Аутор Тема: Чланство и годишње карте за утакмице  (Прочитано 453938 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Cazzo_FCRS_Forever

• Нешто је труло у држави данској!
  • Члан ФК
  • Поруке: 2.893
  • Репутација: +1556/-1141
  • Ooooo mi tebi pevamoooo.....
Одг: Чланство и годишње карте за утакмице
« Одговор #960 послато: 26 Фебруар 2012, 11:43:15 »
@Jorgovan, jel ti toliko tesko pada na srce da das Zvezdi jos 1000 dinara vise za clanstvo?

ne pada mi tesko, nego me ne interesuje uopste.

:prvak:

Ван мреже Sledge_Hammer

• Др Трепанатор
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 4.799
  • Репутација: +2467/-1242
  • Dočekao Godoa!
« Одговор #961 послато: 26 Фебруар 2012, 11:53:24 »
Tragicno je kako se ljubav danas moze kvantifikovati i meriti novcem koji se izdvaja za nju...

Ван мреже ЦЗВ

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 8.774
  • Репутација: +3053/-2799
  • ЗВЕЗДА ЈЕ ЕМОЦИЈА!
« Одговор #962 послато: 26 Фебруар 2012, 11:56:08 »
Tragicno je kako se ljubav danas moze kvantifikovati i meriti novcem koji se izdvaja za nju...

Право у центар  :ziveli2:

Ван мреже bishop

• Пилот манијак
  • Звезда му је све
  • Поруке: 1.179
  • Репутација: +1509/-122
« Одговор #963 послато: 26 Фебруар 2012, 12:06:15 »
Нема сврхе расправљати о овоме јер ће опет дискусија отићи у правцу паткометрије . Ко је осетио потребу да се учлани и тако постане члан звездашке фамилије он је то и учинио , ко није вероватно има своје разлоге и у њих и у такав начин размишљања не желим да улазим . Сваки члан поред тога што може бити поносан на своје чланство има и низ повластица (  које ја лично никада нисам искористио ) као и могућност да својим гласом утиче на даљу судбину клуба . Они који нису чланови ове бенефиције немају и сами су одлучили да буде тако . Али бројке су те које нас поражавају , ајде имамо 15.000 чланова и још толико оних који то нису али активно на било који начин прате Звезду , што чини неку бројку од 30.000 људи који су заинтересовани свакодневно за клуб и за сва дешавања око њега . Имамо и још неких 20.000 "спавача" које Звезда интересује само у "добру" ( читај дерби и евро утакмице ) док сам сигуран ( из контакта са таквима ) да немају појма ни када првенство почиње . Све у свему 50-ак хиљада људи који на овај или онај начин прате клуб , све ово остало спада под категорију изјашњава се као звездаш али ни к... да мрдне , нити тугује после пораза нити слави после победе . Опет када би се на неки начин пробудили "спавачи" и када би ми на Мари имали просек од неких 25.000 - 30.000 људи имали би ми неколико Гаспрома у спонзорском пулу , а то би значило много бржи излазак из кризе и повратак на старе стазе успеха .

П.С: тек сада сам видео да је већина уписа обрисана или пребачена , па молим да то исто учините са овим мојим ( мислим уписом :D )

Ван мреже Ушозанење

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 5.220
  • Репутација: +2335/-3079
« Одговор #964 послато: 26 Фебруар 2012, 12:19:30 »
као и могућност да својим гласом утиче на даљу судбину клуба .

И, како се осјећаш сад, кад си својим гласом утицао на ове силне промјене у клубу?  :travka: :travka:

То је млаћење празне сламе од стране ''ових горе''.

Ван мреже Cazzo_FCRS_Forever

• Нешто је труло у држави данској!
  • Члан ФК
  • Поруке: 2.893
  • Репутација: +1556/-1141
  • Ooooo mi tebi pevamoooo.....
« Одговор #965 послато: 26 Фебруар 2012, 12:24:12 »

Tragicno je jedino sto vi jos niste ukapirali sta znaci biti clan voljenog kluba.

Ван мреже bishop

• Пилот манијак
  • Звезда му је све
« Одговор #966 послато: 26 Фебруар 2012, 12:25:22 »
@Ушо
Нисам још  али ћу утицати :travka:
Осећам се поносно као члан једне звездашке породице ако ме то питаш.
То је млаћење празне сламе оних који траже разлог  :001_cool:

Ван мреже uskee1512

• Јебач пресретач
  • Члан ФК
  • Поруке: 3.770
  • Репутација: +2487/-2864
  • А мозга неема-у глави само ЗВЕЗДА ЦРВЕНА
« Одговор #967 послато: 26 Фебруар 2012, 13:48:23 »
Уопште није проблем кад неко каже"мене то не занима"ал је проблем што тај исти критикује и пљује по раду Црвене Звезде и очекује нешто много од Звезде а не мрда дупетом за њу.
Бишоп је то лепо објаснио у горњем посту.
хоћемо јаку Звезду...одвојимо тих 1000 динара годишње и да нас има што више а то ће сигурно донети само добре ствари  :ziveli2:

Jorgovan

• Гост
« Одговор #968 послато: 26 Фебруар 2012, 13:58:10 »
ne razumem kako to treba da ''mrda dupetom'' za zvezdu?

Brate, ti na utakmice ides zato sto volis da gledas svoj tim, i volis da gledas fudbal. ne ides na utakmice da bi pomogao zvezdi, ili sta ti ja znam.  utakmice ti pricinjavaju zadovoljstvo, platis lepo za to zadovoljstvo cenu karte, i molim lepo - svi zadovoljni.

Ja recimo vise volim da odem na utakmicu nego u pozoriste ili u bioskop. da recimo vise volim da idem u pozoriste, ista bi situacija bila - platis kartu, gledas predstavu, uzivas, i zdravo djaci.

E sad, izuzetno ako osetis potrebu da pomognes klubu, uradices to na neki nacin - poslaces SMS, platices zvezda tv, iscimaces se da povedes jos nekog na utakmicu pa mu se mozda svidi, ili ces dati jednom u godinu dana tih usranih 1000 din.

Jadno je uopste da se prica o tome da zvezdas nije onaj koji nije dao tih 1000 din.  ti kazes ''ima 10.000 zvezdasa'' - sta recimo moze neki grobar da da tih 1000 din da bi iz zajebancije glasao na izborima, i on sad jeste zvezdas, a neko ko stvarno voli zvezdu nije?

edit: evo ga jedan od 10.000 zvezdasa:

« Последња измена: 26 Фебруар 2012, 14:07:29 Jorgovan »

Ван мреже uskee1512

• Јебач пресретач
  • Члан ФК
  • Поруке: 3.770
  • Репутација: +2487/-2864
  • А мозга неема-у глави само ЗВЕЗДА ЦРВЕНА
« Одговор #969 послато: 26 Фебруар 2012, 14:10:38 »
Ок
ти немаш право гласа сад на изборима и ако ти сматраш да и не треба да имаш тај глас онда ок.Твоја ствар-моје мишљење је да би сваки звездаш требао да има тај глас и да би сваки звездаш требао да одлучује о раду клуба ал ако то звездаши не желе.....немам коментара  :a078:

Ван мреже Ушозанење

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 5.220
  • Репутација: +2335/-3079
« Одговор #970 послато: 26 Фебруар 2012, 14:13:26 »
Ок
ти немаш право гласа сад на изборима и ако ти сматраш да и не треба да имаш тај глас онда ок.Твоја ствар-моје мишљење је да би сваки звездаш требао да има тај глас и да би сваки звездаш требао да одлучује о раду клуба ал ако то звездаши не желе.....немам коментара  :a078:

:travka:

Najjaча прича, свега ми.

Ван мреже ЦЗВ

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 8.774
  • Репутација: +3053/-2799
  • ЗВЕЗДА ЈЕ ЕМОЦИЈА!
« Одговор #971 послато: 26 Фебруар 2012, 14:17:07 »
Не верујем каква дискусија. Ау Боже... Значи ми који нисмо члан, нема везе што идемо сваку утакмицу, нисмо Звездаши? И не знамо како је бити члан Звездашке породице? Добро..

Ван мреже Djakza

• Веран као пас
  • Поруке: 691
  • Репутација: +234/-299
  • И у срећи и у тузи...
« Одговор #972 послато: 26 Фебруар 2012, 14:17:17 »
Naravno da tih 1000 dinara ne cini pravog Zvezdasa, ali ja ne vidim jedan razlog zasto neko ko voli klub ne bi postao clan. Vazno sam se osecao kad mi je stigla clanska od Zvezde, lepo se i moj cale osecao kad mu je stiglo ovo za izbore, lepo je i kad ti Zvezda posalje poruku da ti cestita rodjendan, da te pozove na neku utakmicu. Neshvatljivo mi je da neko ko sebe naziva Zvezdasom ne postane clan Zvezde.

Ван мреже Boki

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 1.129
  • Репутација: +360/-281
« Одговор #973 послато: 26 Фебруар 2012, 15:02:20 »
Ne znam samo kako mozete da razmisljate u tom pravcu. Vecina ovih sto imaju clansku kartu, nisu je kupili da bi glasali na jebenim izborima, nego samo osecaj da pripadas Zvezdinoj porodici, i da imas tu karticu pored licne karte, pored visa kartice u novcaniku uvek sa sobom, osecas se bolje. Plus kad se na to doda da pomazete Zvezdi. Upravo zbog te vase kurcobolje da se uclanite iako idete na skoro svaku utakmicu, vecina i ima takvo razmisljanje.

Ван мреже bishop

• Пилот манијак
  • Звезда му је све
« Одговор #974 послато: 26 Фебруар 2012, 15:35:41 »
Јоргован брате без жеље да уносим злу крв али ту слику Мустафе са чланском ( а и сам знаш да је избачен из клуба ) схватам као твоју провокацију упућену ка људима који су чланови на коју би ја или било ко други могао да стави слику Ђуре мутавог са коментаром " а ево ко није " . Немој брате ниско да удараш , ниси члан , твоја одлука , ок , идемо даље .

Ван мреже Хлад Малиганович

• Контроверзни председник кућног савета
  • Звезда му је све
  • Поруке: 1.708
  • Репутација: +3127/-982
« Одговор #975 послато: 26 Фебруар 2012, 15:40:15 »
Проблем је у овом случају, скоро чисто менталитетски. Као народ смо склони да се декларишемо као ово или оно, све док то не подразумева било какву, па чак и симболичну активност. Познајем доста људи који су "љубитељи спорта" воле Звезду (или неки други клуб), репку, причају о томе, прате када нешто постане актуелно (дерби, светско првенство..), коментаришу. А на утакмице иду сваке преступне године. У коментарима су жустри, у све се разумеју, знају како треба, а још боље како не треба, и по правилу су бучнији кад нешто куде, него када нешто хвале. Стекао сам чак утисак да они воле да мрзе наш фудбал. Интернет је таквим љубитељима спорта поготово дао крила. Они ће први да се сете корова на трибинама Маракане, иако Маракану нису видели годинама, први ће се пожалити на то како "од хулигана нормалан свет не може да иде на утакмице", иако их често мрзи да утакмице погледају и на телевизији.

Да се нешто одмах разумемо, ја нисам задовољан. Спорт је у овом нашем посрнулом друштву једна од најцрњих ставки. Каквих се ту ликова намножило, ко ту одлучује, како ствари функционишу, искрено, некад ми цео наш спорт личи на клозетску шољу Србије. Али ја ипак једва чекам следећу суботу. И хоћу да верујем, хоћу да учествујем, хоћу да будем ту, део приче, јер је Звезда велики део мог живота од најмлађих дана. И убеђен сам да када би неком чаролијом људи почели да мисле и раде на тај начин, ствари би се промениле на боље. Јер вера је најбитнија ствар. Не мислим ту на религију.. Узмите црвену новчаницу из вашег џепа, баш ону која је могла да вас учлани у Звезду. Колико она вреди? Вреди тачно онолико колико људи верују да вреди. Дајте ми контролу над три телевизијије са националном фреквенцијом на недељу дана, и учинићу да та новчаница вреди таман онолико колико мени одговара. Једноставно, људи ће ми поверовати да јој вредност опада или расте, и то је све што је битно. А колико вреди Звезда? Као и хиљдарка- онолико колико верујемо у њу. Онолико колики јој значај придајемо. Број чланова показује да Звезда тренутно вреди много милиона празних и декларативних изјава, и тачно десет хиљада одраслих особа који су спремни да за њу дају 1000 динара, на годишњој бази. То је тужно. Ја не знам да ли ће мој глас нешто да значи. Не пада ми на памет да вас убеђујем да ће значити, јер ту расправу губим пре него што је и почела. Али ја хоћу да верујем да ће значити. И ако постоји и промил вероватноће да ће тако бити, ја сам спреман да издвојим ту своту, и заложим своје име и презиме, па макар се на крају дебело зајебао, и био маска неким Мајамијима, Рајама, и другој банди. Можда сам будала, али зар не би било лепо да је уместо 10 000, на списку милион таквих "будала". Какав би то тријумф за Звезду био! Па макар све било превара. Бар би смо испали људи према имену у које се заклињемо.

Ван мреже Љуба

• Земунац
  • Aдминистратор
  • Поруке: 10.437
  • Репутација: +7245/-3465
  • Напред Звездо само напред, где ти играш ту смо ми!
« Одговор #976 послато: 26 Фебруар 2012, 15:42:56 »
Зајебите те свађе око тога ко је члан а ко није. Као што рече Бишоп, нема потребе за оваквим провокацијама. Сподоба са слике није прва, а нажалост ни последња која је пљунула на све оно што му је Звезда дала. Ево имамо и садашњи пример филозофа који је "бежао из школе да би гледао Звезду" па видимо како нам је вратио на терену.

Ја рецимо јесам члан али не мислим да сам већи Звездаш од некога ко није. Има много разлога зашто неко није члан. Неко нема новца, неко не воли тренутну управу, неко једноставно не жели итд, итд.

Мени је јако драго што на списку чланова поново видим чланове разних националности и вероисповести. То је још један доказ да је Звезда изнад свега.

Ван мреже naka

• Веран као пас
  • Поруке: 545
  • Репутација: +1971/-1920
« Одговор #977 послато: 26 Фебруар 2012, 15:54:47 »
Tacno tako Ljubo.
Samim tim je i Jorgovan u pravu sto kaze da 1000 din nije pokazatelj velicine zvezdastva.

Jorgovan

• Гост
« Одговор #978 послато: 26 Фебруар 2012, 16:00:58 »
Јоргован брате без жеље да уносим злу крв али ту слику Мустафе са чланском ( а и сам знаш да је избачен из клуба ) схватам као твоју провокацију упућену ка људима који су чланови на коју би ја или било ко други могао да стави слику Ђуре мутавог са коментаром " а ево ко није " . Немој брате ниско да удараш , ниси члан , твоја одлука , ок , идемо даље .

nije nikakva provokacija, taman posla, samo sam hteo da kazem da nije zvezdas automatski svako ko da 1000 dinara, a da onaj ko nije dao nije zvezdas.

ja savrseno shvatam da nekim ljudima znaci to sto im je omoguceno da budu clanovi, da im je drago zbog toga, da su ponosni na neki nacin. ali rasprava je pocela tako sto je receno da ''ovi drugi'' nisu zvezdasi.

Ван мреже КГЦЗ

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.646
  • Репутација: +626/-450
  • Храним свиње...
    • www.delije.net
« Одговор #979 послато: 26 Фебруар 2012, 16:24:15 »
Ја сам члан од децембра 2010. године. Не знам зашто сам се истриповао да сам члан од марта/априла 2011. Како ми није стигло ништа у вези обнове чланарине, мислио сам да има времена и да ћу морати следећег месеца да уплатим. Али, кажем, јављено ми је из сервиса да немам право за гласање јер ми је истекла чланарина. 1000 динара није много (знам да многима јесте, јеби га), али могли су да ми јаве за истек чланарине. Нарочито што је многима јављано да за 15ак дана истиче чланарина.

Поента овог чланства, осим гласања на изборима, је финансирање Црвене звезде. 10 евра годишње није много, то је око 83 динара месечно. 500 000 људи х 10е = 5 000 000е. Али, разумем и људе који су звездаши, али нису чланови. Превише смо пута чули како су тако неке уплаћене паре прокоцкане (није алузија на Аџу :mrgreen:), украдене и слично.

Пример да је финансирање од чланарине могуће је Галатасарај који има 3 000 000 званичних чланова који плаћају неку минорну суму, мислим од 1е месечно (или чак годишње). Ове информације су по сећању, ако ја грешим, нека ме неко исправи.

Е сад, замислите ситуацију да годишње Црвена звезда има 5 000 000е од чланарине, па спонзорски уговори, па рекламе и долазимо до, за наше услове) одличног буџета. Знам ја да је илузорно надати се да ћемо имати 500 000 чланова у ближој будућности, али то би сјајно изгледало.

Закључак: Апсолутно се не слажем да не треба да се делимо да ли је неко навијач или није по томе да ли је члан ФК Црвена звезда, из горе поменутих разлога (преваре, крађе и сл.). Опростите на дужем упису.

:ziveli2: