Аутор Тема: Трансфери, формације, тактике...  (Прочитано 6089686 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже NNLice

• Пријатељ РСБ-а
  • Члан ФК
  • Поруке: 1.355
  • Репутација: +541/-410
Одг: Трансфери, формације, тактике...
« Одговор #52200 послато: 14 Јун 2019, 18:51:18 »
Ромао ми не делује као играч који би дошао тек да узме лову. Бивствовање у Звезди оседи играче и тренере, тако да би сигурно могао овакав уговор да забоде негде у егзотичнијим дестинацијама са пуно мање стреса. Што се тиле његовох година делује ми да није лошији играч него пре 10год. Ако бисмо га довели да је 5-10год млађи, можемо онда и сад. Гледајући играчке квалитете, не потенцијал за продају.

Ван мреже moonn

• Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 2.257
  • Репутација: +848/-602
  • ko je viknuo sta vidis cica?
« Одговор #52201 послато: 14 Јун 2019, 19:24:31 »
Da ne davim na temi o transferima moam ovde
Prvo Terzic i Joveljic i njihova prodaja za mene to je dobar posao
Zasto ? Prvi jer nije hteo da produzi ugovor a drugi jer postigao dobru cenu a nije prva opcija
E sad drugo je pitanje zasto jedan ne zeli da produzi ugovor , a drugi nije u prvih 11 ? To je pravo pitanje

Drugo dovodili smo igrace strance da budu pojacanje a ne da sede na tribinama sto je sada slucaj. Stranac kao back up je pogresna strategija. Jos kada tome dodamo da dovodimo strance bez potecijala za dalju prodaju je tek pucanj u nogu. Ako smo mogli da iskopamo Boacea  mozemo jos nekog slicnog , a to znaci mlad , potencijal ali sa kvalitetom za prvih 11, ili ako dovodis iskusnog stranaca onda trazi nesto kao sto je Marin

Ako dovodimo domaceg igraca onda moze da bude i back up opcija ali ocigledno sve je teze da se nadje kvalitet Krsticica ili Pesica , dovodjenje igraca i gomilanje nije stategija Jevtovica jurimo  jurimo i onda klupa , njemu cena pada .... nidje veze
Dovodimo igrace koji niti su potencijal za prodaju Radonja ili Racic niti za instant kvalitet tipa Krsticic sve nesto ti tamo ni amo pa mora da im izmisljamo poziciju tipa Ivanic , a poprilicno placeno

A to sto nemamo osecaj da prodamo kad treba je posebna stavka, digli smo plate i produzili ugovore da nam igraci ne odlaze ali ponuda nema i to je cinjenica , jos Bena nismo prodali kad je bio momenat i sta sad.....a treba da zivimo od transfera

Mantra nam je prekazni rok je ziva stvar imamo kostur tima .... pa zasto onda kupujemo i dalje ako smo vec zatvorili sa Januarskim prelaznim rokom?
Zar nije bilo reci prvo prodaja pa popuna .... prodaje nema evidentno
Daj boze ako u avgustu ne zavrsimo opet 40+ igraca pod ugovorom

Konfuzno mi sve ovo izgleda a bara se susi i sve manje lista imena koji su nam dostupni ili interesantni ....neke smo vec potrosili kao sto je Meleg

Cudna prica

Ван мреже Љуба

• Земунац
  • Aдминистратор
  • Поруке: 10.437
  • Репутација: +7245/-3465
  • Напред Звездо само напред, где ти играш ту смо ми!
« Одговор #52202 послато: 15 Јун 2019, 07:35:47 »

Samo mogu da se složim. Mislim da ćeš se složiti sa mnom da generalno grešimo u transfer politici jer ne tražimo igrače prema karakteristikama njihove igre nego prema pozicijama na kojim igraju pa se posle uklapamo. Mislim da generalno imamo previše sporu ekipu za evropske standarde i standarde LŠ a danas je taj aspekt najbitniji. Ajax ovo što je postigao, bar 70% može da zahvali brzini krila i fluidnosti koju je omogućavao Tadić a mi to nemamo a pritom imamo našeg Tadića (Marin). Naša krila su ultra spora (Ben i Ivanić), Jovančić nije nešto posebno brz, više je jak na lopti, Rodić i Stojković kud i kamo, tehnički mi nemamo pravog "brzonogog" igrača poput Radonjića. Jirka jeste brz ali ne igra i kad na to dodamo Pavkova i Boćka koji su jaki i dobro se grade mi tehnički možemo u Evropi samo da igramo na centaršuteve i popularne "nabacokle" osim ako Bog da nešto iz kornera.

Tvoje mišljenje baš cenim pa me zanima šta ti misliš u kom pravcu bi trebali da krenemo što se transfera tiče?

Наравно да би требали да играју брзи играчи али из неког разлога не играју. Свима је јасно да су Јевтовић и Јирка добри и употребљиви играчи али их нема на терену. Јевтовић сваку утакмицу одигра одлично па га струка склони. Али зато се Симић праћака по терену као риба на сувом. Исто важи и за средину где је Ебисилио показао да зна али није добијао довољно прилика поготово од када је Чауш доведен.

На твоје питање у ком правцу треба да идемо одговорио бих да склонимо бар 10 играча вишка. Продати, позајмити а са некима споразумно раскинути уговор. То је велики проблем и на тренингу и у свлачионици.

По мени је Мркела највећи кривац уз Милојевића наравно. Јер ако доведеш гомилу играча а не играју најбољи ствараш велики проблем.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk

На мрежи Mags Brilijan I

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.349
  • Репутација: +578/-1207
« Одговор #52203 послато: 17 Јун 2019, 23:16:16 »
Ovog Borisa Radunovica ako ikako mozemo dovesti to bi bio pun pogodak! Posle Borjana ba smo mirni godinama.

На мрежи Delija sa Severa

• Члан ФК
  • Поруке: 4.741
  • Репутација: +1877/-1284
  • ...prvu ljubav, detinjstvo...
« Одговор #52204 послато: 17 Јун 2019, 23:28:30 »
Ovog Borisa Radunovica ako ikako mozemo dovesti to bi bio pun pogodak! Posle Borjana ba smo mirni godinama.
Pisali smo brat Zoksara i ja za Radunovica, ima vise od pola godine. Top prospekt a ne bi toliko bio ni skup.

На мрежи Mags Brilijan I

• Звезда му је све
« Одговор #52205 послато: 17 Јун 2019, 23:31:29 »
Pisali smo brat Zoksara i ja za Radunovica, ima vise od pola godine. Top prospekt a ne bi toliko bio ni skup.

Decko je klasa, vidi se posle 10 minuta, strasan posao bi on bio

Ван мреже Nemanja01

• Члан ФК
  • Поруке: 138
  • Репутација: +48/-64
« Одговор #52206 послато: 18 Јун 2019, 00:19:53 »
Ipak fali golmana na platnom spisku  :facepalmanimation:

Ван мреже Stevke94

• Веран као пас
  • Поруке: 699
  • Репутација: +196/-283
« Одговор #52207 послато: 18 Јун 2019, 12:18:17 »
Radunović, Popović, Stanković bi po meni bilo idealno, u slučaju da Borjan ide. Ali realno gledano ne treba očekivati da Borjan ide, ni da bi atalanta tek tako pustio radunovica.
« Последња измена: 18 Јун 2019, 12:21:22 Stevke94 »

На мрежи vatafak

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 442
  • Репутација: +128/-196
« Одговор #52208 послато: 18 Јун 2019, 12:41:32 »
Nijedan mladi golman ne zeli da bude 3. opcija, u vecini slucaja taj treci je neko iskusan koji je na zalasku karijere i nema problem da sedi na tribini.

Cak i da zeli, nema svrhe drzati talenta na tribini, njemu trebaju utakmice pa makar to bio i treceligaski nivo.

Ван мреже Друлић

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.150
  • Репутација: +960/-752
« Одговор #52209 послато: 18 Јун 2019, 12:53:42 »

Наравно да би требали да играју брзи играчи али из неког разлога не играју. Свима је јасно да су Јевтовић и Јирка добри и употребљиви играчи али их нема на терену. Јевтовић сваку утакмицу одигра одлично па га струка склони. Али зато се Симић праћака по терену као риба на сувом. Исто важи и за средину где је Ебисилио показао да зна али није добијао довољно прилика поготово од када је Чауш доведен.

На твоје питање у ком правцу треба да идемо одговорио бих да склонимо бар 10 играча вишка. Продати, позајмити а са некима споразумно раскинути уговор. То је велики проблем и на тренингу и у свлачионици.

По мени је Мркела највећи кривац уз Милојевића наравно. Јер ако доведеш гомилу играча а не играју најбољи ствараш велики проблем.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Pa Simić ima verovatno najbrži ''cug'' od svih nabrojanih... Objašnjavali su Duca i još par forumaša, potrebno je još mnogo stvari da bi i ta brzina igrača na krilu došla do izražaja, a daleko od toga da je dovoljno imati samo brzinu na evropskom nivou. To se vidi i na primeru pomenutog Radonjića, ja sam siguran da je za njega najbolji izbor upravo zvezda i da je izabrao najgoru ligu za igrača njegovih karakteristika. Nadam se da neće ostati u Francuskoj ,jer će mu verovatno propasti još jedna sezona.
Sećam se komentara za Jevtovića letos kad je dobijao šansu, nisu bili ovako pozitivni. Kako se menja forma, tako se menja i mišljenje o igračima, nekad to čak i ide od utakmice do utakmice, čast izuzecima.

Ван мреже jocazvezda

• Члан ФК
  • Поруке: 249
  • Репутација: +90/-92
  • Uslo u krv i dovidjenja !
« Одговор #52210 послато: 19 Јун 2019, 12:32:26 »
<br /><br />

На мрежи delboj

• Члан ФК
  • Поруке: 1.027
  • Репутација: +147/-170
« Одговор #52211 послато: 19 Јун 2019, 13:12:26 »
Претпостављам да сад исход жријеба значи да се неће журити с довођењем неких играча, што можда и није лоше, мада се прошле године ипак то другачије показало.

Ван мреже estella roja

• Члан ФК
  • Поруке: 794
  • Репутација: +178/-130
« Одговор #52212 послато: 19 Јун 2019, 14:10:41 »
Постоји и друга страна медаље, а то је да их доведемо чим пре и уведемо у систем против условно чено лакших ривала.

На мрежи Кипар

• Члан ФК
  • Поруке: 808
  • Репутација: +325/-103
« Одговор #52213 послато: 19 Јун 2019, 15:33:43 »
Pa Simić ima verovatno najbrži ''cug'' od svih nabrojanih... Objašnjavali su Duca i još par forumaša, potrebno je još mnogo stvari da bi i ta brzina igrača na krilu došla do izražaja, a daleko od toga da je dovoljno imati samo brzinu na evropskom nivou. To se vidi i na primeru pomenutog Radonjića, ja sam siguran da je za njega najbolji izbor upravo zvezda i da je izabrao najgoru ligu za igrača njegovih karakteristika. Nadam se da neće ostati u Francuskoj ,jer će mu verovatno propasti još jedna sezona.
Sećam se komentara za Jevtovića letos kad je dobijao šansu, nisu bili ovako pozitivni. Kako se menja forma, tako se menja i mišljenje o igračima, nekad to čak i ide od utakmice do utakmice, čast izuzecima.

Jevtovic nazivan neznalicom kad je na jesen u situaciji 1 na 1 sa golmanom promasio loptu. Cim je povezao par dobrih utakmica na kojima je dobio sansu,narod poceo da svrsava na njega.

Ван мреже Арантес

• Члан ФК
  • Поруке: 1.030
  • Репутација: +572/-155
  • Кренућу тамо где су моји другови,песма и дим..
« Одговор #52214 послато: 19 Јун 2019, 15:41:46 »

Jevtovic nazivan neznalicom kad je na jesen u situaciji 1 na 1 sa golmanom promasio loptu. Cim je povezao par dobrih utakmica na kojima je dobio sansu,narod poceo da svrsava na njega.
Pa obično se i ide iz krajnosti u krajnost. Ja sam recimo na par prvih gledanja Jevte rekao da mi se ne sviđa kao igrač i dalje sam istog mišljenja, iako je imao par dobrih poteza gdje se vidjelo da dečko zna fudbala, kao što je onaj slobodnjak, prodor u NS-u i slično i smatram da mu se treba dati koliko toliko prostora, ali on po meni nije igrač za neki ozbiljniji evropski nivo, eventualno član rotacije. Nadam se da griješim.

На мрежи Mags Brilijan I

• Звезда му је све
« Одговор #52215 послато: 19 Јун 2019, 15:45:39 »
Jevta je odlican igrac sa jednom ozbiljnom manom za neke vise domete a pogotovo za Milojev sistem a to je iganje odbrane, on prosto nije naucio to da igra i ako to ne bude bas kao i Radonja kranuo da igra i postao neka verzija mastovitijeg i plemenitijeg Srnica on ni sad nece igrati ozbiljniju ulogu u to sam ubedjen. Miloje ce pre igrati bez krila nego sto ce da dopusti da se krila ne vracaju skroz nazad i krpe sa bekovima rupe

Ван мреже Storm

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 67
  • Репутација: +47/-30
« Одговор #52216 послато: 19 Јун 2019, 17:20:45 »
Jevta je odlican igrac sa jednom ozbiljnom manom za neke vise domete a pogotovo za Milojev sistem a to je iganje odbrane, on prosto nije naucio to da igra i ako to ne bude bas kao i Radonja kranuo da igra i postao neka verzija mastovitijeg i plemenitijeg Srnica on ni sad nece igrati ozbiljniju ulogu u to sam ubedjen. Miloje ce pre igrati bez krila nego sto ce da dopusti da se krila ne vracaju skroz nazad i krpe sa bekovima rupe

Izvini ali mi nemamo pojma sta je on u stanju i koji su njegovi dometi kako u odbrani tako i u napadu , slazem se da je dobar igrac i steta je sto nismo vise uigravali jedina dva prava krilna igraca.A Milojevo igranje bez krila nam je donelo poprilicno dosadne utakmice u drugom delu sezone.

Ван мреже Steef

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 122
  • Репутација: +70/-56
« Одговор #52217 послато: 19 Јун 2019, 17:42:14 »
Zanimljivo kako nikome ne padne na pamet da su ovogodisnje dobre igre pojedinih igraca (i ekipe uopste) rezultat upravo velikog igrackog kadra i jake konkurencije u timu, a i na treningu.

На мрежи Ajverson

• Веран као пас
  • Поруке: 884
  • Репутација: +210/-333
« Одговор #52218 послато: 19 Јун 2019, 17:53:23 »
Izvini ali mi nemamo pojma sta je on u stanju i koji su njegovi dometi kako u odbrani tako i u napadu , slazem se da je dobar igrac i steta je sto nismo vise uigravali jedina dva prava krilna igraca.A Milojevo igranje bez krila nam je donelo poprilicno dosadne utakmice u drugom delu sezone.

Izvini , ali i ne treba mi znamo da li moze ili ne moze, to zna onaj ko ga trenira svakog dana.

Ван мреже Djuradj

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 335
  • Репутација: +152/-226
« Одговор #52219 послато: 19 Јун 2019, 17:56:28 »
Često se ovde "hajpuju, uzdižu, podižu, favorizuju, kako li već da se izrazim pojedinici iako ih gotovo nismo ni videli na terenu. Možda zbog želje da se pokažu. Složio bih se sa jednim upisom da na krilu imamo kvantitet (Jevtović, Jirka, Vukanović, zaboravih i Simića) Bez da znamo da li je neko od njih trojice spreman da bude startan igrač. I u toj idealnoj postavci, njih dvojica da predvode tim, (u slučaju da se Ben proda).
Imali smo situaciju i sezonu od dolaska Milojevića kada se igra tima gotovo bazirala na krilnim igračima Radonjić, Srnić, Milić..i eventualno Kanginu inspiraciju. Od odlaska Radonjića, Milića, Srnića, i dolaska Marina, Marin je sve preuzeo na sebe, a na krilima ima nekako statičnog Bena (Verovatno je i on po onim "zasićenjem") i Ivanića kojem to zapravo i nije prava pozicija, verovatno zbog želje trenera da igra sa dva igrača iza Marina, što u neku ruku može biti shvaćeno.
« Последња измена: 19 Јун 2019, 18:03:17 Djuradj »