• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Руководство клуба и УО

Започео Селектор, 22 Децембар 2012, 16:15:37

« претходна тема - следећа тема »

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Да ли сте задовољни радом Звездана Терзића?

Да
1033 (70.9%)
Не
423 (29.1%)

Укупно гласова: 1456

bayley89

Цитат1: ФКЦЗ  28 Децембар 2012, 16:35:45
Ево га и Ан(ђ)ус  :esvasta:

Ta konferencija je takva gomila trabunjanja i gluposti. Posle prvih 3 mnuta mi je bilo jasno o cemu se radi, jer je poceo sa time da nije imao 500 potpisa i da je clan posta u decembru 2012. I na cega seon ond zali? Dzaja bi skupio za 10 minuta 500 potpisa i clan je od pocetka. Andjus je kao negativno naveo to sto neko (mislim da je ciljao na Covica) vec dvadeset godina pokusava da udje u Zvezdu. Pa to je plus, bar po meni. Izvinjavam se sto i pisem o tome, ali hteo sam da to izbacim iz sistema. Nisam ni znao da je Andjus dobio otkaz...

bolle

Koliko god bio neomiljen medju nama taj isti Andjus je za mnogo toga bio u pravu.

Red Warrior

Preslusao sam konferenciju. Uopste mi nije jasno cemu sve to. Da li je neko pozicionisanje u slucaja da jednog dana dodje do promena?

Isto tako, prosto je neverovatno da Andjus, iznosi neke insinuacije u vezi Vesica
i Dzaje. Dosta tu ima polu istina za koje treba biti obazriv. Moje duboko uverenje da svi protagonisti tacno znaju, ko ,sta ,kako, zasto..i da kod njih nema dilema.

1. Da li bi Dzaja drzao Vesica da mu je radio o glavi? A voleo bih da saznam ko je sprecio Dzaju da dodje pre godinu dana. Jer da se to desilo, Lukic bi profitirao. Prosto mi izgleda nezamislivo, ali mozda i gresim, da Vucic zove klub i daje instrukcije u vezi Vesica.....

2. Zasto pominje pocasnog gradjanina UB-a, i sta to treba da insinuira....Dzaja je trebao da bude pocasni gradjanin Beograda jos 1968 kad je zabio englezima gol, a za UB....to je zdanja rupa na svirali, lokalnog karaktera....

3. Da li je Andjus trebao da dobije otkaz, po meni bio je blizu. Ona emisija sa Golcem, pa njegov monolog na kraju nije bila profesionalana, cak sta vise nakaradna, sa prozivkama od Dzaje, do Radujka, i Covica..... Da se izvinuo, onako generalno..pa da razumem.........Jebiga, zao mi je coveka, jer ipak je imao ulogu u teranju lopova. E sad sto on sebi daje glavnu, a u stvari je epizodista..tako se i zavrsilo

Селектор

Цитат1: Red Warrior  28 Децембар 2012, 18:38:40
Jebiga, zao mi je coveka, jer ipak je imao ulogu u teranju lopova.

Ajde da sacekamo sutra pa da ipak saznamo ko su (sve) bili lopovi. Da ne upiremo prstom unapred.
Još nekih 17-18 sati i znacemo dosta toga...

http://www.redstarbelgrade.info/fudbal-srb/vesti/2433-covic-sutra-izlaze-analizu-finansijskog-poslovanja-2004-2012.html

Red Warrior

Цитат1: Селектор  28 Децембар 2012, 18:42:24
Ajde da sacekamo sutra pa da ipak saznamo ko su (sve) bili lopovi. Da ne upiremo prstom unapred.
Još nekih 17-18 sati i znacemo dosta toga...

http://www.redstarbelgrade.info/fudbal-srb/vesti/2433-covic-sutra-izlaze-analizu-finansijskog-poslovanja-2004-2012.html

Pod lopove, ja podrazumevam, one koji su perfektirali sistem za urusavanje kompanija,i za kupovanje pennies on dollar principu. Nazalost, neki ljudi su se nasli na pozicijama na kojima nisu ni trebali da budu po svojem iskustvu, skoli, pa i intiligenciji ako ce mo pravo. Da li su oni svesni ili nesvesno, pomagali, saradjivali, urusavali, je jos jedno naravucenije za buducnost. Prisete si kako su expeditivno nasli zamenu za Piksija u Toplici. Sva stampa je trubela..cuveni biznismen......Eno mu ga Cafe Sport-Zatvoren!

rcz

Цитат
Kako saznaje MOZZART Sport, to je bila želja predsednika Zvezde Dragan Džajića, koji insistira da se poštuje nova procedura za dolaske i odlaske igrača, odnosno da će kupovinu morati da aminuje sedmoro ljudi.

:facepalm:

РС Либурнија

Кад већ немамо надзорни одбор кога бира скупштина онда није никако згорега ни да имамо 7 људи који морају да аминују трансфере. Могућност махинација се смањује. Неће моћи да се ради ефикасно?! Сачекајмо да то видимо у пракси. И досад није 7 људи одлучивало о трансферима па смо "ефикасношћу" пронијели роду глас... 45 милиона дуга свему и свакоме. Простор за манипулације највећи је управо код трансфера, већи него и код кредита.

rcz

Nije meni toliki problem sto 7 ljudi odlucuje o transferima(mada ako je tako sta ce nam onda SD?), vec je meni problem  sastav tih 7 ljudi koji treba da vagaju o transferima.

ernest

A da li neko stvarno misli da ce to bas tako da bude? Sta ako se Dzaja i Stojadinovic sloze onda ce neki Kokeza ili Toncev da stopira? Ma vazi..

Селектор

Питања након конференције можете поставити овде

Вајти

Цитат1: ernest  28 Децембар 2012, 23:27:07
A da li neko stvarno misli da ce to bas tako da bude? Sta ako se Dzaja i Stojadinovic sloze onda ce neki Kokeza ili Toncev da stopira? Ma vazi..

Pa nije problem konkretno u ovome ili onome, vec sto se oko jednog dinamicnog operativnog posla izmislja topla voda. Za sportski sektor je odgovoran sportski direktor koji polaze racune predsedniku i koordinise rad sa clanom uprave zaduzenim za finansije. Ako se sportskom direktoru ne veruje da ce raditi u interesu kluba, onda menjaj sportskog direktora, nemoj da pravis logicke i organizacione akrobacije. Ne verujem da je ovo samo marketing, jer nisam siguran ko uopzte moze da se lozi na ove samoupravljacke stvari.

Red Warrior

РС Либурнија

29 Децембар 2012, 12:09:17 #132 Last Edit: 29 Децембар 2012, 12:12:52 by РС Либурнија
Све је то било и досад тако па... Јесте то динамичан посао али толико динамичан ипак није да не може реалтивно брзо да се састане 7 људи и размотри трансфер. Оно, баш би изгубили на темпу да се неко 7-члано тијело састајало и разматрало трансфер Бригела, Рељића или Бојана Ђорђевића у Звезду. Кукала нам мајка да су нам пропали ти трансфери...

Битно је да постоји нека контрола, нека то све ипак иде преко Џајића и Човића. Не зато што се Стојадиновићу не вјерује већ што га то може само натјерати да се одговорније и дугорочно ради. Скупо су нас дошли ти "динамични и агилни" што за килу меса убијају цијело говече.

Најбитнија ствар у свему је да постоји интерни договор и идеја шта хоћемо и шта нам за то треба. Повјерење? Повјерење је добро али контрола је боља. Џаја се гадно у животу опекао па сад и на хладно пуше. Тим прије што имам утисак да он није баш ушао са пуним ентузијазмом у цијелу причу и у овако сложену октроисану управу.

Sledge_Hammer

Ono sto bih voleo da vidim u ovoj upravi je jasna podela odgovornosti. Da se tacno zna ko je za sta zaduzen. Tako da ako neki deo lose funkcionise samo ga zameniti i nastaviti dalje. Ovaj sistem sedmoclane komisije koja ce odlucivati o transferima me jako brine. Sistem "svi radimo sve" obicno brzo postaje "niko ne radi nista".

Ajde da kazem da su Kokeza i Toncev strucni u nekoj oblasti. Ne znam tacno kojoj ali cisto diskusije radi. Zasto onda rasipati energiju tih ljudi, kao i Covica i Radujka na stvari za koje nisu strucni umesto da se bave onim stvarima zbog kojih su u klubu?Procenu kvaliteta fudbalera treba da vrsi sektor koji se bavi sportskim pitanjima a sef tog sektora je Stojadinovic.

Dzajic moze da odlucuje o transferima ali se onda postalja pitanje svrsishodnosti pozicije sportskog direktora. Zasto onda jednostavno ne bi ukinuli tu poziciju u klubu i objedinili funkcije predsednika i SD-a? Ako vec Dzaja zeli tu odgovornost onda je najbolje da se izbegnu bilo kakvi buduci sukobi sa Stojadinovicem. Evo sada kada je Stojadinovic nasao igrace Dzaja otvoreno koketira sa Kataijem i Grbicem okrecuci ledja svom sportskom direktoru.

Kontrola je dobra stvar i svakako treba da postoji ali ne u obliku kakvu imamo sada. Prvo sto nije uopste prakticno da se zbog svakog transfera saziva okrugli sto od sedam ljudi a drugo zato sto se time negira licna odgovornost bilo kog pojedinca i umanjuju sposobnosti osoba koje se bave tim poslom. Zasto onda ne bi uveli slicnu kontrolu u sastavljanju tima? Ili izgledu dresova?

ciganin sam al najlepsi

PA ovaj dug se moze da  prepolovi za 72 sata  :travka: u vrh glave  . SAmo uzeti onu listu , uzeti bele strane i krenuti redom i postavljati pitanje : 'oces u zatvor ili da vratis pare ? Ako se bar 70 % odluci da vrati pare eto zvezde na 20 miliona dok si reko Delta Siti  :))

foxpro

postavljanje pizona da radi sa omladincima bi bio vrh bezobrazluka , mnogo jaceg nego ostavljanje saleta ... Ima li istine u tome ? JEl je on necija zelja ili sta ?

Jorgovan

Цитат1: foxpro  29 Децембар 2012, 22:30:38
postavljanje pizona da radi sa omladincima bi bio vrh bezobrazluka , mnogo jaceg nego ostavljanje saleta ... Ima li istine u tome ? JEl je on necija zelja ili sta ?

kako tako pricas?

postavljanje Pizona da radi sa omladincima bi  bio najbolji moguci potez!

Шоми

Мени та опција не звучи лоше, па ме занима зашто мислиш да би господин Владимир Петровић Пижон био лоше решење?

Red Warrior

Цитат1: Jorgovan  29 Децембар 2012, 22:33:44
kako tako pricas?

postavljanje Pizona da radi sa omladincima bi  bio najbolji moguci potez!

I Pizona i Filipovica i Dujkovica i Zivu........sve bih stavio da rade nesto, i da postanu tim........Sada nije vreme za palamidjenje vec da se radi, i da se spasemo!

Sa druge strane i Marovica i Djurovica...i svi mladji da pomognu..... Pa vadja mogu barem da godinu dana da zakopaju sekire svi.