• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

5. коло Линглонг Суперлиге: Спартак - Црвена звезда 2:3

Started by Фити, Aug 15, 2019, 08:43 am

Previous topic - Next topic

Grga

Zna li se na koga je Miloje mislio kad je rekao da mu je strpljenje pri kraju? Nisam ispratio, možda je neko i napisao već.

Ashaman Sramote

Quote from: odani on Aug 18, 2019, 03:06 pmАјде да ти разјасним шта сам мислио под "циркус лига" да не разбијаш главу много.

Само у циркус лиги могу да учествују тимови који немају ни свој стадион који може да испуни и овако минималне услове које та лига захтава. Тако да обавезно у свакој сезони имао по две екипе које деле исти стадион, а прошле године богами и три су делиле исти.

Само у циркус лиги после два кола већ почињу да се одлажу утакмице, иако стално наше екипе које играју квалификације у европи кукају како немају довољно утакмица и нису у правој форми зато што има такмичење касно креће.

Само у циркус лиги се дешава да ни у својој земљи не можеш да се кладиш на све мечеве зато што пршти од играња "три за три" на све стране.

Само у циркус лиги се прича о некаквом подизању квалитета, а у европи осим Звезде остали једва једно коло пролазе да не причам о некима које и представник фудбалске "велесиле" Естоније избацује.

Само у циркус лиги се судије хапсе због наводног намештања утакмица да би после све отишло под тепих и ником ништа.

На крају да не буде забуне утакмица од синоћ нема везе са термином "циркус лига" и камо среће да и остале екипе овако играју, можда би онда и више гледалаца било на стадиону.

Pa gledaj , konkretno protiv Spartaka , sve je bilo top, sredili stadion, navijaci , Spartak igrao hrabro, lepo, atipicno za srpski fudbal, odlicna atmosfera ..

I ako gledamo da po drugi put u zadnje 3 godine, postoji ogromna sansa da sansa da imamo 2 tima u evropskim takmicenjima, pa bolje je nego pre 5 godina svakako, a i svakko da mi vodimo u tome i trebali bismo da vodimo..

PA tu je taj Radnicki iz Nisa, jeste Toncev , ali ljudi bili 2, pa ove godine Vojvodina ce biti ozbiljna, pa Cuka i Tsk, svakko manji cirkus nego pre par godina .. Jeste RAdnicki ispao od amatera, ali eto prosle godine je Spartak izbacio bese Spartu ..

Svakako meni ovo ide na bolje, i ako mi nastavimo da napredujemo, verujem da ce malo pomalo i ligi krenuti tim putem, nista drasticno naravno .. I zalazem se svakako , da bi broj timova trebao da se smanji na 10.. pa da se igra vise krugova , zbog jacih utakmica , ali pitanje je kako bi to izgledalo u praksi.

A za neke vece promene, potrebno je pre svega da se  promeni stanje u drzavi pa tek onda u fudbalu..

napster

Neka se po jutru dan poznaje, sto se tice Tomanea.

Meni se na prvi pogled izuzetno dopada, mnogo volim te spiceve koji su kompletni, u smislu da ucestvuju konstantno u igri, opasni kako u gol sansi tako i kroz asistencije, jos brzi i jaki fizicki.

Bas takvog sam prizeljkivao kod nas i mislim da moze drasticno da unapredi nasu igru, jer ce Marin, Garsija, Ivanic i ostali veznjaci imati igraca vise da kombinuju.

Opet, jos je rano za procene, ali nek nastavi ovako.
... А кад срце стане на њему нек пише, жалим што те нисам волео још више!

porto

Quote from: odani on Aug 18, 2019, 03:06 pmАјде да ти разјасним шта сам мислио под "циркус лига" да не разбијаш главу много.

Само у циркус лиги могу да учествују тимови који немају ни свој стадион који може да испуни и овако минималне услове које та лига захтава. Тако да обавезно у свакој сезони имао по две екипе које деле исти стадион, а прошле године богами и три су делиле исти.

Само у циркус лиги после два кола већ почињу да се одлажу утакмице, иако стално наше екипе које играју квалификације у европи кукају како немају довољно утакмица и нису у правој форми зато што има такмичење касно креће.

Само у циркус лиги се дешава да ни у својој земљи не можеш да се кладиш на све мечеве зато што пршти од играња "три за три" на све стране.

Само у циркус лиги се прича о некаквом подизању квалитета, а у европи осим Звезде остали једва једно коло пролазе да не причам о некима које и представник фудбалске "велесиле" Естоније избацује.

Само у циркус лиги се судије хапсе због наводног намештања утакмица да би после све отишло под тепих и ником ништа.

На крају да не буде забуне утакмица од синоћ нема везе са термином "циркус лига" и камо среће да и остале екипе овако играју, можда би онда и више гледалаца било на стадиону.
Apsolutno cu se saglasiti s'tobom od reci do reci. Kao i tvom zakljucku da je sinocni protivnik igrom i ponasanjem zasluzio epitet ne cirkuske ekipe.
Odlican utisak su ostavili ambijent i konacno sjajan teren u SU,mada je i prosle godine bio za pohvalu.
Vulic pokazuje da ima slifa,raduje pogodak Tomanea i ostalo je vise manje za zaborav. Uvek bitna tri boda su osvojena a Miloju ostaje za razmisljanje i konacnu odluku da sa nekim momcima treba raskrtiti definitivno. Igranje fudbala u Zvezdi zahteva odredjeni nivo,nazalost isti je spusten prilicno poslednjih deceniju i po, ali se vraca polako. Pa spram toga trener mora da reaguje. Zvezda je jos uvek magnet za vecinu igraca sa ovih prostora i to svi koji su na igrackom platnom spisku moraju imati u vidu.Nema nedodirljivih. Biti u toj grupi od skoro tridesetak igraca je privilegija a ko toga nije svestan otvoriti mu sirom vrata i pozeleti srecan put.

duca015

Zaista ne razumem nezadovoljstvo posle ove utakmice, a to sto je Milojevic komentarisao, mislim da se pre svega odnosi na nedisciplinu koju je pokazao Zander i relativno slabu negativnu tranziciju u drugom poluvremenu pojedinih igraca, pre svega Jeftovica.

Medjutim, ako se posteno pogleda, mi smo primili dva gola kakvi se desavaju svima. Prvo nakon karambola lopta se odbija Tufekdzicu koji ispod noge sutira Milunovicu. Ne moze to da se pripise kao neka greska ili nedisciplina. Prosto, desava se. Drugi gol je posledica toga sto je Ivanic kaskao u negativnoj tranziciji i nije izasao na igraca na vreme, a Jeftovica nije ni bilo nigde.

Ne znam koga je Miloje imao na klupi kada je morao da izadje Petrovic, ali, Ivanic bez jednog ozbiljnog zadnjeg veznog uz sebe ne moze da igra centralnog vezistu. Prosto, suvise je on mekan i ne pravi dovoljan pritisak na loptu, i posledicno, Spartak se razigrao izlaskom Petrovica a ulaskom Ivanica.

Takodje, meni je smesno da neko procenjuje Krstovica kao drvo, mislim, daj ljudi, gde su vam oci. Decko sa skoro 190 ima onakvo ubrzanje i kontrolu lopte (ok, nije mozda tehnicki savrsen i ima sto sta na cemu da radi), ja iskreno, kao da sam u nekim trenutcima gledao reinkarnaciju Drulica. Visok, jak, relativno brz i eksplozivan za svoje gabarite, dobra kontrola lopte... Mnogo sto sta je moglo da se vidi sto bi moglo da nam se svidja. Problem (ocigledan), sto je igrao na poziciju koju je igrao prvi put u karijeri, i to je tako ocito da bode oci. Trudio se on, ali je bilo vidljivo da je navikao da igra sa vise rizika, da povremeno gubi orijentaciju i takticki ispada, radi stvari koje ne bi trebalo da radi igrac koji je igrao na toj poziciji. Ali, kazem, videlo se mnogo sto sta sto bi trebalo da nam se svidja kod nejga.

Simic takodje, nije bio brilijantan, ali je imao jako solidnu rolu, i ja iskreno verujem da Milojevic nije mislio na njega ni pod razno kada je pominjao da pojedinima istice kredit. Odlicno se kretao izmedju linija, brzo odigravao i nastavljao kretanje, otvarao se u prostor, disciplinovano se vracao i imao ulogu i u defanzivi... Ok, falila su povremeno mozda bolja resenja u zavrsnici, ali to je vec pitanje i kvaliteta, da li on to ima u sebi ili ne, ne zelje ili discipline.

Generalno, bilo je mnogo dobrih stvari na ovoj utakmici, stvari koje trebaju da nas raduju. Videli smo konacno jednog jako dobrog Gajica (prvi put otkako je dosao da je odigrao odlicno u oba pravca). Videli smo odlican tandem za buducnost Petrovic-Vulic koji su dominirali u prvom poluvremenu i gotovo da nisu ni gresili u pasu, bili mirni na lopti i sto je jako bitno, agresivni na loptu u defanzivi. Videli smo i odlicnog Tomena, videli smo i ponovo jako dobrog Pankova, videli smo i naznake sta bi mogao da bude Krstovic. Dali smo tri gola i mogli smo da damo jos bar toliko da smo imali malo vise srece ili koncentracije.

Ima, naravno i losijih, tipa nediciplina Zandera, Jeftovic koji je bio poprilicno nedisciplinovan, a pride je i bio poprilicno pogubljen i sa loptom i bez nje u napadu. Spartaku koji je napadao smo dali 2 sanse pored ova dva gola, jednu posle kornera, drugu zato sto nismo imali zadnejg veznog koji bi ispratio Tufekdzica ("glumili su ga Ivanic i Vulic). Golove koje smo primili su bili "srecni" golovi koji se ne desavaju cesto.

Ali u globalu, mi smo kao tim imali jasnu koncepciju, jasnu viziju sta i kako treba da igramo, imali smo igru, imali smo i sanse, dali smo i golove, i bili, dok smo imali zadnjeg veznog, relativno stabilni pozadi. Za mene, ovo je sasvim ok utakmica. Uz naravno odredjene zamerke koje je i Milojevic uputio nakon utakmice, i koje, naglasavam, mislim da se odnose na Zandera i Jeftovica, a mnogo manje na ostale, ako i uopste.
Quote from: Селектор on Jul 26, 2014, 01:32 pm
Bosancic i babovic po tim rezultatima ljudima nisu isti iako je Babovic objektivno bolji igrac.

njuma_njuma

Kod Krstovića su problem neke osnovne fudbalske stvari koje on mora da popravlja što pre.

Mnogo sporo donosi odluke. Pogotovo za jednog špica i to u situacijama gde se nalazi sa loptom u protivničkom šesnaestercu i to okrenut ka golu. Tu ili rešavaš šutom ili odigravaš pas na prvu. On momak prima, okreće se, čeka, pokušava da dribla...

Druga stvar na koju se ježim bukvalno je to da po prijemu lopte momak gleda u noge kako bi je primio kako treba. Previše vremena mu je glava zabodena dole i retko je diže kad ima loptu u nogama. Svaki centaršut mu je napamet, jer nema dobar pregled kao posledice ne podizanja glave.

Ovo su stvari koje se ispravljaju kad si kadet, u omladincima je već kasno. Nadam se da će sa njim raditi na tome, jer se vidi da ima nekog potencijala i daleko od toga da je drvo i slični epiteti kojim ga časte stručnjaci sa foruma. Za top nivo neke osnovne stvari jednostavno ne smeju da se dovode u pitanje.
Овде су најбољи падали
Овде су најбољи стварани
Овде зидови још причају
О хуку Севера који не престаје
Приђи чућеш бубњева звук
Армије која сложно грми
Овде зидови вечно ће причати
О љубави између ње и нас!