• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Кошаркашка лига Србије, финале: Црвена звезда - Партизан 98:94 | 72:73 | 96:90 | 76:75

Започео Косјерац, Јун 07, 2019, 09:50 поподне

« претходна тема - следећа тема »

sindje

Pitanje je sta su prave mogucnosti ovog tima, igra iz PO ABA, ili ovo sada? Mislim da smo uz citavu pomamu oko ABA PO odigrali i preko nekih realnih granica dok sada igramo cini se ispod onoga sto stvarno mozemo.

Nije pljuvacina po ekipi, ali sumirajuci sezonu, igracki, mogu se neke stvari zakljuciti:

Rile - nije iskoristio sansu i jednostavno koliko god cm da ima, to jednostavno nije dovoljno. Za EL tesko da i treci centar moze da bude. Kada je Cirbi brat, ovakav kakav je sada, mnogo bolji za ekipu.

KC - veliko ime, velika ocekivanja a tek povremeni bljeskovi. Nekad ima onu prepadnutu i zbunjenu facu na utakmicama da dobijem nocnu moru da nam se Rajan Tompson vratio... On nama treba da resava velike utakmice, da li se igralo na njega ili ne. Juce pred kraj kao duh ostade sam i promasi trojku. Srecom je bio skok u napadu. Ima struka pa neka prosudi da li ce nam biti od koristi iduce sezone. Po meni, vrlo diskutabilan...

Da ne idem dalje sada u ostale igrace, ima druga tema, ali u ove dve utakmice su mi nalosiji utisak ostavili mada ima i drugih kandidata nazalost (Laza pre svih).

северна страна

Цитат: sindje  Јун 13, 2019, 10:46 пре подне
Pitanje je sta su prave mogucnosti ovog tima, igra iz PO ABA, ili ovo sada? Mislim da smo uz citavu pomamu oko ABA PO odigrali i preko nekih realnih granica dok sada igramo cini se ispod onoga sto stvarno mozemo.

Nije pljuvacina po ekipi, ali sumirajuci sezonu, igracki, mogu se neke stvari zakljuciti:

Rile - nije iskoristio sansu i jednostavno koliko god cm da ima, to jednostavno nije dovoljno. Za EL tesko da i treci centar moze da bude. Kada je Cirbi brat, ovakav kakav je sada, mnogo bolji za ekipu.

KC - veliko ime, velika ocekivanja a tek povremeni bljeskovi. Nekad ima onu prepadnutu i zbunjenu facu na utakmicama da dobijem nocnu moru da nam se Rajan Tompson vratio... On nama treba da resava velike utakmice, da li se igralo na njega ili ne. Juce pred kraj kao duh ostade sam i promasi trojku. Srecom je bio skok u napadu. Ima struka pa neka prosudi da li ce nam biti od koristi iduce sezone. Po meni, vrlo diskutabilan...

Da ne idem dalje sada u ostale igrace, ima druga tema, ali u ove dve utakmice su mi nalosiji utisak ostavili mada ima i drugih kandidata nazalost (Laza pre svih).

Nisu sad ni bitne mogucnosti ovog tima, prosle je...

Ali ako se sagledava pojedinacni ucinak igraca u kontekstu toga sta mogu da donesu sledece sezone u EL onda se mora uzeti sve u obzir.

Zavaravaju se ljud mnogim stvarima. Jesmo mi bili prefektni u PO i nije to nesto sto je slucajno, svakako je vise nego pohvalno. Ako si bio najbolji kad je bilo najpotrebnije znaci da ipak to nesto govori i to nisi bio najbolji u jednom mecu, nego u PO seriji koja je brojala 8 utakmica.

E sad, fora je sto nama sledece sezone dolazi EL i nije nam samo bitno kao ove da budemo najbolji u PO ABA lige i to je to. Ceka nas duga sezona, trebaju nam igraci koji ce u kontinuitetu da budu odlicni.

Tu se vracamo na ono sto ja vec neko vreme pricam. Faje.  Nema on sta da trazi u nasoj evroligaskoj ekipi sledece sezone. Odigrao je odlicno ( posebno defanzivno) u finalu ali ga vecim delom sezone nije bilo na nekom ozbiljnom nivou.

Dok npr Beron je igrao dobro, pa je bilo price da igra on dobro male utakmice, a kad je bitno nema ga, pa nam je pokazao da nije tako, da voli da preuzima odgovornost i da moze to. Tako da sto se mene tice, on je polozio ispit i ima mesto.

Kao sto kaze D-Rose ovom timu za EL treba ozbiljan nadogradnja. I to je cinjenica i neposredno posle PO i sad. Ponavljam to opet, ne zato sto je PO nesto sto zavarava, nego je to jedan kratak deo sezone kad smo mi stvarno bili pravi, ali nama to sledece sezone treba skoro cele da bude na viskom nivou.

Sent from my iPhone using Tapatalk

MareRedStar

Idemo redom...

1. Jing-Jang---Kao sto smo mozda u pon trebali da izgubimo tako smo sinoc trebali da pobedimo, idemo dalje 1-1, sledeca je kljuc cele serije.

2. TOMIC- neverovatno koliko se pogubi u neizvesnim zavrsnicama i to sam primetio uglavnom kad je gost, trazio je time out na njihov i ispucao, posle trojke Zagorca imali bi 3 sekunde sa polovine! Kakve su ono postave sa Keseljem i Fajeom kao najvisima ???

3. REKET- na papiru bi trebali da smo dole jaci a oni nas ubise pod kosem, sve guraju dole i pune nas Jankovic,Novica cak i Safet. Mi ne koristimo Odza ni 10%, jos kad vidim da mu bacaju loptu u noge :pljas:

4. PRENOS LOPTE- Osnova kosarke kada pocnes da treniras je da naucis prenos i izvodjenje sa strane, nama svaku utakmicu uzmu 3-4 lopte i daju lake poene. To je nedopustivo!!! a ponavlja nam se iz utakmice u utakmicu!

5. Bezidejnost u napadu- pa jedna trecina akcija nam se svodi na pas Beronu ili Davidovcu, cak i Covicu koji drze loptu do zadnjih 5 sekundi i onda sutiraju preko ruke. Mora vise da se otvara i trci.

6. LAZIC-pustaju ga non stop, a znamo da moze da pogodi, ako ne da sutne onda da se zaleti na obruc i polaganje ili povratni pas usled viska, ne znam zasto to ne radi.

7. PRITISAK NA SUDIJE- mi se pravimo gospoda dok oni na svaku odluku vriste kacu i hvataju se za glavu! Moramo da bude bezobrazniji

8- SUDJENJE
- videlo se kako je njihov pritisak urodio plodom, biju duplo vise a ujednaceni smo bili po faulovima, namerne se nama sviraju njima ne za istu stvar.

9. SKOK- to se ne uci, to je volja, a oni su nas juce unistavali ofanzivnim, moramo sa vise zelje!!!

џонињо

Maksimalna podrška igračima! Nije lako kad ostaneš bez 3 igrača iz prve petorke...Evo sad još jedan maler...
   Ne znam šta treba da se desi da nešto ružno kažem za kapitena Le Branka. On je heroj i živa legenda kluba!
    Aba ligu smo izvukli na veliku energiju s tribina iz koje su momci crpili dodatnu snagu i išli preko svojih limita. Pokazalo se tokom sezone da ovaj tim nije isti sa ili bez ogromnog vjetra u ledja s tribina. Najbolje partije smo pružali kad je Pionir bio ispunjen. Pogotovo sad kad su nas povrede žestoko osakatile, mislim da je suvišno i spominjati.
    Ekipe su skoro potpuno izjednačene što su pokazali svi prethodni derbiji, a sad posle Ognjenove povrede oni su definitivno u prednosti. Onaj ko i dalje misli da imamo značajno bolji roster zavarava sam sebe.
   Titula definitivno neće sama od sebe doći, i moramo mnogo više zapeti i mi na tribinama kao i oni na parketu. Mnogo teža situacija nego kod 1-1 u play off-u aba lige.
   U subotu da grmi! Da se još jedared pokaže ko je i u hali najbolji na svijetu! Igraj Zvezdo igraj i pobedi...

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока

Majorka

Цитат: D-Rose  Јун 13, 2019, 10:41 пре подне
Jos jednom cu da se ponovim i vise zaista nemam nameru. Dokle cete kao reper uzimati pobede nad ekipama koje su daleko od nivoa na kom zelimo da budemo? Tim koji ne moze da uzme titulu ni u Hrvatskoj ligi (cak stavise dobije metlu od Cibone i Marka Ljubicica) i tim koji je bio najgora odbrana i drugi najgori napad proslogodisnje Evrolige. Jeste, super, to su ekipe koje su glavni konkurenti u ABA ligi, ali isto tako nisu ni blizu onoga cemu Zvezda treba da tezi. Partizan je tu verovatno najjaca ekipa, a sa njima je muka cele sezone ne racunajuci onu jednu utakmicu. Pojacanja su potrebna na mnogim pozicijama, kao i promena u nekim koncepcijskim stvarima. Najveca evropska pobeda ove sezone je verovatno Monako u gostima, s tim sto su nas u nasoj kuci onda razvalili.

Apsolutno se slažem sa ovim. Ono što je nama problem jesu i gostovanja. Mi i u plejofu ABA lige smo izgubili sva gostovanja. Ono što je neverovatno da veliki broj utakmica gubimo na isti način a i neverovatne su greške koje Tomić pravi kad se lomi utakmica. To više nije slučajnost.

Bestija

Kada bi igrali sa željom i energijom jednakom koju oni imaju, mislim da ne bismo imali nikakvih problema niti bi se postavljalo pitanje pobednika. Mi smo jednostavno istrošeni posle ABA plej of serije. Oni su motivisaniji i to je očigledno, igraju sa više strasti. Meni je to nedopustivo.

Ključ serije je u rukama Fajea i Berona, čeka se i KC. Imamo rezervu

Nadam se da ćemo u subotu ispuniti Pionir i naparviti atmosferu kao u 1/2 finalu ABA..
Ne mogu, igra Zvezda...

северна страна

Цитат: Bestija  Јун 13, 2019, 11:16 пре подне
Kada bi igrali sa željom i energijom jednakom koju oni imaju, mislim da ne bismo imali nikakvih problema niti bi se postavljalo pitanje pobednika. Mi smo jednostavno istrošeni posle ABA plej of serije. Oni su motivisaniji i to je očigledno, igraju sa više strasti. Meni je to nedopustivo.

Ključ serije je u rukama Fajea i Berona, čeka se i KC. Imamo rezervu

Nadam se da ćemo u subotu ispuniti Pionir i naparviti atmosferu kao u 1/2 finalu ABA..

A da nije malo licemerno da mi (ne obracam se tebi licno) ocekujemo njihovu veliku zelju kad je ni mi sami ne pokazujemo?

Ja sam stekao utisak u ponedeljak kad sam video polupraznu halu da ljudima nije nesto bitno ovo i da ih iskeno briga za ovu titulu. Sad ipak vidim bezbroj upisa, svi se nesto nerviraju, pa sam malo zbunjen. Ne znam sta je istina.

Strale993

Mislim da su svi ovde svesni da nama za sledecu sezonu treba oko 5-6 novih igraca. Koncepcijski ovo nista ne valja cele sezone. PO Aba lige smo dobili srcem i visokim procentima suta.

Mi nemamo pnr igru a to.je osovina svake koncepcije, tu su najlaksi poeni.

bm

Цитат: D-Rose  Јун 13, 2019, 10:41 пре подне
Jos jednom cu da se ponovim i vise zaista nemam nameru. Dokle cete kao reper uzimati pobede nad ekipama koje su daleko od nivoa na kom zelimo da budemo? Tim koji ne moze da uzme titulu ni u Hrvatskoj ligi (cak stavise dobije metlu od Cibone i Marka Ljubicica) i tim koji je bio najgora odbrana i drugi najgori napad proslogodisnje Evrolige. Jeste, super, to su ekipe koje su glavni konkurenti u ABA ligi, ali isto tako nisu ni blizu onoga cemu Zvezda treba da tezi. Partizan je tu verovatno najjaca ekipa, a sa njima je muka cele sezone ne racunajuci onu jednu utakmicu. Pojacanja su potrebna na mnogim pozicijama, kao i promena u nekim koncepcijskim stvarima. Najveca evropska pobeda ove sezone je verovatno Monako u gostima, s tim sto su nas u nasoj kuci onda razvalili.

Baš sam tebe hteo da pitam nešto oko koncepcije.

Nisam siguran šta je Tomićeva ideja i plan igre?! Šta je to što možemo očekivati u novoj sezoni?!
Imam utisak da se dosta luta- Na stratu je to bila više nego korektna odbrana i tranzicija-neki moj zaključak je bio da će se ići ka unapređenju istog.
Onda period užasne odbrane, ispucavanja trojki...pa opet u krug.
Nisam siguran da li igramo kako igramo jer smo prinuđeni ili je ovo neka njegova ideja i shvatanje košarke?!
Nekako, dok je Dejo bio tu, mogli smo sa 95% sigurnosti znati koji je igrač "za naš sistem igre" a ko je u startu otpisan.
Mi sa ovom idejom i ovako kako igramo nemamo šta da tražimo u EL. E sada, da li je to iznuđeno ili je plan, ne znam!?

Aster

Цитат: Majorka  Јун 13, 2019, 11:15 пре подне
Apsolutno se slažem sa ovim. Ono što je nama problem jesu i gostovanja. Mi i u plejofu ABA lige smo izgubili sva gostovanja. Ono što je neverovatno da veliki broj utakmica gubimo na isti način a i neverovatne su greške koje Tomić pravi kad se lomi utakmica. To više nije slučajnost.

A ja se slažem sa Majorkom koji se slaže sa D-Roseom.  :001_cool:

Jesmo navijači, ali valja biti što objektivniji.
Pola navijača nakon ABA lige već proglasilo Tomića za doktora, a on pegla tek prvu sezonu na mjestu glavnog trenera. Polako, možda će biti doktor. Ali i u običnom životu, doktorat se radi tri godine. Prije toga valja postati master (nekad magistar), a prije toga treba uzeti prvu diplomu, a sve su to godine i godine.
Pa onda tjeranje Čovića i tvrdnji da nije ni za ABA pa izvinjavanje Čoviću i njegovo projektovanje za evroligaškog plejmejkera.
I tako dalje.
Fali uravnoteženosti.

Red hart

Цитат: северна страна  Јун 13, 2019, 11:21 пре подне
A da nije malo licemerno da mi (ne obracam se tebi licno) ocekujemo njihovu veliku zelju kad je ni mi sami ne pokazujemo?

Ja sam stekao utisak u ponedeljak kad sam video polupraznu halu da ljudima nije nesto bitno ovo i da ih iskeno briga za ovu titulu. Sad ipak vidim bezbroj upisa, svi se nesto nerviraju, pa sam malo zbunjen. Ne znam sta je istina.

Samo što nama to nije posao i za to nismo plaćeni. Znači da otaljavaju, i pobeđuju to razumem i za to shvatam opravdanje da je mala poseta. Da se zbog male posete gube utakmice, i to se priča o ljudim koji su bogato plaćeni, čak i priča o tome je nedopustiva. Da bih bio jasan, ja ne kažem da se oni nisu maksimalno trudili, ali kažem da se za kilavu igru i poraz opravdanje u poseti ne sme tražiti. Hajde onda da igraju za duplo manje plate, a da bude puna hala, jel bi se bolje borili.
Naravno, ovo se odnosi na svaki sport. Rutinska pobeda, nezanimljiva igra sa 50% snage, OK, nema inspiracije sa tribina. Finale protiv Partizana, uostalom i bilo koga drugog, i opravdanje u maloj poseti za  nekidanje  na terenu, totalni promašaj.
Opet kažem, ovo pišem samo teoretski, meni se ni u fuci ni u košarci nije činilo da igrači ne daju sve od sebe. Baš mi se činilo da ne mogu bolje. I dok smo u fudbalu znatno jači pa je greška trenera veća, u košarci i pored evidentno loše Tomićeve utakmice sinoć ne vidim baš toliku razliku u kvalitetu, posebno sad bez  Dobrića ako se ne bude oporavio.

komunikacija

Ovaj grobarski cirkus  i kuknjava oko utakmica popunice nam halu do poslednjeg mesta za vikend,trebalo bi da je krcato i bez toga ali ajde,treba nam atmosfera kao sa aba lige,pritisak na igrace i sudije od pocetka,zvizduci kad oni napadaju,a pesma kad mi jurisamo,vrlo je jednostavno,a sto je najvaznije za nas klub bilo je delotvorno u bliskoj proslosti,ovo u prvoj utakmici je mnogo tanko,popunjenost hale a o pritisku da ne pricam,skoro i da ne postoji,mora bolje u subotu.

Bestija

Цитат: северна страна  Јун 13, 2019, 11:21 пре подне
A da nije malo licemerno da mi (ne obracam se tebi licno) ocekujemo njihovu veliku zelju kad je ni mi sami ne pokazujemo?Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnos publike prem KK je upitan u poslednje dve sezone, više je faktora utiče.

Po meni, klub je taj, a pre svega trener, koji bi trebalo da motiviše ekipu, da drži tenziju. Time bi motivisao i publiku. Retko kada smo u poslednjih 15-ak god mi ulazili u utakmice sa njima motivisniji. U poslednjim sezonama čak i u fudbalu. U čemu je problem? Da li je njima više stalo jer su vođeni navijačkm mržnjom koja se prenela u svlačionicu?

Ovakve utakmice se dobijaju na energiju, motivaciju. Zar nam to finale ABA nije pokazalo?

Ne mogu, igra Zvezda...

Sektor

Цитат
ЦитатSport, kao jedno od najverodostojnijih ogledala jednog drustva nam može reći mnogo i večeras je mnogo rekao. Ipak, u svemu ovome želim da vidim pozitivne stvari, a to je pokazatelj da kao društvo moramo mnogo da napredujemo. Vidimo se u Pioniru", poručio je Rade Zagorac.

Mrzim zemun, ofk u rad, olimpijakos i zvezdu
Jebo vas jebo on

Najgadniji ljudi su lazni moralisti, gori od cigana realista i grobara partizan net gtr fazon

Цитат: Sektor  Јун 13, 2019, 11:41 пре подне
Pored ovih gore pomenutih pesama koje je poveo sa janjicarima, otpevao je u transu pre toga sa splicanima i novicom k umire gasi se

https://youtu.be/bHRFWZ65rtM

!

aleksandarasr

Da ostavimo sve po strani....Sve mane, greske, Ognjenovu povredu....Moramo da poguramo ekipu u subotu, pa da ovo zavrsavamo na sledecoj kod njih...Da se napravi ogroman pritisak sa tribina uz koji ce momci dati sve sto treba, u to ne sumnjam...Pa onda da se razmislja sta i kako dalje...Znaci, podrska na maksimum, da se govna otresu i da ne znaju sta ih je snaslo, isto kao i devojcice iz Podgorice...