Анкета

Да ли сте за регионалну лигу у фудбалу?

Да
Не

Аутор Тема: Регионална лига  (Прочитано 330277 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже ognjen22

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 24
  • Репутација: +21/-81
Одг: Регионална лига
« Одговор #4460 послато: 23 Новембар 2018, 15:01:41 »
U sustini regionalna liga je resenje za sve ove probleme o kojima se diskutuje na forumu(kvalitet fudbala,lige,dobra infrastruktura,zanimljivi mecevi svako kolo,cesce bi gledali i tu ligu sampiona i bili mnogo ravnopravniji i naravno uz sve to idu i odlicno popunjene tribine svako kolo).

Ван мреже DelijaBlok

• Члан ФК
  • Поруке: 284
  • Репутација: +83/-44
« Одговор #4461 послато: 23 Новембар 2018, 15:07:36 »
U sustini regionalna liga je resenje za sve ove probleme o kojima se diskutuje na forumu(kvalitet fudbala,lige,dobra infrastruktura,zanimljivi mecevi svako kolo,cesce bi gledali i tu ligu sampiona i bili mnogo ravnopravniji i naravno uz sve to idu i odlicno popunjene tribine svako kolo).

И онда дођемо до тога за коју годину само један из региона иде у ЛШ- НЕка хвала па да нас навуку као у баскету. Ојачајмо домаћу лигу, има простора!  :vitez:

Ван мреже 00 Деки

• Члан ФК
  • Поруке: 1.285
  • Репутација: +1566/-308
« Одговор #4462 послато: 23 Новембар 2018, 16:39:38 »
Докле ћете да се замајавате тиме.

Цитат
- Ne planiramo regionalne lige, konkretno situacija na Balkanu nije sazrela za to. Ko će preuzeti sigurnosnu odgovornost za to? Što se tiče Superlige, to je fikcija koja u suštini nije ni postojala. To je samo medijski spin. Pre dva dana sam u Briselu imao sastanak sa predstavnicima evropskih klubova i svi su, uključujući one najveće, rekli da ih Superliga ne zanima. Dok sam ja ovde neće biti nikakve Superlige. To bi bila smrt za fudbal - rekao je Čeferin

Ван мреже ognjen22

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 24
  • Репутација: +21/-81
« Одговор #4463 послато: 23 Новембар 2018, 16:44:05 »
Niko nije lud da investira u ovakve klubove sto igraju u nasoj ligi,budi realan sve je to lepo sto si ti napisao al neizvodljivo,regionalna liga uz mnogo jace timove privlaci i mnoge sponzore,investitore,to sto ti pises tako fino deluje na prvu ali onda samo malo razmislis i vidis da je to sve suplja prica

Ван мреже Vlada 89

• Члан ФК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 18.007
  • Репутација: +2502/-3236
  • 1.247.435-28%
« Одговор #4464 послато: 23 Новембар 2018, 17:09:08 »
Predsednik UEFA lepo kaže da od toga nema ništa i ponovo se diskutuje.
A i po meni, ni nama ne odgovara ta liga.

Ван мреже mikicapan

• Веран као пас
  • Поруке: 972
  • Репутација: +476/-99
« Одговор #4465 послато: 23 Новембар 2018, 17:10:14 »
Negde sam pisao o svojoj ideji o jakoj fudbalskoj ligi kao osnovi za jak sport u Srbiji. Prvo da podjem od finansija. Spuca se puno para u razne gluposti eto na primer planiraju nacionalni stadion umesto njega mogu opremiti svi stadioni osim zvezdinog i onog pasnjaka u komsiluku.

Elem sta je moja ideja. 16 sportskih drustava u prvoj ligi i jos toliko u drugoj. Drzava opermi infrastrukturu stadione sa pratecim objektima komercijalnog sadrzaja i iznajmi ih privatniku koji je u obavezi da polozi hipoteku u nekom iznosu nesto slicno sto banka mora da polozi NBS. Prihodi omladinske skole komercijalnih sadrzaja oporezovani idu tom privatniku i ne sme da ode u minus veci od depozita. U sportskom drustvu dva glavna pomocna sporta uz fudbal takodje na teret fk. Drustva odabrati po geografskom i istorijskom principu. Na primer zapadna Srbija Cacak FK kk i na primer borilacki sportovi , Uzice Fk atletika i odbojka , Valjevo FK KK vaterpolo, Sabac takodje vaterpolo.... Povezati regione na primer svi talentovani kosarkasi iz Ivanjice  u Cacak .

Misljenja sam da uz ovakve cene transfera u fudbalu za nekoliko godina tako organizovana sportska drustva bi pocela da donose velike pare pa i drzavi kroz porez. Privatnike traziti i preko granice na primer Interu ponuditi na upravljanje neki od klubova.... Znam da je utopija u ovakvoj Srbiji ali opet misljenja sam da bi uz malo volje moglo uspeti.A regionalnu ligu sa onima sa kojima smo bili u istoj drzavi izbegavati u sirokom luku SFRJ i ABA su pokazatelji koliko smo izgubili ugleda u svetu ulaskom u njih.

Ван мреже Max

• Члан ФК
  • Поруке: 4.328
  • Репутација: +2651/-3005
« Одговор #4466 послато: 23 Новембар 2018, 17:34:02 »
Jel ima neki kolac da se probode ova tema?  :))

Hvala Bogu što izjavi ovo Čeferin, da se završi više sa ovom pričom.

Ван мреже МилошТЦЗ

• Члан ФК
  • Поруке: 3.794
  • Репутација: +2139/-660
  • Волим ЦЗБГ!
« Одговор #4467 послато: 23 Новембар 2018, 17:37:02 »
Регионалне лиге неће никада бити, ова тема комотно може да се закључа, све је пуцање у празно.