• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Звезда у КЛС 2018/2019

Започео miodrag, 17 Март 2019, 09:06:14

« претходна тема - следећа тема »

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Топ

Ali još uvek nije pormenjeno to debilno pravilo pa dozvoli jebote neograničen broj stranaca a na utakmici ograniči na 4 pa da rotiramo... Jel to toliko teško?!

Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka

miodrag

Subota 27 april od 18.oo start u KLS  Crvena zvezda-Dunav -
prenos Arena 2

Vlajkoman

Borba za novu zvezdicu na grbu, motiv do neba!

Celtic

Цитат1: Strale993  23 Април 2019, 10:43:38
Ako dogovorimo saradnju za sledecu sezonu nije nemoguce.
Nama bi mnogo znacilo da bar jedan stranac dobije pasos.
Zašto misliš da će bilo ko dobiti pasoš? Mi kao klub se do sada nismo bavili takvim stvarima, a KC svakako da ne ispunjava uslove za naše državljanstvo

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока

Strale993

Цитат1: Celtic  23 Април 2019, 23:01:04
Zašto misliš da će bilo ko dobiti pasoš? Mi kao klub se do sada nismo bavili takvim stvarima, a KC svakako da ne ispunjava uslove za naše državljanstvo

Pa to su samo zelje nazalost...Dzenkins je imao nase drzavljanstvo?

Ali svakako mislim da bi KC trebao biti u ta 4 stranca za KLS

Antibarbarus

Ako pretpostavimo da povredjeni otpadaju, meni je najlogicnije da im se od preostalih stranaca prikljuci Cirbes. Jeste se malo popravio u plejofu, ali realno cele sezone igra prilicno skromno. A red je i da Ristic dobije sansu, da mu sezona ne bi skroz propala. Pa da vidimo ima li neke vajde od njega ili da ga pustamo niz vodu.

Celtic

Цитат1: Strale993  23 Април 2019, 23:10:38
Pa to su samo zelje nazalost...Dzenkins je imao nase drzavljanstvo?

Ali svakako mislim da bi KC trebao biti u ta 4 stranca za KLS
Dobili su naše pasoše i Nelson i Đenka ali tek po odlasku iz Zvezde. Đenka se doduše posle i vratio. Ali suština je da naš klub sa time nije imao nikakve veze, nismo izigravali propise na taj način. Enis jeste dobio naš pasoš dok je bio kod nas ali je procedura pokrenuta nekoliko meseci ranije, dok nije ni bilo pomisli da bi mogao kod nas da završi. A nije ni dočekao KLS u našem dresu.

Vatrogasac

Čekaj zašto su Dženkins i Nelson uzimali pasoše ako nije u našem interesu bilo?

северна страна

Цитат1: Vatrogasac  23 Април 2019, 23:26:27

Djenki je trebao pasos zbog Italije, napravio je tako mesto za jos jednog amera u Armaniju...

A  Nelson je dobio kad je otisao u PAO.

Sent from my iPhone using Tapatalk

MohikanacDzek

Realno svaki stranac nam doprinosi u igri i zaista ce biti veoma teska odluka odreci se trojice...

Pritom klub ce se verovatno voditi i politikom da uvrsti igrace koji ce i dogodine potencijalno biti nasi clanovi...

E sad i tu ce biti problem jer je Beron verovatno najsigurniji igrac koji ce biti na kvoti stranaca ali verovatno i igrac koga cemo najteze zadrzati u nasoj postavi za dogodine...

Tako da barem po nekom mojem razmisljanju Beron, zatim verovatno Odzo za koga mi je verovatnije da cemo ga gledati dogodine nego Cirbesa, potom Faje jer sumnjam da ce klub zeleti da ostane samo na jednoj cetvorci Simanicu u situaciji kada Davidovac mora igrati pleja a pitanje je koliko cemo na Stratosa moci da racunamo koji bi mogao pripomoci na toj poziciji ( pritom Faje je usao u bas dobru formu a moze pomoci i na petici u situaciji igre dve cetvorke ), i na kraju zavisno od povrede Stratosa mozda se odluce za Riversa...

Suma sumarum: Beron - Faje - Odzo - Stratos/Rivers

Uz sve to nezanam kakva je situacija sa Reglandom i njegovom povredom tako da je ono pretpostavka ako on ne moze da igra... Sa neke strane deluje da smo bolje proigrali kao tim posle njegove povrede ali isto tako ko moze da tvrdi da se to nebi desilo i da je Dzo ostao zdrav... Jednostavno cela ekipa je postigla maksimalni nivo forme u najvaznijem trenutku... A i malo je bzv da najvise placas coveka koji nece igrati a da pritom bude u situaciji da moze...

Teska odluka jako iz kog god ugla da se pogleda... Bas teska...

Celtic

Цитат1: Vatrogasac  23 Април 2019, 23:26:27
Ti kao da nisi gledao Zvezdu. Kad smo pre ove sezone imali višak stranaca u KLS pa da nam je trebalo tako nešto.
Amerima znači evropski pasoš jer neke lige imaju posebne kvote za Amere pa se onda vode kao Evropljani.

Celtic

Цитат1: MohikanacDzek  24 Април 2019, 00:19:13
Realno svaki stranac nam doprinosi u igri i zaista ce biti veoma teska odluka odreci se trojice...

Pritom klub ce se verovatno voditi i politikom da uvrsti igrace koji ce i dogodine potencijalno biti nasi clanovi...

E sad i tu ce biti problem jer je Beron verovatno najsigurniji igrac koji ce biti na kvoti stranaca ali verovatno i igrac koga cemo najteze zadrzati u nasoj postavi za dogodine...

Tako da barem po nekom mojem razmisljanju Beron, zatim verovatno Odzo za koga mi je verovatnije da cemo ga gledati dogodine nego Cirbesa, potom Faje jer sumnjam da ce klub zeleti da ostane samo na jednoj cetvorci Simanicu u situaciji kada Davidovac mora igrati pleja a pitanje je koliko cemo na Stratosa moci da racunamo koji bi mogao pripomoci na toj poziciji ( pritom Faje je usao u bas dobru formu a moze pomoci i na petici u situaciji igre dve cetvorke ), i na kraju zavisno od povrede Stratosa mozda se odluce za Riversa...

Suma sumarum: Beron - Faje - Odzo - Stratos/Rivers

Uz sve to nezanam kakva je situacija sa Reglandom i njegovom povredom tako da je ono pretpostavka ako on ne moze da igra... Sa neke strane deluje da smo bolje proigrali kao tim posle njegove povrede ali isto tako ko moze da tvrdi da se to nebi desilo i da je Dzo ostao zdrav... Jednostavno cela ekipa je postigla maksimalni nivo forme u najvaznijem trenutku... A i malo je bzv da najvise placas coveka koji nece igrati a da pritom bude u situaciji da moze...

Teska odluka jako iz kog god ugla da se pogleda... Bas teska...
Dobra analiza.

ognja

Mozda je sad prilika videti da li Pot moze da doprinese ili ne. Mada je iskreno sad i situacija malo "komplikovanija" jer smo ponovo evroligasi.

Ne znam. Ovo je cena koju smo znali da cemo platiti. Mozda je moglo da se izboksuje nesto tipa da 4 stranca mogu da budu u rosteru za utakmicu a da ih mozes registrovati koliko zelis.

Ja mislim da nam je Bili pod obavezno za sledecu sezonu. Posebno jer se u Evroligi igraju dosta cistije odbrane nego u aba ligi gde je cesto hrkljus. Takvog strelca bi svako pozeleo. E sad, on sigurno nece zuriti, nakon ovakve sezone ce verovatno biti i trazen vise. Videcemo. Ali on mi je prioritet.

Moj idealan roster, koji ne mislim da je nemoguc za sledecu sezonu je:

1 Teodosic, Covic
1/2 Djenka
2 Beron, Lazic,
3 Dobric, Davidovac
4 (pojacanje), Simanic, Glisic
5 Kuzmic, Ojo

u 15 bi bili jos Radanov, Ristic i neki junior.

Fajea bih rado ostavio ali mislim da nam treba drugaciji tip igraca od Simanica da mu bude komplementaran.

Sve u svemu, zalosno je sto neko nece biti tu, momci su svi zasluzili. Ono sto se takodje ne sme dopustiti, a mi sigurno i necemo, je da se glavni igraci iz sampionskog tima skrajnu zarad nekih lovatora nezainteresovanih za borbu, kao sto je to futura ucinila ove sezone.

Zvezdale!

Цитат1: ognja  24 Април 2019, 00:31:51
Mozda je sad prilika videti da li Pot moze da doprinese ili ne. Mada je iskreno sad i situacija malo "komplikovanija" jer smo ponovo evroligasi.

Ne znam. Ovo je cena koju smo znali da cemo platiti. Mozda je moglo da se izboksuje nesto tipa da 4 stranca mogu da budu u rosteru za utakmicu a da ih mozes registrovati koliko zelis.

Ja mislim da nam je Bili pod obavezno za sledecu sezonu. Posebno jer se u Evroligi igraju dosta cistije odbrane nego u aba ligi gde je cesto hrkljus. Takvog strelca bi svako pozeleo. E sad, on sigurno nece zuriti, nakon ovakve sezone ce verovatno biti i trazen vise. Videcemo. Ali on mi je prioritet.

Moj idealan roster, koji ne mislim da je nemoguc za sledecu sezonu je:

1 Teodosic, Covic
1/2 Djenka
2 Beron, Lazic,
3 Dobric, Davidovac
4 (pojacanje), Simanic, Glisic
5 Kuzmic, Ojo

u 15 bi bili jos Radanov, Ristic i neki junior.

Fajea bih rado ostavio ali mislim da nam treba drugaciji tip igraca od Simanica da mu bude komplementaran.

Sve u svemu, zalosno je sto neko nece biti tu, momci su svi zasluzili. Ono sto se takodje ne sme dopustiti, a mi sigurno i necemo, je da se glavni igraci iz sampionskog tima skrajnu zarad nekih lovatora nezainteresovanih za borbu, kao sto je to futura ucinila ove sezone.

Ognja, ne odustajes od Glisica ni pod razno  :))

Sto se tice Berona, ja imam neko misljenje da bi njemu bilo bolje da ostane kod nas i sledece sezone, i da ima smisla i da on tako razmislja. Jer, treba imati na umu da on nikad do sad nije igrao EL, i sigurno bi vise imalo smisla da se EL "predstavi" iz poznate i sigurne sredine, gde ce iza sebe imati publiku od koje se ocigledno hrani, i sigurno imati laksi posao prilagodjavanja na najvisi nivo kosarke u Evropi... Pored toga vise puta je rekao da mu se mnogo svidja Beograd i Srbija, a i njegovoj zeni (sto je verovatno veoma bitno hahahaha) a i plus je trudna pa da se ne seljakaju sad, ne ide  ;)

Romaj

Ako sam dobro ukapirao, mi smo pobedom nad Partizanom onomad stekli prednost domaćeg terena u eventualnom duelu u KLS?

MohikanacDzek

Prosle godine je bilo pravilo da u slucaju istog broja pobeda prvoplasiranih ekipa u razlicitim grupama prednost domaceg terena u potencijalnom finalu KLS-a ima bolje plasirana ekipa u ligaskom delu Aba lige...

Da li se tu nesto menjalo u propozicijama za ovu sezonu ?

Celtic

Цитат1: MohikanacDzek  24 Април 2019, 09:34:00
Prosle godine je bilo pravilo da u slucaju istog broja pobeda prvoplasiranih ekipa u razlicitim grupama prednost domaceg terena u potencijalnom finalu KLS-a ima bolje plasirana ekipa u ligaskom delu Aba lige...

Da li se tu nesto menjalo u propozicijama za ovu sezonu ?

Sada prednost ima bolje plasirana ekipa u ABA ligi. Računa se konačan plasman, tu je razlika.
Dakle, imaćemo prednost domaćeg parketa ukoliko se plasiramo u finale KLS.

ognja

Цитат1: Zvezdale!  24 Април 2019, 01:29:57
Ognja, ne odustajes od Glisica ni pod razno  :))

Sto se tice Berona, ja imam neko misljenje da bi njemu bilo bolje da ostane kod nas i sledece sezone, i da ima smisla i da on tako razmislja. Jer, treba imati na umu da on nikad do sad nije igrao EL, i sigurno bi vise imalo smisla da se EL "predstavi" iz poznate i sigurne sredine, gde ce iza sebe imati publiku od koje se ocigledno hrani, i sigurno imati laksi posao prilagodjavanja na najvisi nivo kosarke u Evropi... Pored toga vise puta je rekao da mu se mnogo svidja Beograd i Srbija, a i njegovoj zeni (sto je verovatno veoma bitno hahahaha) a i plus je trudna pa da se ne seljakaju sad, ne ide  ;)

Mislim da je poprilican talenat, a jos je i polivalentan krilni igrac, ima i igru ledjima i sut. Borisa je bolji od njega u sutu, a Glisic u "zidanju". Dakle, mislim da nam moze biti jako koreistan jer moze biti i small ball petica. Uz to je, naravno, nas, pa ne zauzima mesto stranca, sto je jako vazno.

Medjutim, jeste malo cudno to sto je on i dalje u Dinamiku.

Beron ce ostati ako mu damo neku povisicu koja nije drasticno manja od ponuda drugih timova. Ne verujem da ce se previse evroligasa interesovati, ali ako mu neko da duplo...jebiga. Mislim da on sam zeli da ostane, nema ni jedan razlog da ne bude tako, ali oni su svi profesionalci, i igraju da si obezbede ugodan zivot pre svega.

Косјерац

Цитат1: Romaj  24 Април 2019, 08:54:05
Ako sam dobro ukapirao, mi smo pobedom nad Partizanom onomad stekli prednost domaćeg terena u eventualnom duelu u KLS?

ЦитатPo završetku takmičenja po grupama prve dve ekipe iz obe grupe igraju plej-of za prvaka Srbije, odnosno za plasman od 1. do 4. mesta. Polufinale plej-ofa se igra u dve dobijene utakmice. Prva utakmica se igra kod bolje plasirane ekipe u grupi, druga kod lošije i eventualna treća kod boljeplasirane ekipe (1-1-1). Parovi su: A1-B2 i B1-A2.  Plej-of za treće mesto igraju poraženi iz polufinalnih parova po istom principu kao i polufinale. Finale igraju pobednici polufinalnih parova. Finale se igra u tri dobijene utakmice s tim da se prva utakmica igra kod boljeplasirane ekipe, druga kod lošije i tako naizmenično do dobijanja pobednika u finalnoj seriji (1-1-1-1-1).  Pobednik finala plej-ofa je prvak Srbije.

Vlax

U principu mi mozemo da imamo i pet stranaca, pa da zavisno od potrebe/povreda nekog izostavljamo van 12.