Аутор Тема: Играчки кадар Црвене звезде  (Прочитано 5482564 пута)

Ma da bre, Председник, bl_regency, Dundak, Djons91, изпринципа и 7 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже saxon

• Члан ФК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.824
  • Репутација: +951/-765
Одг: Играчки кадар Црвене звезде
« Одговор #50820 послато: 05 Октобар 2018, 16:15:44 »
Max, slazem se da Kafu trenutno nije na nivou Radonjica (ni blizu ako cemo iskreno). Ali ja ne pricam samo o trenutnoj formi, vec generalnom kvalitetu igraca. Po meni su njih dvojica tu negde. Mnogi forumasi su cak rekli da je Kafu i bolji igrac od Radonjica kada je dolazio, sto vrlo lako moze biti slucaj. Njegov problem je trenutna kriza forme zbog neigranja u Bordou, kao i lose napadacke koncepcije naseg tima.

Ne bih se ja njega tek tako odrekao jer je u pitanju DOKAZANO kvalitetan igrac. Pa setite se samo jednog Kataija na pocetku mandata u Zvezdi i na sta je to licilo. Zato ga moramo gurati i rukama i nogama i biti strpljivi jer nam je igrac takvog pedigrea apsolutno neophodan u Evropi. Sigurno ce proraditi, samo da podigne formu i samopouzdanje. Tu strucni stab prosto mora da mu pomogne kako zna i ume.

Isto vazi i za Ebesilija. Njih dvojica su neiskoriscen rudnik zlata u ovoj ekipi, a mi ih skrajnuli umesto da igraju sto vise i budu pravi kada je najbitnije. Voz za Pariz je nazalost prosao, ali za Liverpul jos nije. Vreme je da konacno razigramo nasa najveca pojacanja jer nemamo mi taj luksuz da se tek tako odricemo najboljih.

На мрежи Ginekolog

• Пријатељ РСБ-а, Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 167
  • Репутација: +116/-69
  • 🔴⚪🔴⚪
« Одговор #50821 послато: 05 Октобар 2018, 16:43:13 »
Saxon

Apsolutno se slazem sa upisom. Po kvalitetu i jedan i drugi moraju u 11. Medjutim problem je sto za 3 pozicije konkurise 4 vrhunska igraca. Marin, Ben, Kafu, Ebesilio. Po meni svaki od njih zasluzuje teren. I stvarno razumem Miloja sto ne moze da se odluci i stalno rotira. Razumem kad umesto Kafua igra Ben, nesto je drugo kad Causic ima prednost ispred Ebesilia.
 Drugi problem i po meni veliki, i to je ono zbog cega ne igramo kao prosle godine jeste nasa igra preko krila. Radonjic i Srnic su bili igraci koji su trazili loptu u prostor, igrali po liniji. Setite se kako se Srnic ubacivao i otvarao prostor vezistima. Danas nasa startna krila, Marin i Ben se mnogo bolje snalaze u sredini i konstatno ulaze unutra. Ne traze lopte u prostor nego u noge, i onda izgledamo sporo i staticno. Previse po meni igraca koji su tehnicari i koji hoce da igraju. Guse jedni druge na terenu, jer prakticno svi igraju kao 10tke. Zato je i Krsticic losiji ove sezone. Jirka je igrac manjih kvaliteta od ove 4, ali decko igra u prostor, potpuno drugacijih karakteristika  i sa njim cemo prodisati na terenu. Mislio sam da nam ne treba, a sad da nam bas takav igrac fali.

Ван мреже MladjaGangster

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 143
  • Репутација: +139/-45
« Одговор #50822 послато: 05 Октобар 2018, 18:51:13 »
Pa dobro...posle bajke koja se zavrsila (rusenja prebogatog Red Bula i ulaska u LS) vreme je da osetimo i "posledice" biti medju najboljima. Sada nazalost placamo posledice neigranja 26 godina najeleitnijeg takmicenja.

Moramo naci mete da pljujemo na forumu...Vujadin, Rodic, Simic, Kafu....who's next? Ko nam je jos kriv sto nismo pobedili PSG? :esvasta:

Za mene su heroji svi do jednoga...pamet u glavu da izvucemo pouke pa sledece god za stepenik da budemo bolji...

Ван мреже saxon

• Члан ФК
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #50823 послато: 05 Октобар 2018, 19:01:55 »
@ Ginekolog

Tacno. Ben i Marin nisu tipicna krila koja traze loptu u prostor i brzinom resavaju situacije. Ali zato Kafu jeste. Razumem da je Ben bio najbolji u kvalifikacijama, ali u Ligi Sampiona je druga prica i tu je realno za sada medju najgorima. Zao mi je, ali je tako. I posao strucnog staba je da uoci slabosti i ispravi ih. Nema nedodirljivih.

Zato smatram da bi Kafu u formi bio mnogo korisniji od Bena na krilu. S njim dobijamo tu igru po liniji i igraca koji trazi loptu u prostor. To nam itekako fali. Marin je druga prica jer je dovoljno kvalitetan da odigra odlicno na svakoj poziciji u veznom redu, bilo to u sredini ili na krilu. Njega i Ebesilija bi rotirao za vreme meca u zavisnosti ko se bolje snadje. Malo sredina, malo krilo. Igrao je Ebi krilo i u Ajaksu, tako da mu ta pozicija uopste nije strana.

Ван мреже delboj

• Веран као пас
  • Поруке: 819
  • Репутација: +102/-133
« Одговор #50824 послато: 05 Октобар 2018, 19:49:34 »
Meni se čini da kakvo god krilo da dođe da ne može biti bolje uigrano sa Stojkovićem od Srnića, pa makar on bio u lošoj formi. Ni ovi ostali nisu trenutno u boljem stanju.

Ван мреже moonn

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 2.124
  • Репутација: +818/-561
  • ko je viknuo sta vidis cica?
« Одговор #50825 послато: 05 Октобар 2018, 19:49:57 »
Za igru u prostor moras da imas nekog ko ce tu loptu da pruzi u prostor trentno koliko ja vidim to moze samo Ebisilio i Simic , nazalost od Krsticica i Causica tesko
I kad smo igrali sa Radonjicem koji dusu dao nije imao ko da ga izbaci u prazno nego je sam sebi davao for.
Za tako sta mora srednjaci da guraju loptu iza ledja odbrani ili sidras napadac, trecu opciju ne vidim.
Od napada to mogu samo Boace i Pavkov.

На мрежи Ginekolog

• Члан ФК
  • 🔴⚪🔴⚪
« Одговор #50826 послато: 05 Октобар 2018, 19:59:38 »
Slazem se. Ben na krilu i Ben u sredini velika razlika. On je mene odusevio na poziciji off veziste krajem prosle sezone, u pley offu, pogotovu u derbiju gde nisu mogli da ga pohvataju. A ko je bolji na tom mestu, da l' on ili Ebesilio stvarno ne znam. Meni su obojica odlicni, i neka Miloje odluci, bice mi zao koji god ostane na klupi.

Ван мреже saxon

• Члан ФК
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #50827 послато: 05 Октобар 2018, 22:54:31 »
Za igru u prostor moras da imas nekog ko ce tu loptu da pruzi u prostor trentno koliko ja vidim to moze samo Ebisilio i Simic , nazalost od Krsticica i Causica tesko
I kad smo igrali sa Radonjicem koji dusu dao nije imao ko da ga izbaci u prazno nego je sam sebi davao for.
Za tako sta mora srednjaci da guraju loptu iza ledja odbrani ili sidras napadac, trecu opciju ne vidim.
Od napada to mogu samo Boace i Pavkov.

Marin? On ima ubedljivo najbolju loptu u prostor. Pokazao je to cim je dosao. Zato kazem bila bi velika greota ne isprobati ga na njegovoj glavnoj poziciji desetke, odnosno plejmejkera.

Ван мреже Drug Član 85

• Пријатељ РСБ-а
  • Члан ФК
  • Поруке: 1.890
  • Репутација: +830/-830
  • Bog, Zvezda pa sve ostalo...
« Одговор #50828 послато: 06 Октобар 2018, 12:39:14 »

На мрежи milosk_84

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 996
  • Репутација: +341/-193
« Одговор #50829 послато: 06 Октобар 2018, 14:57:37 »
Bez Bakule, ne bih počinjao.

Nine jel bio mogao malo detaljnije da napišeš zasto bez Bakule ne bi počinjao. Ja ga isto gotivim, al on prosle godine nije igrao naše najbitnije utakmice, a mi smo prvo usli u grupnu fazu pa onda prosli grupu, pa me zanima sta ga to ove godine čini nezamenljivim osim loše forme Krstičića.

Ja koliko sam primetio , svi protivnici ove godine rade istu stvar, puste Bakulu da ima loptu i da kreira ,a zatvore ostale i onda nam lagano uzimaju loptu.

Ван мреже saxon

• Члан ФК
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #50830 послато: 06 Октобар 2018, 15:25:43 »
Bakula koliko god pomaze nazad, toliko odmaze napred. Jako gotivan momak, borben, svi ga zato i volimo, ali totalno provaljen od strane nasih protivnika. Njega jos od kvalifikacija svesno pustaju da sto duze drzi loptu jer znaju da ce to maksimalno usporiti nasu igru. Nema kreaciju, nema pas i kao takav nam je nazalost jedan od glavnih problema. Mora se pokusati nesto novo. Jovancic za pocetak.

Ja ne znam za vas, ali nakon sto sam video sve i svasta po internetu, prosto moram jos jednom da spomenem ono izuzetno sramotno jurenje dresova od strane nasih igraca na kraju utakmice. Umesto da se pokrijes usima jer si doziveo najveci evropski poraz u istoriji Crvene Zvezde, ti vuces protivnicke igrace za rukav, rezerve jure Nejmara sa klupe, ovaj ih ladno ispaljuje...  BRUKA I SRAMOTA.

To je kompleks nise vrednosti. Seljacki mentalitet. Kosan im je to veoma fino objasnio, ali izgleda da ne vredi. Ovo ne sme proci tek tako jer ne ponizavas ti samo sebe, vec i nasu Zvezdu. Mi smo veliki klub, gigant, i igraci se ne smeju ponasati kao da igraju za Radnik iz Surdulice.  Ovo zahteva jedno opasno ribanje od strane strucnog staba, uprave, a zasto ne i navijaca. Mene ta sramota iskreno vise boli od visokog poraza. Strasno su me razocarali.

Sent from my iPhone using Tapatalk

На мрежи Шуба

• Члан ФК
  • Поруке: 2.977
  • Репутација: +1343/-1252
  • Ја немам школе нити драге своје
« Одговор #50831 послато: 06 Октобар 2018, 15:45:29 »
Мислим да би Јованчић на задњем везном био најбоље решење тренутно.

Poslato sa JAZZ uz pomoć Tapatoka

Ван мреже Стевица

• Члан ФК
  • Поруке: 916
  • Репутација: +516/-401
« Одговор #50832 послато: 06 Октобар 2018, 15:59:23 »
Јел може негде да се погледа тај снимак кад наши играчи јуре Нејмара и екипу за дресове?

Ван мреже Nine33

• Члан ФК
  • Поруке: 3.260
  • Репутација: +2757/-1489
  • Nek' se Marakani vrate slavni dani!
« Одговор #50833 послато: 06 Октобар 2018, 17:13:13 »
Nine jel bio mogao malo detaljnije da napišeš zasto bez Bakule ne bi počinjao. Ja ga isto gotivim, al on prosle godine nije igrao naše najbitnije utakmice, a mi smo prvo usli u grupnu fazu pa onda prosli grupu, pa me zanima sta ga to ove godine čini nezamenljivim osim loše forme Krstičića.

Ja koliko sam primetio , svi protivnici ove godine rade istu stvar, puste Bakulu da ima loptu i da kreira ,a zatvore ostale i onda nam lagano uzimaju loptu.

Ne bih počinjao bez Bakule u velikim utakmicama jer bez konkurencije posjeduje najbolju kombinaciju defanzive i pokretljivosti od svih naših veznih igrača. Ja volim taj tip igrača i mislim da nam više donosi defanzivno nego što odnosi ofanzivno. Tačnije, mogla bi da se napravi postavka da mnogo manje odnosi ofanzivno nego što to radi u ovom trenutku a da njegov defanzivni uticaj ostane na istom nivou. Ja sam i tokom priprema bio zaprepašten činjenicom da je u tandemu Jovičić - Krstičić upravo Bakula bio taj koji se spušta između štopera i gradi našu igru. To je potpuno nelogičan potez, ne znam šta to struka vidi što ja ne vidim, ali meni na pamet ne pada niti jedan jedini razlog zašto Krle nije dobio veća zaduženja u izgradnji napada čime bismo sakrili Bakuline nedostatke. Tačno se vidjelo u tim utakmicama koliko je naš napad tečniji i kako Krle svaku loptu daje dva metra ispred štopera čime ih tjera da krenu s loptom i da je "unesu" u sredinu terena. Pogotovo što Krle nije sad neki "box to box" veznjak tipa Grujić pa da kažeš da će da donese mnogo u poslednjoj trećini terena, da će da utrči u prazan prostor, učestvuje u završnici. Naprotiv, on i treba da gradi igru s naše polovine terena. Nevezano za to ko je konkretno na terenu, mislim da bi s Bakulom mogli da radimo ono što je Zidan radio sa Kazemirom u Realu. Kazemiro tehnički zaostaje još više za njihovim Modrićem i Krosom nego Bakula za Krletom, pa ga je Zizu opet uspješno sakrivao. U izgradnji napada su pravili rotacije gdje su se ova dvojica spuštali po loptu u zadnju liniju, a Kazemiro je išao gore. Rotacijama su istovremeno pravili više vremena na lopti ovim virtuozima, a i odbacili rizik Kazemirovih izgubljenih lopti u opasnoj zoni. Po izgubljenoj lopti visoko na terenu koristili su Kazemirove fizičke i trkačke spobnosti u presingu kako bi brzo povratili posjed, a to bismo i mi mogli da radimo s Bakulom, a na sporiji protivnikov napad su vraćali Kazemira na njegovo mjesto korektora vezne linije. Sve to bi Bakula mogao da odradi kod nas.

U velikim utakmicama zaista nemamo taj luksuz da krenemo bez nekog dobrog defanzivca u veznom redu, a mislim da ni Krstičić, ni Čaušić, ni Jovančić to nisu. Uzmi u obzir i da je rečenica koju si citirao napisana u upisu gdje sam zagovarao da sredinu treba da čine Bakula, Jovančić i Ebisilio. Mislim da tu ima sasvim dovoljno mirnoće na lopti, a da je Bakulina trka i defanzivni učinak prijeko potrebna. Nije dovoljno da igra 11 najboljih, mnogo je bolje kada igra 11 kompatibilnih, a pošto su od svih naših veznjaka jedino Jovančić i Ebisilio u kakvoj takvoj formi, Bakula je igrač koji se uklapa kao odličan dodatak uz njih, naročito protiv jačih protivnika. Kada govorimo o tome da smo igrali sasvim dobru odbranu i za vrijeme Bakulinog odsustva prošle sezone, treba i to staviti u neki kontekst. Prvo, igrali smo protiv višestruko slabijih ekipa gdje smo zaista ponekad i napadali, ali još važnije od toga je da su na krilima igrali dvojica od trojca Radonjić/Milić/Srnić. Uporedi takav tandem sa tandemom Marin/Ben ili Simić/Kafu. Složićeš se da su prva trojica višestruko korisniji u defanzivi. Mislim da nam je i zahvaljujući tome potrebno mnogo više defanzivne odgovornosti na sredini terena, kako bismo uspostavili kakav takav defanzivni balans.

Ван мреже napster

• Члан КК
  • Поруке: 6.523
  • Репутација: +2968/-5420
  • Od malih nogu moj si san...
« Одговор #50834 послато: 06 Октобар 2018, 17:15:00 »
Slozio bih se sa Ninetom u potpunosti.

Slican primer imamo kod prekoputasa, kojima se vezni red raspao odlaskom Evertona, koji koliko god je prljav i grozan igrac, ipak je veoma koristan. Iako u ofanzivi nije mogao nista, pozadi je zatvarao sve.

На мрежи Ginekolog

• Члан ФК
  • 🔴⚪🔴⚪
« Одговор #50835 послато: 06 Октобар 2018, 19:36:23 »
Nine33

Lepo i detaljno objasnjeno. Slazem se sa tim sto kazes, i nadam se da ce i strucni stab traziti od Krsticica da se spusta po loptu. S tim da bih dodao da mi jos uvek nismo videli da li Jovancic moze da da toliko kao Jovicic u odbrani. Po meni je covek iskoristio prakticno svaku sansu koju je dobio. Protiv Salzburga i Napolija je bio jako dobar za ono vreme koje je bio na terenu. I na ostalim mecevima uvek jedan od najboljih. Ja bih voleo da ga vidim na toj poziciji zadnjeg veznog pored Krticica i recimo Ebisilio ispred. Njih trojica igraju dobru odbranu i mislim da se ne bi osetilo toliko  odsustvo Jovicica u defanzivi. Tandem Krsticic Jovancic je pa skoro isto sto i Krsticic Donald. S tim da mislim da je Jovancic za nijansu boljji jer je brzi i okretniji.
Jovicic je bolji izbor za ove super brze LS timove, tu nemamo izbor i moramo da se branimo i pokrivamo prostor ali protiv SL timova i protiv Partizana po meni je bolji Jovancic. U dresu Vose je i protiv naseg i protiv partizanivog veznog reda pravio razliku, kod nas moze i bolje od toga.

Ван мреже Nameless

• Звезда му је све
  • Поруке: 4.030
  • Репутација: +859/-471
« Одговор #50836 послато: 11 Октобар 2018, 16:53:23 »

« Последња измена: 12 Октобар 2018, 10:55:12 Nameless »

На мрежи Shoneee

• Члан ФК
  • Поруке: 3.965
  • Репутација: +1393/-764
  • Gud difens end tranzišn ofens!
« Одговор #50837 послато: 12 Октобар 2018, 22:31:44 »
Jirka dao gol za mladu Slovacku, odigrao ceo mec

Ван мреже edge

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 107
  • Репутација: +24/-69
« Одговор #50838 послато: 12 Октобар 2018, 22:49:06 »
Jovicic je odlican igrac, potcenjen dosta ali ima najveci radijus kretanja, agresivnost i po meni je najbolji od nasih zadnjih veznih igraca. Da ima i pas i pregled igre igrao bi u Barseloni , ipak moze on neke stvari i u napadu da odradi pre svega brzom prenosenju lopte i tranziciji ali nije taj svakako od koga treba da pocinju akcije u pozicionoj igri i to mu je najslabija tacka za to su vise Jovancic i Krsticic mada ovaj drugi je totalno van forme.
« Последња измена: 12 Октобар 2018, 22:52:44 edge »

Ван мреже zvezdamojaljubav

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 229
  • Репутација: +207/-25
  • Zvezda iznad svega
« Одговор #50839 послато: 14 Октобар 2018, 07:48:23 »
Ko je ovaj Marjanović što je igrao u Pančevu???? Kako se zove....