red hart

Dec 30, 2012, 02:59 am #150 Last Edit: Dec 30, 2012, 03:56 am by Red hart
Quote from: Zli on Dec 29, 2012, 11:11 pm
Kojim cakama? Kako libera da izvuce iz zadnje linije, kako da sutne loptu a da ga ne zaboli noga, kako da prodje 8 igraca i da da gol?
Igra se promenila, tehnika se promenila, taktika se promenila, tehnologija se promenila. Te ljude je vreme pregazilo. Nisu napredovali, ostali su u proslosti.
Pregazilo je i Patrona, ali sad je kasno. Nek vuce poteze.

Šta po tvojoj zamisli treba da radi trener mlađih kategorija? Da ih uči taktiku, ili da ih uči fudbalu? Ne znam koliko godina imaš, ali pogledaj kako je Zvezda igrala tad kad je Pižon igrao. Kod nas u prvom timu većina njih ne zna osnovne tehnike fudbalske igre, a ti treba da ih podučavaš taktici. Na jednoj utakmici sam video kako se tri puta za redom odbija lopta od noge Mladenoviću. Kakvu ti igru možeš da planiraš sa takvim igračima. Tehnologija je tehnologija ali ako ne znaš da uštopuješ loptu, daš pas ili centriraš džabe i da si robokap.
Druga stvar, Pižon je jedan od retkih koji se nije okoristio o Zvezdu, Oterali ga kao zadnjeg, a reč nikada nije rekao. Platu imao 3,4 puta manju od zadnja dva trenera. U prošlom mandatu i nije bio baš antifudbal, ali ko se toga seća, daj da pljujemu legendu. Kad je postavljen za trenera A reprezentacije čovek se zaplakao od sreće, a ispalo da je korumpirana gnjida. Zna o fudbalu baš sve. Da napravi ponekog koji će da bude njegova petina po znanju i da pevamo od sreće.
Stvarno je sramota šta se piše ovde o Pižonu, velika sramota. Fuj.

rcz

Vidim da spominjete Pizona u vezi  mladjih kategorija.Dizem obe ruke.Dizem obe ruke da radi sa prvim timom, mogao bih mnogo da ih nauci.

Evo vam jedna anegdota iz vremena kad je Pizon postavljen za trenera .Pitao sam jednog naseg bivseg igraca a u to vreme igraca Zvezde , ko je najbolji u centarsutu , slobodnjaku, korneru i tu im segmentima igre.Mrtav ladan mi je rekao "Pizon brate.Ne mozes da verujes" .I on je bio skenjan sto je covek ja mislim duplo stariji od njega a i od vecine prvotimaca jos uvek bolji od njih u mnogim segmentima igre.

Tako da , Pizon kao neko ko bi radio u OS , obe ruke.A neko ko bi rukovodio u OS nikako.Mislim da on nije covek za to.
Quote from: MrRedStar on Nov 13, 2013, 01:11 pm

P.S. 5000 nije mnogo za skolovanog menadzera koji zna da pregovara, stvori vrednost i iyvrsi tolko pominjanu reorganizaciju. Za dosadasnji doprinos dzaje (i ne samo njega)  i volontiranje je preskupo.

djanjic

Quote from: Zli on Dec 29, 2012, 11:11 pm
Kojim cakama? Kako libera da izvuce iz zadnje linije, kako da sutne loptu a da ga ne zaboli noga, kako da prodje 8 igraca i da da gol?
Igra se promenila, tehnika se promenila, taktika se promenila, tehnologija se promenila. Te ljude je vreme pregazilo. Nisu napredovali, ostali su u proslosti.
Pregazilo je i Patrona, ali sad je kasno. Nek vuce poteze.

Nije se promenilo kako se pravilno sutne lopta, kako se pravilno centrira, kako se pravilno ustopuje lopta...a mnogi nasi igraci ni to ne znaju, pa ti ponovo kazi da ih Pizon nema cemu nauciti.

redneck

Vladimir Petrovic Pizon je majstor fudbala,onog starog ,ovog novog kakvog god.
Dok se fudbal bude igrao loptom,on ce biti majstor fudbala.
Jednog Ronalda,onog starog ,je otkrio drugi majstor fudbala Zairzinjo.
Zamislite da imate klinca koji trenira fudbal i da ga pasu,driblingu voleju centarsutu uci jedan Pizon.
Pizona namoliti,platiti i dati mu da radi sa talentovanim klincima po njegovom izboru dnevno 4 sata.
Iz omladinske skole u koju dolaze najtalentovaniji a ne deca tranzicione fukare koja placa trenerima reket,a koje bira i trenira Pizon bi za 3-4 godine izbacila takve bisere da bi se za glavu hvatali.

Red Warrior

Quote from: redneck on Dec 30, 2012, 09:05 am
Vladimir Petrovic Pizon je majstor fudbala,onog starog ,ovog novog kakvog god.
Dok se fudbal bude igrao loptom,on ce biti majstor fudbala.
Jednog Ronalda,onog starog ,je otkrio drugi majstor fudbala Zairzinjo.
Zamislite da imate klinca koji trenira fudbal i da ga pasu,driblingu voleju centarsutu uci jedan Pizon.
Pizona namoliti,platiti i dati mu da radi sa talentovanim klincima po njegovom izboru dnevno 4 sata.
Iz omladinske skole u koju dolaze najtalentovaniji a ne deca tranzicione fukare koja placa trenerima reket,a koje bira i trenira Pizon bi za 3-4 godine izbacila takve bisere da bi se za glavu hvatali.

Bas tako. U Golmanskoj sferi bi Dika i Dujkovic mogli da pomognu. Neka izglade stvari, godinu dana zajedno...pa onda neka mladji pereuzimaju.....

Ne bih se hvatao za imena, ocigledno je da neki ne bi prosli test iskrenosti...ja bih voleo da i Dzaja i Muslin zakopaju sekire..i Krivokuca, i Seki,Piksi, Dejo, svi i da budemo velika slozna porodica, barem na kratko dok ova oluja ne prodje!

miami vice

Dec 30, 2012, 10:53 am #155 Last Edit: Dec 30, 2012, 01:33 pm by Армија
1. Sut u tur ljigavca Srdjana Vasiljevica definitivno predstavlja pomak u razmisljanju klupskih rukovodecih ljudi. Ljigavac je bio aktivni spijun Bata Djore dok je Pizon bio selektor, a vrlo verovatno i dalje. Takvi ljudi nam nisu potrebni ni pod razno pored kluba.

2. Najveci kriticki umovi ovog foruma su jednoglasno rekli da bi svoje dete koje pocinje sa treniranjem dali Pizonu u ruke. Ipak, dati Pizonu u ruke kompletnu OS je mac sa dve ostrice. Otkud znamo da mu se nece svideti neki novi Guma Savio-Mavio, Brigel i ostala sakata bratija u odnosu na nekog novog Lazovica, Vranjesa, Nikolica,...? Nama su potrebni ljudi koji su dobronamerni, kompetentni i koji ce svoju sujetu ostaviti po strani na poslu. U Pizonovu dobronamernost nikada necu sumnjati, kao sto verujem da nije kompetentan za vodjenje cele OS i da bi ga sopstvena sujeta/tvrdoglavost vodila u nekim odlukama na stetu kluba.

3. Stvarno ne znam sta da mislim o Dujkovicu. Sa Ganom je igrao prelep fudbal na SP-u, a onda podbacio sa mladom reprezentacijom Srbije. U medjuvremenu, nije postao trener Zvezde zato sto se Pizon nametnuo za tu poziciju (ako je verovati recima casnog viteza iz kuce Sopot). Ako se bira samo izmedju njih dvojice - prihvatio bih pre nepoznanicu zvanu Dujkovic.

РС Либурнија

Dec 30, 2012, 11:40 am #156 Last Edit: Dec 30, 2012, 12:53 pm by РС Либурнија
Мој приједлог за директора омладинске школе је неко ко се као тренер, ни филозофијом ни биографијом, не уклапа у батађористички калуп. Неко ко је имао петље да дечка,  који има проблема са дисциплином и који се сада због тога распада по иностранству, шутне на трибине и истрпи притисак дона који је био газда клуба и сањарио о камионима-милионима за малога... Некога ко је и сам изјавио да му се још не иде у пензију и да му је жеља рад са младима. Некога ко је могао да нам за ове паре које се дају АЈ комотно буде тренер а ко је за сву ову батађористичку боранију Дел Боске лично, али мене, као и увијек, нико не слуша а камоли да ће Џаја (да Човић зна о фудбалу колико о кошарци можда би он заиста и постао наш тренер).  :travka:  Уједно је и провјерено наш..

Красная

Zašto ovom čoveku ne daju da uđe u Zvezdu? Stalno nam se nudi, ima iskustvo, autoritet... mogao bi biti od koristi...

Niko kao Zvezda

Direktor bilo cega je MENADZER, a ne bivsi igrac i majstor kakav je Pizon. Dakle, za direktora postaviti nekoga ko zna menadzerski deo posla, a za trenere u OS postaviti Pizona, Savica, Dujkovica, Marovica, Djurovica... i slicno. Oni su ti koji iskustvom mogu da pomognu svakome, a pogotovo mladom igracu.
Zamislite Belodedica da objasnjava nesto Spajicu! Mali bi upijao svako slovo, jer zna ko je Belodedic ili Najdoski recimo.
Mnogi od nabrojanih nisu realni da dodju i rade taj posao, ali trebalo bi razmisliti dobro o bivsim igracima koji zele da se bave ili se vec bave, trenerski poslom. I Gvardiola je krenuo iz OS Barselone, pa je postao najtrofejniji i najtrazeniji trener u Evropi.
Bilo kakvo ponavljanje istog ili sličnog prekršaja u naredne minimum dve godine, bilo na domaćem ili gostujućem terenu, povlači kaznu izbacivanja iz takmičenja.

Saopstenje FK Crvena zvezda  10.8.2018. nakon kazne UEFA od 2 utakmice zatvaranja stadiona pred Plejof za Ligu Sampiona

Vladan Milojevic, trener FK Crvena zvezda: Ja igram da bih pobedio, ne igram da bih igrao.

rcz

Haha citate mi misli.Postavio sam pitanje Covicu povodom Stepija, pa cemo videti sta je odgovor.  :mrgreen: Ali kad se pogleda mi imamo jednog Stepija, Pizona, Dujkovica( i koliko jos bivsih igraca)koji bi kad bi smanjili sujetu i kad bi se bacili na ucenje dece nekim osnovama fudbala mogli da profitiraju, a samim tim i mi sa njima.
Quote from: MrRedStar on Nov 13, 2013, 01:11 pm

P.S. 5000 nije mnogo za skolovanog menadzera koji zna da pregovara, stvori vrednost i iyvrsi tolko pominjanu reorganizaciju. Za dosadasnji doprinos dzaje (i ne samo njega)  i volontiranje je preskupo.

РС Либурнија

На челу омладинске школе (али и тренери) мора да буду личност која није алава на паре. ТО је прво и основно. Има један за то мјесто за кога бих ставио руку у ватру да би поштено и посвећено, а вјерујем и квалитетно, радио тај посао. Он од љетос, нажалост, више није у клубу.

bitola601

Ova uprava ima velike sanse da napravi omladinsku skolu koja ce biti za primer ne samo kod nas vec i sire. Razlog za to je vrlo jednostavan: Covic. Setite se samo sta radi zadnjih x godina u FMP-u. Ako iko shvata vaznost OS i ako ima sposobnosti da istu razvije to je on. I nekako mislim da ce Cova maksimalno insistirati na tome, ali na nekim novim principima i sa novom organizacijom: bez menadjera sa klincima od 15-16 godina. Ubedjen sam da ce Covi u narednom periodu pored sredjivanja finansija prioritet biti OS i trening centar za istu. Bez toga nema velikog kluba.
UPRAVA I PPV NAPOLJE

ni dan, ni godina

Kristina Fernandez, predsednica Argentine, licnim ukazom oduzima tajkunima firme i nekretnine, nastale u doba sumnjive privatizacije, polovinom poslednje decenije 20. veka. Vec je argentinskom Miskovicu otela najveci sajamski prostor u drzavi, hale smestene u Buenos Ajresu.

To pisem samo zbog mogucnosti da neko medju nama pomisli da nacionalizacija mirise na komunizam. Argentina je sve, samo nije komunisticka, pa je opet sefica drzave, BEZ PARLAMENTA I VLADE, pocela da vraca oteto.

Zasto sam se setio Kristine, osim sto je dobra riba? Pa zato sto se nacionalizacija namece kao resenje i u Miskovicevom slucaju. I to ukazom, sto onemogucava tog olosa da potkupi bagru koja bi sutra, mozebiti, izglasala da je on posten gradjanin. A kad se to dogodi, eto nama kolaca...

Uskoro ce izaci na videlo zlocinacka rezija, koja je za zadnji kadar imala ringispil, kako se vrti na mestu gde je Mara. Necu vam kucati jer ima brdo informacija, strpite se nekoliko sati, najvise jedan dan. U pitanju je orkestrirana akcija tajkuna i politicara, s Miskovicem kao dirigentom i komandantom parade.

Seme im se zatrlo, dabogda.   

duca015

Treba napraviti razliku izmedju samostalne Argentine i Srbije koja tezi evropskoj uniji i kojoj se namecu odredjeni standardi ponasanja. Drugim recima, iako bih voleo da to tako moze, ipak smo mi u drugacijoj situaciji nego sto je Argentina bila. :sleep:
Quote from: Селектор on Jul 26, 2014, 01:32 pm
Bosancic i babovic po tim rezultatima ljudima nisu isti iako je Babovic objektivno bolji igrac.

shadowseek

Nacionalizacija JE NAJGORI MOGUCI POTEZ IKADA!!!! Ovo zalazi u domen politike, a ipak mislim da ne bi o njoj trebali da pricamo ovde.
Ljubavi ti si tako slatka, i zbog tebe kosa mi je kratkaaaaaaaaaaaaaa...