Аутор Тема: Трансфери, формације, тактике...  (Прочитано 6048097 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже napster

• Члан ФК
  • Члан КК
  • Поруке: 7.030
  • Репутација: +3218/-5790
  • Od malih nogu moj si san...
Одг: Трансфери, формације, тактике...
« Одговор #52180 послато: 12 Јун 2019, 07:49:04 »
Na 3 desna beka koja imamo u klubu da dovedemo i 4.?
 :hail:

I to da bi neko od ta 3 desna beka igrao levog  :D

Ne zaludjujte se. Bolje da stave mene na levog beka nego da dalje unistavaju Gajica i Gobeljica tom gluposcu.

Ван мреже SaLe FCRS

• Члан ФК
  • Поруке: 344
  • Репутација: +78/-178
  • Samo Zvezdu Volim Ja !
« Одговор #52181 послато: 14 Јун 2019, 02:35:54 »
Šta mislite o Nemanji Pejčinoviću? A i Marko Petković je bez kluba!

Petkovic... daleko mu lepa kuca!

Ван мреже Љуба

• Земунац
  • Aдминистратор
  • Поруке: 10.422
  • Репутација: +7231/-3451
  • Напред Звездо само напред, где ти играш ту смо ми!
« Одговор #52182 послато: 14 Јун 2019, 07:31:01 »

Generalno se slažem sa tobom u raznim temama ali da je Evandro bolji od Ivanića, to malo teže. Onaj Evandro bi bio na klupi u ovom timu što reče neko, to je činjenica. On je posle dosta napredovao kada je otišao od nas, e takav Evandro u najboljim godinama možda i jeste bolji od Ivanića ali "onaj" Evandro nije.

Što se Ninkovića tiče, objektivno ono što je pokazao je daleko od nivoa koji smo očekivali, tu se slažemo.

Одличан упис, мислим на све што си написао не овај део који сам цитирао. Ово сам цитирао да бих одговорио. Тек ћемо видети да ли Иванић бољи и да ли ће рецимо и он добацити до Премијер лиге. Лично бих волео да достигне цену као Лука Јовић али то још не знамо. Оно што знамо је да смо га платили бар 3-5 пута више од Евандра и по тим параметрима би морао бити много бољи. Или на на пример дупло је скупљи од Марина а сложићемо се да није уопште бољи а камоли дупло.
Генерално смо бацали паре безвезе. Да не спомињем Чаушића за кога сам пре доласка писао да га не бих узео ни бесплатно да је слободан играч а камоли милион + 420.000 плус премије. Али ето Иванић и Боаћи скоро 4 милиона. Притом и Боаћија волим као играча и мислим да је уз Марина најбољи фудбалер у тиму. Али та два трансфера су прескупа у односу на учинак. О трећем да не говоримо.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk

Ван мреже delija_etf

• Пријатељ КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 350
  • Репутација: +819/-165
« Одговор #52183 послато: 14 Јун 2019, 09:44:16 »
Svaka čast RSB ekipi na fantastičnim članku u vezi prelaznog roka. Spomenuti su i detaljno objašnjeni svi problemi: jednodimenzionalni skauting, neplanska dovodjenja, gomilanje igrača i ropstvo nerealno visokim platama, rušenje forme i cene većini igrača, smanjenje prodajnog potencijala, preživljavanje na osnovu prerane prodaje klinaca.

Žalosno samo što Terzić, Milojević i Mrkela (tim redom) od silne arogancije obraza nemaju da se pogledaju u ogledalo i stave prst na čelo, kuda idemo sa ovakvim igračkim kadrom. Umesto toga, nova dovodjenja. Ne piše nam se dobro...  :facepalmanimation:

Ван мреже mr nono

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.391
  • Репутација: +616/-442
« Одговор #52184 послато: 14 Јун 2019, 11:56:35 »
Голмани: Милан Борјан, Зоран Поповић, Александар Станковић

Бекови: Филип Стојковић, Милан Гајић, Милан Родић, Марко Гобељић
Штопери: Вујадин Савић, Немања Милуновић, Радован Панков, Срђан Бабић

Везни: Бранко Јовичић, Душан Јованчић, Горан Чаушић, Милош Вулић
Офанзивни везни: Марко Марин, Мирко Иванић

Крила: Ел Фарду Бен, Вељко Симић, Милан Јевтовић, Ерик Јирка, Алекса Вукановић
Нападач: Ричмонд Боаћи, Милан Павков, Дејан Јовељић

Ово је екипа од 25 играча.

Ван ових 25, ми имамо још ДЕСЕТ играча:
Милош Гордић, Стефан Хајдин, Дејан Мелег, Лоренцо Ебисилио, Вељко Николић, Никола Крстовић, Дејан Видић, Maрко Конотар, Југ Станојев, Жељко Гаврић. 4-5 играча (Гордић, Конотар, Станојев, Гаврић + Николић), од ових 10 ће вероватно у Графичар, али ту су пре свега Хајдин, Ебисилио, Мелег и ова два нападача која смо довели.

Значи, ми прво морамо негде да удомимо и видимо шта ћемо са ових 10, па да онда ако продамо нешто гледамо да доведемо замене. Уместо Јовељића (колико сам схватио он 99,99% иде) може да уђе Вељко Николић у 25, па Вукановић да буде тај трећи шпиц. Од ових 10, ниједан не треба да иде за Аустрију. Значи, ако оде Боаћи, онда тај Томане или ко већ. Ако оде Павков не продавати Јовељу. Ако оде Бен замена. Ако оде Бакула или Чаушић, онда може овај 35 годишњак. Леви бек, ако оде Стојковић, два лева, ако оде и Родић. Итд, итд... Све то мора бити ланчано повезано, синхронизовано, а то код нас изгледа доста лоше. и неповезано Мени ова екипа, чак и да остане ових 25 момака на окупу, није лоша. Знају се, имају полусезону иза себе као опомену како не треба.

Ми прво вишкове морамо растеретити, па онда у односу на ових 25 које имамо горе, убацивати или из ових 10 (Вељко Николић пре свега), или тражити појачања.

Ван мреже Vatrogasac

• Члан ФК
  • Поруке: 20.715
  • Репутација: +5855/-7451
« Одговор #52185 послато: 14 Јун 2019, 12:08:11 »
To je to od prilike

Ван мреже Kafu

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 260
  • Репутација: +101/-346
« Одговор #52186 послато: 14 Јун 2019, 12:20:43 »

Одличан упис, мислим на све што си написао не овај део који сам цитирао. Ово сам цитирао да бих одговорио. Тек ћемо видети да ли Иванић бољи и да ли ће рецимо и он добацити до Премијер лиге. Лично бих волео да достигне цену као Лука Јовић али то још не знамо. Оно што знамо је да смо га платили бар 3-5 пута више од Евандра и по тим параметрима би морао бити много бољи. Или на на пример дупло је скупљи од Марина а сложићемо се да није уопште бољи а камоли дупло.
Генерално смо бацали паре безвезе. Да не спомињем Чаушића за кога сам пре доласка писао да га не бих узео ни бесплатно да је слободан играч а камоли милион + 420.000 плус премије. Али ето Иванић и Боаћи скоро 4 милиона. Притом и Боаћија волим као играча и мислим да је уз Марина најбољи фудбалер у тиму. Али та два трансфера су прескупа у односу на учинак. О трећем да не говоримо.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Samo mogu da se složim. Mislim da ćeš se složiti sa mnom da generalno grešimo u transfer politici jer ne tražimo igrače prema karakteristikama njihove igre nego prema pozicijama na kojim igraju pa se posle uklapamo. Mislim da generalno imamo previše sporu ekipu za evropske standarde i standarde LŠ a danas je taj aspekt najbitniji. Ajax ovo što je postigao, bar 70% može da zahvali brzini krila i fluidnosti koju je omogućavao Tadić a mi to nemamo a pritom imamo našeg Tadića (Marin). Naša krila su ultra spora (Ben i Ivanić), Jovančić nije nešto posebno brz, više je jak na lopti, Rodić i Stojković kud i kamo, tehnički mi nemamo pravog "brzonogog" igrača poput Radonjića. Jirka jeste brz ali ne igra i kad na to dodamo Pavkova i Boćka koji su jaki i dobro se grade mi tehnički možemo u Evropi samo da igramo na centaršuteve i popularne "nabacokle" osim ako Bog da nešto iz kornera.

Tvoje mišljenje baš cenim pa me zanima šta ti misliš u kom pravcu bi trebali da krenemo što se transfera tiče?

Ван мреже ЧетникХерцеговац

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 64
  • Репутација: +54/-115
« Одговор #52187 послато: 14 Јун 2019, 13:10:25 »
Pošto ljudi misle da ja nemam druge želje nego slepo podržavam upravu,

ja bih uvek išao po ovakvog igrača.

Ali nisam ja uprava, i ovo je pokupio Plzenj izgleda.

Ван мреже Belgrano

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 92
  • Репутација: +60/-50
« Одговор #52188 послато: 14 Јун 2019, 13:15:40 »
Kladionica javlja da Joveljic prelazi u Frankfurt za 4 miliona + 10%.

Ван мреже van

• Веран као пас
  • Поруке: 686
  • Репутација: +123/-180
« Одговор #52189 послато: 14 Јун 2019, 13:21:15 »
Ode Jovelja. Madjionicari, ekonomski giganti s dugom od 12 miliona ( pardon 48) za 4 vise od prosle godine ...prodadose u pislu veka decka 99 spicabez prave sanse za samo 4 miliona. Milenkovic stoper pre dve godine znaci acno u Joveljinim godinama ide u Firencu za 5,1. Skuplji id Jovelje ce biti i ovaj novi stoper. Svaka im cast. Neka plate s tim parama Ebisilia, Boacea, Causica, Jevtovica i ostale koji stoje iza gola na utakmicama ili sede na tribinama. Branice neki,nacce kao za dug hiljade izgovora, mislice tudjom glavom, mozda sada potpisati dug na samo 5 miliona, a onda kad shvate jednog dana........

Ван мреже sin_srbije

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 3
  • Репутација: +4/-0
« Одговор #52190 послато: 14 Јун 2019, 13:28:48 »
Ode Jovelja. Madjionicari, ekonomski giganti s dugom od 12 miliona ( pardon 48) za 4 vise od prosle godine ...prodadose u pislu veka decka 99 spicabez prave sanse za samo 4 miliona. Milenkovic stoper pre dve godine znaci acno u Joveljinim godinama ide u Firencu za 5,1. Skuplji id Jovelje ce biti i ovaj novi stoper. Svaka im cast. Neka plate s tim parama Ebisilia, Boacea, Causica, Jevtovica i ostale koji stoje iza gola na utakmicama ili sede na tribinama. Branice neki,nacce kao za dug hiljade izgovora, mislice tudjom glavom, mozda sada potpisati dug na samo 5 miliona, a onda kad shvate jednog dana........
Потпуно разумем поенту, само бих да те исправим за Миленковића јер су њега продали за те паре у пакету са Влаховићем ваљда, него су Влаховића сакрили да би то био успех управе да се један играч продао за 5 милиона.

Ван мреже van

• Веран као пас
  • Поруке: 686
  • Репутација: +123/-180
« Одговор #52191 послато: 14 Јун 2019, 13:32:29 »
Ok. Nije bitno. Prvo mi palo na pamet. Mada ipak mislim da je Vlahovic 1.5 posebno. Ali nije bitno taj ionako ne igrai ko zna da li ce.....sto ti rece, poenta je bitna. Razumemo se.

Ван мреже Zvezdaš BL

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 544
  • Репутација: +232/-130
  • Još jedna pobeda i titula
« Одговор #52192 послато: 14 Јун 2019, 14:49:02 »
Prodajemo Jovelju i Aleksu Terzića, dovodimo Tomanea i nekog penzosa?

Ван мреже делија нс

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 193
  • Репутација: +128/-111
« Одговор #52193 послато: 14 Јун 2019, 16:30:01 »
Јасно је да је да је трансфер политика претходних годину дана обележена бројним неуспесима, док су погодци били изузетно ретки. У ЛШ смо ушли  са играчима за које је већина претпостављала да неће бити ни у првих 18 (против Салцбурга Павков, Симић, Јованчић), док су громогласно најављена и дуго чекана појачања у том прелазном року Мелег, Јевтовић, Кафу или нису ни добили прилику јер нису задовољили на тренингу или су се показала као тешки промашаји. Кад се на то додају Боаћи и Чаушић за које је дат огроман новац за наше прилике, па затим Милуновић као тежак промашај, јасно је да се спроводила трансфер политика без трунке логике (доводиш мршавог високог и спорог штопера иако си преходно највеће успехе постигао са два различита типа штопера у одбрани).

Најгоре од свега у трансфер политици Звезде је што се иста имена гањају годинама, макар у међувремену потпуно пропала или постала превазиђена. На пример, Мелег, Милуновић и Иванић су за нас били топ појачања у времену кад је 0:3 против Каирата био реалан резултат на који се нико није посебно нервирао. У међувремену оствариш највеће успехе у четврт века, подигнеш рејтинг клуба за неколико нивоа и ти и даље гањаш иста имена из 2014, 2015. При чему је опсег играча који се прате изузетно мали, из године у године истих неколико имена.

Када се на то дода пренатрпаност играчког кадра, по пет јаких играча на истој позицији, добили смо раштимовану и неуиграну екипу на крају сезоне која у финалу купа против крајње просечног тима Саве Милошевића није могла једну шансу да створи за цео меч. Надам се да ће овај кеш од Јовељића паметно искористити а не да доводе неке распале ликове из друге португалске попут овог Томанеа.

Ван мреже djokara78

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 213
  • Репутација: +56/-109
« Одговор #52194 послато: 14 Јун 2019, 16:31:37 »
To je to oterali ste me sa stadiona NAJGLUPLJI POTEZ KOJA JE ZVEZDA MOGLA NAPRAVITI..SRAMOTAN TRANSFER JOVELJIĆA..... Ljudi svaka dalja reč ce biti za banovanje... Zgrožen sam....

Ван мреже baloteli1986

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.483
  • Репутација: +228/-771
« Одговор #52195 послато: 14 Јун 2019, 16:46:43 »
Jedina pozitivna stvar u ovom transferu je 10 posto od sledece prodaje pa ako bude i trecina Jovica to je 2miliona...Mada svakako je prerano prodat gde je ona prica Milojevica,Terzica Jovelja tvoja sezona je 2019/2020 mozda i bude ali u Ajntrahtu ne radimo kako trebamone radi se uopstr kako se prica pricas jedno radis drugo

Ван мреже Vlada 89

• Члан ФК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 17.629
  • Репутација: +2425/-3114
« Одговор #52196 послато: 14 Јун 2019, 18:15:27 »
Prodajemo Jovelju i Aleksu Terzića, dovodimo Tomanea i nekog penzosa?
Taj penzos može u zubima da drži ovu našu mlađariju

Ван мреже Vlax

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.110
  • Репутација: +1273/-614
« Одговор #52197 послато: 14 Јун 2019, 18:29:12 »
Moze, ali dal i hoce ?!  Nesto ne verujem da dolazi ovde da gine na terenu, nego da odradi koju godinu pre penzije i uzme kintu.

На мрежи Mags Brilijan I

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.275
  • Репутација: +555/-1176
« Одговор #52198 послато: 14 Јун 2019, 18:39:16 »
Moze, ali dal i hoce ?!  Nesto ne verujem da dolazi ovde da gine na terenu, nego da odradi koju godinu pre penzije i uzme kintu.

Nije ovo ta prica, iako sam siguran da nece doci jer ce nas odbiti, on ako dodje bice provereno odlican jer nikad i nigde gde je igrao nije ladio jaja i prosto je takav tip igraca da ne ume da kaklulise, veoma inteligentan i beskrupulozan u igri i bio bi stub tima pozadi, verujem da bi igrao vise na stoperu nego na zadnjem veznom i isplatio bi nam se za evropu sigurno. Profesionalac je ozbiljan, ali ce nas odbiti tako da nije ni vazno

Ван мреже Vlada 89

• Члан ФК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 17.629
  • Репутација: +2425/-3114
« Одговор #52199 послато: 14 Јун 2019, 18:44:19 »
A možda i dođe,što bi rekao Bard :travka: