• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Жеље и разбибрига 2019/2020

Започео Александар95, 05 Мај 2019, 00:54:16

« претходна тема - следећа тема »

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

samson

Цитат1: Celtic  05 Мај 2019, 13:16:03
Enis jeste formalno domaći igrač ali je suštinski pravi stranac plaćenik. Ako ga tako posmatramo, ima sigurno boljih rešenja pozicije 1/2.
Inače, nismo se mi sa njim loše rastali. Obema stranama je odgovaralo da se transfer obavi. Čak smo ga dočekali sa poklonom jesenas, a on nas vidim bodri i preko društvenih mreža.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока

Pa i djeluje da samo svoju guzicu gleda. Ja sam ga spomenuo zbog pasosa i mislim da bi ''legao'' Tomicu.

Bucika123

Jalen Reynolds iz Zenita idealan igrac za poziciju 5, ali je vjerovatno preskup.

Carmelo

jak ali je malo undersized.

Po mojim info, pri0riteti su plej i centar. Kada se to reši, postepeno će se birati igrači na ostalim pozicijama.

voleo bih da Baron ostane, ima opciju 1+1 ako se ne varam. Ostavio bih i Riversa i Fajea naravno.

Domaći igrači na čelu sa dekijem, Dobrićem, Filipom su neupitni a svi imaju ugovore

Celtic

Tomić je na početku sezone postavio igru za koju se potom pokazalo da ima neke falinke.
Ono kako ja to vidim, pre svega nismo uspevali da uspostavimo kontinuiranu igru u tranziciji. Razlog su bili nesposobnost spoljne linije da vrši snažniji pritisak, slabiji defanzivni skok (opet niska spoljna linija), malo bolhendlera koji mogu sa povuku kontru i pre svega Regland i Beron kao igrači koji su bili kao pod ručnom u tom pogledu.
Drugi problem je bio nedostatak igrača u spoljnoj liniji koji bi mogli da odgovore ulozi sekundarnog plejmejkera a da istovremeno budu i skoreri, što smo ispravili dovođenjem Riversa. Tomić je probao sa Dobrićem, Radanovim, Nenadićem na dva i pokazalo se da ne mogu da odgovore njegovim zahtevima za tu ulogu. Uglavnom je to uz Berona igrao Davidovac.
Ovo je bitno jer Tomić nije postavio igru poput Radonje, da nam centralni pik i osovina plej-centar bude osnova napada, već je tražio da lopta kruži, da se traže najbolja rešenja, kreiraju i prepoznaju mečap i mismeč situacije. Tu dolazimo do dva problema. Prvi je bio Regland da svojim prenosom lopte u osmoj sekundi, gde smo sami sebi skraćivali napad. Takođe su i ozbiljnije ekipe pritiskale našu izrazito nisku spoljnu liniju i kočile nam napad, te skraćivale vreme za kreiranje i pronalaženje izglednih situacija za dobar napad. Drugi nedostatak je bio u tome što smo realno imali samo Stratosa kao igrača za koga mogu da se kreiraju ISO situacije i na kome mora da se pomaže.
Svedoci smo i da se povredom Reglanda dosta toga promenilo. Čović nam je doneo pnr igru razigravajući centre, pa smo po prvi put uspostavili pravi balans unutrašnje i spoljne igre, čime smo automatski izgrađivali i čistije sutuacije za šut spolja. Istovremeno smo uspostavili i brži prenos lopte i igru u tranziciji.

Na osnovu ovoga, po mom mišljenju, neki od zadataka u doselekciji ove ekipe treba da budu formiranje atletski kvalitetnije spoljne linije, sa igračima na bekovskim pozicijama koji imaju plejmejkerske sposobnosti. Dobru osnovu imamo ako zadržimo Berona i Riversa, a neka pojačanja moraju biti po tom modelu. Dalje, prvi plej mora da bude pre svega pnr igrač i razigravač.
Što se tiče ostatka ekipe, vrlo je važno da imamo bar dva igrača koji mogu da odigraju uspešno jedan na jedan, da imamo rešenje i kad nemamo rešenje, što se kaže. Stratos je do sada bio taj, a ako ostane nekako se nameće da druga opcija treba da bude na pozicijama četiri ili pet.

Carmelo

Цитат1: Jimi22  05 Мај 2019, 12:42:18
Mclean?
On je u Lokomotivi trenutno.
Imao je sa Oly ugovor na 2 godine, da bi raskinuo posle prve sezone i otisao ovamo.
Sada, da li mu istice ugovor ili ne, ne znam, ali tesko da mi njega mozemo platiti.
Tomic ga zna iz Oly, a mi igramo EL...
Mada opet, ne verujem da ce se takav tip igraca traziti.
Ocekujem da to bude klasicna petica, a nadam se da je to Kuzmic.
Potreban je on nama, ali mi se cini da smo u ovom momentu vise mi njemu.

Lokomotiva plaća previše za naše standarde.

Primera radi Ponitka igra za 900 K $

Nama je bilo skupo pre 2 sezone 300 K da ga platimo...

Celtic

Цитат1: Carmelo  05 Мај 2019, 14:08:34
Lokomotiva plaća previše za naše standarde.

Primera radi Ponitka igra za 900 K $

Nama je bilo skupo pre 2 sezone 300 K da ga platimo...
Apić igra za 30k mesečno.

rajko.c

Ne znam narode. Iz primera kako je brzo zamislio ekipu i skupio sve na vreme na startu sezone mi daje za nadu da će to Tomić lepo skockati na vreme i ima već zamišljeno.
Samo da nam se finansije poklope za tako nešto, a nadamo se svi da neće biti problema ni oko toga.

Celtic

Цитат1: rajko.c  05 Мај 2019, 14:14:35
Ne znam narode. Iz primera kako je brzo zamislio ekipu i skupio sve na vreme na startu sezone mi daje za nadu da će to Tomić lepo skockati na vreme i ima već zamišljeno.
Samo da nam se finansije poklope za tako nešto, a nadamo se svi da neće biti problema ni oko toga.
Tačno tako. Tomić je u Pireju dugo vremena bio zadužen za skauting, bio je i SD u jednom mandatu. Ako nema iskustva kao prvi trener, ima ga u tom pogledu. Ova tri igrača koja je doveo su u potpunosti opravdala očekivanja. Zaista sve to uliva poverenje da zna šta radi i da možemo sa se nadamo dobroj doselekciji ove ekipe.

Vatrogasac

Upravo ovo sto Celtic prica u ovom opsirnijem postu sam govorio tokom sezone sto se tice Reglanda.Iako nije los igrac drzao je cesto kocnicu ovom timu.Bez obzira sto je bio poenterski dobar organizaciono nije a to je ono sto nam je trebalo i sto smo videli u finalnoj i polufinalnoj seriji.Njegov broj asistencija cesto nije govorio o tome kako se ekipa razigrava.Uz to je i gubio prilican broj lopti
Zato mislim da tu na leto ne smemo da pogresimo

Ne daj boze da je neko rekao da je Covic bolji po ekipu od njega,mislim da bi bio streljan pred forumskim streljackim odredom    :mrgreen:

Carmelo

Цитат1: Celtic  05 Мај 2019, 14:13:42
Apić igra za 30k mesečno.

Koji je 9.igrač u rotaciji

jagodina navija za zvezdu

Markovic, Kalnietis, Covic
Rivers, Beron, Davidovac
Perperoglu, Dobric, Lazic
Simanic, (cetvorka koja zna da igra ledjima, ali i da se odbrani, meni ne pada niko napamet osim mozda) Jelovac
Odzo, Bitadze, Ristic
Ne znam koliko bi skupa bila ova ekipa, ali bi voleo da ih vidim. Zverke u odbani.  :vasil:

Nešvil

Цитат1: jagodina navija za zvezdu  05 Мај 2019, 15:32:48
Markovic, Kalnietis, Covic
Rivers, Beron, Davidovac
Perperoglu, Dobric, Lazic
Simanic, (cetvorka koja zna da igra ledjima, ali i da se odbrani, meni ne pada niko napamet osim mozda) Jelovac
Odzo, Bitadze, Ristic
Ne znam koliko bi skupa bila ova ekipa, ali bi voleo da ih vidim. Zverke u odbani.  :vasil:

brate kakav Bitadze, đe tog klošara nađe, nema taj karakter za tim kakva je Zvezda.

Dodati Kuzmića na ovo tvoje i bombinica od tima.

Топ

Nemojte Bitadzea da prizivate molim vas...
Neka ga neka budži statitstiku u Megi neka ide u Nba neka bude najbolji centar Nba samo nas ako može da zaobiđe... Ostaćemo živi i bez njega, on je svoje ljudske kvalitete pokazao klinac ili ne pokazao ih je a i igračke u bitnim trenutcima nigde nije bio...

Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka

jagodina navija za zvezdu

Cisto igracki gledano, igrac je zver. Na stranu sto je smrda, ali momak je NBA potencijal, ima el iskustvo a ima i svega 19 godina. U odbrani je odlican, lepo preuzima i bekove, u napadu moze da trazi i sirinu sutem za 3  (ono sto nam treba pored Odza i Roleta koji su teskasi).  :biggrin:

Celtic

Bitadze jeste kompletan igrač, ima sve što je potrebno. Da su druge okolnosti, bio bi premija sa potpisom na tri godine. Ovako, čak i da zanemarimo što smo na ratnoj nozi sa njim, on ima te neke dečje bolesti u vidu brzih penala i psihičke nestabilnosti pa nije dobra opcija za jednu sezonu, što bi verujem i bila jedina varijanta kod Miška.

Vatrogasac

Gledao sam malo Jeliceve igrace i vidim da je Nikos Zisis kod njega.Znam da ste ga pominjali ovde i to je veoma zanimljivo samo je diskutabilno koliko on zeli da igra EL u ovim godinama i na kojem nivou bi mogao da igra

Isto tako tu je i Dominic Waters koji je bio kod Tomica u Olimpijakosu a verujem da ne bi bio nesto mnogo skup.Mozda bi mogao da bude uz Markovica tu

ognja

Цитат1: Celtic  05 Мај 2019, 15:54:42
Bitadze jeste kompletan igrač, ima sve što je potrebno. Da su druge okolnosti, bio bi premija sa potpisom na tri godine. Ovako, čak i da zanemarimo što smo na ratnoj nozi sa njim, on ima te neke dečje bolesti u vidu brzih penala i psihičke nestabilnosti pa nije dobra opcija za jednu sezonu, što bi verujem i bila jedina varijanta kod Miška.

Covek nije postojao u finalnoj seriji. Osrednji igraci Ojo i Cirbes su ga pojeli. Neka hvala, neka se on uci na nekom drugom mestu. Mozda i bude dobar jednog dana, ali tada ce svejedno biti u NBA.

Strale993

Sta mislite o Kobsu kao rezervnom pleju? Kolika mu je plata u Cedeviti?
Nije skrt zna da sspusti loptu, ima solidsn sut za 3, sjajnu poludistancu i prodor, penale izvodi perfektno...

Celtic

Цитат1: ognja  05 Мај 2019, 16:03:03
Covek nije postojao u finalnoj seriji. Osrednji igraci Ojo i Cirbes su ga pojeli. Neka hvala, neka se on uci na nekom drugom mestu. Mozda i bude dobar jednog dana, ali tada ce svejedno biti u NBA.
Ne znači to puno jer Budućnost realno nije bila tim. Pokazao je Bitadze tokom EL da ima kvalitet za tu ligu.
Ali dobro, to je skroz nerealna priča pa nema potrebe da ga pominjemo.

Celtic

Цитат1: Vatrogasac  05 Мај 2019, 16:01:45
Gledao sam malo Jeliceve igrace i vidim da je Nikos Zisis kod njega.Znam da ste ga pominjali ovde i to je veoma zanimljivo samo je diskutabilno koliko on zeli da igra EL u ovim godinama i na kojem nivou bi mogao da igra

Isto tako tu je i Dominic Waters koji je bio kod Tomica u Olimpijakosu a verujem da ne bi bio nesto mnogo skup.Mozda bi mogao da bude uz Markovica tu
Zizis jeste u Octagonu, što ga svrstava u red mogućih pojačanja. On je inače najavio kao mogućnost da se na leto vrati u AEK, čiji je navijač.