Анкета

Да ли сте за регионалну лигу у фудбалу?

Да
Не

Аутор Тема: Регионална лига  (Прочитано 330278 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Stari Vujadin

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 54
  • Репутација: +53/-17
Одг: Регионална лига
« Одговор #40 послато: 26 Мај 2011, 21:48:09 »
Ne bi trebalo izaci iz domace lige i igrati samo regionalnu jer bi dovelo do opadanja kvaliteta i interesovanja u domacoj ligi. (kosakarski scenario)

Zbog kalendara takmicenja jedino neko resenje bi bilo kup ili liga kup sistem koji bi mogao da se uklopi sa ovim postojecim.

Mislim da ovakve ideje jos uvek nisu izvodljive iz vise razloga, ali to ne znaci da ne treba voditi ovu raspravu ili razmisljati o tome.

Nasim timovima i domacim igracima nedostaju utakmice. Naime domaci timovi uglavnom ne ucestvuju u evro takmicenjima, u kupu ako se ne varam igra se po jedan mec u svakoj rundi do polufinala, tako da uz pauze zbog igara nacionalnih timova, domaci igraci imaju mali broj meceva u nogama.

Mislio sam na to da jedan mlad igrac - talenat - potencijal - u rotaciji za mesec dana skupi recimo dva poluvremena.

Kao uzor mi je Brazilska liga, gde igraju pola godine regionalnu, pola prvu ligu, svo vreme u ritmu sreda-subota(nedelja)

Ipak je to pitanje razvoja naseg fudbala cime bi trebalo da se bave ljudi u FSS.

Ван мреже Rainhoo

• Члан ФК
  • Поруке: 1.425
  • Репутација: +626/-424
  • Стадион ''Рајко Митић''
« Одговор #41 послато: 26 Мај 2011, 22:00:42 »
А што се тиче гостовања, све се да средити.  ;)

Врло тешко, ево у Босни у којој има 3-4 озбиљније навијачке групе не могу нормално да ријеше проблем гостовања, па се дешава да навијачи улазе у 15. минуту а излазе у 80.-85.

Ван мреже stefan_bg

• Звезда му је све
  • Поруке: 4.006
  • Репутација: +1773/-1892
« Одговор #42 послато: 26 Мај 2011, 22:06:15 »
Па кад није могло да се обезбеди нормално гостовање Делија у Новом Пазару у сред земље Србије.
Једино решење је да нема гостујућих навијача.

Ван мреже raikkonen

• Звезда му је све
  • Поруке: 4.241
  • Репутација: +1798/-2082
« Одговор #43 послато: 26 Мај 2011, 22:08:31 »
Каква држава и савез, такав и фудбал.  :srbinosm:

Стари Вујадин је можда и најбоље навео позитивне стране оваквог такмичења. Негативне нису потребне, јер их има на претек.  :001_smile:

Ван мреже tsva

• Звезда му је све!
  • Звезда му је све
  • Поруке: 3.570
  • Репутација: +4586/-5090
« Одговор #44 послато: 26 Мај 2011, 22:16:17 »
Заиста ми није јасно зашто је људима туђе увек слађе.

Гробље игра ЛШ, Воша је никад јача, Ранко је коначно поставио темеље свог експорт предузећа, Спартак стаје на ноге, Раднички КГ ће у прву лигу(привреда и политичари ће стати иза њих), Раднички Ниш ће након обнове стадиона сигурно бити прогуран у елиту, а цео град ће стати иза њих јер други клуб у другом највећем граду у Србији не постоји... Увек може и тако да се посматра. Као што се сад игра против Инђија и Металаца, тако би се у тој лиги играло против Домжала и Работничких.

Једини бенефит, и то у најпозитивнијем могућем расплету, би било играње са пургерима и Сплићанима; а и томе треба да се као опозиција постави оно што по трећи пут понављам, а то је да би нам кроз пар година играња такве лиге понестало доступних квалитетних домаћих играча, јер би једни играли за гробље и сланину(они се не доводе), а други аматерску српску лигу у којој се не напредује.

Решење је у квалитетном раду, а он ни на који начин није условљен било чиме. Квалитетан рад доноси резултате. Све друго је бежање од проблема. Или у још већи проблем, у овом хипотетичком случају.

svaka liga u kojoj groblje nema 9 filijala je bolja od ove

Ovo je boogradska liga u koju drugi slucajno zalutaju

infrastruktura = 0

Ван мреже Alex89

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.941
  • Репутација: +816/-921
  • Zvezdo, volim te!
    • Fk Crvena zvezda
« Одговор #45 послато: 26 Мај 2011, 22:35:31 »
Ja mislim da bi mozda bilo bolje organizovati neki regionalni kup u pripremnom periodu. Tako bi Zvezda odigrala jake utakmice, sto je najbolja provera, uigravanje i sticanje takmicarske forme pred pocetak evropskih kval. i prvenstva. Jbt, svaki put udjemo nedovoljno pripremljeni za takmicarske tekme. Naci jakog sponzora i odrediti novcane nagrade za prva tri mesta. Postoji mogucnost odigravanja turnira pod pokroviteljstvom Gazproma, gde bismo igrali protiv Zenita, Salkea i mozda jos nekog kluba/klubova. To bi, po meni, bila prava stvar pod uslovom da se odigrava u finisu pripremnog perioda.

Ван мреже Mao

• Веран као пас
  • Поруке: 513
  • Репутација: +328/-358
« Одговор #46 послато: 26 Мај 2011, 23:21:33 »
Da podsetim sta Lukic misli o ovoj temi

http://www.sportal.rs/news.php?id=41046

mislim da bi ova liga koju on pominje sa klubovima iz Hrvatske, Bugarske, Madjarske, Ukrajine, Rusije, Grčke i Rumunije...bila vrlo atraktivna. U ovom trenutku nije ni blizu ostvarenja, posebno Rusi i Grci nemaju neki veci interes, ali kad bi se dobila neka veca prolaznost u Ligu Sampiona, onda bi postojale mozda bar neke sanse.

Inace mislim da gresite da mi u takvim ligama ne bi imali sanse, jer bi samo ucesce u jednoj ovakvoj ligi donelo znatno veci budzet, posecenost, imidz kluba i privlacilo u klub mnogo bolje igrace...a mi bi konacno gledali fudbal i jake utakmice svake nedelje, a ne ovo sr..nje gde se sve svodi na to ko ce koga da prevari, ko ce da ima vise filijala,  ko ce bolju kombinaciju da napravi i ko ce vise sudijama da zaposli rodbine.

Ван мреже dr.nele

• Члан ФК
  • Поруке: 1.072
  • Репутација: +414/-289
« Одговор #47 послато: 27 Мај 2011, 00:57:32 »
Pricalo se da bi ex yu liga imala kroz neko vrijeme prohod u evropu tako je valjda platini rekao.I to je super i ako neko misli da bi iz drugih drzava klubovi ostali na ovom nivou vara se sponzori bi se otimali bukvalno igralo bi se pred punim stadionima igraci nam nebi bjezali.Pa pola igraca nece da dodje ne zbog para vec nece da igra po livadama,ovako kad ti imas gostovanje u Splitu Zagrebu Sarajevu gdje bi te gledalo po 30-40 hiljada +na marakani bi imao nekoliko puta godisnje punu marakanu mimo evrope.Dajte nemojte da se zezamo kako nebi valjala liga drugo je problem nacionalizma ali pricati da ta liga nebi imala smisla a ova ima smisla je smijesno.E sad drugo je ako ta liga nebi imala prohod u evropu onda ne treba igrati pa nisu igraci putujuci cirkus da igraju eto tek onako.Ali nema nista od toga i da se da prohod u evropu lijepo Dejo objasnio zasto bi eto i da se da sta od toga ima Bosna CG Slovenija opet bi velika cetvorka bila glavna a to ne odgovara,znate koliko para dobiju crnogorci i ostali kad idu u evropu itd onda ko bi vodio tu ligu delegirao sudije ko bi drzao pare... Dejo jako lijepo objasnio i realno sve ima na youtube to mrsko mi trazit.Moj zakljucak regionalna liga DA ali samo ako se kroz nju moze u evropu i ako nece pravit gluposti da nesmiju ici gostujuci navijaci u ostalim slucajevima NE.

Ван мреже Вајти

• Суперадмин
  • Aдминистратор
  • Поруке: 18.897
  • Репутација: +13495/-11255
  • Ипак се окреће...
« Одговор #48 послато: 27 Мај 2011, 08:12:17 »
Гостујући навијачи свакако неће моћи да иду на гостовања, а наши не би ни на домаће утакмице ишли.

УЕФА притом никад неће дозволити тако нешто, јер би тиме био створен опасан преседан који им никако не би одговарао у борби против најјачих европских клубова за превласт над европским фудбалом.

Ван мреже dacha od bosne

• Луди ветеран
  • Звезда му је све
  • Поруке: 1.294
  • Репутација: +1345/-451
  • Ušlo u krv i doviđenja
« Одговор #49 послато: 27 Мај 2011, 09:13:52 »
Samo par riječi o gostujućim navijačima u Bosni. Prije par godina u Zenici su igrali Čelik-gorblje. Ja sam onako prošetao do stadiona, kad tamo grupa (fin broj) grobara i jedan momak kojeg znam iz NS-a. Popričam s njim i kaže da nisu imali nikakvih problema. U Sarajevu (do duše na samom početku nlb lige) u Skenderiji je bila grupa Delija Sarajevo, i niko im nije pravio nikakve probleme, mada se sa suprotne strane skandiralo o Alahu i ostalim peksimetima. Da bi bilo sve glatko i lako, ne bi. Ali ne vjerujem da je to neki problem da se organizuje kako treba. Pa, bile su Delije u Zaprešiću i nije bilo frke.

Da li sam za regionalnu ligu? Jesam. Zašto? Pa prije svega što bi mogao da gledam više utakmica  :travka: ali mislim da bi došlo i do toga da bi se svi timovi, pa time i naša Zvezda, morali malo ozbiljnije pojačavati. Takođe, ne bi imali Toleta nad glavom. Znam da ovo nisu ista vremena kao nekada prije, ali eto, mene emocije malo ponesu pa ovako razmišljam.
« Последња измена: 27 Мај 2011, 13:55:13 dacha od bosne »

Ван мреже simpson H

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 354
  • Репутација: +217/-264
« Одговор #50 послато: 27 Мај 2011, 09:15:37 »
Bilo kakva liga sem nacionalne treba da se igra samo ako potencijalno donosi profit. Da bi se oformila takva, profitabilna liga, treba previse ulaganja sto kadrovskih sto finasijskih  i ne vidim nacin da do toga dodje u skorije vreme. Tako da se ne treba zanositi i gubiti energiju, a jednog dana, ko zna.

Ван мреже Crveni General

• Члан ФК
  • Поруке: 890
  • Репутација: +298/-87
« Одговор #51 послато: 27 Мај 2011, 11:59:26 »
Kao liga ne
Kao kup sa grupnom fazon to da

Ван мреже Deki-Red Star

• Пријатељ РСБ, Пријатељ КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 367
  • Репутација: +289/-247
« Одговор #52 послато: 27 Мај 2011, 12:28:48 »
Ne regionalnim ligama.Postoji više razloga.

Prvi je taj što bi to neminovno vodilo ka uplitanju politike u sport,što bi mnogi to iskoristili za propagiranje i utvrđivanje svojih nacionalističkih pozicija,a gostovanje ''srpskih nacionalista'' u vidu navijača,recimo Zvezde,koristili bi kao opravdanje za te svoje pozicije.Ko razumije na šta mislim-razumije.

Drugi razlog je taj što ne vidim kako bi to donijelo napredak timovima iz JSL,osim mečeva sa Dinamom i Hajdukom i to zbog rivaliteta navijačkih grupa,a i to bi možda trajalo par godina kao što je slučaj sa regionalnom ligom u košarci.Da ne pominjem da bi nas sigurno izbacili iz Evrope u slučaju očekivanih incidenata na tribinama.Jedino rešenje da do takvih nacionalističkih incidenata ne dođe je apsolutna zabrana gostovanja za sve gostujuće navijače.Ali u tom slučaju,kakav je to fudbal i kakav bi benefit imali?Ja mislim nikakav.Pa stadioni bi bili puni upravo zbog želje da se ponizi npr. Dinamo i Hajduk i njihove navijačke grupe,naravno u navijačkom smislu.Bez te mogućnosti,Marakana ne bi ništa bila punija nego što je sada.Čist primjer toga je to da su u Jadranskoj ligi baš zbog te mogućnosti i naboja prvih par sezona dvorane bile pune,a sada nema ni desetog dijela od tog broja.

Treći razlog je što bi u tom slučaju osim Zvezde,komšija,Voše i možda još jednog kluba,svi ostali klubovi stagnirali i na kraju propali,što bi za posledicu imalo propadanje srpskog fudbala u cjelini.Šta bi to donijelo srpskom fudbalu,osim neke upitne kratkoročne finansijske koristi za ovih par vodećih klubova?Šta bi bilo sa ostalim fudbalskim centrima u Srbiji poput Niša,Kruševca,Zrenjanina,Užica,Čačka,Smedereva,Novog Pazara i ostalih?Da ne bi možda napredovali?Pa i za to imamo primjer košarke.Pogledajte na šta liči domaća liga.Šta bi to značilo za rad sa mlađim kategorijama u tim klubovima i da li bi zbog nestajanja te baze naš klub na duže staze imao štetu ili korist?Pa naravno da bi imali samo štetu a ne korist.

Četvrti razlog je taj,što bi uz potreban razvoj infrastrukture u nabrojanim centrima u Srbiji i dolaska na čelo FSS ljudi koji su profesionalci u svom poslu,imali sasvim dobru i korektnu domaću ligu,atraktivnu i za navijače a samim tim i za sponzore.Kao što vidimo uveliko se prave fini stadioni u tim centrima i uz završetak tih projekata,ne vidim zbog čega bi bilo bolje igrati protiv Rijeke ili Domžala nego protiv Radničkog iz Niša i Kragujevca.Ja vidim mnogo veću korist u ovoj drugoj opciji i po Zvezdu i po srpski fudbal u cjelini.Možda bi za Zvezdu kao Zvezdu regionalna liga kratkoročno bila bolje rešenje iz finansijskog ugla posmatrano,ali ne treba biti sebičan i misliti samo o sebi.Zvezda treba da bude lokomotiva razvoja cjelokupnog srpskog fudbala.I ovakva JSL kakva god da je sa kreaturom na svom čelu,je najbolja i najkvalitetnija liga u regionu koji obuhvata bivšu državu.Ne bi drugi željeli tu ligu jer im je stalo do našeg prosperiteta već da bi digli svoje lige,kao što je primjer opet u košarci.Da nije bilo Jadranske lige,kod svih osim u Srbiji,košarka bi propala.Srpski klubovi su im pomogli da opstanu.Put kojim Zvezda može da igra više utakmica u toku sezone ne mora da ide preko regionalnih liga.Za to postoji LE i LŠ.Mi treba da radimo na svom jačanju da bi postali redovni učesnici po grupama u tim takmičenjima.Ako nam je to želja i cilj,onda bi bilo kakvo dodatno takmičenje,čak i u formi nekakvog kupa,predstavljalo višak i dodatni napor koji nam nije potreban.

I na kraju,svi oni koji žele regionalnu ligu a kao jedan od razloga navode to što ne bi bilo filijala malog kluba u istoj,mislim da se varaju.Pa Zvezda je i u bivšoj državi bila personifikacija srpstva i svi ostali su navijače Zvezde kao i sam klub vezivali za srpski nacionalizam.Zašto mislite da bi sad bilo drugačije.Ja sam siguran da bi se u situaciji kad bi se za titulu borili mi i komšije,svi ostali klubovi ponašali kao filijale komšija,odnosno protiv nas bi kidali a sa komšijama igrali prijateljske utakmice.Jedini znak pitanja bi mogao stajati za neki klub koji bi dolazio iz RS,ali znajući veze između čelnih ljudi sa jedne i druge strane,mislim da bi smo i tu gledali isti scenario.

Ван мреже Перица

• Истрага падобранаца
  • Звезда му је све
  • Поруке: 2.249
  • Репутација: +926/-650
« Одговор #53 послато: 27 Мај 2011, 16:10:27 »
Samo par riječi o gostujućim navijačima u Bosni. Prije par godina u Zenici su igrali Čelik-gorblje. Ja sam onako prošetao do stadiona, kad tamo grupa (fin broj) grobara i jedan momak kojeg znam iz NS-a. Popričam s njim i kaže da nisu imali nikakvih problema. U Sarajevu (do duše na samom početku nlb lige) u Skenderiji je bila grupa Delija Sarajevo, i niko im nije pravio nikakve probleme, mada se sa suprotne strane skandiralo o Alahu i ostalim peksimetima. Da bi bilo sve glatko i lako, ne bi. Ali ne vjerujem da je to neki problem da se organizuje kako treba. Pa, bile su Delije u Zaprešiću i nije bilo frke.

Партизан је избачен прије коју годину из Европе након сусрета са БиХ противником, а добили су их резултатом 11-1. Знамо како је лако заметнути сукоб на Балкану, и какав је балкански мир, не треба да се заваравамо.

П.С. У Запрешићу је било 3 специјалца на Делију. У оваквој лиги би свака утакмица била таква и претпостављам да би то био велики трошак за клубове.

Ван мреже dacha od bosne

• Луди ветеран
  • Звезда му је све
  • Поруке: 1.294
  • Репутација: +1345/-451
  • Ušlo u krv i doviđenja
« Одговор #54 послато: 27 Мај 2011, 17:43:28 »
Партизан је избачен прије коју годину из Европе након сусрета са БиХ противником, а добили су их резултатом 11-1. Знамо како је лако заметнути сукоб на Балкану, и какав је балкански мир, не треба да се заваравамо.

П.С. У Запрешићу је било 3 специјалца на Делију. У оваквој лиги би свака утакмица била таква и претпостављам да би то био велики трошак за клубове.
Pa, rekoh da me emocije malo ponesu da ovako razmišljam. Svjestan sam ja svih nedostataka i problema, ali eto, valjda godine čine svoje pa bi opet da me želja mine :)

Ван мреже Игор

• Члан ФК
  • Поруке: 11.679
  • Репутација: +2353/-4851
  • I feel devotion.
    • Eurobasket.com
« Одговор #55 послато: 27 Мај 2011, 21:09:07 »
Шта је тачно лига јужног тока ? Ко би ту могао да учествује ? Бугари, Италијани ? Аустријанци ? Румуни ?

Ван мреже ReMa

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 142
  • Репутација: +37/-110
« Одговор #56 послато: 27 Мај 2011, 21:33:13 »
Sve se moze kad se hoce.Dosta bre vise ove nase TSL.Finansijski je ova liga dosta isplativa i imalo  bi vise jacih klubova od Dinama i Hajduka!!!!

Ван мреже Deeekkki

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 145
  • Репутација: +82/-243
« Одговор #57 послато: 27 Мај 2011, 22:44:25 »
Apsolutno za regionalnu ligu . 2 net i dr nele su dosta toga rekli i  izneli argumente za regionalnu ligu na koje im niko nije odgovorio jer tu nema protiv sta da se kaze.Vi koji ste protiv shvatite da Srbija nazalost nema dovoljan broj stanovnika i pogotovo ne razvijenu ekonomiju da sama moze da stvori jaku ligu,a bez jake lige nema ni napretka igraca.Evo razvijamo domacu ligu 20 god . pa dokle smo je  razvili.Kazete mishevi igraju ls a kad bi je igrali da nije doslo do promena sistema kvalifikacija!?Domace lige bi bile neka vrsta druge lige iz kojih bi najbolje plasirani igrali plej of za popunu regionalne lige.Osnovni preduslov je  da uefa dozvoli prohodnost te lige ka evro takmicenjima i to prvenstveno ka ls.Recimo da daju 4 mesta za kvalifikacije za ls a da iz domacih liga se moze ici samo u ligu Evrope.Pa da vidimo da li onda drzave ne bi stale iza klubova i pomagale im a verovatno bi to prvo pocele Makedonija i Crna Gora.Sa ovim sistemom bi ako smo zaista kvalitetniji od ostalih ex ju liga mogli da imamo i pola nasih timova u ligi i plus kvalitetni iz ostalih drzava.I ne znam ako bi iz Srbije i ruzne njihove bilo u pocetku podjednako timova kako to da bi se njihovi manji fudbalski centri razvijali a nasi propadali,kako to neki ovde navode!?O prednostima bolje infrastrukture,vece zainteresovanosti sponzora zbog obimnijeg trzista,tv prava....necu ni da pricam,vec je napisano dovoljno.Neki kazu da ne bi mogli da idemo na gostovanja.Ja mislim da bi to moglo vec za 2-3 god.Setite se da su purgeri bili u bg na rukometu a i mishevi tamo.

Ван мреже Crveni General

• Члан ФК
  • Поруке: 890
  • Репутација: +298/-87
« Одговор #58 послато: 28 Мај 2011, 10:30:38 »
Mogli ste da ubacite opciju "Regionalni kup" kao jos jednu opciju za glasanje

Ван мреже Mao

• Веран као пас
  • Поруке: 513
  • Репутација: +328/-358
« Одговор #59 послато: 28 Мај 2011, 11:30:16 »
Шта је тачно лига јужног тока ? Ко би ту могао да учествује ? Бугари, Италијани ? Аустријанци ? Румуни ?

Цитат
- Mi smo za neku širu ligu, iako su nas često pogrešno razumeli. Mi smo za neku ligu južnog toka, u kojoj bi učestvovali timovi iz Hrvatske, Bugarske, Madjarske, Ukrajine, Rusije, Grčke i Rumunije. Samo takva liga bi imala perspektivu - dodao je predsednik Zvezde, prenosi Beta.