Аутор Тема: Звезда у Евролиги 2019/2020  (Прочитано 29086 пута)

nesabolt и 1 гост прегледају ову тему.

На мрежи nesabolt

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 221
  • Репутација: +180/-116
Одг: Звезда у Евролиги 2019/2020
« Одговор #200 послато: 11 Јул 2019, 22:23:22 »
Ako će se plasman u evro takmičenje određivati preko NACIONALNIH prvenstava zašto bi igrali ABA ligu. Naša nacija je Srbija, a ne region, a nacionalno prvenstvo - šampionat Srbije. Simanić i Odžo su pod ugovorom.

Ван мреже Celtic

• Пријатељ РСБ-а, Члан КК
  • Модератор
  • Поруке: 6.412
  • Репутација: +2542/-866
« Одговор #201 послато: 11 Јул 2019, 22:25:03 »
Ako će se plasman u evro takmičenje određivati preko NACIONALNIH prvenstava zašto bi igrali ABA ligu. Naša nacija je Srbija, a ne region, a nacionalno prvenstvo - šampionat Srbije. Simanić i Odžo su pod ugovorom.
Veće su šanse da iz JSL uđeš u EL nego iz KLS.

Послато са Nexus 5X помоћу Тапатока

На мрежи nesabolt

• Звездаш
  • **
« Одговор #202 послато: 11 Јул 2019, 22:45:57 »
Pa jel rekao čovek preko nacionalnih prvenstava, ne može se to tumačiti drugačije ili kako se kome sviđa, ako nema direktnog plasmana ne treba ni da igramo regionalnu pa nek se Đordi zakiti sa njegovim kartama i svojom privatnom ligom.

Ван мреже mostarac

• Члан КК
  • Поруке: 2.455
  • Репутација: +1135/-525
« Одговор #203 послато: 11 Јул 2019, 22:49:13 »
Nama se ABA računa kao nacionalno prvenstvo(kao Rusima VTB) i tu imamo prioritet za igranje EL. Kad bi se raspala mogli bi svi zajedno da se slikamo.

Ван мреже Celtic

• Модератор
« Одговор #204 послато: 11 Јул 2019, 22:54:58 »
Pa jel rekao čovek preko nacionalnih prvenstava, ne može se to tumačiti drugačije ili kako se kome sviđa, ako nema direktnog plasmana ne treba ni da igramo regionalnu pa nek se Đordi zakiti sa njegovim kartama i svojom privatnom ligom.
Nema šta da se tu tumači. Naša srpska liga nije u sistemu u kome je i EL. U EC i EL se može samo iz ABA lige.

Ван мреже ljubisa rajkovic

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 159
  • Репутација: +118/-115
« Одговор #205 послато: 11 Јул 2019, 22:59:53 »

pobogu covece shvati vec jednom,nasa KLS liga pripada FIBA takmicenjima,a ABA pripada ULEB-u.ULEB kaze da je za nas ABA liga nacionalno prvenstvo i uslov za igranje evrokupa i evrolige,a ne KLS.KLS ne vredi nista ULEB-u,ne postoji kod njih,nepostojece takmicenje bez ikakve vrednosti.

На мрежи nesabolt

• Звездаш
  • **
« Одговор #206 послато: 11 Јул 2019, 23:23:06 »
Zna se i zašto, Ameri su preko privatne firme 2000. napravili raskol u evropskoj košarci, pridobili pola najjačih klubova za sebe, te sezone su se paralelno igrale dve Evrolige, to je kao da sada neka korporacija iz Evrope uđe u američko dvorište ponudi NBA klubovima projekat nove lige sa većom zaradom, polovina prihvati i igraju se paralelno dva takmičenja, kasnije pridobije i ostale, a vremenom onima sa najsiromašnijeg područja kaže da nisu finansijski dorasli da bi učestvovali bez obzira što odatle dolaze top igrači i što se tu igra odlična košarka.

Ван мреже Celtic

• Модератор
« Одговор #207 послато: 11 Јул 2019, 23:33:30 »
Ja samo znam da mi EL ne bi videli iz domaće lige.

На мрежи nesabolt

• Звездаш
  • **
« Одговор #208 послато: 12 Јул 2019, 00:05:44 »
Ja znam da ABA ne bi postojala bez četiri kluba iz Srbije i jednog iz Srpske i to bih otvoreno rekao EKA kompaniji, pa nek prave mesto za klub iz Londona, ali ne na štetu zemlje koja je vicešampion sveta, to je nedopustivo.

На мрежи Vatrogasac

• Члан ФК
  • Поруке: 21.128
  • Репутација: +5965/-7747
« Одговор #209 послато: 12 Јул 2019, 00:10:02 »
Ja znam da ABA ne bi postojala bez četiri kluba iz Srbije i jednog iz Srpske i to bih otvoreno rekao EKA kompaniji, pa nek prave mesto za klub iz Londona, ali ne na štetu zemlje koja je vicešampion sveta, to je nedopustivo.
I šta bi se desilo kad bi napustili Aba ligu?Kakvo poboljšanje?

Ван мреже ljubisa rajkovic

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 159
  • Репутација: +118/-115
« Одговор #210 послато: 12 Јул 2019, 00:15:47 »
I šta bi se desilo kad bi napustili Aba ligu?Kakvo poboljšanje?

ma ne vredi sa njim pricati.mi svi u klin,a on u plocu i ne popusta...daj celtic covece ili ti napisi veliki tekst o aba i evroligi i o njihovoj vezi ili cu ja to da uradim.znam sve i pamtim jos bolje pa onaj ko ne zna sta se tu desavalo pocetkom 2000-ih neka to lepo iskopira i cuva da bi ubuduce znao.

posebno su mi zanimljivi oni koji arlaucu da srbija nije osnovala aba ligu...jes al kad bi se zajebavali...zaboravljaju ciji je srbija pravni naslednik...mnogo se toga zaboravlja i ne zna,ali vazno da se prica samo,makar to i ne bilo tako kako se prica...cudan smo narod zaista...

Ван мреже Celtic

• Модератор
« Одговор #211 послато: 12 Јул 2019, 00:21:11 »
Kolika je propusnost iz KLS u takmičenja u organizaciji FIBA? Podsećam te da je Srbija vicešampion na SP koje je pod okriljem te organizacije.

Ван мреже Kenjaj Red Star

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 360
  • Репутација: +56/-563
  • Strong difens i tranzisn ofens
« Одговор #212 послато: 12 Јул 2019, 01:22:35 »
Veće su šanse da iz JSL uđeš u EL nego iz KLS.

:ohmygod: :ohmygod:
Pobednički komentar  :biggrin:
Svaka čast, sad ću lepo da spavam
 :DDDD:

На мрежи nesabolt

• Звездаш
  • **
« Одговор #213 послато: 12 Јул 2019, 03:02:10 »
E pa dobro samo nastavite da se sprdate i smejete sopstvenoj nesreći i uživajte u prepunom i bučnom Pioniru u vašoj voljenoj ABA ligi, možda zapevate i onu "Dok palme njišu grane" dok ne stigne divlja karta od privatnka, malo milostinje za lava, dok bogati turski, švapski i španski miševi kolo vode. Da vidimo da li će opet predsednik da traži pomoć navijača uz obrazloženje da se samo preko ABA može do Evrolige, a da mu se oni ne nasmeju istom ironijom kao neki ovde.

Ван мреже sindje

• Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.666
  • Репутација: +855/-1126
« Одговор #214 послато: 12 Јул 2019, 06:41:07 »
E pa dobro samo nastavite da se sprdate i smejete sopstvenoj nesreći i uživajte u prepunom i bučnom Pioniru u vašoj voljenoj ABA ligi, možda zapevate i onu "Dok palme njišu grane" dok ne stigne divlja karta od privatnka, malo milostinje za lava, dok bogati turski, švapski i španski miševi kolo vode. Da vidimo da li će opet predsednik da traži pomoć navijača uz obrazloženje da se samo preko ABA može do Evrolige, a da mu se oni ne nasmeju istom ironijom kao neki ovde.

Zasto "sopstvenoj nesreci"? Sastavili/sastavicemo odlican tim, igramo opet sa najboljima u Evropi, prodali masu sezonskih, euforija kod navijaca... Sta je tebi konkretno problem?

Objasnjeno je xyz puta da je ABA nacionalna liga za sve sa podrucja bivse drzave. Takodje je objasnjeno od ljudi iz vrha naseg kluba a i EL i ABA, da ce u narednih par godina sasvim sigurno prvak ABA u EL.

U kojoj smo to varijanti u klupskoj kosarci mi lavovi a tamo neki Turci, Nemci i Spanci misevi? Pratis li ti klupsku kosarku uopste?

Cemu ova zloba i zavist u zadnjoj tvojoj recenici?

Isto kao sto imamo na ovom forumu najbolje i najsmesnije upise, mislim da bi trebali ustanoviti kategoriju najmalicioznijih/najnekonstruktivnijih. Ovaj tvoj bi sigurno bio lavovski visoko plasiran...

Ван мреже IggY79

• Члан КК
  • Поруке: 1.600
  • Репутација: +1283/-1277
« Одговор #215 послато: 12 Јул 2019, 06:55:51 »
Dobro a šta ti ovim teatralnim postovima hoćeš?
Mislim, šta, evo sad ćemo mi da kažemo Đordiju 'e odjbi, nama je nacionalni šampionat Kls i Aba nas ne zanima' i on će da padne u nesvest od šoka i da nas moli da razmislimo?
Je l realno da pojedini mogu toliko odvaljeni od realnosti da budu?

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk

На мрежи Vuque

• Члан ФК
  • Поруке: 329
  • Репутација: +209/-89
« Одговор #216 послато: 12 Јул 2019, 08:03:45 »

Raspored tek sledeće nedelje...

Ван мреже Celtic

• Модератор
« Одговор #217 послато: 12 Јул 2019, 08:59:27 »
Tek sad vidim da si greškom ubacio to L u nik.

На мрежи Beograd

• Члан КК, Члан ФК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.069
  • Репутација: +1397/-90
« Одговор #218 послато: 12 Јул 2019, 09:41:11 »
Svodjenje problema evropske klupske kosarke na lokalni nivo je potpuno suludo jer region i mi sami smo samo mali sraf u toj masineriji. Prvi los potez koji smo povukli davnih dana je to sto se nismo odmah priklonili ULEB nego smo ostali verni FIBA. To je uradjeno na insistiranje i lobiranje Danilovica licno, a radjeno preko u to vreme Partizana koji se pitao za sve u kosarci. Covic jeste povukao nogu ka ABA ligi, a iz danasnje perspektive je jasno da je to bio pametan potez. Cak i da smo se tada priklonili ULEB kao sto je Covic insistirao mozda bi imali nesto drugaciji pristup EL do nekog trenutka, ali na kraju bi se sve zavrsilo upravo kako se sada zavrsilo. Klupska kosarka je takva kakva je jer FIBA Evropa predstavlja organizaciju idiota koji su dopustili da ih grupa privatnika pregazi! Osiono su mislili svojevremeno da ce projekat pararelne EL biti fijasko, kada nije bio fijasko pomislili su da svejedno mogu pobediti na duze staze. I to se pokazalo kao netacno. Dosadasnji svi pokusaji FIBA da vrati ozbiljnu klupsku kosarku pod svoje okrilje su propali. Poslednji izumi poput nedelegiranja sudija koji sude EL i EC ili prozori koji su osmisljeni kao kazna za klupsku kosarku su samo dokaz da FIBA sama ne zna gde bije.
Takodje svako ko misli da bi bilo kakvo FIBA takmicenje bilo znacajno drugacije organizovano u odnosu na EL i EC danas gresi jer da bi FIBA uopste vratila klupsku kosarku pod svoje okrilje mora ponuditi bolje uslove bogatima i mocnima. Uostalom vidimo kako UEFA tretira klupska takmicenja, a FIBA Evropa je pandan UEFA.
Kosarka je drugacija od fudbala pa iako nismo bogati klub ipak nismo mnogo udaljeni od onih najbogatijih. U stanju smo sastaviti konkurentan tim i biti atraktivni za bilo koje takmicenje. Upravo je to i cilj kluba da se sto bolje predstavi i iskoristi svoje sanse pa vremenom obezbedi svoje mesto u najvisem rangu takmicenja. Sem ako se ne desi nesto tektonski u evropskoj kosarci to je put kojim se ide i konstantno vracanje u proslost nece promeniti nista.

Ван мреже Нишлија

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.358
  • Репутација: +1412/-231
  • Циганштура
« Одговор #219 послато: 12 Јул 2019, 10:29:43 »
Srpska liga je postojala dok je postojala privreda u ovoj zemlji, pa si tako brdo odličnih ekipa sa jakim, domaćim sponzorima koji su hteli da ulažu u našu košarku, Hemofarm,  Beobanka, Zdravlje Leskovac, Beopetrol itd. Propast srpske privrede je uslovio i propast klupskog sporta, i jedina realnost je 2, 3 ozbiljna kluba iz Srbije u regionalnom takmičenju, u svakom sportu.