• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Летњи прелазни рок 2019

Започео Фити, 26 Мај 2019, 12:22:05

« претходна тема - следећа тема »

BgdFinest, Odjidja_Ofoe, Nine33, uros28691, Knezzz, Pauk paučine s gola, Gagi2608, Dominator91, Косингас, anevrc, Markos, Бејли и 12 гостију прегледају ову тему.

Да ли сте задовољни доласком Радована Панкова?

Да
Не
Нисам сигуран

DelijeZl

Koliko videh, dovodimo se u vezu sa Sedlarom iz Piast-a, novim sampionom Poljske? Istice mu ugovor krajem juna, pritom decko je brz, agilan, srcan tip igraca slican Le Taleku, mogli bi smo da ga pitamo za zdravlje?

Gidzi

Red Hart, slazem se, nije u redu kometarisati igraca koga nisi gledao. To sam i sam uradio i vise necu ponoviti, ali tu dolazimo do sistemskog problema, a to je da barem 90 % clanova ovog foruma ne treba da kometarise nijednog igraca koga budemo doveli u ovom prelaznom roku, jer nije gledalo tog igraca koga dovodimo. Ovo je realno, jer mi svakako necemo dovoditi opste poznate fudbalere iz lige petice, niti nase standardne reprezentativce, pa samim tim, retko ko ce uopste moci da pise bilo sta na ovoj temi. Licno, nemam nista protiv toga, ali u tom slucaju treba da zauzmemo jedan opsti stav, koji glasi, cutanje i vera u sportski sektor kluba. Takodje, da bi se stekla realna predstava o nekom igracu, potrebno je pogledati nekoliko utakmica iz sezone koja je upravo zavrsena, jer je vrlo moguce da fudbaler za godinu dana od odlicnog, postane prosecan (videti pod Milunovic).

Red hart

Цитат1: Gidzi  26 Мај 2019, 23:52:31
Red Hart, slazem se, nije u redu kometarisati igraca koga nisi gledao. To sam i sam uradio i vise necu ponoviti, ali tu dolazimo do sistemskog problema, a to je da barem 90 % clanova ovog foruma ne treba da kometarise nijednog igraca koga budemo doveli u ovom prelaznom roku, jer nije gledalo tog igraca koga dovodimo. Ovo je realno, jer mi svakako necemo dovoditi opste poznate fudbalere iz lige petice, niti nase standardne reprezentativce, pa samim tim, retko ko ce uopste moci da pise bilo sta na ovoj temi. Licno, nemam nista protiv toga, ali u tom slucaju treba da zauzmemo jedan opsti stav, koji glasi, cutanje i vera u sportski sektor kluba. Takodje, da bi se stekla realna predstava o nekom igracu, potrebno je pogledati nekoliko utakmica iz sezone koja je upravo zavrsena, jer je vrlo moguce da fudbaler za godinu dana od odlicnog, postane prosecan (videti pod Milunovic).

Postoji i drugi način. Ako nekog već toliko zanima određeni igrač, nek odvoji vreme i prostudira ga. Lično se ne sećam kad sam komentarisao unapred nekog igrača, ako nije dobro poznati domaći igrač. Čak i tad jako retko. Ima ovde ljudi koji prate ovu ili onu ligu, ima džonidelija (sigurno još njih) koji odgledaju ta potencijalna pojačanja, pa nek oni pišu. Znači ne mora vera u sportski sektor kluba, može i drugačije. Čemu služi što ćemo da pišemo o nekom kad pojma nemamo kakav je?

zverko1

Цитат1: DelijeZl  26 Мај 2019, 23:35:29
Koliko videh, dovodimo se u vezu sa Sedlarom iz Piast-a, novim sampionom Poljske? Istice mu ugovor krajem juna, pritom decko je brz, agilan, srcan tip igraca slican Le Taleku, mogli bi smo da ga pitamo za zdravlje?

I pritom ogromna grobarcina. Kad bi dosao, kontam da bi mu najveca zelja bila da u nekom derbiju da autogol. Nije slucajna ona partija u pretposlednjem kolu lige, zna on koga je Pjast pogurao u povlascene. A cak i da nije grobar, samo zbog te kriminalne partije i one reakcije na promasen penal ga ne bih nikada dovodio

DraganPP

Posle one utakmice i šta je uradio na njoj, prvo bih ga pitao da li je normalan  :)).
Da ono nama negde uradi pa da ga Gobelja i Vujadin lemaju na sred terena  :biggrin:

Косјерац

Uz ovakve upise navedite izvor.

Tema isključivo važi za igrače koje se dovode u vezu sa nama, što preko medija, što direktno se napiše ovde, kao Fitijev upis na početku teme. Za sve ostalo, služi tema transferi i formacije.

Вајти

Brzina stopera je sasvim legitimna stoperska osobina koju treba traziti, ali ne nuzno i najvaznija u zamisljenom tandemu visok & brz. Za nase meceve sezone nece ni morati da bude brz. Iako je pitanje i sta se pod time podrazumeva - sprint na 10, 20 ili 30 metara, okretnost, startnost, sprint pod remplovanjem, brzinu starta i slicno. Dobrom stoperu ce u vecini situacija biti dovoljno da na vreme prepozna desavanja na terenu.

grom_zr

Цитат1: Косјерац  27 Мај 2019, 00:24:11
Uz ovakve upise navedite izvor.

Tema isključivo važi za igrače koje se dovode u vezu sa nama, što preko medija, što direktno se napiše ovde, kao Fitijev upis na početku teme. Za sve ostalo, služi tema transferi i formacije.

Ja sam juce za Sedlara citao na sportske.net ali oni samo napominju da smo pre par sezona i mi i groblje bili zainteresovani za njega dok je igrao u kls, pisu da je slobodan i pitaju se da li bi interesovanje moglo da se obnovi,nigde konkretno ne pise da smo zainteresovani za njegove usluge

Gidzi

Red hart, kvalitet bilo kog igraca je nemoguce utvrditi pre barem nekoliko pogledanih utakmica i to iz prethodne sezone. Opet se vracam na Milunovica, igrao je odlicno pre dve sezone, a kod nas je los. Dakle, covek je, sto se generalno cesto desava, za jednu sezonu od odlicnog postao prosecan fudbaler. Svaka cast svakom forumasu, ali ta jedna utakmica od pre dve godine, koju je Galvez odigrao za Las Palmas nikako ne moze biti dovoljna za objektivno komentarisanje.

Vajti, mozemo tog stopra da krstimo kako hocemo, ali nama je neophodan novi Degenek.

Вајти

Sta je "novi Degenek"? Tako nam je do Degeneka bio potreban "novi Le Talek". Vazna stvar je i sto nisno nacisto ko ce mu biti parnjak - Savic, Babic ili Milunovic, koji su slicni igraci, ali ima osobina po kojima se razlikuju.

Cini mi se da nam nedostaje stoper koji ume da podeli pas pod pritiskom, ako vec ne iznese loptu ili dodavanjem probije jednu liniju. To aktuelni stoperi nisu u stanju, sto uzrokuje odredjene probleme u igri - ispucavanje lopte, vracanje Borjanu da ispuca, sporiji ritam, spustanje Marina i manji broj igraca u izgradnji napada, naposletku i greske pod presingom i u predaji lopte. Eto, takva osobina u igri nam fali.

ludisever

Ne znam koliko je realno, mislim da bi uz Galveza odlicno isao Tomovic.
Sto se tice Tomanea, kao neko ko prati portugalce ceo zivot,
moram da kazem da nisam za njega, iz razloga sto nikada ne moze pruziti ono sto nama treba kao usamljen napadac, u formaciji 4-5-1, 4-2-3-1 kako god.

Ljuba 73

Цитат1: Вајти  27 Мај 2019, 09:29:39
Sta je "novi Degenek"? Tako nam je do Degeneka bio potreban "novi Le Talek". Vazna stvar je i sto nisno nacisto ko ce mu biti parnjak - Savic, Babic ili Milunovic, koji su slicni igraci, ali ima osobina po kojima se razlikuju.

Cini mi se da nam nedostaje stoper koji ume da podeli pas pod pritiskom, ako vec ne iznese loptu ili dodavanjem probije jednu liniju. To aktuelni stoperi nisu u stanju, sto uzrokuje odredjene probleme u igri - ispucavanje lopte, vracanje Borjanu da ispuca, sporiji ritam, spustanje Marina i manji broj igraca u izgradnji napada, naposletku i greske pod presingom i u predaji lopte. Eto, takva osobina u igri nam fali.

Marin se spušta i troši zbog straha i nesnalaženja štopera ali i zadnjih veznih.
Sad je to problem i Marin je žrtva svog trenera i svojih saigrača (kao što i jeste), a sećam se da sam se sa tobom dosta klao oko Milijaša koji je ali doslovno iste sreće bio sa velikim Tenkom.

Kowalski

Цитат1: Ljuba 73  27 Мај 2019, 09:57:07
Marin se spušta i troši zbog straha i nesnalaženja štopera ali i zadnjih veznih.
Sad je to problem i Marin je žrtva svog trenera i svojih saigrača (kao što i jeste), a sećam se da sam se sa tobom dosta klao oko Milijaša koji je ali doslovno iste sreće bio sa velikim Tenkom.

a to je negde i posledica odlaska Degenika i Krstičića

Стевица

27 Мај 2019, 10:18:27 #33 Last Edit: 27 Мај 2019, 10:32:48 by Стевица
Новости пишу да желимо неког Матеуса из Гимараеша. Тачније, Спортингов играч на позајмици у Гимараешу.

Изгледа да је он син легендарног Бебета.

Vlada 89

njuma_njuma

Цитат1: Стевица  27 Мај 2019, 10:18:27
Новости пишу да желимо неког Матеуса из Гимараеша. Тачније, Спортингов играч на позајмици у Гимараешу.

Изгледа да је он син легендарног Бебета.

Gde čitaš to? Na njihovom sajtu ne viim nigde vest...

ludisever

Patka za Mateusa.

Sportingov igrac, platio ga Gimaraesu 2 miliona prosle godine.

Majstor fudbala, prava 10-ka, mada moze i povucenije da odigra.

Kafu

Mateus iz Gimaraeša je POJAČANJE. Iskreno ne verujem da imamo šanse, 24 godine, 4 gola i 3 asistencije u Portugalu na mestu OFANZIVNOG veznog je super statistika, obzirom koliko utiče na igru. On nije centralni vezni igrač, ko prati portugalsku ligu je to video. On može da bude i zadnji vezni sa tim znanjem i radnom etikom koju ima, nije klasičan Brazilac, ima disciplinu. Obe ruke bih podigao da ga dovedemo ali sumnjam iskreno.

Odigrao je par puta kao centralni vezni i to fantastično čisto da naglasim.

@ludisever Nije tačno, on je došao iz Eštorila pre 2 godine pa je poslat na pozajmicu u avgustu prošle godine u Gim.

ludisever

Цитат1: Kafu  27 Мај 2019, 10:43:01
Mateus iz Gimaraeša je POJAČANJE. Iskreno ne verujem da imamo šanse, 24 godine, 4 gola i 3 asistencije u Portugalu na mestu OFANZIVNOG veznog je super statistika, obzirom koliko utiče na igru. On nije centralni vezni igrač, ko prati portugalsku ligu je to video. On može da bude i zadnji vezni sa tim znanjem i radnom etikom koju ima, nije klasičan Brazilac, ima disciplinu. Obe ruke bih podigao da ga dovedemo ali sumnjam iskreno.

Odigrao je par puta kao centralni vezni i to fantastično čisto da naglasim.

@ludisever Nije tačno, on je došao iz Eštorila pre 2 godine pa je poslat na pozajmicu u avgustu prošle godine u Gim.

Zar ga nije Sporting otkupio od Estorila , pa ga prosledio na pozajmicu u Vitoriju?

Slazem se da je instant pojacanje, kakva leva noga, kakav mozak. Igrao je par utakmica kao centralni, kad su igrali 4-4-2 cak je bio i desni vezni. Odlican igrac.
Sumnjam da ce imati mesta u Sportingu, imaju brdo igraca na tim pozicijama...cak i ako Bruno Fernandes ode.
Kako god, nerealno deluje.

Matuzalem88

Nama treba dominantan zadnji vezni i to po meni treba da bude prioritet u narednom periodu. Verujem da ćemo tu poziciju krpiti tek kad nam dogori do nokata.

Ako dolazi Galvez, a vrlo verovatno i Pankov, onda moramo još da se zakrpimo sa zadnjim veznim, sa dva špica, sa 1-2 krilna igrača i sa ajde jednim levim bekom ako baš mora.

Pre svega toga bi morali da krenemo da prodajemo. Npr početi od špiceva i prodati svu trojicu ako može jer je to prihod između 10-12 miliona evra. Vujadina utopiti, Žuleta utopiti, gledati da se neko zajebe i uzme Čaušića, prodati Bena.