Анкета

Да ли је Звезда покрадена у купу?

Да
362 (79%)
Не
96 (21%)

Укупно гласова: 458

Анкета

Да ли је требало повући екипу са доделе медаља?

Да
72 (36%)
Не
128 (64%)

Укупно гласова: 200

Аутор Тема: Куп Радивоја Кораћа 2019.  (Прочитано 65172 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже bm

• Члан ФК
  • Поруке: 3.173
  • Репутација: +816/-1094
Одг: Куп Радивоја Кораћа 2019.
« Одговор #20 послато: 01 Фебруар 2019, 12:00:59 »

A za šta to da odmaramo Berona? Mi nakon kupa praktično da nemamo rezultatski bitan meč sve do plej-ofa. Normalno da će se ići na osvajanje kupa po svaku cenu.
Prvo jer je totalno van forme i treba mu pauza očigledno, prvenstveno glavu da dovede u red, nešto kao Cirbes, a drugo jer konačno moramo uvesti još jednog igrača u rotaciju, ozbiljno ga uvesti i definisati da li je to Davidovac, Nenadić ili neko treći.

Ван мреже СтелаРоса

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 7.028
  • Репутација: +3613/-3644
  • ...љубав према теби не престаје, све јача је...
« Одговор #21 послато: 01 Фебруар 2019, 12:02:58 »
Prošle nedelje je Dubljević uništio Cirbesa izvlačenjem na šut za tri poena, a konsolidovali smo se tek ulaskom Odža. Cirbes se više nije ni vraćao na parket.

Iskreno, ne znam šta je najpametnije. Mene nervira što mi njima moramo da se prilagođavamo, umesto da ne razmišljamo puno o tome, nego da izaberemo sastav s kojim bi mogli najkvalitetnije da odigramo.

На мрежи Александар95

• Пријатељ КК, Члан ФК
  • Модератор
  • Поруке: 2.345
  • Репутација: +1473/-1102
  • Гомила нелогичних потеза због љубави.
« Одговор #22 послато: 01 Фебруар 2019, 12:09:56 »
Prvo jer je totalno van forme i treba mu pauza očigledno, prvenstveno glavu da dovede u red, nešto kao Cirbes, a drugo jer konačno moramo uvesti još jednog igrača u rotaciju, ozbiljno ga uvesti i definisati da li je to Davidovac, Nenadić ili neko treći.

Kup baš i nije mesto za uvođenje u rotaciju igrača koji tokom cele sezone nisu imali značajniju ulogu.

Prošle nedelje je Dubljević uništio Cirbesa izvlačenjem na šut za tri poena, a konsolidovali smo se tek ulaskom Odža. Cirbes se više nije ni vraćao na parket.

Iskreno, ne znam šta je najpametnije. Mene nervira što mi njima moramo da se prilagođavamo, umesto da ne razmišljamo puno o tome, nego da izaberemo sastav s kojim bi mogli najkvalitetnije da odigramo.

Onakvog Cirbesa ni ne vredi komentarisati. Ja sam pisao pod pretpostavkom da je shvatio neke stvari nakon malog hlađenja.

На мрежи џонињо

• Члан ФК
  • Поруке: 3.830
  • Репутација: +1612/-1924
  • Bez ličnog teksta
« Одговор #23 послато: 01 Фебруар 2019, 12:25:25 »
 Odzo i Faje treba da odmore kup, a poprilično sam siguran da će tako i da bude. Cirbes koliko god da igra ispod nivoa, bolji je igrač od Majkla i više će nam značiti. Faje takodje, jer na 4 imamo Simanića ali i Stratosa kao i Kešelja koji mogu odigrati na toj poziciji. A imali smo već jedan period kad Faye nije igrao, i poprilično dobro smo to izgurali. Tad je Borisa bukvalno eksplodirao.
  Mi se tradicionalno mučimo u Nišu. I kad smo osvajali, uvijek smo teško dolazili do trofeja, nikad superiorno, a bilo je i situacija gdje se bukvalno raspadnemo. Kao prošle godine kad smo na jedvite jade izvukli pobjedu protiv Borca, a finale protiv groblja je bilo no koment. Sijećam se i onog meča kad su nas s Koprivicom i Božom Djumićem lagano dobili.
  Niš i sam kup nam nikako ne leži jer smo vrlo često znali da podbacimo, imali smo horor utakmica, a i sam kup je specifično takmičenje, gdje se igraju 3 utakmice dan za danom.
  Elem, i kad smo bili najbolji, redovno smo imali partija kad smo "ciglarili", tako da bi bilo suludo odreći se najboljeg šutera aba lige, koji će gotovo uvijek pogadjati otvorene šuteve. On i Stratos su mi najpouzdaniji. Dobrić zna da zasija ali i da se raspadne nakon prva 2 promašaja.
  Ali najbitnije, bitnije od svega, pa čak i od toga koja dvojica će da izvise, je da kapiten bude spreman. S njim su nam šanse daleko veće.
   I dalje vjerujem da se forma tempira za kup kao i završnicu aba lige. Ova ekipa je pokazala da može i zna, i bez obzira što onaj super kup u Laktašima nije imao nekog značaja, i što kako mnogi kažu glavni konkurenti nisu bili u formi, mi smo tad stvarno igrali sjajno. Ono je bila prava rapsodija. Ajde da se vratimo na taj nivo i pregazimo sve.
 Zasijaj Zvezdo, vrati Žućka na Kališ!  :cz:

На мрежи Celtic

• Пријатељ РСБ-а, Члан КК
  • Модератор
  • Поруке: 5.117
  • Репутација: +2048/-698
« Одговор #24 послато: 01 Фебруар 2019, 12:35:02 »
Jeste da na Kupu nikad nismo bili u top formi ali nam je zato januar uvek bio dobar. Ove sezone se to promenilo pa ajde da se nadamo da upravo krećemo u podizanje forme.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока

Ван мреже miki96

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.550
  • Репутација: +982/-258
  • Svakim delom svoga bića volim ovaj tim!
« Одговор #25 послато: 01 Фебруар 2019, 12:52:21 »
Slažem se s Aleksandrom95 i u vezi odabira stranaca i ''odmaranju'' Berona i napadanju kupa po svaku cenu. Ako Beronu treba odmor smanjiti mu minutažu na svim mečevima do plejofa, izuzev u derbijima (kup i abaligaški).

No, prvi rival - Dinamik.

Trenutno u KLS-u skor 13-5 (3.mesto) a u drugoj Aba ligi 10-8 (4.mesto).
Sa klupe ih predvodi Vladimir Đokić.

Prvi strelac ekipe: Andreja Stevanović - 14,5 poena po meču (KLS), 16,7 poena po meču (ABA2).
Drugi strelac i prvi skakač: Miloš Glišić - 13,9 poena i 6,4 skoka po meču (KLS), 14,2 poena i 8 skokova po meču (ABA2).
Treći strelac: Dušan Kutlešić - 11,5 poena po meču (KLS), 11,3 poena po meču (ABA2)
Četvrti strelac i drugi skakač: Danilo Ostojić - 9,8 poena i 4,6 skokova po meču (KLS), 7,5 poena i 4,4 skoka po meču (ABA2)
Prvi asistent ekipe: Petar Rakićević - 3,9 asistencija po meču (KLS), 4,3 asistencije po meču (ABA2)

Tu su još i 2 mlada ''projekta'' - Dušan Beslać i Vuk Vulikić, centar Miloš Janković, šuter Mirko Đerić, iskusni plej Vuk Malidžan...

''Prangijaška'' ekipa... Svi šutiraju trojke. Najbolji primer je odnos šuteva za dva i za tri poena Stevanovića i Đerića - prvi u ABA2 šutnuo 50 puta za dva poena, 132 puta  za tri poena... a Đerić 9 puta za dva a 62 puta za tri... Visoki igrači se takođe izvlaće na šut, imaju domet za tri poena i Ostojić i Beslać i Glišić... Ovaj poslednji im je najvažniji igrač, šutira sjajnih 75% za dva poena uz ogroman doprinos na skoku. Imaju problema sa linije slobodnih bacanja... Igrači sa najvećim uzorkom bacanja (Stevanović, Glišić, Kutlešić...)
šutiraju penale ispod 70%.

Igrač (godište) bivše ekipe

Rakićević (95') - Metalac, Crv. zvezda, Fmp
Malidžan (88') - Okk Beograd, Helios, Finska, Dunav, Mladost
Vulikić (99') - junior Zemuna, sada projekat Dinamika
Stevanović (95') - Radnički, Borac, Partizan
Đerić (95') - Australija, Fmp, Vršac
Kutlešić (94') - Metalac, Vršac, Fmp, Borac
Glišić (98') - junior Partizana, sada projekat Dinamika
Beslać (98') - junior Vršca, sada projekat Dinamika
Ostojić (96') - naš bivši junior, osvajač Evrolige (generacija Aranitovića, Stojanovića...), posle Fmp, Metalac, Vršac
Janković (94') - Radnički, Metalac, Švajcarska

Ван мреже mostarac

• Члан КК
  • Поруке: 2.057
  • Репутација: +983/-482
« Одговор #26 послато: 01 Фебруар 2019, 13:03:56 »
Neka Berona u timu za "ne daj Bože", ne mogu njega i Reglenda čuvati grobusi. Možda jedino Nikolić. Čak se i Kešelj na četvorci dobro pokazao u meču sa njima.

Ван мреже rille83

• Члан ФК
  • Поруке: 4.352
  • Репутација: +1301/-2853
« Одговор #27 послато: 01 Фебруар 2019, 13:20:38 »
Ma da, najbolje da sklonimo Reglenda pa nek Filip igra 30 minuta.  :001_huh:
Samo neka si mi ti odgovorio a ni procitao nisi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ван мреже СтелаРоса

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 7.028
  • Репутација: +3613/-3644
  • ...љубав према теби не престаје, све јача је...
« Одговор #28 послато: 01 Фебруар 2019, 13:47:25 »
Onakvog Cirbesa ni ne vredi komentarisati. Ja sam pisao pod pretpostavkom da je shvatio neke stvari nakon malog hlađenja.
Ма јасно, него причамо и о Оџу који је у сличној ситуацији као против Лендејла овај пут био добар. А опет стоји и оно што си написао да би могли лако да га навуку на фаулове.

Иначе очекујем у том потенцијалном финалу са њима да ћемо се знатно боље снаћи у одбрани него на неким претходним мечевима. Немају они спољне играче који су претерано снажни у продору, а такве ми јако тешко бранимо. Још ако Лаза буде спреман, то је то. Ренфро је мршав, Пејџ низак, Маринковићу само излазити на шут, а Гегић и Николић су поприлично скромни нападачки. Загорац је распад већ дуже време, мекан је играч и не би требало да имамо проблема ни са њим.

Мислим да ће нам бити теже да бранимо играче на 4 и 5, као и у прошлом мечу против њих. Имају велики избор, играче способне да се извлаче на шут за 3, а и да играју леђима. Ако нам на 4 игра Симана, напашће га сигурно леђима Лендјел, а можда и Новица васкрсне за тај меч па крене да се гузи против њега. На позицији 5 опет могу да нападну извлачењем Лендејла на линију за 3 поена, а и солидно им сви центри врте пик са Ренфром, а зна се да ни то не умемо баш најбоље да бранимо.

Велики ће испит бити за Симанића ако Фаје не буде играо. Мораће у одбрани да се снађе колико толико, да не дозволи да га напуне фауловима. Наравно, мораће и у нападу да пружи допринос, јер колико би Лендејл имао предности против њега на једној страни терена, толико би он против Лендејла требао да има на другој.

Ван мреже Antibarbarus

• Члан ФК
  • Поруке: 584
  • Репутација: +217/-1129
« Одговор #29 послато: 01 Фебруар 2019, 13:51:06 »
Samo neka si mi ti odgovorio a ni procitao nisi.

Slabo si ti to formulisao druze, taj deo za nemanje adekvatne zamene je trebao biti na kraju recenice ako se odnosilo na Reglenda.

Kako god, po Reglendu se bas preterano kenja, da on nije vukao kao konj na pocetku, sad ni aba plej of ne bi bio siguran.
Jeste u krizi, ali je i dalje najvazniji igrac ove ekipe, sto je i evidentno s obzirom da se nas raspad poklapa sa njegovim padom forme.
Cuj, razmislio bi njega da precrtas, krajnje maliciozno.

Ван мреже rille83

• Члан ФК
  • Поруке: 4.352
  • Репутација: +1301/-2853
« Одговор #30 послато: 01 Фебруар 2019, 14:21:49 »
Slabo si ti to formulisao druze, taj deo za nemanje adekvatne zamene je trebao biti na kraju recenice ako se odnosilo na Reglenda.

Kako god, po Reglendu se bas preterano kenja, da on nije vukao kao konj na pocetku, sad ni aba plej of ne bi bio siguran.
Jeste u krizi, ali je i dalje najvazniji igrac ove ekipe, sto je i evidentno s obzirom da se nas raspad poklapa sa njegovim padom forme.
Cuj, razmislio bi njega da precrtas, krajnje maliciozno.
Da,svestan sam da sam lose formulisao a mrzelo me da ispravljam ali i kao tako napisano vidim da si razumeo.

Ne kenja se po njemu bez razloga. Kao sto vidis njegovim zaribavanjem ceo tim je poremecen. A i nije to sad neko zaribavanje vec su nas provalili sta on moze i kako igra pa nam svi polako vataju caku. E kad je vec tako a ne vidim da on moze to da ispravi jer jednostavno igra kako igra i zna se sta moze a ne onda i te kako bi mu nasao zamenu. Ludo zvuci i mnogi ce ovde poludeti na ovo ali u ovom momentu sa ovakvom igrom i mogucnostima prvog pleja po meni nama pre treba zamena,prava,za prvog pleja nego rezervnog. Rezervni je limitiran i to je to ali brate prvi mora biti pravi dirigent tima. I naravno da moze da se oprosti sto ne igra svaku ili svaku drugu sa centrima ili sto mu je bas svaki pas po coskovima za tri ali da bas bas nijednom ne znas da spojis centra sa kosem a momci se ubise da se izbore za taj prostor i sve dobro odrade pa onda stvarno definitivno nam treba prvi plej odnosno neko drugaciji od njega. Naravno,znam,to nam je sto nam je i valjda ce i nas trener imati resenja pa da ipak namece nasu igru protivnicima tako da nam plej moze igrati ono sto najbolje zna i moze.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ван мреже vlada

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 367
  • Репутација: +84/-81
« Одговор #31 послато: 01 Фебруар 2019, 14:28:43 »
Regland jeste u krizi i jeste motor ovog tima. Sve dobro i lose polazi od njega. Mislim da ljudi kada ovde kritikuju Reglanda, kritikuju njegovu ku**obolju u obrani. Nije problem ako napad ne ide, al brate, obranu moras gristi. Setimo se Djenke. Ne brinem ja za Reglanda, luda je to glava, malo se izduvao, ali bice on pravi kad je najbolje. Eto mu prilike u Nisu da pokaze ko je i sta je.

На мрежи Romaj

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 1.653
  • Репутација: +1166/-190
  • Zarazen sam virusom crvenozvezditisom!
« Одговор #32 послато: 01 Фебруар 2019, 16:47:54 »
Siguran sam da će otpasti Faje. S druge strane između Cirbesa i Odza glasam za prvog zato što zna kako se igraju finala. Naravno, ako se reši njegov status.

Ван мреже Zvezdaš BL

• Члан КК
  • Члан ФК
  • Поруке: 524
  • Репутација: +222/-125
  • Još jedna pobeda i titula
« Одговор #33 послато: 01 Фебруар 2019, 22:56:34 »
A sad da se uzme Kup i da se vratimo u pobedničku atmosferu.

Mnogo sad Tomić i Nebojša mogu da urade na psihičkom planu kod igrača, a to je po meni najveći problem. Daj onu hemiju kad se grize za svaku loptu.

Ван мреже simitar

• Члан ФК
  • Поруке: 121
  • Репутација: +100/-22
« Одговор #34 послато: 05 Фебруар 2019, 16:05:12 »
Karte za Kup u prodaji verovatno u toku nedelje, 2500din tribine, 4500 parter.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

Ван мреже crvenobele_slike

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 2
  • Репутација: +0/-0
« Одговор #35 послато: 06 Фебруар 2019, 14:53:07 »
Карте највероватније у продаји од сутра, у петак засигурно

Ван мреже Врховна команда

• Члан ФК
  • Поруке: 253
  • Репутација: +305/-288
  • СВИ НА СТАДИОН!
« Одговор #36 послато: 06 Фебруар 2019, 17:21:45 »
Да вратимо Жућкову левицу на Калиш, сви у Ниш!

Ван мреже Conac93

• Члан ФК
  • Поруке: 308
  • Репутација: +92/-164
  • Nebitna, vrlo bitna stvar... 🔴⚪
« Одговор #37 послато: 07 Фебруар 2019, 07:08:27 »
Ima li zainteresovanih za finale da se organizujemo iz Bga, da podelimo troskove goriva? Isao bi i u subotu na polufinale pa nocenje ali je subota rezervisana za mec sa Vosom..

Ван мреже Zvezdale!

• Члан КК
  • Поруке: 313
  • Репутација: +167/-81
« Одговор #38 послато: 07 Фебруар 2019, 14:35:19 »
Do kad moramo odluciti ko od stranaca nece igrati kup?

Ван мреже alokin

• Члан ФК
  • Поруке: 76
  • Репутација: +61/-15
  • Прокупље навија за Звезду!
« Одговор #39 послато: 07 Фебруар 2019, 22:45:09 »
Sutra se uzima komplet, vracamo trofej gde pripada! Dodjite u Nis da podrzimo voljenu!