Аутор Тема: Летовања/Путовања/Зимовања  (Прочитано 322392 пута)

boki2003, Kojke88 и 1 гост прегледају ову тему.

На мрежи ognja

• Члан КК
  • Поруке: 6.225
  • Репутација: +3175/-3152
  • Nek se Marakani vrate slavni dani!
Одг: Летовања/Путовања/Зимовања
« Одговор #5720 послато: 12 Јул 2019, 08:32:44 »
I ja prvenstveno govorim o plazama. Potos je dosadan za provod. Nista posebno.

Tasos i jeste pre svega porodicno ostrvo. Odes da se odmoris i uzivas u zelenilu.

Ван мреже terryRozier

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 1
  • Репутација: +2/-2
« Одговор #5721 послато: 12 Јул 2019, 09:17:28 »
Vidim da je pokrenuta tema Tasos, ako moze neko malo o Limenasu? Jel se isplati ici busom tamo (ne bih da rizikujem sa Puntom)? Isli bi devojka i ja, ona zapela za Olimpik bic, neka drugarica joj rekla da je lepo. Kako je ubediti da je Tasos (Limenas/Potos/Limenarija) lepsi?  :budalo:

Gotovo cela olimpijska regija ti je blago receno djubre. Olympic, Paralia, Leptokarija. To ti je ono, jednom odes i zajebes se i nikada vise. Voda bliza Dunavu nego moru.

Po ceni je priblizan Halkidiki a za klasu je iznad. Tasos, celokupna jonska obala za 2 klase iznad.

Ван мреже МilosМilos

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 3.967
  • Репутација: +1177/-1316
  • Samo sloga Delije spasava
« Одговор #5722 послато: 12 Јул 2019, 11:43:32 »
Potos je vasar, za bazu najbolji Limenas zbog blizine plaža, ja sam bio u Limenariji, mirno i dosadno al se odmoris.

На мрежи adzo

• Члан КК
  • Поруке: 351
  • Репутација: +155/-43
« Одговор #5723 послато: 12 Јул 2019, 15:07:20 »
Jos jedan glas za Limenas.
Tasos je jedno od retkih mesta gde bi mogao da letujem svake godine

Ван мреже Kumanovac

• Члан клуба
  • РСБ екипа - фудбал
  • Поруке: 3.118
  • Репутација: +1413/-354
« Одговор #5724 послато: 14 Јул 2019, 00:08:20 »
Такође Лименас. Највеће место, највише понуда, али најбитније да је врло близу две можда и најлепше плаже на острву - Марбл Бич и Макријамос.

Ван мреже lil-san

• Члан КК
  • Поруке: 289
  • Репутација: +425/-42
« Одговор #5725 послато: 14 Јул 2019, 15:46:12 »
Ako se ne varam neko od forumaša je prošle godine bio u Portugalu. Interesuje me da li je pisano nešto više o Lisabonu. Ja ne mogu da pronađem, pa bih bio zahvalan ako bi me neko uputio na post ili napisao nešto više. Imam plan da jedan dan odem i do Porta, pa može nešto i o tome :)

На мрежи Шапчанин

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Модератор
  • Поруке: 6.080
  • Репутација: +2657/-1262
  • Рачунајте на нас!
« Одговор #5726 послато: 14 Јул 2019, 16:14:09 »
Мислим да је форумаш Милан био.
Сећам се да је качио слике, али не и да ли на овој или на некој другој теми.

Ван мреже Димитрије

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.693
  • Репутација: +942/-248
« Одговор #5727 послато: 14 Јул 2019, 16:16:29 »
Били смо и ја и Милан, и у Порту и у Лисабону.
Шта те занима? Који тип путовања?

Ван мреже lil-san

• Члан КК
« Одговор #5728 послато: 14 Јул 2019, 17:54:30 »
U Lisabonu smo 8 noći. Jedan dan ćemo do Porta, jedan do Sintre. Da li ima još nekih izleta koje treba odraditi? Na koju plažu otići? Ima li nekih preporuka oko restorana i kafića?

На мрежи Слуцки

• Члан ФК
  • Поруке: 1.049
  • Репутација: +811/-374
  • Да живим не могу без ње
« Одговор #5729 послато: 14 Јул 2019, 18:08:11 »
Такође Лименас. Највеће место, највише понуда, али најбитније да је врло близу две можда и најлепше плаже на острву - Марбл Бич и Макријамос.

Обе су до јаја досадне, сам боравак на мермерној је бап досадан. Макријамос је једина плажа која се наплаћује.
Јужније постоји толико лепших плажа од те две попут Псили Амоса, Аликија... Или оних мањих Нотос, неко је наводио Кекес...
Јужније је оно што је лепше, природније, зеленије.. Зато је Потос најбоља полазна локација, све је око тебе не мораш да прелазиш по 5пута већу раздаљину већ ти је све ту око тебе, па и Теологос и јагњетина код Брке која мора да се проба.

Ван мреже Димитрије

• Звезда му је све
« Одговор #5730 послато: 14 Јул 2019, 19:18:03 »
U Lisabonu smo 8 noći. Jedan dan ćemo do Porta, jedan do Sintre. Da li ima još nekih izleta koje treba odraditi? Na koju plažu otići? Ima li nekih preporuka oko restorana i kafića?
Имаш од 136. стране нешто Мохиканац и Кумановац.
Нисам фан плажа, мени је то губљење времена. На плажу сам ишо само у Кашкаиш ,,Praia da Conceicao". Хладан је океан, али сам се ипак окупао, чисто реда ради. После шибали неке коктеле.
Милан је препоручио Синтру, Назаре и Коимбру, али ја нисам ишо. Лети је сезона фестивала па нисам имао времена за друге ствари. Види ако можеш да убодеш неки фестивал, журка на улици целе ноћи. Бразилке су опичене, све препоруке.
Могу да ти оставим неке линкове за ресторане и клубове, имам их негде у телефону.

Ван мреже lil-san

• Члан КК
« Одговор #5731 послато: 14 Јул 2019, 21:11:33 »

Имаш од 136. стране нешто Мохиканац и Кумановац.
Нисам фан плажа, мени је то губљење времена. На плажу сам ишо само у Кашкаиш ,,Praia da Conceicao". Хладан је океан, али сам се ипак окупао, чисто реда ради. После шибали неке коктеле.
Милан је препоручио Синтру, Назаре и Коимбру, али ја нисам ишо. Лети је сезона фестивала па нисам имао времена за друге ствари. Види ако можеш да убодеш неки фестивал, журка на улици целе ноћи. Бразилке су опичене, све препоруке.
Могу да ти оставим неке линкове за ресторане и клубове, имам их негде у телефону.

Hvala :) Ali pod pratnjom sam jedne Sremice :D

Ван мреже Vlax

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.194
  • Репутација: +1316/-661
« Одговор #5732 послато: 15 Јул 2019, 00:45:51 »
Dosta ste hvalili Pargu, pa bi ja samo da potvrdim da je zaista vrhunsko mesto, posebno za parove. I savet da ako ste u mogucnosti obavezno odete na izlet na Paxos i Antipaxos.

Elem, kakva su iskustva za Neos Marmaras? Pre svega me zanimaju plaze i dal ima sta u blizini obilaziti?

На мрежи Милан

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 425
  • Репутација: +416/-265
  • Љубав си ми једина!
« Одговор #5733 послато: 15 Јул 2019, 11:49:32 »
Да, као што је речено био сам прошле године у Лисабону и Порту. Остао сам дужан путопис, али сам написао доста тога на пп Димитрију, па сад то копирам овде. И Димитрије је после мени укратко написао совје утиске, могу и то да приложем, ако одобрава коришћење његове интелектулане својине :biggrin:.

Дакле, мој део. Ставка 1. избрисана, није више меродавна.

2. Порто је изненађујуће леп и велики град, али су 2 дана и више него довољна. Ми смо били само један дан, боље речено једно поподне јер је ујутру падала киша, па смо ипак видели доста. Узели смо онај туристички аутобус за разгледање, што бих и вам топло препоручио. Постоји Црвени и Плави (једна компаније, а две линије) и Жути (такође има две линије). Ми смо узели жути и ишли обема линијама (само се једна карта купује). Лепо је проћи обе линије јер су потпуно различите - једна вози по центру, а друга иде скроз до Океана. Чини ми се да је карта 15€ или 18€. Мислим да и за Црвени и Плави је довољно да се купи само једна карта, али нисам 100% сигуран.
У цену карте улази и посета са пробањем вина Порто у некој од винарија, тако да то искористите, лепо је.
И да, то су они "hop on - hop off" аутобуси, тако да можете да силазите где хоћете, прошетате и сачекате други. Отприлике је око 30 минута између два аутобуса, али се не придржавају баш фиксно реда због гужви у саобраћају.
Такође, за пар евра доплате, можете да се провозате чамцем по реци, негде до ушћа у Океан. Мислим да вреди, ми нисмо јер смо били у шкрипцу са временом.
Не знам зашто су ти аутобуси поприлично лоше оцењени на TripAdvisoru, нама су баш били супер.
3. Не бих да реметим планове, да ли сте размишљали о Севиљи уместо Порта? Севиља је вероватно најлепши град на свету :biggrin:.
4. Врло битна ствар је адекватна гардероба за Лисабон и Порто. Ми смо ту направили велики зајеб. То су градови у брдима, па се онда, када је сунчано, презнојиш пешачећи по стрмим улицама, па онда те пресече ветар који стално дува, па онда уђеш у неку уску уличицу која је у хладовини.... Ја сам се баш добро прехладио, то ми је баш покварило путовање, још увек не могу да се скроз опоравим. Обавезно треба имати неку јакну против ветра и вишеслојну гардеробу или резервну мајицу у ранцу.
5. Што се тиче превоза по Лисабону, то гледајте да добро испланирате. Метро вози до аеродрома (црвена линија) и вероватно са једним преседањем сте Баиро алту. Једна вожња, чини ми се, кошта 1.45€, а дневна карта (24 сата) - 6.50€. Пре свега морате да купите саму картицу, 0.50€ кауција, коју касније допуњујете одређеним бројем вожњи или 24-часовном картом. Све се ради на аутомату и врло је једноставно. Карта важи за метро и градски аутобус.
Један предлог: изаберете један дан када хоћете да обиђете различите ствари и тада купите дневну карту. На пример, има пар ствари да се виде у Белему, затим одете до стадиона и, на крају, трамвај 28. Све то лепо у један дан стане, а на различим крајевима града су.
Такође, у Португалији ради и Убер, ми смо га пар пута користили.
6. Шта видети?
Као прво, Лисабон је феноменалан град сам за себе, скоро да не мора нигде посебно ни да се иде. Сама архитектура града, оне шарене улице, трговине, кафанице су вредне доласка. Ми нисмо улазили у пуно музеја јер су због јебане Евровизије гужве биле велике.
Ја сам био у Бенфикином музеју (10€) и обишао стадион (још 7.50€). Свидело ми се и жао ми је што нисам имао још више времена. Метро иде до тамо, топла препорука. Само једна напомена: нисам ни знао да постоји и могућност обиласка стадиона, већ су ми то у музеју рекли. Можда је та тура (са водичем) свега пар пута дневно, тако да провериш пре евнтуланог одласка.
Осим тога, били смо у музеју кочија. Карта је 8€, али се исплати. Изложен је велики број краљевских кочија и још свашта нешто. Занимљиво у сваком случају.
Ја сам имао намеру да посетим и тврђаву, али је ред био огроман. Карта је 10€, са ње се пружа леп поглед на град, али има и других лепих видиковаца. Нисам баш сигуран да сам много пропустио.
У том Белему, осим музеја кочија, има још пар ствари да се види и за тамо ти треба превоз (аутобус, метро не иде до тамо), али све је у пар стотина метара. Постоји Belem Tower - видели споља, нисмо улазили унутра. Мало пре тога је споменик њиховим поморским освајањима (леп, свидео ми се), а ту је и огроман манастир Џеронимо. Ту смо хтели да уђемо, такође је 10€, али је опет ред био велики. Ствар је у томе да могу да се купе карте преко нета и онда нема чекања. Ја сам за то знао, па сам хтео да купим на лицу места, међутим - није хтело преко телефона из неког разлога. Ваљда претраживач на телефону не подржава све контроле. Шта више, мислим да баш мора да се карте отштампају, али нисам сигуран.
На крају смо само ушли у Цркву, то је бесплатно.
Поред манастира је једна позната посластичарница где продају оне њихове чувене колаче. Тамо зна да буде велики ред, ми смо имали срећу да га није било, па смо свратили. Не бих смео да тврдим да су колачи у тој посластичарници нешто бољи у односу на друга места. У ствари, нама је газдарица препоручила једно место у граду (https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g189158-d6957429-Reviews-Manteigaria-Lisbon_Lisbon_District_Central_Portugal.html) и било је изванредно.
Преко "Golden Gate" моста постоји на и огромна статуа Господа Исуса Христа, реплика оне у Риу. Нисмо стигли да одемо, мислим да је занимљиво. Може и да се попне горе, одакле се пружа прелеп поглед на град и мост. Мислим да тамо вреди отићи.
Затим, врло је занимљиво провозати се целом линијом трамваја 28. На жалост, ни то нисмо успели због јебаних редова. Много се дуго чекало, мада се надам да ће у вашем случају бити мање гужви јер нема Евровизије. Карта кошта, чини ми се, око 3€, али ти дневна карта покрива и то, тако да може фино да се искомбинује.
7. Храна/Пиће
Кухиња им је, рекао бих, одлична. Свашта нешто смо јели, углавном морске ствари и све је било одлично.
Главна намирница, тј. нацинално јело, им је бакалар и спремају га ваљда на 1200 различитих начина. Врло је занимљиво зашто бакалар, јер та риба живи само на северу. Нашао сам неку причу на интернету да се бакалар најбоље усољава, што омогућава да се дуго не поквари, а тако нешто им је требало за преко-океанска освајања. И тако је та риба постала популарна у целој Португалији.
Од домаћих риба једу и сардине на роштиљу (то је она врста која је доста већа од оних за конзерву, виђао сам их по Грчкој) и мени су се баш свиделе.
Е, сад, ми смо такође клопали и у једној њиховој локалној биртији што нам је газдарица препоручила и ништа није ваљало. Јели смо неку кобацису и неки "бифтек" - везе са животом није имало.
Врло им је популарно и пиће слично нашој вишњевачи (Ginjinha) и нама се свидело. Пар пута смо свратили да ексирамо по једну :biggrin:. У самом центру постоји место спицијализовано само за то (https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g189158-d2320746-Reviews-A_Ginjinha-Lisbon_Lisbon_District_Central_Portugal.html).
Такође, доста је популарно јести у Mercado Da Ribeira (место са брдо киоска са различитим кухињама), тамо има свашта нешто, па човек може да изабере шта воли. Нама се баш свидело.
8. Фадо
Не знам да ли вас Фадо музика занима, мсилим да је лепо видети и чути у сваком случају. Ми смо ишли у један ресторан да слушамо уз вечеру, али то није баш препоручљиво. Трик је у томе да, док се пева, они погасе светла, певају 10-ак минута, затим пауза од можда и сат времена да људи једу, причају.... Тако да се цело вече сведе на пар песама. Постоје места где фадо може да се слуша само уз пиће и ту се ваљда праве краће паузе. Ако планирате, обавезно се добро распитајте.
Иначе, у свим ресторанима вам нуде некакво мезенце, обично маслине и хлеб, и то се додатно наплати пар евра. Ако нећете, можете да одбијете и онда вам, наравно, не наплате ништа.
9. Ноћни провод - појма немам, жењен сам човек, вама добар лов желим.
10. Синтра - На 30-ак киломатра од Лисабона се налази Синтра, једно занимљиво историјско место са пар замака каје вреди обићи. Ми смо ишли тамо аутом, кад смо кренули ка Порту, али је била велика гужва, мене баш била стегла прехладам, па смо само продужили. Баците поглед, па одлучите....
11. Назаре - кад кренете ка Порту, мислим да има смисла свратити у Назаре. Ту има део места које је поред Океана и тамо, рекао бих, нема пунио занимљивих ствари. Пуно је лепше на брду изнад - има један леп трг, ту су неке бакице у смешним традициналним сукњама, пар ресторана, Црква. Ми смо у ресторану "Casa Pires - A Sardinha" јели неки фантастични рибљи гулаш. Једна порција је била довољна за нас двоје.
12. Коимбра - планирали смо да свратимо и у овај град, али због малера са крађом, нисмо стигли. Баците поглед, мислим да је занимљиво....
13. Путарине - Rent a Car ће вам, приликом изнајмљивања, понудити уређај за електронско плаћање путарине. То кошта 1.5€ дневно, али мислим да се исплати. Фора је да око Порта уопште не постоје наплатне рампе, већ се све ради преко тог уређаја, тако да мање-више морате да га имате. Немам појма шта се дешава ако га немате. Обзиром да не кошта пуно, узмите га и не размишљајте. И да знате, путарине нису баш јефтине, доста је скупље него код нас. Нисам баш рачунао, али можда и 3-4 пута.

Ван мреже lil-san

• Члан КК
« Одговор #5734 послато: 15 Јул 2019, 15:40:33 »
Hvala, Milane. Dimitrije mi je već prosledio vašu prepisku u inbox. Ali svakako nije zgoreg da stoji i ovde za ostale forumaše ...

На мрежи Kojke88

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 256
  • Репутација: +82/-100
« Одговор #5735 послато: 15 Јул 2019, 16:29:15 »
Ulazim s namerom da pogledam ima li koja reč o Tasosu,kad ono dve stranice 😄
Elem,da li je neko bio u vili Sotira u Potosu i kakav je termin pocetak septembra?
Na jonskoj regiji ume uveče da bude prohladno, do duše sredinom i krajem septembra. Na Lefkadi sam se pre dve godine zaledio,još je motor bio u pitanju 🥶

Ван мреже Димитрије

• Звезда му је све
« Одговор #5736 послато: 15 Јул 2019, 19:13:23 »
Hvala, Milane. Dimitrije mi je već prosledio vašu prepisku u inbox.
Јебига, друкнуо си ме, а нисам стиго да питам Милана за одобрење.

Милане шибни му на пп, мислим да су биле неке ствари које нису за јавност. И овако сам на лошем гласу на форуму. Или проследи мени па ћу ја да напишем, изгубио сам ту поруку.

На мрежи Sotir zvani djubre

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 91
  • Репутација: +332/-2178
« Одговор #5737 послато: 15 Јул 2019, 19:20:43 »
Dosta ste hvalili Pargu, pa bi ja samo da potvrdim da je zaista vrhunsko mesto, posebno za parove. I savet da ako ste u mogucnosti obavezno odete na izlet na Paxos i Antipaxos.

Elem, kakva su iskustva za Neos Marmaras? Pre svega me zanimaju plaze i dal ima sta u blizini obilaziti?
Pisao sam na nekoj od prethodnih stranica. Piši na pp šta te zanima.

На мрежи Милан

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 425
  • Репутација: +416/-265
  • Љубав си ми једина!
« Одговор #5738 послато: 15 Јул 2019, 20:03:23 »
Јебига, друкнуо си ме, а нисам стиго да питам Милана за одобрење.

Милане шибни му на пп, мислим да су биле неке ствари које нису за јавност. И овако сам на лошем гласу на форуму. Или проследи мени па ћу ја да напишем, изгубио сам ту поруку.
Много си јефтино пао. Питаћеш ме још нешто, знаш кад ћу да ти кажем :srbinosm:.
Оно под број 1. је било можда мало приватније (то да си ишао да јуриш мушке :biggrin:), па сам изоставио. Остало је Ок.

Ван мреже МilosМilos

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 3.967
  • Репутација: +1177/-1316
  • Samo sloga Delije spasava
« Одговор #5739 послато: 15 Јул 2019, 20:05:57 »
Moj pokojni kolega, Bog da mu dušu prosti u Lisabonu kupio kao neki shit, oni mu uvaljali neki fake, cekao 2 sata da ga udari, tako da se pazi ko voli da vari.