• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Летњи прелазни рок 2019

Започео Фити, 26 Мај 2019, 12:22:05

« претходна тема - следећа тема »

смак, Vucko1985, ЋомиЦзв, kuramochi, Pikssi, BgdFinest, Џиги ЦЗБГ, Dementor, Nenad Kotor, looter915, 5arNis и 8 гостију прегледају ову тему.

Да ли сте задовољни доласком Радована Панкова?

Да
Не
Нисам сигуран

Lakapone

Zasto je dovodjen Boacimedzik14 ako sad traze spica? Zasto je dovodjen Ivanic ako sad traze poluspica? Kako bacamo pare majko mila...
Umesto da se prvo gleda da izvucemo sto vise kesa za krseve koji su nas skupo kostali i da se dovede neki zmaj na sredini koji ce znati da prenese loptu i otvori prostor, ali ne... Mi moramo po starom, mora svaki rok 20 novih igraca na trenutni kadar.
Prvo da se vidi sta sa Boacijem, Causom, Ivanicem itd. itd.

Konev

Ako SD Mrkela samoinicijativno dovodi igrace onda on snosi najvecu odgovornost za kvalitet i partije tih igraca kasnije kod nas. Verovatno je on zapeo i za Milunovica i Ivanica a oni ne prikazuju nista. Onda Milojevic nista nije kriv. Trener je kriv za taktiku i spremu i motivaciju igraca. Ne verujem da je Milojevic znao,poznavao i zeleo Kafua npr. Ne znam sad kako ce to sve da izgleda.

Red hart

Tako je. A šta ako je trener zapeo recimo za ta dva igrača? Mislim da trener i SD u dogovoru dovode igrače, jedan da predlog drugi se složi. Verovatno se negde i ne slažu, pa zavisi od toga koliko je onaj prvi siguran, koliko je zapeo da li će igrač i doći.

bm

Pa i nije Miloje toliko zapeo za Ivanića i Milunovića posle razgovora sa njima, još one prve sezone, posle Krasnodara. Nije baš bio oduševljen razgovorom i njihovim reakcijama na poziv Zvezde.

ognja

A jel mogu oni da se sloze oko nekog od 17-18 godina, sa ovih prostora ili mora da bude neki egzoticnog imena i nesumnjivo (nikakvog) kvaliteta?

Pitam zato sto mi je prosto neverovatno da na ovim prostorima nema mladih talenata. Ne kazem da ih je u izobilju, ali mi je vec potpuno nejasan nas sistem skautinga. Ne mozemo da odemo 100km da odgledamo nekog klinca, ali zato su nam klipovi hajlajtsa i dojave "pouzdanih izvora" nesto sto je bogom dano... pa dajte vise... Tomane. 234 utakmice, 42 gola. I to spic igrac. I to u Portugalu, Grckoj i Nemackoj (ubedljivo najmanje i NULA golova).

Opasan igrac, rasan strelac. Koga bre farbate?

Red hart

Цитат1: bm  27 Мај 2019, 12:26:39
Pa i nije Miloje toliko zapeo za Ivanića i Milunovića posle razgovora sa njima, još one prve sezone, posle Krasnodara. Nije baš bio oduševljen razgovorom i njihovim reakcijama na poziv Zvezde.

Nisam ja rekao za njih dvojicu konkretno, nego generalno. Zato jeste zapeo za Čaušiča, Stoiljkovića. Napisao sam kao se u principu odvijaju stvari oko dolaska igrača. Koliko ja znam Mrkela i Miloje lepo sarađuju i vlada međusobno poverenje.

tactical

Vatrogasac

Bitno je da igraca kojeg zeli Mrkela ili Terzic prvo prihvati Milojevic i kaze da mu je isti potreban
Ako ga oni dovedu preko njegove volje onda jebi ga a pricalo se da je i toga bilo poput Jevtovica,Melega,Kafua koje on uopste navodno nije trazio

Ajverson

Цитат1: Vatrogasac  27 Мај 2019, 12:53:10
Bitno je da igraca kojeg zeli Mrkela ili Terzic prvo prihvati Milojevic i kaze da mu je isti potreban
Ako ga oni dovedu preko njegove volje onda jebi ga a pricalo se da je i toga bilo poput Jevtovica,Melega,Kafua koje on uopste navodno nije trazio

Bilo je sigurno takvih... Ne verujem ni da je Vulica i Vukanovica trazio zimus. Vise je to bila ideja uprave da se pokupe kvalitetni igraci. Isto i za Ivanica mislim da je bila vise zelja upravr nego Milojevica, jer su planirali prodaju Marina na leto, sto nije iskljuceno ni da se desi.

jagodina navija za zvezdu

Matuzalem88

Za Ivanića, Marina, Kafua i Boaćija insistirao je Terza. Za Bena i Čaušića Miloje. Kosan je hteo Melega i Babića recimo. Svi su u koordinaciji između sebe i dogovaraju se. Ne vidim šta je tu nejasno i nerazumljivo a to ste i sami mogli već do sada da zaključite?Ima još gomila igrača, ovo su nabrojani neki.

Brinem se za vas svega mi. Naravno da mora Miloje da se složi, on ipak trenira tu ekipu i bez dogovora sa njim ništa.

Ne razvijajte teorije i ne pravite frku. Sad kad Mrkela hoće npr Tomanea odmah skačete da pitate da li ga želi Miloje? Kad Miloje želi Čauša, onda skačete i pitate se šta radi Mrkela? Kad Miloje odbije ponudu za Bena onda skačete na Terzu i pitate se zašto pušta trenera da radi šta hoće? Kad Terza kupi Boaćija za velike pare za naše uslove onda pljujete njega i pitate se gde su Miloje i Mrkela? Kad Kosan hoće Melega, onda se pitate ko je prvi trener on ili Miloje?...i tako u nedogled jer vas nijedan potez ne može zadovoljiti i samo bi da tražite krivca.

Red hart

Цитат1: Matuzalem88  27 Мај 2019, 13:14:36
Za Ivanića, Marina, Kafua i Boaćija insistirao je Terza. Za Bena i Čaušića Miloje. Kosan je hteo Melega i Babića recimo. Svi su u koordinaciji između sebe i dogovaraju se. Ne vidim šta je tu nejasno i nerazumljivo a to ste i sami mogli već do sada da zaključite?Ima još gomila igrača, ovo su nabrojani neki.

Brinem se za vas svega mi. Naravno da mora Miloje da se složi, on ipak trenira tu ekipu i bez dogovora sa njim ništa.

Ne razvijajte teorije i ne pravite frku. Sad kad Miloje hoće npr Tomanea odmah skačete da pitate da li ga želi Miloje. Kad Miloje želi Čauša, onda skačete i pitate se šta radi Mrkela. Kad Miloje odbije ponudu za Bena onda skačete na Terzu i pitate se zašto pušta trenera da radi šta hoće. Kad Terza kupi Boaćija za velike pare za naše uslove onda pljujete njega i pitate se gde su Miloje i Mrkela. Kad Kosan hoće Melega, onda se pitate ko je prvi trener on ili Miloje...i tako u nedogled jer vas nijedan potez ne može zadovoljiti i samo bi da tražite krivca.

Taj rad :001_rolleyes:

bm

Matuzalem88
A vala ako si i rekao...

A po sredi je nekakva hajka na trenera i sportski sektor uopšte, usled generalno lošeg proleća, pa se traže mane svakome, kao da smo se vratili na "krov i 2017 godinu" a nismo ubedljivo osvojili dve titule i dva puta igrali grupe.

Vatrogasac

Цитат1: Matuzalem88  27 Мај 2019, 13:14:36

Ne razvijajte teorije i ne pravite frku. Sad kad Mrkela hoće npr Tomanea odmah skačete da pitate da li ga želi Miloje? Kad Miloje želi Čauša, onda skačete i pitate se šta radi Mrkela? Kad Miloje odbije ponudu za Bena onda skačete na Terzu i pitate se zašto pušta trenera da radi šta hoće? Kad Terza kupi Boaćija za velike pare za naše uslove onda pljujete njega i pitate se gde su Miloje i Mrkela? Kad Kosan hoće Melega, onda se pitate ko je prvi trener on ili Miloje?...i tako u nedogled jer vas nijedan potez ne može zadovoljiti i samo bi da tražite krivca.

Pa nije bas tako,ti sad napises ovako uopsten post kao da je sve to jedan forumas napisao i da svi misle isto.Ne mozes tako generalizovati.Svako od nas ima neki svoj stav i svoje misljenje

Naravno da se traze kricci posto su ociledano napravljene neke greske koje su nas skupo kostale a nije ih bas malo bilo,naprotiv

Uzecu primer Melega o kojem smo dosta pisali,kazes predlozio ga je Kosan a ostali se slozili pa ga poslali na tribine kao i Jevtovica.I od Kafua se odustalo posle nekoliko utakmica od neki i posle godinu dana sanse istu cekaju i dalje

Mozemo i da se slozimo da se generalno preteruje u svemu sto pisemo i ispravljamo krive drine ali isto tako ne moze da se porekne da je gresaka bilo mnogo i to uglavnom onih najskupljih

Ne mogu da se naprave toliki propusti,da se potrosi toliki novac koji na terenu nije doneo nista novo sto vec nismo imali a da niko nije kriv i da svi okrecemo glavu od toga

Niko ovde ne proverava i trazi svaki detalj zasto sto mu je dosadno ili zato sto satro mrzi Terzica/Mrkelu/Miloja ili nekog petog nego zato sto voli svoj klub i ne zeli da gleda ponovo ono sto smo gledali godinama

ognja

Цитат1: bm  27 Мај 2019, 13:32:16
Matuzalem88
A vala ako si i rekao...

A po sredi je nekakva hajka na trenera i sportski sektor uopšte, usled generalno lošeg proleća, pa se traže mane svakome, kao da smo se vratili na "krov i 2017 godinu" a nismo ubedljivo osvojili dve titule i dva puta igrali grupe.

Posto je offtopic stavicu u spoiler.

Ne znam kakva je hajka u pitanju, ali ja jos uvek nisam video da je neko preuzeo odgovornost za sramotu iz kupa, kao ni bilo kakve poteze u cilju smanjenja rizika da se takve stvari ponavljaju.

Imam osecaj da se ne prica o stvarima o kojima bi moralo da se prica. Taj derbi je svakom Zvezdasu svetinja i velika bol, sportski gledano to je najveca utakmica koju Zvezda igra tokom sezone. Ni finale Lige Sampiona sa barsom ne bi bilo sa navijacke strane veca utakmica. Sa stanovista kluba bi svakako bila.

Dakle, posledice mora da postoje. Ako ih nema, to je veoma sumnjivo. Kao sto je sumnjivo recimo gde je tuzba protiv L' ekipa za urusavanje ugleda kluba, ako smo vec toliko nevini i cisti.

Ja necu klub gde se problemi guraju pod tepih. Ako postoje nagrade za uspehe, moraju da postoje i kazne za necasno predstavljanje kluba.

Da li je bilo ko od nas video utakmicu Boca-River, gde se jedan klub uopste i ne trudi? Klub mora da reaguje. Ovo nije prvi put, samo smo sad konacno kaznjeni za uzasnu igru porazom, inace je moglo i ranije.

Dakl, ja licno ne mislim da je u pitanju hajka. Vise je u pitanju bes ljudi jer je stepen bezobrazluka i qrcobolje nasih igraca u derbiju mnogima proizveo aritmiju.

Nine33

Portali lude u vezi nekakvog povratka Krsticica. Ne znam sta da mislim.

Matuzalem88

Цитат1: Vatrogasac  27 Мај 2019, 13:33:59
Pa nije bas tako,ti sad napises ovako uopsten post kao da je sve to jedan forumas napisao i da svi misle isto.Ne mozes tako generalizovati.Svako od nas ima neki svoj stav i svoje misljenje

Naravno da se traze kricci posto su ociledano napravljene neke greske koje su nas skupo kostale a nije ih bas malo bilo,naprotiv

Uzecu primer Melega o kojem smo dosta pisali,kazes predlozio ga je Kosan a ostali se slozili pa ga poslali na tribine kao i Jevtovica.I od Kafua se odustalo posle nekoliko utakmica od neki i posle godinu dana sanse istu cekaju i dalje

Mozemo i da se slozimo da se generalno preteruje u svemu sto pisemo i ispravljamo krive drine ali isto tako ne moze da se porekne da je gresaka bilo mnogo i to uglavnom onih najskupljih

Ne mogu da se naprave toliki propusti,da se potrosi toliki novac koji na terenu nije doneo nista novo sto vec nismo imali a da niko nije kriv i da svi okrecemo glavu od toga

Niko ovde ne proverava i trazi svaki detalj zasto sto mu je dosadno ili zato sto satro mrzi Terzica/Mrkelu/Miloja ili nekog petog nego zato sto voli svoj klub i ne zeli da gleda ponovo ono sto smo gledali godinama

Vatreni sve je ovo legitimno i ok što si ti napisao. Greši se, grešilo se i tek će da se greši. Nijedan klub nije savršen i veruj mi svi greše kod odabira igrača. Ok mi grešimo puno s obzirom da nemamo novca kao blata a dosta smo istog bacili na pogrešne investicije.

Ja samo hoću da kažem da ceo taj "sportski sektor" kluba radi u korelaciji sa Terzom ili ne znam s kim već. Kad kažem sportski sektor mislim na Miloja i Mrkelu. Ne može "svog" igrača npr Terza da dovede ako se to nije odlučilo u dogovoru sa trenerom. Jer ako ste do sada upoznali Miloja, on bi se istog momenta okrenuo i otišao iz kluba, ako bi se preskakalo njegovo mišljenje. Nemojmo se praviti ludi.

Ali oko dovođenja igrača se bave Kosan, Mrkela, Miloje naravno, i Terza koji se u poslednje vreme sklonio sa strane i ne učestvuje možda toliko kao ranije.On je tu da obezbedi pare i da ugovara kupovinu i dinamiku isplate ili šta ti ja znam. Tu su naravno i skauti koji su se izbuljavali gledajući određene platforme sa igračima i tražeći idealna rešenja.Svi gledaju, svi analiziraju, svi na kraju seku.

Slažem se da treba kritikovati. Ako treba da upirem prstom onda bih najpre uperio isti u Miloja. Zašto u Miloja? Zato što gleda kako se gomila igrački kadar, uskoro ćemo morati držati treninge na dva terena koliko igrača imamo a on nije presekao i stavio veto na određene stvari nego ih je sve aminovao. Pogrešio je sa svojim igračima , konkretno sa Čaušićem i Stojiljkovićem npr. Simić je malo koštao i odigrao je bar nešto pa da kažeš. Bena nije hteo da proda a imali smo ponudu na "istorijskom maksimumu", ali zato je on glavni i odgovorni. Kad ne budemo imali rezultate onda ćemo videti šta i kako.

Ja Miloja obožavam, hoću da bude trener do kraja života, da se razumemo, ali moramo ga pozvati na odgovornost za ove stvari.
Terzi zameram preplaćivanjekonkretno domaćih igrača i preplaćivanje određenih obeštećenja kod nekih dolazaka. Nemam problem sa dovođenjem Kafua npr. Ko je mogao da pomisli da će on da bude toliki promašaj? Kapiram 2% ljudi ovde i van ovog mesta koji navijaju za Zvezdu. Kapiram da mora da održi svlačionicu i da mora da da domaćim igračima veće ugovore ali opet ne treba preterivati. Tu mi u oči upada Gobelja recimo sa 250 soma godišnje. Ajde neke produžetke ugovora što smo načinili konkretno sa Bakulom i Žuletom, kapiram da smo uradili da bi zadržali bolju pregovaračku poziciju u nekim pregovorima oko prodaje, ali ne treba sad preterivati.

Za mene lično najveće razočarenje je Ebisilio. Ima platu 550 k i doveden je da bude glavni igrač u veznom redu, ali on nam na terenu jedva vratio uloženih 150k daj Bože.

Milim možemo do pričamo do sutra oko grešaka, ali ovaj moj post koji si citirao se odnosi na forumaše. Shvatam da je u interesu svakog foruma da se razglaba što više, a pogotovo jednog Zvezdinog koji je najveći klub u jugoistočnoj Evropi i da se uvek traži neki krivac, ali toliko pišemo na ovom mestu i trudimo se da približimo stanje u klubu svima Vama i onda dođete i iščuđavate se kad SD kojem je to u opisu posla zahteva određenog igrača?!?! 

bm

Цитат1: ognja  27 Мај 2019, 13:53:15

Ne znam kakva je hajka u pitanju, ali ja jos uvek nisam video da je neko preuzeo odgovornost za sramotu iz kupa, kao ni bilo kakve poteze u cilju smanjenja rizika da se takve stvari ponavljaju.

Imam osecaj da se ne prica o stvarima o kojima bi moralo da se prica. Taj derbi je svakom Zvezdasu svetinja i velika bol, sportski gledano to je najveca utakmica koju Zvezda igra tokom sezone. Ni finale Lige Sampiona sa barsom ne bi bilo sa navijacke strane veca utakmica. Sa stanovista kluba bi svakako bila.

Dakle, posledice mora da postoje. Ako ih nema, to je veoma sumnjivo. Kao sto je sumnjivo recimo gde je tuzba protiv L' ekipa za urusavanje ugleda kluba, ako smo vec toliko nevini i cisti.

Ja necu klub gde se problemi guraju pod tepih. Ako postoje nagrade za uspehe, moraju da postoje i kazne za necasno predstavljanje kluba.

Da li je bilo ko od nas video utakmicu Boca-River, gde se jedan klub uopste i ne trudi? Klub mora da reaguje. Ovo nije prvi put, samo smo sad konacno kaznjeni za uzasnu igru porazom, inace je moglo i ranije.

Dakl, ja licno ne mislim da je u pitanju hajka. Vise je u pitanju bes ljudi jer je stepen bezobrazluka i qrcobolje nasih igraca u derbiju mnogima proizveo aritmiju.

dobro, neka bude BES umesto hajke.

Čemu toliki "bes", jesu zabrljali, zasrali, celog proleća, stoji sve to, ali su toliko toga dobrog uradili za ove dve godine da zaista nemam srca/duše/obraza da budem BESAN!
Za kritiku jeste, znaju to i oni, i DOZVAĆE SE PAMETI, SIGURAN SAM, ali nije za to da BESNIMO na njih!

Eto i taj isti sportski sektor "besni" i žao im je što dolazi da ih gleda po 3.000 ljudi od 4.000.000 navijača kada nižu najveće uspehe od Barija.

lukacz

Цитат1: Nine33  27 Мај 2019, 13:57:16
Portali lude u vezi nekakvog povratka Krsticica. Ne znam sta da mislim.
Ponasamo se kao da postoji ne vise od 100 fudbalera na celoj planeti. I svaki prelazni rok je ista prica. Uskoro ocekujem vest za Radonju, ako vec nije bila. :travka:

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Matuzalem88

Цитат1: ognja  27 Мај 2019, 13:53:15

Ognja brate razumem taj tvoj bes, i ja sam nezadovoljan izdanjima u sva 4 derbija ove sezone. Taj epitet "nezadovoljan" je blaga reč. Zašto je to tako ispalo sve, ja i tu moram da uperim prst u straučni štab ali i igrače. U stručni štab upirem prstom jer nam je svaki game plan u svim derbijima bio loš, a igrače koji su apatično odigrali celu prolećnu polusezonu. To jednostavno ne sme da se dešava.

Što se tiče finala, ono jeste bilo sramotno, da te slabija ekipa onako nadigra i osvoji trofej na tvom stadionu. Ne znam šta bih dalje rekao, Miloje je rekao sve na konferenciji posle finala. Postoje kazne za to, a najveća kazna igračima je što neće dobiti premije koje bi dobili za osvajanje Kupa. Sledeći put se nadam da će biti bolje.