Аутор Тема: Чланство и годишње карте за утакмице  (Прочитано 453990 пута)

0 чланова и 2 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже stefan_bg

• Звезда му је све
  • Поруке: 4.006
  • Репутација: +1773/-1892
Одг: Чланство и годишње карте за утакмице
« Одговор #1060 послато: 15 Март 2012, 16:20:45 »
Не капирам те.
Смета ти што је тад клуб частио навијаче са сезонским и уштедео им 400-500дин?
Капирам ако ти смета што је ове две био џабе улаз, али за куп се јасно зна да не важе сезонске. То да ли ће клуб да буде добре воље па пусти са сезонским је његова ствар, али јасно је било на почетку сезоне да не важе.

Капетан Коча

• Гост
« Одговор #1061 послато: 15 Март 2012, 16:21:26 »
До сада нигде није речено да не важе за куп, већ је само речено за шта важе.  Пусте два пута за џабе, и сада опет утерају кару најоданијима. Срамота. Није тачно да нису могли да пусте да сезонске важе за ову утакмицу. Него не желе да изгубе паре!

@Goxy

Постоји ли нека одлука коју клуб донесе а да их ти не браниш? Тј да не покушаваш да их одбраниш. Баш ме занима зашто је то тако.

ДРАГАН ЏАЈИЋ! :vitez:

Ван мреже Ma da bre

• Звезда му је све
  • Поруке: 3.731
  • Репутација: +1674/-1583
    • ToleOdlazi
« Одговор #1062 послато: 15 Март 2012, 16:23:57 »
Не него је поента да су се сами погубили у свему и да не знају где бију. То правило да не важи за куп су увели због утакмица до полуфинала јер се приход дели. У реду, сви смо куповали карте пре 2 сезоне. Али онда дође полуфинале које можемо да играмо и са Мачвом (није ту обавезан партизан) где се приходи не деле и где је најнормалније да сезонске важе. Али видели они да могу сад мало да зараде па као ај да наплаћујемо (руку стављам да би против било ког другог противника важиле). Ту је доказ и ова мања цена карте за север јер је обично 400-500 динара. Као ајде бар мало да узмемо и то су се сетили јуче.

Ван мреже Ian

• Члан ФК
  • Поруке: 7.039
  • Репутација: +4901/-3313
« Одговор #1063 послато: 15 Март 2012, 16:27:16 »
Ne smeta meni kao pojedinačnom vlasniku sezonske što je bio ulaz za dž na ove 2 utakmice. Meni ni iz džepa ni u džep, a uživao sam u punom stadionu. Ali mi smeta kao zvezdašu jer je to loše za klup. Ne konkretno ove 2 utakmica nego opšta "politika" oko sezonskih. Svuda u svetu su sezonske napravljeno tako da se tebi pokrije ako odgledaš 50 % utakmica (veoma često i 30%). Sa druge strane klub uzme kintu unapred i svima ok. Kod nas nije tako. Naročito se to odnosi za zapadnu tribinu. Kao što je neko već napisao (mislim Naka) treba ti sa člasnkom 7.000 dinara za sezonsku za zapad, što je totalno neisplatljivo. Moje skromno mišljenje je da kada bi cena sezonske bila realna (po formuli gore pomenutoj) da bi bilo mnogo više prodatih sezonski, a samim tim i više love klubu.

Ван мреже stefan_bg

• Звезда му је све
« Одговор #1064 послато: 15 Март 2012, 16:29:26 »
Не него је поента да су се сами погубили у свему и да не знају где бију. То правило да не важи за куп су увели због утакмица до полуфинала јер се приход дели. У реду, сви смо куповали карте пре 2 сезоне. Али онда дође полуфинале које можемо да играмо и са Мачвом (није ту обавезан партизан) где се приходи не деле и где је најнормалније да сезонске важе. Али видели они да могу сад мало да зараде па као ај да наплаћујемо (руку стављам да би против било ког другог противника важиле). Ту је доказ и ова мања цена карте за север јер је обично 400-500 динара. Као ајде бар мало да узмемо и то су се сетили јуче.
Па нормално да ће клуб да гледа да заради. Зашто би се одрекли новца од 12 000 карата.
Да ли су они правило да важи само за првенство и ЛЕ увело због овог или оног крајње је небитно, битно је да је истакнуто на почетку продаје.
Проблем је кад се деси као прошле године да одједном не важе сезонске за куп, а на почетку продаје је наведено да важе.

Ne smeta meni kao pojedinačnom vlasniku sezonske što je bio ulaz za dž na ove 2 utakmice. Meni ni iz džepa ni u džep, a uživao sam u punom stadionu. Ali mi smeta kao zvezdašu jer je to loše za klup. Ne konkretno ove 2 utakmica nego opšta "politika" oko sezonskih. Svuda u svetu su sezonske napravljeno tako da se tebi pokrije ako odgledaš 50 % utakmica (veoma često i 30%). Sa druge strane klub uzme kintu unapred i svima ok. Kod nas nije tako. Naročito se to odnosi za zapadnu tribinu. Kao što je neko već napisao (mislim Naka) treba ti sa člasnkom 7.000 dinara za sezonsku za zapad, što je totalno neisplatljivo. Moje skromno mišljenje je da kada bi cena sezonske bila realna (po formuli gore pomenutoj) da bi bilo mnogo više prodatih sezonski, a samim tim i više love klubu.
Исплатива је сезонска за запад ако идеш на све утакмице. Ако не идеш, онда није.

Ван мреже naka

• Веран као пас
  • Поруке: 545
  • Репутација: +1971/-1920
« Одговор #1065 послато: 15 Март 2012, 16:31:53 »
На почетку сезоне је речено да ће сезонске важити само за првенство и квалификације, па не видим шта је тачно "срамота"?

A da li su hoštapleri smrdljivi koje ti braniš i kad bi hvalili Toleta, naveli i koliko će puta puštati besplatan ulaz za nešto što se unapred plaća? I zamolio bih te kad si upoznat sa njihovim sklnonostima ("vrlinama") da kažeš koliku platu primaju od kluba, kolike koristi imaju i da li će oni kupiti kartu?

Ван мреже Ma da bre

• Звезда му је све
    • ToleOdlazi
« Одговор #1066 послато: 15 Март 2012, 16:34:18 »
@stefan_bg
Ти ћеш сад мене да убедиш да је боље да нема никаквог правила и да зависимо да ли је против Баната и Смедерева то нама поклон, а против партизана није или да раде како се нормално ради са сезонским картама. Да мени сад зависи важење сезонске од противника. Па то је срамота за Звезду. Сутра ће да измисле да 4. коло квалификација за ЛЕ нису квалификације већ се то званично зове прво коло ЛЕ па не важе карте, а уствари дошао нам неко већи од Рена.

Ван мреже Goxy

• Члан ФК
  • Поруке: 1.289
  • Репутација: +1366/-369
« Одговор #1067 послато: 15 Март 2012, 16:36:31 »
@Goxy

Постоји ли нека одлука коју клуб донесе а да их ти не браниш? Тј да не покушаваш да их одбраниш. Баш ме занима зашто је то тако.

Ја сам војник Лукића, а Стефановић ми је рођак са очеве стране.

Ван мреже Ian

• Члан ФК
  • Поруке: 7.039
  • Репутација: +4901/-3313
« Одговор #1068 послато: 15 Март 2012, 16:36:47 »

Исплатива је сезонска за запад ако идеш на све утакмице. Ако не идеш, онда није.

Ja ti kažem da nije. U proseku 2 utakmice po sezoni igramo bez publike , 2 do 3 (nekada i više) sa besplatnim ulazom i svako od nas zbog raznih razloga bar 1 do 2 ne može da dođe (porodični problemi, posao, škola...) i ostaje ti manje od 10 utakmica gde koristiš sezonsku. Kad izračunaš, ne isplati se kupovati. Ja je kupujem jer sam redovan ( pa mi je manji gubitak)  i mrzi me da čekam na blagajni. Ali mnogo ne razmišlja tako i njihova priča ima logiku koju ja ne mogu da im osporim. Mnogo im je ispltivije da kupuju pojedinačnu kartu.

Ван мреже stefan_bg

• Звезда му је све
« Одговор #1069 послато: 15 Март 2012, 16:40:57 »
@stefan_bg
Ти ћеш сад мене да убедиш да је боље да нема никаквог правила и да зависимо да ли је против Баната и Смедерева то нама поклон, а против партизана није или да раде како се нормално ради са сезонским картама. Да мени сад зависи важење сезонске од противника. Па то је срамота за Звезду. Сутра ће да измисле да 4. коло квалификација за ЛЕ нису квалификације већ се то званично зове прво коло ЛЕ па не важе карте, а уствари дошао нам неко већи од Рена.
Нема шта ја да те убеђујем, имаш на званичном сајту за шта важи сезонска, знао си за шта важи кад си је куповао. Проста ствар.
А да ли ће клуб уз то да нам среди плавушу са силиконима, бесплатну пљеску и пиво је његова ствар и добра воља.
Вртимо се у круг.

Ja ti kažem da nije. U proseku 2 utakmice po sezoni igramo bez publike , 2 do 3 (nekada i više) sa besplatnim ulazom i svako od nas zbog raznih razloga bar 1 do 2 ne može da dođe (porodični problemi, posao, škola...) i ostaje ti manje od 10 utakmica gde koristiš sezonsku. Kad izračunaš, ne isplati se kupovati. Ja je kupujem jer sam redovan ( pa mi je manji gubitak)  i mrzi me da čekam na blagajni. Ali mnogo ne razmišlja tako i njihova priča ima logiku koju ja ne mogu da im osporim. Mnogo im je ispltivije da kupuju pojedinačnu kartu.
Дерби, Венспилс, Рен = 3500дин
Воша, Спартак, Смедерево нису могле да се користе сезонске, али су могле две утакмице у купу.
Значи остаје још 11 првенствених. Ако долазиш на све исплати се, ако пропустиш пар утакмица, а не даш неком да је искористи, онда си у праву да се не исплати.
« Последња измена: 15 Март 2012, 16:48:28 stefan_bg »

Ван мреже Goxy

• Члан ФК
  • Поруке: 1.289
  • Репутација: +1366/-369
« Одговор #1070 послато: 15 Март 2012, 16:44:19 »
A da li su hoštapleri smrdljivi koje ti braniš i kad bi hvalili Toleta, naveli i koliko će puta puštati besplatan ulaz za nešto što se unapred plaća? I zamolio bih te kad si upoznat sa njihovim sklnonostima ("vrlinama") da kažeš koliku platu primaju od kluba, kolike koristi imaju i da li će oni kupiti kartu?

Лепо сам написао да сматрам да су требали да пусте људе са сезонским и на ову утакмицу. Дакле, сматрам да су погрешили што нису.

Да болдујем за сваки случај, да повећам фонт?

Само сам рекао да не може да се назива срамотом нешто што је унапред најављено. Све остало о чему причаш нема никакве везе ни са једним мојим уписом. Зар не? Не знам због чега је онда питање усмерено на моју "адресу".

Ван мреже Ma da bre

• Звезда му је све
    • ToleOdlazi
« Одговор #1071 послато: 15 Март 2012, 17:08:40 »
@stefan_bg
Значи ајде да се играмо озбиљног клуба. Ако је у полуфиналу партизан немамо поклон да важе сезонске а ако је Борац онда имамо. Немој да се зезамо, то могу само неозбиљни клубови. А неозбиљност је већ и показана летос приликом резервација карата, па су људи испушили због спонзора. Дај боже да су сад бар то решили у напред да се људи не преваре опет.

Ван мреже FCRS

• Веран као пас
  • Поруке: 744
  • Репутација: +533/-427
« Одговор #1072 послато: 15 Март 2012, 17:15:48 »
-Sezonska za zapad je 6000 din

-Lepo je pisalo na početku karte važe za prvenstvo i kvalifikacije LE! Dakle to što si na kupu imao nekad pravo da je iskoristiš to je poklon od kluba, a ne njihova obaveza. Dakle ko je hteo da bude na čisto kad je uzimao sezonsku samo je trebao da pročita za šta važi. Ne vidim u čemu je problem što sad ne važe kad niko nije ni rekao da će važiti.

-Dalje za zapad Ventspils 1000, Ren 1300, Derbi 1200...Dakle samo to je 3500. A u prvenstvu kuci igras jos 14 utakmica. Što znači da je prosečna karta za zapad, za one koji imaju sezonsku 3500:14=250 din. Pa mi prema tome nije jasno kako se ne isplati. Pa i nek jos zbog besplatnog ulaza i nemogucnosti zbog bolesti i ko zna čega od tih 14 utakmica ti posetiš samo 9, to je opet manje od 400 din. Plus sto se nikad ne guras, ne razmisljas o ulaznicama itd.

Zato nek mi neko od vas jos jednom objasni kako vam se zapad ne isplati ako gotovo redovno dolazite?

Ван мреже stefan_bg

• Звезда му је све
« Одговор #1073 послато: 15 Март 2012, 17:24:03 »
@stefan_bg
Значи ајде да се играмо озбиљног клуба. Ако је у полуфиналу партизан немамо поклон да важе сезонске а ако је Борац онда имамо. Немој да се зезамо, то могу само неозбиљни клубови. А неозбиљност је већ и показана летос приликом резервација карата, па су људи испушили због спонзора. Дај боже да су сад бар то решили у напред да се људи не преваре опет.
Ту нема ништа неозбиљно, јер ниси оштећен, частили су те, а њихово је да те часте кад желе. Као што тетка кад ти долази на рођендан може да дође без поклона, а може са 20 еврића.

Jorgovan

• Гост
« Одговор #1074 послато: 15 Март 2012, 17:24:13 »
-Sezonska za zapad je 6000 din

-Lepo je pisalo na početku karte važe za prvenstvo i kvalifikacije LE! Dakle to što si na kupu imao nekad pravo da je iskoristiš to je poklon od kluba, a ne njihova obaveza. Dakle ko je hteo da bude na čisto kad je uzimao sezonsku samo je trebao da pročita za šta važi. Ne vidim u čemu je problem što sad ne važe kad niko nije ni rekao da će važiti.

-Dalje za zapad Ventspils 1000, Ren 1300, Derbi 1200...Dakle samo to je 3500. A u prvenstvu kuci igras jos 14 utakmica. Što znači da je prosečna karta za zapad, za one koji imaju sezonsku 3500:14=250 din. Pa mi prema tome nije jasno kako se ne isplati. Pa i nek jos zbog besplatnog ulaza i nemogucnosti zbog bolesti i ko zna čega od tih 14 utakmica ti posetiš samo 9, to je opet manje od 400 din. Plus sto se nikad ne guras, ne razmisljas o ulaznicama itd.

Zato nek mi neko od vas jos jednom objasni kako vam se zapad ne isplati ako gotovo redovno dolazite?

prvo imas 6000 za kartu i 1000 za clanarinu. to je 7000. zatim, racunaj par utakmica gde puste dzabe ulaz, i jos par gde delije naprave sranje pa se igra bez publike. 

to sve kad saberes, ispada da si mozda ustedeo maksimum 500 do 1000 dinara, a poznato je da novac ima vecu vrednost u sadasnjosti - tako da kad odvajas unapred 7 soma, racunas da ces imati neki veci popust a ne da budes maltene na nuli. 

nema nikakve logike da ljudi uzimaju tako skupe sezonske za mizernu ustedu. mora to da bude makar 50%.

Ван мреже Љуба

• Земунац
  • Aдминистратор
  • Поруке: 10.437
  • Репутација: +7245/-3465
  • Напред Звездо само напред, где ти играш ту смо ми!
« Одговор #1075 послато: 15 Март 2012, 17:27:47 »
@Goxy

Ја сам војник Лукића, а Стефановић ми је рођак са очеве стране.

А ја чуо са мајчине стране  :nindza: . Значи погрешне информације круже. Можда си ти Стефановић лично? Или Бабарогић?

Ван мреже djenka

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 691
  • Репутација: +841/-210
« Одговор #1076 послато: 15 Март 2012, 17:28:32 »
Onda ljudi nemojte uzimati godisnje karte,nemojte se uclanjavati u klub i nemojte slucajno da dajete 200 dinara za zvezdatv!!!  :facepalm:
I vi sebe zovete zvezdasima?  :stidan:

Ван мреже FCRS

• Веран као пас
  • Поруке: 744
  • Репутација: +533/-427
« Одговор #1077 послато: 15 Март 2012, 17:37:31 »
@Jorgovan

Clanarinu svi placaju isto, i ***** ga ako to moras unositi u kalkulaciju 1000 din na godisnjem nivou za svoj voljeni klub!

Opet kazem 3500:14=250 din sto je projektovana usteda od 50%(pošto je ulaznica 500 din) i to nije mizerno.  Plus ne stojiš u Augustu u kilometarskom redu da uzmeš kartu za Ren, na stadion dođeš na vreme i uđeš ko čovek, imaš određene popuste, nekad i na KUP uđeš sa njom itd. Šta bi više? Da klub ukalkuliše i da ti je nekad zima, da ti se ne da ići po kiši, da će na severu neko pucati iz pištolja, da će biti logično sredom se zahvaliti navijačima na istorijskoj poseti, da će ti pući guma itd.

Ko smatra da je izmajmunisan i oštećen zna šta mu je činiti sledeće godine i kraj priče. Pa kad počnu redovi na evropskim, pa iz džepa 1000-1500 din, pa svaki put aj ranije da uzmeš kartu, pa iz džepa 500 din itd. verujem da će se opet preračunavati
« Последња измена: 15 Март 2012, 17:41:00 FCRS »

Jorgovan

• Гост
« Одговор #1078 послато: 15 Март 2012, 17:46:55 »
pa mora da se unese u racunicu jer je clanarina uslov da se kupi sezonska karta. dakle, uslovili su te, i nije clanstvo na dobrovoljnoj bazi.

kao sto rekoh, imas 14 utakmica od kojih na 3 ne platis ulaz i aj da kazemo jednu zatvore za publiku zbog sranja na tribinama. to je 10 utakmica od 500 dinara = 5000 + ovih 3500 sto si izracunao to je 8500 dinara ukupno naspram ovih 7000.  znaci, aj da kazemo usteda je 1500 din.

kao sto sam rekao novac u sadasnjosti ima vecu vrednost nego novac u buducnosti. i logicno kad dajes klubu pare unapred, ocekujes neke povoljnosti.  meni recimo 7000 danas ima mnogo vecu vrednost nego 8500 koje bih otplacivao periodicno tokom cele godine. prosto. da su sve karte ukupno 15.000 a sezonska 7.000, onda bi imalo smisla uzimati je. tako da dolazimo do zakljucka da bi sezonska + clanska trebale da budu sve ukupno maks 3500 do 4000.

Ван мреже stefan_bg

• Звезда му је све
« Одговор #1079 послато: 15 Март 2012, 17:55:21 »
Ако се уноси чланарина у рачуницу, онда би могло да се уноси и колико уштедимо на попустима зато што смо чланови.
Свако ко за годину дана купи робу у вредности од 5000дин, уштеди 1000дин и тиме отплати чланску.