Аутор Тема: Жеље и разбибрига 2019/2020  (Прочитано 456621 пута)

0802988, vladimirbabic, tonijevac, ZuS, Woodoo, MikiDELIJA, PeroMkd89, Rekontra, milannis979, bogdan, hokilida, raka90, kimi_ks, pantarej, Zvezda1991, ddacha, Denis87, kuramochi, Kristijan7, Cigani ludaci!, Raducojo, darkozzy, Vlado_M80 и 26 гостију прегледају ову тему.

На мрежи MohikanacDzek

• Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 4.946
  • Репутација: +1645/-2341
  • Poslednji Mohikanac navija za Zvezdu !
Одг: Жеље и разбибрига 2019/2020
« Одговор #3800 послато: 11 Јул 2019, 21:13:40 »
Meni je ovo najveci problem i ja bih prvi gledao taj pritisak koji bi donela uloga "svemoguceg". Mislim da nije nezamislivo, ako dodje Teo, projektovanje odlaska na F4 ili bar bivanje u zestokoj konkurenciji u Evropi. Problem je samo sto sport tako ne funkcionise. Teo bi dolaskom u Zvezdu na svojim ramenima imao siguran uspeh, ali taj uspeh cesto kod nas moze da bude nesto sto nije realno ostvarivo i za sta treba mnogo vise kockica da se poklopi.

Verujem da je taj potencijalni stres i mogucnost transformacije od heroja do promasaja, jedan od vecih stavki koja Teodosica tera na ozbiljno razmisljanje. Bar bi kod mene bio takav slucaj.

U CSKA ne postoji ni blizu takav pritisak, jednostavno nije isto. Cak bih se usudio da kazem da bi veci pritisak javnosti bio ovde nego sto je bio tamo da CSKA osvoji konacno EL titulu.

Pa dobro to se unapred zna...

Od Tea se ako dodje ocekuje da hoda po vodi sto svakako nece biti slucaj...

Ali to smo mi...
« Последња измена: 11 Јул 2019, 21:17:18 MohikanacDzek »

Ван мреже Зли

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 2.773
  • Репутација: +3135/-1633
  • трибинаш
« Одговор #3801 послато: 11 Јул 2019, 21:15:44 »
Немања ЦЗ и ЦЗВ

Како ће Тео да се припреми и одигра у репрезентацији са играчима које познаје 10ак година мени није најбоља индикација како ће одиграти у нашем црвено-белом дресу. У теорији, он је тип играча који би се брзо уклопио у сваку средину, просто, јер је лик такав. Познаје и наше играче и тренера, тако да му и то не би био неки проблем. Евентуално не знам како би остали прихватили његову радну етику, о којој нисам баш чуо речи хвале (нисам ни за нарав, али то иде уз такве играче), али се надам да би се и то испеглало некако. Проблем је управљање очекивањима тзв Звездаша, а богами и дела Звездаша, и надреалан пристисак који, чини ми се, само они могу да створе. Па ако не кренемо добро у ЕЛ, онда је питање како би се то одразило на много ствари...

Не треба сметнути са ума да би нам евентуални лош старт имао утицај и на приливе од улазница (мада би Тео маркетиншки покрио доста већ на почетку), али је КК већ принуђен да натегне буџет јер је спортски резултат у наредном периоду императив... Јбг, то тзв Звездаши не разумеју и јебе им се баш за то...

Ван мреже mostarac

• Члан КК
  • Поруке: 2.460
  • Репутација: +1137/-549
« Одговор #3802 послато: 11 Јул 2019, 21:16:52 »
Ročesti je igračina i niko ga ne zaboravlja ali nama od pleja zavisi mnogo toga i treba nam igrač malo drugačijih karakteristika.
Što se tiče Tea, čovek je čitav život glavni igrač u timu i navikao je on na pritisak. To što bi neko odmah očekivao F4 to ne ide tako.

Ван мреже danko orovic

• Члан ФК
  • Поруке: 238
  • Репутација: +103/-78
« Одговор #3803 послато: 11 Јул 2019, 21:20:46 »
Svakih 2 minuta otvaram ovaj forum u nadi dace se ukloniti onaj katanac sa teme"transferi",ali avaj...

Ван мреже adzo

• Члан КК
  • Поруке: 351
  • Репутација: +155/-43
« Одговор #3804 послато: 11 Јул 2019, 21:23:16 »
Ja izuzetno cenim Tejlora, bio nam je najbolji igrač pre dve sezone i najzaslužniji je za titulu.

Ali igrač njegovog profila nije dobar fit na naš roster. Plej koga čekamo bi trebalo da poseduje sledeće osobine, i to baš ovim redom:
- da je razigravač, neko ko saigrače čini boljim
- da je lider na terenu i igrač koji može da iznese sezonu u glavnoj ulozi i da se nosi sa pritiskom
- da je solidan atletski i defanzivno
- da je dobar šuter i skorer

Ovde se uklapa samo jedan igrac: MWill koji ce da zivi kod Milana Tomica na gajbi
(gde ce on da mu bude iza ledja 24/7)

Ван мреже Немања ЦЗ

• Члан ФК
  • Поруке: 246
  • Репутација: +279/-108
« Одговор #3805 послато: 11 Јул 2019, 21:25:30 »
Немања ЦЗ и ЦЗВ

Како ће Тео да се припреми и одигра у репрезентацији са играчима које познаје 10ак година мени није најбоља индикација како ће одиграти у нашем црвено-белом дресу. У теорији, он је тип играча који би се брзо уклопио у сваку средину, просто, јер је лик такав. Познаје и наше играче и тренера, тако да му и то не би био неки проблем. Евентуално не знам како би остали прихватили његову радну етику, о којој нисам баш чуо речи хвале (нисам ни за нарав, али то иде уз такве играче), али се надам да би се и то испеглало некако. Проблем је управљање очекивањима тзв Звездаша, а богами и дела Звездаша, и надреалан пристисак који, чини ми се, само они могу да створе. Па ако не кренемо добро у ЕЛ, онда је питање како би се то одразило на много ствари...

Не треба сметнути са ума да би нам евентуални лош старт имао утицај и на приливе од улазница (мада би Тео маркетиншки покрио доста већ на почетку), али је КК већ принуђен да натегне буџет јер је спортски резултат у наредном периоду императив... Јбг, то тзв Звездаши не разумеју и јебе им се баш за то...

Па сад, није баш да је неважно то што ће цело лето радити и бити у такмичарском ритму. Пре свега ће морати да буде 100% физички спреман, да тренира и ради, то и нема толико везе са тим ко су му саиграчи. А онда би се такав, спреман, лако уклопио у било који тим, па тако и наш.

А за евентуална пљувања... Шта знам, не верујем у то, посматрајући примере Марина и Нинковића, који нису трпели критике чак и кад нису били на нивоу, да не употребим нешто теже. Напротив, увек је било "Стандардно добри, а ови остали очајни". Једноставно, превелико је име у очима звездаша, па би имао бланко подршку и дебели кредит. Не тврдим, али мислим тако.

Ван мреже Unrestrained

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 7.585
  • Репутација: +2348/-2937
« Одговор #3806 послато: 11 Јул 2019, 21:26:19 »
Хајде ја да глумим ђавољег адвоката и да кажем да би ја радо сакрио Теодосића и од Звезде, када би му реална алтернатива била Јовић, па чак и Марковић.

На страну сва ова галама око његовог доласка и његов маркетиншки потенцијал (што више говори о тзв Звездашима и друштву генерално, него о самом играчу), мислим да би Тео реално (па и књиговдствено) имао дискутабилан потенцијал за остваривање спортских резултата.

Наиме, Тео већ неко време није играо озбиљну кошарку, нити је тренирао озбиљно (знајући његове радне и животне навике). Питање је да ли би то могло да се промени у овом тренутку у његовој каријери и колику би он мотивацију имао за тако нешто. Њему би близина породице вероватно била велики плус, али нисам сигуран колико би му близина Београда била плус... Мени није ни проблем што би њега морали да кријемо у одбрани, јер имамо ок бековску линију да покрије потенцијално опасног плеја противничке екипе. Потенцијална опасност је и реакција тзв Звездаша који знају релативно брзо од хероја, а који се чак уопште није ни доказао у нашем дресу (нити овако као неки наш велики навијач), направи трагичара и неког кога ће пљувати истим интезитетом којим су га и воздизали и клањали му се.

Ако би Тео ипак, којим чудом дошао, искрено се надам да ће тренирати као никад у животу, и посветити се кошаркашким обавезама у нашем клубу са 100% својих реалних (и књиговосдтвених) могућности. Ако не постоји нека основа да верујемо да ће то стварно и бити случај, ја би ишао на мањи ризик, и посего за неким сигурнијим решењем на позицији 1. На жалост, мислим да та сигурнија решења нису ни Јовић ни Марковић, просто јер ми се чини да су нам недоступни (можда смо их контактирали, не знам)...

Ето, реко сам...

Zli, za Tea generalno važe neka... Pa, druga pravila. Jednostavno, dečko da dođe u Zvezdu kako god da bude biće najbolji igrač i to ne samo Zvezde već i ABA lige, i to da odigra sa 50%. Ne mora on u Zvezdi da trenira kao nikad u životu, ja od Tea hoću da vidim mozak i da bude kreativna snaga. A jeste Teo svakakav, ali daleko do toga da je neko ko košarku shvata kao zezanje poput Miličića. Siguran sam da bi njegova motivacija bila ubedljivo najmanji problem, isto kao što nije problem ni Marinu.

Ван мреже Celtic

• Пријатељ РСБ-а, Члан КК
  • Модератор
  • Поруке: 6.455
  • Репутација: +2563/-887
« Одговор #3807 послато: 11 Јул 2019, 21:28:52 »
Svakih 2 minuta otvaram ovaj forum u nadi dace se ukloniti onaj katanac sa teme"transferi",ali avaj...
Neće uskoro.

Послато са Nexus 5X помоћу Тапатока

Ван мреже Profesor

• Пријатељ РСБ-а
  • Члан КК
  • Поруке: 265
  • Репутација: +172/-147
  • ЗВЕЗДА МИ ЈЕ СВЕ!!!
« Одговор #3808 послато: 11 Јул 2019, 21:33:13 »
Ма дали се ми то већ цигани лудаци бринемо шта би било кад би Тео потписао  :hail:

Ван мреже МilosМilos

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 3.973
  • Репутација: +1177/-1317
  • Samo sloga Delije spasava
« Одговор #3809 послато: 11 Јул 2019, 21:36:17 »
Diskutujemo,to je odlika civilizovanih i  ne etiketiramo zvezdase i ne delimo ih na prave i lazne il takozvane.Svaki igrac nosi sa sobom pozitivne i negativne strane,naravno da bi svako bio zadovoljan da dodje gospodin Teo.

Cisto malo caskamo.

Ван мреже Зли

• Члан клуба
  • Модератор
  • трибинаш
« Одговор #3810 послато: 11 Јул 2019, 21:37:05 »
Немања Унре

Ово причам из препективе навијача који у овој конкретном случају није много добро информисан, па онда имам далеко резервисанији став од велике већине Звездаша и тзв Звездаша.

Просто, КК сада баш нема луксуз да не оствари спортски резултат и волео бих да видим неко мање ризично решење по спортски резултат...

А ако Тео дође, што је у домену СФ, искрено се надам да ће моћи целу сезону да изнесе онако како већина Звездаша и тзв Звездаша очекује...

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Ван мреже mostarac

• Члан КК
  • Поруке: 2.460
  • Репутација: +1137/-549
« Одговор #3811 послато: 11 Јул 2019, 21:42:26 »
Zli brate, kakvi Zvezdaši i tkz. Zvezdaši. Ako neko ima nerealna očekivanja, brže se oduševi i brže razočara to je samo stvar karaktera a ne merenje Zvezdaštva.  :ziveli2:

Ван мреже Celtic

• Пријатељ РСБ-а, Члан КК
  • Модератор
  • Поруке: 6.455
  • Репутација: +2563/-887
« Одговор #3812 послато: 11 Јул 2019, 21:43:24 »
Немања Унре

Ово причам из препективе навијача који у овој конкретном случају није много добро информисан, па онда имам далеко резервисанији став од велике већине Звездаша и тзв Звездаша.

Просто, КК сада баш нема луксуз да не оствари спортски резултат и волео бих да видим неко мање ризично решење по спортски резултат...

А ако Тео дође, што је у домену СФ, искрено се надам да ће моћи целу сезону да изнесе онако како већина Звездаша и тзв Звездаша очекује...

Ako gledamo najmanje rizično rešenje od teorijski mogućih, onda je to svakako Teo. On je bez diskusije najkvalitetniji igrač koji uopšte može da se poveže sa nama.

Ван мреже Зли

• Члан клуба
  • Модератор
  • трибинаш
« Одговор #3813 послато: 11 Јул 2019, 21:47:55 »
Мостарац

Не мерим ја Звездаштво, просто разликујем Звездаше и тзв Звездаше, али то није за ову тему.

Селтик

Брате, Теа из ЦСКА би носио у рукама од Москве.

За Теа са две године без озбиљне кошарке, у овим годинама, волео бих да видим могуће алтернативе.

Мислим, мало је вероватно да ће доћи, али ај... Да дискутујемо :))

Ван мреже Stribor

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 142
  • Репутација: +35/-76
  • Budali ne treba dati šansu...sigurno je koristi
« Одговор #3814 послато: 11 Јул 2019, 21:49:42 »
Ne druze,potreban nam je plej sa asistencijama,na to sam mislio.Bez sutera na pleju cemo da zivimo ali bez asistencija necemo.To smo videli i prosle i ove sezone
Rocesti i Regland su slicni igraci tehnicki s tim sto je Rocesti bolji suter ali sto se tice razigravanja ekipe tu su tanki obojica.Cak nas je Filip bolje vodio na kraju
Tacno je i da su rupe u odbrani i to je svakako problem ali nije neresiv ako ima izrazene druge kvalitete (videti pod Markus Vilijams)

Nama je idealan zdrav Stefan Jovic ali to je nerealno.Treba traziti pre svega igraca slicnom njemu pa makar i sa slabijim sutem ili defanzivom ali ne oba
Bice jako tesko naci nesto za nas

Recimo i Teodosic je defanzivno za sakrivanje ali je zato asistencija i sut na visokom nivou

@ Milose izvinjavam se ako sam pogresio ali tako mi zvuce tvoja dva poslednja posta
Sto volim kad procitam da nas je Filip bolje vodio  :)

Apsolutno se slazem sa svime osim sa delom oko Jovica tacnije delimicno kad je u pitanju Jovic...slazem se da je fit idealno resenje ali ne i da nije realan. Realan je itekako. Pricu o Jovicu znaju i vrapci i cela ta predstava oko njega je prenapumpana. To da je on neki nba igrac i kako je je on skup itd... Klasicne patke i dizanje cene, polomise se oko njega, samo da ga ne potpisemo pre priprema reprezentacije nece taj nigde nista ne brini. Nema on neku sezonu da moze da ocekuje Real. Realnije je da ce da dodje kod nas nego ne znam ti ja gde.

Sent from my ZASTAVA 101 using Tapatalk

Ван мреже Марко

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 477
  • Репутација: +225/-351
« Одговор #3815 послато: 11 Јул 2019, 21:50:58 »
Хајде ја да глумим ђавољег адвоката и да кажем да би ја радо сакрио Теодосића и од Звезде, када би му реална алтернатива била Јовић, па чак и Марковић.

На страну сва ова галама око његовог доласка и његов маркетиншки потенцијал (што више говори о тзв Звездашима и друштву генерално, него о самом играчу), мислим да би Тео реално (па и књиговдствено) имао дискутабилан потенцијал за остваривање спортских резултата.

Наиме, Тео већ неко време није играо озбиљну кошарку, нити је тренирао озбиљно (знајући његове радне и животне навике). Питање је да ли би то могло да се промени у овом тренутку у његовој каријери и колику би он мотивацију имао за тако нешто. Њему би близина породице вероватно била велики плус, али нисам сигуран колико би му близина Београда била плус... Мени није ни проблем што би њега морали да кријемо у одбрани, јер имамо ок бековску линију да покрије потенцијално опасног плеја противничке екипе. Потенцијална опасност је и реакција тзв Звездаша који знају релативно брзо од хероја, а који се чак уопште није ни доказао у нашем дресу (нити овако као неки наш велики навијач), направи трагичара и неког кога ће пљувати истим интезитетом којим су га и воздизали и клањали му се.

Ако би Тео ипак, којим чудом дошао, искрено се надам да ће тренирати као никад у животу, и посветити се кошаркашким обавезама у нашем клубу са 100% својих реалних (и књиговосдтвених) могућности. Ако не постоји нека основа да верујемо да ће то стварно и бити случај, ја би ишао на мањи ризик, и посего за неким сигурнијим решењем на позицији 1. На жалост, мислим да та сигурнија решења нису ни Јовић ни Марковић, просто јер ми се чини да су нам недоступни (можда смо их контактирали, не знам)...

Ето, реко сам...

Размишљао сам и ја на такав начин. Међутим, Теодосић са формом из ЦСКА је најбољи плејмејкер Европе, а наша екипа постаје нападачки болесна као и наш тим који постаје потенцијални учесник Ф4 и освајач Евролиге. Притом ово последње говорим као неко ко сматра да ни са Теодосићем не мора да значи да улазимо у топ8 и не бих се разочарао да не уђемо јер сам свестан квалитета других екипа.

У случају да се испостави као тачно све чега се бојиш, ми опет имамо врхунски тим за АБА лигу, а и можемо се пошибати за 8.

Уосталом и сам сам рекао да сам прво за Пефија, али временом схватих шта Тео доноси на терену ако је у добром стању.

Ван мреже Vatrogasac

• Члан ФК
  • Поруке: 21.188
  • Репутација: +5975/-7806
« Одговор #3816 послато: 11 Јул 2019, 21:58:15 »
Izvini ti brate ako sam preterao, ja bih najvise voleo kompletnu zver ali tesko, npr kako ćemo sakriti Tea ako dođe, ima i on bubice, nekad ga nece sut, voli i da cugne ponekad, nikad ne znas sta moze da krene naopako, svi smo svrsavali na Peru Deliju a on bas i nije bio profi, da li me razumes, sve ima minus i plus, treba dobro razmisliti iako mislim da bi Teo napadacki, navijacki, finansijski, kao superstar bio veliki plus klubu.
Sve ok brate,
Znas kako,nije nama problem da "sakrijemo" pleja problem je sto pored njega moras da sakrijes i Berona.Znam da Teo bas nije neki ko voli da trenira ali ne bih ga bas poredio sa Perom
Razumemo se ali bi veruj mi kopao do pocetka priprema kako bih iskopao nesto priblizno sto nam treba.To nikako ne znaci da ja ne volim Rocestija sto neki odmah pisu.Naprotiv,daj Jovketa i njega zajedno  :mrgreen:

Ja izuzetno cenim Tejlora, bio nam je najbolji igrač pre dve sezone i najzaslužniji je za titulu.

Ali igrač njegovog profila nije dobar fit na naš roster. Plej koga čekamo bi trebalo da poseduje sledeće osobine, i to baš ovim redom:
- da je razigravač, neko ko saigrače čini boljim
- da je lider na terenu i igrač koji može da iznese sezonu u glavnoj ulozi i da se nosi sa pritiskom
- da je solidan atletski i defanzivno
- da je dobar šuter i skorer

To je to samo ovako nesto necemo naci,morace se praviti neki ustupci na ovim crtama.Jovic recimo ovde najvise crtica pokriva sem poslednje i toga da li ce da istraje u sezoni (fizicki)

Sto volim kad procitam da nas je Filip bolje vodio  :)

Apsolutno se slazem sa svime osim sa delom oko Jovica tacnije delimicno kad je u pitanju Jovic...slazem se da je fit idealno resenje ali ne i da nije realan. Realan je itekako. Pricu o Jovicu znaju i vrapci i cela ta predstava oko njega je prenapumpana. To da je on neki nba igrac i kako je je on skup itd... Klasicne patke i dizanje cene, polomise se oko njega, samo da ga ne potpisemo pre priprema reprezentacije nece taj nigde nista ne brini. Nema on neku sezonu da moze da ocekuje Real. Realnije je da ce da dodje kod nas nego ne znam ti ja gde.

Pa jeste nas Filip bolje vodio,ne znaci da je bolji igrac ali je razmrdao ekipu jer je apsolutno bolji u razigravanju od Reglanda koji ima neke druge kvalitete
Jovicu Bajern daje pare koje mi ne mozemo niti treba da mu damo

Ван мреже bm

• Члан ФК
  • Поруке: 3.507
  • Репутација: +865/-1141
« Одговор #3817 послато: 11 Јул 2019, 22:01:20 »
Ljudi dajte ozbiljno, koja imena stranih plejmejkera su uopticaju, zna li neko, pominje li se ko?

Ван мреже Stribor

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 142
  • Репутација: +35/-76
  • Budali ne treba dati šansu...sigurno je koristi
« Одговор #3818 послато: 11 Јул 2019, 22:08:37 »
Ja iskreno ne verujem da mu Bajern daje tolike pare. Zivi bili pa videli. Drugo 100-150 k vise kod njih (nasih bivsih) nije presudno da nas odbiju znaju i oni da ce na jaci ugovor pre od nas nego iz nekog Makabija (vidi pod Cirbes). Plus Jelisavete i sl :)

Ван мреже Vatrogasac

• Члан ФК
  • Поруке: 21.188
  • Репутација: +5975/-7806
« Одговор #3819 послато: 11 Јул 2019, 22:12:15 »
Ja iskreno ne verujem da mu Bajern daje tolike pare. Zivi bili pa videli. Drugo 100-150 k vise kod njih (nasih bivsih) nije presudno da nas odbiju znaju i oni da ce na jaci ugovor pre od nas nego iz nekog Makabija (vidi pod Cirbes). Plus Jelisavete i sl :)

Druze Jovic je tamo imao ako se ne varam 750.000 i bio najplaceniji igrac u ligi.Mi ni sa tom cifrom ne mozemo da pariramo a ne jos ako mu ponude vecu da bi ostao
Jedino ako on ima nesto zamisljano u svojoj glavi da se vrati a ne znam zasto bi ako jos moze da igra