• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Странци - ТОП 10

Започео Smajli, 07 Јун 2011, 15:50:05

« претходна тема - следећа тема »

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

stefcerak

Цитат1: Sone  08 Јун 2011, 09:04:53
Stefane brate kad je basket u pitanju cini mi se da imas pamcenje k'o slon, bas cudno jer si mi vise nekako fudbalski tip..

Ajzea Moris je bese onaj sto je sutirao nekako iznad glave, skoro kao kad fudbaler izvodi aut? :D Secam se vazdan nekih stranaca, cak i naseg trenera, Tom Ludving-a, tak nekako.

pamtim dosta stvari :)...hehe a i trenirao sam basket 11 godina skoro

бјелоЗа

Цитат1: stefcerak  08 Јун 2011, 00:26:32
8.Tundzi Avodzobi-legenda koja se suprostavila groblju!od mene uvek dubok naklon za ono stajanje u reketu kad nije hteo da se pomeri

И никако то да се нађе на интернет.Познаје ли неко било кога,осим Рудија наравно што има те утакмице?Да извади овај легендарни моменат  :srbinosm:

bari91

08 Јун 2011, 17:31:36 #22 Last Edit: 08 Јун 2011, 20:38:35 by bari91
Postoje 4 stranca koja su igrala za nas klub a koji odskacu od svih drugih. Kad kazem odskacu, mislim i na kvalitet koji su posedovali, a i na partije prikazane u Zvezdi.
Hronoloski gledano: Smit, Pen, Ekezie, Kuk.
Smit je igrao samo u Kupu Koraca, u domacoj ligi nije smeo zbog glupog pravila koje je tada vazilo... Covek je davao u proseku 20+ poena po utakmici. Inace, igrao je za SAD na Olimpijadi i osvojio medalju (pre nego sto se pojavio dream team). Takodje je imao i epizode u NBA, poceo je u Bostonu cini mi se. Medjutim, imao je nekih problema sa zakonom, to je jedan od razloga zbog kojih nije napravio neku NBA karijeru.
Pen? Sta reci o njemu. Posle par tmurnih godina, napravljen je tim...a ekipa koja se pre toga batrgala u donjoj polovini lige, od jednom igra polufinale nlb-a, pobedjuje Makabi u Izraelu. Velike zasluge za to pripadaju Penu. Covek nas je nosio tokom cele sezone i bio ubedljivo najbolji igrac. Srusio je Makabi u gostima... Steta sto nije ostao. Potvrdio je svoj kvalitet i kasnije, igrajuci za Olimpijakos i jos neke velike timove...gotovo redovno igrao evroligu.
Ekezie - Igrac sa najvecom NBA reputacijom koga smo doveli. Imao je partije sa po 20 skokova. Najbolji centar koga smo imali u ko zna koliko godina. Posle Zvezde je imao jako lepu sezonu u Atlanti...
Omar Kuk - Najbolje draftovani stranac koga smo doveli. Malo ljudi zna pricu o njemu. Omaru su predvidjali da ce biti u prvih 10 pikova na draftu. Medjutim, odlucio je da izadje ranije na draft i zeznuo se. Izabran je kao 30 i neki pik, pa nije dobio neku veliku sansu. Tako je i zavrsio u Evropi. U sezoni u kojoj je igrao za nas, bio je najbolji igrac. Pitanje je kada cemo opet imati pleja koji pravi dabl-dablove i koji bez problema spakuje 10+ asistencija... Inace sto se tice statistike (prosek asistencija...), ni jedan nas bivsi plej mu nije ni blizu. Posle Zvezde je nastavio u istom stilu.

U grupu ovih igraca je mogao da se ugura i Tejlor. Ali on nije imao tako dobre partije u Zvezdi da bi mogao da se meri sa ovima. Medjutim, namerno ga pominjem, jer Zvezda nikada nije dovela igraca koji je imao tako dobru sezonu u NBA, kao sto je imao Tejlor... E sad, zasto nije prikazao vise, razlozi su brojni...

gromiko

Цитат1: бјелоЗа  08 Јун 2011, 17:27:02
И никако то да се нађе на интернет.Познаје ли неко било кога,осим Рудија наравно што има те утакмице?Да извади овај легендарни моменат  :srbinosm:

Ima cela ta utakmica na youtube, ali je isečen onaj deo kada Avodžobi neda da se izvede bacanje. No, odlično se vidi kako pre toga Jeretin krade čistu loptu na 1 razlike za Partizan i 20ak sekundi do kraja. Tada je bilo 1:0 za Partizan u seriji i da smo izjednačili igrala bi se majstorica za ulazak u finale.

Селектор

Izjasnite se i u anketi.

Za mene numero uno ubedljivo O. Ekezie

Smajli

Kuk bez premca! Pravi plejmejker, sjajan pregled igre, odlicna kontrola lopte, dobra tehnika, vrlo dobar sut...posle Zvezde igrao dobro u Unikahi, zatim jos bolje u Valensiji, prica se da bi sada mogao u Real ili Barsu (ako ne dovedu Tea).

Sone

Glasao za Ekezie-a, nekako odskace za nijansu od Kuka,pre sbega jer nam je pozicija centra nakon njega uvek bila deficitirana. Tesko ce ko drugi dobiti glasove sem njih trojice,Obine, Kuka i Pena.

Душан

Moj glas takodje ide za Ekeziea.

crazynorth75

Ekezi vjerovatno jeste najbolji stranac koji je igrao kod nas, pogotovo što je igrao na za nas godinama već ukletoj poziciji petice, Skuni i Kuk su vjerovatno i među boljim plejevima u Evropi (svaki u svoje vrijeme), ali ja ne mogu a da ne glasam za našeg brata Dži Hendersona :thumbup1:, malo blentav, ali uvijek se pošteno odnosio prema dresu, maksimalno angažovan, sjajne tehnike i dosta dobrog šuta...

Dragan Stojkovic Piksi

Цитат1: crazynorth75  08 Јун 2011, 21:43:55
Ekezi vjerovatno jeste najbolji stranac koji je igrao kod nas, pogotovo što je igrao na za nas godinama već ukletoj poziciji petice, Skuni i Kuk su vjerovatno i među boljim plejevima u Evropi (svaki u svoje vrijeme), ali ja ne mogu a da ne glasam za našeg brata Dži Hendersona :thumbup1:, malo blentav, ali uvijek se pošteno odnosio prema dresu, maksimalno angažovan, sjajne tehnike i dosta dobrog šuta...

A malo je eksperimentisao i sa kanabisom :ludizbunjen:

Sone

Приморац

Moj glas je otisao turistickom radniku iz Nigerije :prvak:

Kochalone

Цитат1: Dragan Stojkovic Piksi  08 Јун 2011, 00:19:10
Jeste brate pogledacu u Zvezdinoj reviji sutra tacan broj poena Smita mislim da je malo manje od 40,ali je tu...
Jel se secas scene kad Jestratijevic masi bacanje a Hejli skace i zakucava i ostaje da visi na kosu pola minuta i dobija tehnicku gresku,ceo Pionir se valjao od smeha :krstise:

aaa neverujem,meni je ta scena ostala urezana i uvek cu pamtiti to zakucavanje Hejlija,ali sam potpuno zaboravio koja je tekma bila.. :ohmygod:
ps dal iko ima neku sliku od tih igraca ili bilo sta iz tih sezona ?? 

bari91

Smit je dao 37 poena PAOKu. Inace, covek je imao opasnu statistiku dok je igrao za nas u Kupu Koraca. Preko 20 poena u proseku, trojke je sutirao 52.6%...

ludi_zvezdas

ima li neko slike na primer od smita ?

ne mogu na netu nigde da nadjem!

Приморац

18 Јун 2011, 18:44:51 #35 Last Edit: 18 Јун 2011, 18:48:51 by Primorac
Državljanstvo: Američko
Datum rođenja: 29.11.1967.
Pozicija u timu: plejmejker
Visina: 193 cm
Igrao za: Crvenu zvezdu 1996/97
Karijera pre: Georgetown U. (NCAA), Boston Celtics (NBA), Rapid City Thrillers (CBA), Rockford Lightning (CBA), Hartford Hellcats (CBA), Omaha Racers (CBA), Minesota Timberwolves (NBA), Florida Sharks (USBL), Florida Beachdogs (CBA)
Karijera posle: Iraklis Thessaloniki (Grčka), La Crosse Bobcats (CBA), Rockford Lightning (CBA), Vaqueros de Bayamon (Portoriko), Ourense Xacobeo 99 (Španija), Obras Sanitarias (Argentina), Liege TEC (Belgija), La Crosse Bobcats (CBA)

Doveden je u Crvenu zvezdu kao pojačanje za Kup Radivoja Koraća (koji je tada još uvek bio evropski kup), pošto stranci nisu imali pravo nastupa u domaćim takmičenjima.

Za razliku od druga dva stranca koja su dovedena te godine (Dvajt Stjuart, koji je ubrzo zamenjen Simeonom Helijem), Smit se pokazao kao pun pogodak. Kao stranac sa najvećom reputacijom (nastupao za američku reprezentaciju na Olimpijskim Igrama u Seulu 1988. godine, sa prosekom od 8.6 poena, kao i za Boston i Minesotu za koje je na ukupno 73 meča imao prosek od 2.5 poena), u potpunosti je opravdao, pa i prevazišao očekivanja. Iako je odigrao samo devet mečeva, ostavio je odličan utisak sa prosekom od 20.7 poena, četiri skoka, 3.4 asistencije i 2.7 ukradenih lopti. Sa Crvenom zvezdom dogurao je do 1/16 finala gde su u dva meča ispali od Stojakovićevog PAOK-a. Posebno se istakao u prvom meču koji su 'crveno-beli' izgubili u Pioniru 99:102 i pored njegovih 37 poena.

Ono što je malo poznato za ovog igrača je to da je proveo dve i po godine u zatvoru u Kaliforniji, pošto je 1991. godine pregazio dva studenta Bostonskog Univerziteta koji su poginuli na licu mesta, da bi potom pobegao sa mesta nesreće. Taj tragični događaj je presudno uticao na Smitovu karijeru, koju je proveo uglavnom igrajući za CBA timove, za razliku od svojih drugova iz reprezentacije sa OI poput Dejvida Robinsona, Miča Ričmonda, Dena Majerlija i ostalih.

Završio je igračku karijeru 2001. godine.

zaista je rijec o odlicnom igracu...sliku ne znam da postavim :stidan:

redmen

Moja skroz subjektivna petorka,bez opserviranja statistike...
plej- Omar Kuk  (igrac sa najboljim pregledom igre,pravi plej,razigrava druge,ne trosi mnogo lopti da bi imao index)
bek- Filip Videnov (suter kao da je prao ruke u Moravi,neverovatna mirnoca i preciznost,doveli smo ga u pogresno vreme,bas kada se trojka pomerila...)
krilo- Redzi Frimen (najgotivniji lik od svih stranaca u srbiji,vise je voleo covica,ali igrao je srcem,odlican u odbrani)
k.centar- Rikardo Mars (izlisno govoriti,covek moze svaku utakmicu i svakome da da 25 poena,samo da ne ode u partizan dogodine)
centar- Obina Ekezi (centar kakav zvezdi trebao sve ove godine,a ne da se grobari sprdaju sa kikanovicem,stimcom &co)

Pozdrav

Inace,ovo je moj prvi post na forumu :))

kupura

Po meni naj stranac koji je igrao za nas je Obina Ekezie...covek je bio mnogo dominantan i niko nije mogao da ga cuva...uvek sam prizeljkivao njegov povratak, ali nazalost to se nikad nije desilo...S druge strane Omar Cook je napravio veliku karijeru posle igranja kod nas, cak se sad pominje da ce preci u Barsu, odlican plej...Moj glas ide ipak za Ekezie-a...

Игор

Најкориснији су били дефинивитно Скуни Пен и филип Виденов.

Mao

Bili Tomas po meni najkvalitetniji igrac.

Problem je bio sto je tada bio haos i nije iskoristen koliko bi trebalo.