• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Куп Радивоја Кораћа 2019.

Започео Ронилац, 01 Фебруар 2019, 01:32:16

« претходна тема - следећа тема »

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Да ли је Звезда покрадена у купу?

Да
362 (79%)
Не
96 (21%)

Укупно гласова: 458

Ронилац

Парови овогодишњег Купа у Нишу су извучени, на Партизан можемо у финалу, Куп се игра од 14-17. фебруара.

Четвртфинални парови су:

ФМП - Свети Ђорђе Житиште (четвртак, 14. фебруар, 17.00 часова)
Партизан - Нови Пазар (четвртак, 14. фебруар, 19.30 часова)
Мега Бемакс - Борац Чачак (петак, 15. фебруар, 17.00 часова)
Црвена звезда мтс - Динамик (петак, 15. фебруар, 19.30 часова)

У суботу ће бити одиграни полуфинални мечеви, у којима ће се састати најпре победници првог такмичарског дана, а потом и успешнији у утакмицама заказаним за петак.
Недеља је резервисана за завршну борбу за трофеј "Жућкове левице".

jagodina navija za zvezdu

Je l se zna ko sa kim ide u polufinale? Bice interesantno da li ce Balije da podrze kosarkase, koliko sam upucen imaju navijanje u svojoj hali.

rasomanbp

Цитат1: jagodina navija za zvezdu  01 Фебруар 2019, 01:39:20
Je l se zna ko sa kim ide u polufinale? Bice interesantno da li ce Balije da podrze kosarkase, koliko sam upucen imaju navijanje u svojoj hali.

Ovi iz cetvrtka medjusobno, mi sa Megom, koliko sam shvatio.

MohikanacDzek

Prvo i osnovno pitanje ovde je koja cemo se dva stranca odreci za ovo takmicenje jer tesko da i od jednog imamo boljeg domaceg igraca na svojoj poziciji... Prosto gde cemo najmanje stete pretrpeti...

Onda u ovih par utakmica sto je preostalo do kupa treba polako uigravati ekipu koja ce izneti to takmicenje jer je bar regularni deo Abe gotovo izvesno zavrsen...

Da sam ja taj koji bira izostavio bih Odza kao jednog a za drugog bogami triput bih se preznojao koga da izostavim...

Znam i da ce mnogi reci da je najlakse a mozda i najblize tome da Faje bude taj drugi ali onda ako treba da napadamo kup sa sa pojacanom minutazom varijante Keselj izvini mozda ni ne zasluzujemo da uzmemo to takmicenje...

СтелаРоса

MohikanacDzek

Цитат1: СтелаРоса  01 Фебруар 2019, 09:36:18
Može i Stratos na 4

Moze ali onda ga gubimo na tri gde je mnogo bolji jer ga cuva nizi igrac i moze lakse da izvodi one njegove cuvene suteve preko ruke koji ubijaju volju protivniku za igrom...

Sektor

A I za prodore mu je lakse ... Cirbes I Faye rekao bih da nece igrati

rille83

Цитат1: Sektor  01 Фебруар 2019, 09:41:19
A I za prodore mu je lakse ... Cirbes I Faye rekao bih da nece igrati

Vrlo moguce. Odnosno sigurno je da Cirbi ne igra pitanje je samo ko ce biti taj drugi. Vrv Faje mada,ima srece sto nemamo adekvatnu zamenu,razmislio bih i o Reglandu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Александар95

Faje je sigurno jedan od dvojice koji neće biti registrovan jer je u lošoj formi i može se nadomestiti njegovo odsustvo. Drugi je neko od tandema Cirbes/Odžo. Ja prednost dajem Cirbesu, odnosno smatram da Odžo neće biti registrovan, uz Fajea.

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Antibarbarus

Цитат1: rille83  01 Фебруар 2019, 10:25:21
Vrv Faje mada,ima srece sto nemamo adekvatnu zamenu,razmislio bih i o Reglandu.

Ma da, najbolje da sklonimo Reglenda pa nek Filip igra 30 minuta.  :001_huh:

Шапчанин

Цитат1: Александар95  01 Фебруар 2019, 10:38:38
Faje je sigurno jedan od dvojice koji neće biti registrovan jer je u lošoj formi i može se nadomestiti njegovo odsustvo. Drugi je neko od tandema Cirbes/Odžo. Ja prednost dajem Cirbesu, odnosno smatram da Odžo neće biti registrovan, uz Fajea.

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Dosta toga ce reci i biti znacajan stav Cirbesa sada kada se vrati na teren pre KRK-a. Bude li reakcija pozitivna, tacnije odnos prema igri, ubedjen sam da su Faje i Odzo ta dvojica koja nece nastupati u Nisu.

bm

zar nije bolje da igra Faye da se vrati u formu? kako će se vratiti ako pauzira?

Celtic

Faje otpada i jedan centar. Na pozicijama jedan i dva smo i ovako deficitarni a Stratos nam je najbolji igrač, pri čemu pokriva i četvorku.
Velika dilema će sigurno biti ko će od centara da igra.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока

Шапчанин

Kako moze biti bolje da ti se hladi neko ko vise doprinosi da bi se Faje vracao u formu kroz KRK? Nek se on vraca u formu u ABA ligi, a mi treba za dve sedmice da napadnemo drugi trofej i skresemo krila najvecem rivalu i pokazemo sta sledi i u borbi za ostala dva trofeja. Osvajanje KRK-a moze psihicki da digne tim, a neosvajanje ce stvoriti samo jos veci nemir i dodatno sve uzburkati.

vlada

Imamo dva kola ABA da za procenu kojeg centra da otpisemo. Ukoliko bi Cirbesova vaspitna mera urodila plodom, pre bi njega registrovao za KRK umesto Odza. Faje je siguran drugi prekobrojni.

mostarac

Oba centra, Cirbes i Odžo mogu se uspešno nositi sa centrima Mege ili Partizana. Bilo koji da ostane uz Rileta ne bi trebali imati problema na toj poziciji.

bm

Цитат1: Шапчанин  01 Фебруар 2019, 11:23:24
Kako moze biti bolje da ti se hladi neko ko vise doprinosi da bi se Faje vracao u formu kroz KRK? Nek se on vraca u formu u ABA ligi, a mi treba za dve sedmice da napadnemo drugi trofej i skresemo krila najvecem rivalu i pokazemo sta sledi i u borbi za ostala dva trofeja. Osvajanje KRK-a moze psihicki da digne tim, a neosvajanje ce stvoriti samo jos veci nemir i dodatno sve uzburkati.

A ko trenutno više doprinosi na 4? Stratos? On muka mora da krpi i 2 i 3 i 4!
imamo 6 utakmica i 45 dana do početka PO, koji mi je  mnogo važniji nego KUP, a razigrani Faye nam je na 4  realno mnogo važan za PO.

Шапчанин

Цитат1: bm  01 Фебруар 2019, 11:31:10
A ko trenutno više doprinosi na 4? Stratos? On muka mora da krpi i 2 i 3 i 4!
imamo 6 utakmica i 45 dana do početka PO, koji mi je  mnogo važniji nego KUP, a razigrani Faye nam je na 4  realno mnogo važan za PO.

Reglenda i Berona ne mozes napolje. Stratos je najbolji igrac ovoga tima, istinski lider i pokriva nam 3 i 4.
Tri stranca u startu imas cekirana.
Za jedno mesto ti konkurisu tri stranca -Faje, Odzo i Cirbes.
Ekipa nece ostati samo na Risticu kao centru. Suludo je da momak koji je do skoro dobijao sansu na kasicicu bude jedina opcija. Cetiri pokriva Borisa, a spustace se i Stratos koji i tu pravi ozbiljnu prednost. Verovatno i koji minut za Keselja.
Tako da ce jedina nedoumica opravdano biti Cirbes ili Odzo. Takva je situacija.

bm

Slažem se ako po svaku cenu idemo na osvajanje KUPA.
ako razmišljamo dugoročnije, bolje je "odmoriti" Berona i uvesti u igru još jednog igrača na poziciji 2 i konačno prelomiti ko je taj igrač.
Baron i Cirbes da se posvete treningu i vrate psihički u ekipu.
Fayeu trebaju utakmice a ovoj dvojici hlađenje, pauza. Taman posle kupa imamo 4 utakmice do PO.

Александар95

Treba imati u vidu da će se odabir stranaca vršiti isključivo prema (potencijalnom) meču sa Partizanom, a imajući u vidu da je derbi specifična utakmica, sa specifičnom atmosferom, pa i suđenjem, prednost svakako ide Cirbesu. Uz to, mi smo prvi derbi počeli u petorci sa Odžom, a Lendejl mu je za par minuta ubacio čak 3 trojke i poslao ga na klupu. Tek kad je ušao Cirbes mi smo se koliko toliko stabilizovali. Odža vrlo lako mogu da navuku na neke faulove prilikom postavanja blokova, a pod košem će ga vrlo verovatno prebiti, a on i inače slabo koristi svoju snagu na pravi način. Ne bi me čudilo da nakon svega i ovog hlađenja Cirbesa, on bude i naš najbolji igrač u tom finalu, do kog bismo morali da dođemo bez obzira na izbor igrača.

Цитат1: bm  01 Фебруар 2019, 11:48:55
Slažem se ako po svaku cenu idemo na osvajanje KUPA.
ako razmišljamo dugoročnije, bolje je "odmoriti" Berona i uvesti u igru još jednog igrača na poziciji 2 i konačno prelomiti ko je taj igrač.
Baron i Cirbes da se posvete treningu i vrate psihički u ekipu.
Fayeu trebaju utakmice a ovoj dvojici hlađenje, pauza. Taman posle kupa imamo 4 utakmice do PO.

A za šta to da odmaramo Berona? Mi nakon kupa praktično da nemamo rezultatski bitan meč sve do plej-ofa. Normalno da će se ići na osvajanje kupa po svaku cenu.