• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Играчки кадар Црвене звезде

Започео Селектор, 20 Јун 2011, 18:52:49

« претходна тема - следећа тема »

maxadmen, spavac и 5 гостију прегледају ову тему.

Max

Vodila se priča oko Simića, Jevtovića, Melega i sl...

Meleg i Jevtović su došli i krenuli fizički dosta neubedljivo.

Simić je došao i bio ponajbolji igrač ekipe u prvih par utakmica...

I to bi otprilike bilo to...

Milojeviću je spremnost i agilnost jako važna...

Šta će da bude i kako naredne sezone, videćemo.

Филозоф

Цитат1: Max  14 Мај 2019, 14:44:28
Vodila se priča oko Simića, Jevtovića, Melega i sl...

Meleg i Jevtović su došli i krenuli fizički dosta neubedljivo.

Simić je došao i bio ponajbolji igrač ekipe u prvih par utakmica...

I to bi otprilike bilo to...

Milojeviću je spremnost i agilnost jako važna...

Šta će da bude i kako naredne sezone, videćemo.

Болдовано апсолутно није тачно, што се Јевтовића тиче.

Vlada 89

Zvezdin napadač Ričmond Boaći se nalazi na širem spisku reprezentacije Gane za predostojeći Kup afričkih nacija. Njegovo ime se našlo na listi od 30 reprezentativaca koje će selektor Kvesi Apija skratiti na 23 pred početka takmičenja 21. juna.

Kup afričkih nacija počinje 21. juna i traje do 19.  jula. Gana se nalazi u grupi sa Kamerunom, Beninom i Gvinejom Bisau. Kamerunci su favoriti u grupi, ali je Gana uz njih favorit da prođe u osminu finala. Pogotovo što dalje idu i četiri od šest trećeplasiranih timova iz grupe. To bi značilo da će Boaći na reprezentativnim obavezama biti najmanje do 5. jula, a vrlo moguće i duže.

To bi mogao da bude problem za Crvenu zvezdu jer igrač po FIFA pravilima ima najmanje 14 dana odmora posle reprezentativnih obaveza, pre nego što se vrati klupskim.

Boaći ima prilično dobre šanse da se nađe i na konačnom spisku Crnih zvezda za šampionat u Egiptu.  Od devetorice napadača sa šireg spiska, otpašće najmanje trojica, a verlo verovatno i četvorica. Sigurni bi trebalo da budu kapiten Asamoa Đan, zatim Džordan Aju i Madžid Voris iz Nanta.

Mladi reprezentativci Tekpirti, Ovusu i Muhamed su autsajderi na spisku napadača, a neizvesno je da li će poslednji filter preživeo iskusni Džon Antvi koji igra sjajno u Egiptu ove sezone. Verovatno je da će se borba za ulazak na konačan spisak voditi između Boaćija i Kejleba Ekubana koji i nema neku posebnu dobru sezonu u Trabzonu.

Nameless

Vatrogasac

VladoPD

Kakvi pozitivci Boćko i Ben, kakave ispravne glave sa ispravnim pogledom na život. Pravo zadovoljstvo je što ovi momci nose naš dres. Boćko i ako je u malom padu forme ljudski kvalitetu su mu na maksimumu kao i Benu. Hvala momci i uvek ste dobrodošli kako u klub tako i u Srbiju. Braća naša!

sharlon

Мркела рекао да ће Милијаш остати у клубу и биће део стручног штаба од наредне сезоне.

Косјерац

miki96

17 Мај 2019, 01:01:21 #53168 Last Edit: 17 Мај 2019, 01:08:31 by miki96
Osećam potrebu da napišem nešto o ''mojoj legendi''... Ja nisam gledao Kostića, Šekularca, Šestića, Džajića, Savića, Pižona, Piksija, Savićevića, Pančeva i dr... Legenda mog doba je NENAD MILIJAŠ.

Stigao je u zimskom prelaznom roku 2006. godine nakon odlične polusezone u Zemunu. Tog proleća je pomogao ekipi Zdenjeka Zemana da stigne do duple krune. Zvezda je tada trofej prvaka države vratila u svoje vitrine nakon što su prethodne sezone komšije bili prvaci. Tog proleća Milijaš je zabeležio 12 nastupa i postigao 4 gola.

Naredna sezona je počela u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Lako je preskočen Kork Siti, ali Milan je u 3.rundi bio neprelazna prepreka. U baražu za Kup Uefa poraženi smo od Slovana. Milijaš je igrao na svim ''evropskim'' mečevima sem u dvomeču s Milanom.
U domaćim okvirima - nova dupla kruna. Najznačajniji momenat Milijaša te sezone je pogodak za pobedu u polufinalu kupa protiv večitog rivala kad je postigao sjajan gol sa preko 20 metara. Te sezone je zabeležio ukupno 34 nastupa i postigao 6 golova.

A onda su usledile teške godine... Krenulo je postepeno.
Nastup u Evropi sasvim pristojan - bolno ispadanje od Rendžersa u još jednom pohodu na LŠ, ali učešće u grupnoj fazi Kupa Uefa... Pamtiće se golčina Milijaša protiv Bajerna najviše, jer su zabeleženi svi porazi.
Drugo mesto u domaćem prvenstvu i kontroverzan poraz u polufinalu kupa od komšija kad smo od 0:2 stigli do 2:2, tačnije do 3:2 ali je čist gol Milijaša poništen... Na kraju poraz 2:3. Milijaš je te sezone zabeležio ukupno 43 nastupa i postigao 12 golova.

A onda najbolja sezona Nenada Milijaša ali možda jedna od najgorih sezona Zvezde u 21. veku.
Brzo ispadanje iz Evrope od Apoela, tek treća pozicija u prvenstvu i ispadanje od Sevojna u polufinalu kupa neće ostati Nenadu u lepom sećanju... Ali on je bio na visokom nivou - 39 nastupa i 23 gola. Naplatio je svoju dobru sezonu i prešao u Vulverhempton.

Dan nakon bolnog ispadanja od Bordoa, 2012. nama se Milijaš vraća nakon 3 sezone u inostranstvu.
Nova vicešampionska pozicija, komšije osvajaju 6. uzastopnu titulu... Rano ispadanje u kupu od Ofk Beograda... Svetli detalj te sezone bio je ''ludi'' jesenji večiti derbi i pobeda od 3:2 a Milijaš je naravno postigao pobednički gol.
U povratničkoj sezoni 29 nastupa i 9 golova.

Naredno leto donosi jedno od većih blamaža navijača Crvene zvezde kad se skandiralo ''Milijaš napolje'' na poluvremenu utakmice s Černomorecom.
Nastavak sezone doneo je rekonstrukcije u timu i titula je vraćena na Marakanu posle dugo vremena... Naravno, Milijaš je bio deo poslednje ekipe koja je osvojila titulu a te sezone 2013/14 predvodio je Ninkovića, Mrđu, Lazovića i družinu do prekida ''dominacije'' komšija. U kupu se ponovo rano ispalo, ovoga puta od Vojvodine.
Učinak Milijaša te sezone - 36 nastupa i 9 golova.

Zvezda je nakon te sezone izbačena iz Evrope, šampionski tim se raspao, trener Slaviša je otišao, uprava je otišla (tada stiže Terzić)... Lalatović je preuzeo tim i sastavljena je ekipa uglavnom od igrača iz Superlige i omladinske škole. Milijaš je tu sezonu započeo kod nas, u prva 3 kola postigao 3 gola i sam vukao Zvezdu do savršenog starta sezone. Ali nakon ta 3 kola i on odlazi...

Ali vuče ta ljubav prema Zvezdi, vuče te da se vratiš... Nakon godinu i po, u zimskom prelaznom roku, Milijaš se 2016. vraća u svoj klub. To je ''ona'' sezona kad je Grof ispustio titulu i kad su okosnica tima bili stranci i iskusni igrači tipa Luković, Anđelković, Sikimić... Dupla kruna je otišla na drugu stranu brda... Milijaš je u finalu kupa pod vođstvom Boška Đurovskog bio ponajbolji igrač kad je ušao sa klupe ali je Stevanović tada sve branio. Učinak tog proleća - 10 nastupa bez gola.

Onda je stigao Milojević i Zvezda je zasijala punim sjajem... Svaki put kad se pisala istorija Milijaš je bio tu. Izborena je evropska jesen nakon 10 godina a Milijaš je bio akter obe evropske jeseni. Upisao je jedan minut protiv Bate Borisova. Milojević mu je verovao i u domaćim takmičenjima gotovo redovno je dobijao priliku sa klupe. Prvenstvo je ubedljivo osvojeno dok se u kupu ponovo podbacilo. Te sezone Milijaš je zabeležio 37 nastupa i postigao 2 gola.

Šteta što ove sezone Milijaš nije upisao minut u Ligi šampiona. Zaokružio bi lepu priču... Priču u kojoj je bilo teških ali ipak više lepih stvari.
Ove sezone 7 nastupa bez gola a protiv Proletera Milijaš je nastupio jubilarni 250. put u dresu Crvenu zvezde, a oblačio je razne garniture dresova za ovih punih 7 sezona + 2 polusezone i osvojio 5 titula prvaka države (2 duple krune, nadamo se trećoj).

UKUPNO:
250 nastupa i 68 golova

Statistika po sezonama (koga zanima):

2005/06 12 (4)  :prvak:  :prvak:
2006/07 34 (6)  :prvak:  :prvak:
2007/08 43 (12)
2008/09 39 (23)
2012/13 29 (9)
2013/14 36 (9)  :prvak:
2014/15 3 (3)
2016/17 10 (0)
2017/18 37 (2)  :prvak:
2018/19 7 (0)  :prvak: ( :prvak: )

jagodina navija za zvezdu

Milijas i prelep gol protiv Bajerna...Vukao protiv Apoela, na kraju igrao spica zbog grceva... Bio u nemilosti nekih trenera, pa vracen..Uzasno spor, secam se i naslova kada sam pre 13 godina trazio od caleta da mi kupi novine da procitam nesto o Zvezdi a ono naslov Nenad Milijas SPOR SAM, PA STA! Jesi brate moj, ali imas tehniku, sut, bilo kakav prekid za 10! Hvala ti za derbije, titule, za ono kad nisi otisao za dzabe vec si produzio ugovor..Zao mi je sto se nije oprobao u Bundes ligi, kako je i on sam pricao ta mu liga najbolje i lezi..Hvala za gol u Pazaru..Hvala momcino..Legendo nasa, izvini za Cernomorec! Crveno, brate moj!  :ue:

stepski vuk

Meni je Milijas sinonim Crvene Zvezde u ovim modernijim vremenima gdje dominira taj surovi interes. Nadam se da ce on jos puno toga dati Zvezdi.

NNLice

Цитат1: miki96  17 Мај 2019, 01:01:21

Свака част. Надам се да ће бити испраћен како доликује (кад је могао и Саша Илић).

Некс

Наш брат Мики Малборо, симбол играча који су обележили тај неки "нови" период Звезде од почетка 2000-их па до 2014. и окретања новог листа.
Његов лик остаје у лепом сећању и као узор неким новим клинцима.

Косјерац

Vlada 89

Mogli bi Gordić i Stanković sledeće sezone u Grafos,a jedan da bude na dvojnoj i za Zvezdu registrovan

Слуцки

Цитат1: Vlada 89  17 Мај 2019, 12:32:01
Mogli bi Gordić i Stanković sledeće sezone u Grafos,a jedan da bude na dvojnoj i za Zvezdu registrovan

Нема више двојних регистрација.

jagodina navija za zvezdu

Gordic bar dve godine da brani negde u PLS pa da se vidi sta sa njim posle.. Sta je sa Stankovicem, Vicicem i ostalim talentovanim golmanima,nista od njih?

Vatrogasac

Stanković kako stvari stoje postaje večiti talenat

Šta ćemo mi sa tolikim golmanima ja ne znam

Jamar22

Цитат1: Vatrogasac  17 Мај 2019, 13:46:07
Stanković kako stvari stoje postaje večiti talenat

Šta ćemo mi sa tolikim golmanima ja ne znam

Jos samo fali da produzimo Supica i super. [emoji23]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Косингас

Под уговором је и онај Милош Чупић ако се не варам? Из ОФК Београда, потписао љетос...гдје је и шта ради, зна ли неко? Вјероватно је у ОФК