Анкета

Да ли сте за регионалну лигу у фудбалу?

Да
Не

Аутор Тема: Регионална лига  (Прочитано 330207 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже @2net

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 196
  • Репутација: +215/-176
Одг: Регионална лига
« Одговор #60 послато: 28 Мај 2011, 14:19:37 »

ja stvarno mislim da ni sam lukic nije znao sta prica kad je pricao o ligi juznog toka. mozda je morao da izreklamira ruse, mozda je to bila njegova samoinicijativa, ali ... "liga juznog toka" ... misliiiimmmmm ....

da obrazlozim :D
za grcke klubove, oly i pao ne bi igrali sa nama, jer oni vec klubove nase snage imaju u svojoj ligi, ako ne i jace, a ne vjerujem da bi mi igrali sa klubovima iz sredine grckog sampionata (ne vidim smisao toga). za ukrajinu i rusiju ... mislim vazi. bitno je samo da se pogleda koliko su njihovi klubovi jaci, i da se razmisli koji bi njihov interes bio da igraju bas sa nama, shvatice se da je i ta ideja ...  (da igraju ukrajinci i rusi medjusobno, to mogu da razumijem, ali bas da igraju sa nama ... )
vjerujem da bi madjari i bugari htjeli da igraju sa nama, ne znam samo da li bi htjeli/trebali da igramo sa njima. a sto se tice rumuna, tamo je fudbal 100 puta kriminalizovaniji od naseg, tako da mislim da stvarno sa njima nista i ne treba da se radi :D

jos jedno da napomenem, stvarno mislim da od bilo kakve reg lige uskoro nece biti nista, i mnogo mi je zao zbog toga. najveci problem je sta bi ta liga davala ucesnicima tj kako bi se iz nje islo u evropu. bez toga, takmicarski liga ne bi imala smisao, a samim tim teze je i da bi uspijela.

i nemojte se, molim vas, zavaravati sa potencijalom nase lige. kod nas ce uvijek zvezda ili mali klub da bude na prva dva mjesta (u zavisnosti ko ima vise svojih ljudi u savezu), vojvodina treca, a klub koji ima najsposobnijeg mafijasa te sezone osvaja 4 mjesto. dzaba tu i infrastruktura, obecanja ljudi iz saveza, politicara, platinija, blatera, ... mozda bi jedini spas bio potpuna privatizacija, gdje bi se tacno znalo cije pare se i za sta koriste i ko dobija profit ili gubitak od dobrih odn losih poteza.

« Последња измена: 30 Мај 2011, 10:48:21 Селектор »

Ван мреже @2net

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 196
  • Репутација: +215/-176
« Одговор #61 послато: 28 Мај 2011, 14:25:58 »
zaboravi jos da napisem :)
neko rece da liga ne bi trebala da se igra jer navijaci ne bi mogli ici na gostovanja?!?
nisam znao da zvezda postoji da bi udovoljavala navijacima?!? mislim, jesu delije veliki dio zvezde, jedno bez drugog ne moze ni da se posmatra, ali cini mi se kao da neki smatraju da je vaznije da oni idu na svaku utakmicu, nego da se zvezda razvija kao klub, da njeni igraci igraju jake utakmice.
braco moja, ja volim zvezdu vise od icega, vjerovatno kao i svi vi ovdje, ali nikad necu da mislim da je zvezda tu zbog mene, nego sam ja tu zbog nje, vaznije mi je da je njoj dobro, a cim bude dobro i njoj bice bolje i meni. sta bi onda trebali reci ljudi koji su u inostranstvu?!? da se treba ugasiti zvezda?!? ili da treba doci da igra ligu zemlje u kojoj su oni :D

Одсад кад "заборавиш нешто да напишеш, кликнеш на "измени",  лепо напишеш едит па удариш две тачке и онда допишеш.
« Последња измена: 28 Мај 2011, 21:00:15 Селектор »

Ван мреже Matori

• Веран као пас
  • Поруке: 600
  • Репутација: +249/-100
« Одговор #62 послато: 28 Мај 2011, 14:42:01 »
Skoro da se secam svih gostovanja u SFR-jotu i svuda je bilo :a078: :pub: :box: A BILO BI OPET

Ван мреже Холден

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 2.297
  • Репутација: +1081/-428
« Одговор #63 послато: 28 Мај 2011, 15:52:14 »
или тврди да би било пуно насиља ако започну икада са том лигом?

Ван мреже Matori

• Веран као пас
  • Поруке: 600
  • Репутација: +249/-100
« Одговор #64 послато: 28 Мај 2011, 16:13:24 »
Naravno da bi bilo puno nasilja na gostovanjima po "bratskim"nam republikama,mislite da bi purgeri ili torcida ili bilo ko drugi mogli da istrpe pobede naseg tima ili pevanje po ulicama,vijorenje nasih zastava po domovini njihovoj,da nepricam o bosni.

Ван мреже kajblo

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 192
  • Репутација: +86/-280
« Одговор #65 послато: 28 Мај 2011, 16:15:42 »
U ovom trenutku sam protiv osnivanja regionalne lige. Realno, jedino bi zanimljivo bilo gledati Hrvate (groblje, splićane i purgere), ostalo - bulja. Koga bi u Srbiji zanimao susret Željezničar - Split? Ili Mogren vs Metalurg Skopje? Ne kažem da bi bio lošiji fudbal od ovog našeg livadskog, ali bih ja pre gledao Radnički KG vs Indjija.
Drugo, zar da punimo vukojebine po sfrj, a da zapostavimo Kruševac, Užice, Smedervo...? Da donosimo spektakl u Tetovo, Koper i Osijek, a ljudi iz  Čačka i Subotice da najdražu gledaju na TV? Nema puno smisla.
Sa druge strane, voleo bih da vidim turnir velike četvorke na svakim letnjim pripremama. Nešto kao tradicionalno dobra provera pred novu sezonu.

poz

Ван мреже raikkonen

• Звезда му је све
  • Поруке: 4.241
  • Репутација: +1798/-2082
« Одговор #66 послато: 28 Мај 2011, 19:18:48 »
A данас људи из Чачка, Ваљева, Суботице гледају Манчестер и Барсу у својим градовима, па су у губитку.  :krstise:

Ништа се не би погоршао фудбал у земљи, уколико би се водило рачуна о појединачним лигама. Па ја не видим неки просперитет нашег фудбала, тиме што је тим тимовима само Звезда, Партизан и Воша озбиљан противник. Да су ту још пар тимова сличног квалитета, другачија би била прича.

Наравно да не би учествовало само 2-3 из србије, него бар 4 или 5, тако да би се ти тимови надметали за преостала места.

Ван мреже Vasili Zaitsev

• Горан Арсеновић | Оснивач РСБ-а | Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Поруке: 20.303
  • Репутација: +4330/-3355
« Одговор #67 послато: 29 Мај 2011, 09:00:03 »
Свака лига би била боља од ове.

Ван мреже kajblo

• Звездаш
  • **
« Одговор #68 послато: 29 Мај 2011, 12:09:10 »
A данас људи из Чачка, Ваљева, Суботице гледају Манчестер и Барсу у својим градовима, па су у губитку.  :krstise:

Potpuno si u pravu. Ta četvorica navijača MANUTD iz Čačka, Valjeva i Subotice su u teškom qurcu. :pljas:

Regionalna bi bila ok da se formira i neka vrsta druge lige. Tako bi ekipe iz sredine današnje tabele mogle da imaju relativno jake utakmice sa ekipama sličnog kvaliteta. I bile bi spremne za duele sa velikima.  Bez toga smo ostavili sve niže od 4. mesta na tabeli današnje JSL bez jake utakmice. Pa kakvu smo to uslugu onda učinili OFK-i, Spartaku, Javoru...? Da igraju sa Novim Pazarom umesto sa Zvezdom. Jaka usluga.

Tako bar ja gledam na regiju.
poz

Gagi33

• Гост
« Одговор #69 послато: 29 Мај 2011, 13:19:36 »
Ja sam za regionalnu ligu izrazito zbog vece konkurencije i boljeg kvaliteta (koliko toliko boljeg) ... realno gledano mi za nasu ligu pricamo unazad 15 godina da treba da se poboljsa i nista se ne desava, pa nece ni u narednih 15 godina nista novije se desit u njoj ... ja sam za to da udjemo u regionalnu ligu, pa ako hoce neki tamo Radnicki iz kG da igra sa nama, neka napravi ekipu dobru i nek udje u regionalnu ligu ( slicno kao kosarkasi Radnickog Kg), znaci nek uloze lovu, naprave ekipu, infrastrukturu i onda mogu da igraju.

Niko nece napravit jaku ekipu ako ne mora, pa mislim da bismo ucinili ulogu manjim klubovima ulasko u reg. ligu, jer bi onda ako oce da igraju sa nama morali da se pomuce i urade nesto (a ne kao do sada jad i bjeda svim osim prve trojke ) ... kazem najbolji primer za sve male klubove su kk Radnicki kg ... eto sad su i nas prestigli  :lud: postadose bolji u kosarci

Ван мреже Vasili Zaitsev

• Горан Арсеновић | Оснивач РСБ-а | Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Поруке: 20.303
  • Репутација: +4330/-3355
« Одговор #70 послато: 29 Мај 2011, 15:09:31 »
Ајде да ми неко објасни, због чега бих ја као навијач Црвене звезде требао да се бринем за интерес Металца, Чукаричког, Новог пазара, Јавора и других? Чиме су они нас толико задужили да бих сад ја бринуо за њих?

Ван мреже raikkonen

• Звезда му је све
« Одговор #71 послато: 29 Мај 2011, 15:39:12 »
Potpuno si u pravu. Ta četvorica navijača MANUTD iz Čačka, Valjeva i Subotice su u teškom qurcu. :pljas:

не капираш сарказам, па да ти појасним  ;)

ти људи из поменутих градова не гледају данас неки манчестер или барсу против радничког, борца или кога већ, па да би оснивањем регионалне лиге били у губитку.

данас људи у крагујевцу гледају срем, чск пивару, а у најбољем случају нови пазар...мислим да од тих тимова не могу лошије гледати, све и да постоји 6 регионалних лига у којима игра звезда

Ван мреже kajblo

• Звездаш
  • **
« Одговор #72 послато: 29 Мај 2011, 19:38:24 »
Prvo, odakle nam dolaze igrači?

- Bajković - Srem,
- Vilotić - Čukarički,
- Mikić - Napredak,
- Lazović - Borac,
- Kaluđerović - Rad,
- Jeremić - Zemun,
- Binić - Napredak,
- Jevtić - OFK,
- Stamenković - Napredak,
- Perović - Napredak,
- Ninkov - Čukarički,
- Mihajlović - Jagodina,
*(Moguće da sam negde omašio, slabo sam proveravao)

Da li mislite da bi ovi igrači bili za Zvezdu da nisu igrali protiv nje i ostalih jačih ekipa u prvenstvu? Kako da skautiraš igrača kada mu je najjača tekma u sezoni protiv poljske Korone na pripremama? Derbi prvenstva Smederevo - Spartak, derbi začelja Čuka - Ajduk. What's the difference?

Drugo, odakle nam dolaze navijači?
Ko je pre par meseci dočekao Zvezdu kao Barsu u Jagodini? Beograđani? A kada igramo u Čačku i Ivanjici? Cela tribina - BG table? Neće biti.

Nisam siguran da možeš da poboljšaš srpski fudbal tako što mu oduzmeš ono što najviše vredi. A da očekujemo ligu sa 5-6 srpskih klubova je nerealno.

Ван мреже saxon

• Члан ФК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.950
  • Репутација: +1011/-839
« Одговор #73 послато: 29 Мај 2011, 20:00:50 »
Bilo bi idealno kada bi i Radnicki KG i Novi Pazar usli u Superligu sledece sezone. Sto vise vrucih gostovanja, to bolje za jacanje ekipe. Na zalost BASK je na samo 1 bod od plasmana...

Ван мреже Bela

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 7.190
  • Репутација: +3446/-481
  • Ponos grada
« Одговор #74 послато: 29 Мај 2011, 20:03:23 »
Mislim da Radnicki KG ulazi u TLS zajedno sa BASK-om

Ван мреже raikkonen

• Звезда му је све
« Одговор #75 послато: 29 Мај 2011, 20:05:20 »
Звезда пуни све стадионе од Чикага па до Требиња, тако да ти то и није неки аргумент.  ;)

Колико је Бајко пута играо против Звезде у Срему? Колико је Стамени пута играо против Звезде? Јеремић против Звезде, Партизана, Воше? Сигурно нису постали играчи јер су играли против нас, јер су одиграли једну, нити једну или две текме против јачих тимова.

Ти тимови из којих они долазе, у најгору руку, играли би са истим тим тимовима са којима играју и данас, с тим што би имали прилику да играју са још бољима.

Веће тржиште, већа конкуренција, више пара, бољи играчи.

Ван мреже tsva

• Звезда му је све!
  • Звезда му је све
  • Поруке: 3.570
  • Репутација: +4586/-5090
« Одговор #76 послато: 29 Мај 2011, 20:12:11 »
Prvo, odakle nam dolaze igrači?

- Bajković - Srem,
- Vilotić - Čukarički,
- Mikić - Napredak,
- Lazović - Borac,
- Kaluđerović - Rad,
- Jeremić - Zemun,
- Binić - Napredak,
- Jevtić - OFK,
- Stamenković - Napredak,
- Perović - Napredak,
- Ninkov - Čukarički,
- Mihajlović - Jagodina,
*(Moguće da sam negde omašio, slabo sam proveravao)

Da li mislite da bi ovi igrači bili za Zvezdu da nisu igrali protiv nje i ostalih jačih ekipa u prvenstvu? Kako da skautiraš igrača kada mu je najjača tekma u sezoni protiv poljske Korone na pripremama? Derbi prvenstva Smederevo - Spartak, derbi začelja Čuka - Ajduk. What's the difference?

Drugo, odakle nam dolaze navijači?
Ko je pre par meseci dočekao Zvezdu kao Barsu u Jagodini? Beograđani? A kada igramo u Čačku i Ivanjici? Cela tribina - BG table? Neće biti.

Nisam siguran da možeš da poboljšaš srpski fudbal tako što mu oduzmeš ono što najviše vredi. A da očekujemo ligu sa 5-6 srpskih klubova je nerealno.

svi zajedno vrede barem 100 evra + procenti

kakva katastrofalna grupa fudbalera

da se ponovim po 100ti put - svaka liga koja nema 9 grobarskih filijala je napredak

zabole me ona stvar za popularizaciju fudbala u vukojebinama iz kojih dolaze funkcioneri toletovog saveza

Ван мреже kajblo

• Звездаш
  • **
« Одговор #77 послато: 29 Мај 2011, 22:40:42 »
hahaha slažem se za 100 evra i bakšiš.

Колико је Бајко пута играо против Звезде у Срему? Колико је Стамени пута играо против Звезде? Јеремић против Звезде, Партизана, Воше? Сигурно нису постали играчи јер су играли против нас, јер су одиграли једну, нити једну или две текме против јачих тимова.

Pa nisu ih valjda skautirali na klupi?! EEEj, baća sedi na klupi i češe jaja pocepanom golmanskom rukavicom, a naš izaslanik ga pozove u Zvezdu!? Pa ni Adžić nije tolika budala. Naravno da su bili prvotimci. Svi do jednog. I Blažić je bio prvotimac. Čuke. I nisu postali igrači tako što su pikali fuce po Bulbuderu, Bežaniji, bloku ... već igrajući na Marakani, Karađorđu i JNA.

Ти тимови из којих они долазе, у најгору руку, играли би са истим тим тимовима са којима играју и данас, с тим што би имали прилику да играју са још бољима.

Ovo mi nije jasno. Metalac bi igrao gde? OFK, Spartak, Rad...? Ako bi ostali bez velikih, kako bi igrali sa još boljima?

Slažem se.
poz

Ван мреже Crveni General

• Члан ФК
  • Поруке: 890
  • Репутација: +298/-87
« Одговор #78 послато: 30 Мај 2011, 16:01:20 »
Regionalna liga ako uspe bice tek za 10 godina...pa mozda cak i vise

Da onda vredi uraditi jednu probu
Regionalni kup?

Da kazemo prvih 5-10 iz svake lige
Prvo kolo uraditi u svojoj ligi tako broj da se smanji
I onda jedna grupna faza
Sam takav kup bi nam doneo barem+5 utakmica.
Pobednik takvog kupa da dobije mesto u grupnoj fazi LE....Ako se pobednik vec plasirao u LS onda to mesto mose da prenese u svoju ligu.

Zar kup ne zvuci TRENUTNO kao bolja opcija nego liga?
Jer takav kup bi mogao da pocne vec za 2 godine.
Nijedva liga iz bivse juge nema i nece imati toliko dobro mesto u le.
Nema sta da se izgubi...pa zar ne?

Ван мреже Вајти

• Суперадмин
  • Aдминистратор
  • Поруке: 18.897
  • Репутација: +13495/-11253
  • Ипак се окреће...
« Одговор #79 послато: 30 Мај 2011, 17:14:43 »

Није то тако једноставно као што изгледа. На примеру баскета, где треба дупло мање играча него у фудбалу и притом смо једна од најбољих нација у Европи, се то показало нетачним. Шта ћемо онда тек са фудбалом да радимо?

Наравно, цела ова прича око регионалне је најкласичнији могући шббкбб из два веома јака разлога, ал ај кад смо већ кренули... Кајбло је лепо објаснио да бисмо за 3+ године изгубили широку фудбалску базу из које доводимо фудбалере. Одакле мислите да доведемо квалитетног фудбалера након пар година играња регионалне? Из гробља? Да нам Бата прода? Од Загрепчана или Сплићана? Од кога? Престаће се са штанцовањем играча који би могли да имају квалитет за Звезду/гробље, јер ће сви играти неку полуаматерску лигу. Дакле, одакле довести домаћег играча? Једино да се претворимо у Трафикову балканску пословницу.

Друга ствар: чак и ако УЕФА дозволи играње такве лиге(а неће, па ма под којим условима), то ће учинити у договорима са матичним савезима, и онда се поново враћамо на причу о филијалама. Наћи ће гробље начин да заштити свој интерес и у таквој лиги.

Решење је у квалитетном и озбиљном раду. Све друго је пут КК Црвена звезда.