Анкета

Да ли једна трибина стадиона треба да носи име Драгослава Шекуларца?

Да
146 (93.6%)
Не
10 (6.4%)

Укупно гласова: 156

Аутор Тема: Драгослав Шекуларац - одлазак легенде  (Прочитано 8927 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже cubico

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 94
  • Репутација: +65/-76
Одг: Драгослав Шекуларац - одлазак легенде
« Одговор #80 послато: 10 Јануар 2019, 17:01:16 »
Ja sam u šoku. Zar se tako ponaša počasni predsednik Crvene Zvezde. Menjam mišljenje o njemu za 180 stepeni. Kakvi god da su odnosi on mora službeno da se pojavi pa neka radi privatno šta hoće.

Ван мреже EmptyClip

• Ђенкин чукунунук
  • Члан ФК
  • Поруке: 9.834
  • Репутација: +4947/-10055
  • "реалиста"
« Одговор #81 послато: 10 Јануар 2019, 17:09:07 »
ајде више са моралисањем

Ван мреже Miki PN

• Члан ФК
  • Поруке: 5.614
  • Репутација: +2226/-1486
  • Ostro i na prvu!
« Одговор #82 послато: 10 Јануар 2019, 17:53:36 »
Preteraste ga.
Nije dosao i gotovo.

Tu su bili svi iz kluba koji treba da budu i to je to.

Slika Pižona kako plače je nesto sto me je bas pogodilo. Jedna Zvezda plače kada druga odlazi u večnost.

Ван мреже NNLice

• Пријатељ РСБ-а
  • Члан ФК
  • Поруке: 1.322
  • Репутација: +533/-404
« Одговор #83 послато: 10 Јануар 2019, 17:54:45 »
Ко зна шта се ту дешавало између њих двојице, тако да ту треба да стане прича. И ја мислим да у оваквим ситуацијама треба да се дође небитно да ли је Џајић почасни председник или не. Није то неки банкет где се Шекуларцу додељује неко признање или тако нешто, па да не дпђе ако су били у свађи. Али шта ако је Џајићу неко из Шекуларчеве породице рекао да је persona non grata или тако нешто? Неке ствари превазилазе званичне функције. Није ни Шекуларац био цвећка, критиковао је релативно често клуб последњих година када би по мом мишљењу било корисније да се тако нешто не износи у јавности. Треба ствари сагледати објективно.

Ван мреже krmpotic

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.361
  • Репутација: +331/-474
« Одговор #84 послато: 10 Јануар 2019, 18:44:35 »
Ко зна шта се ту дешавало између њих двојице, тако да ту треба да стане прича. И ја мислим да у оваквим ситуацијама треба да се дође небитно да ли је Џајић почасни председник или не. Није то неки банкет где се Шекуларцу додељује неко признање или тако нешто, па да не дпђе ако су били у свађи. Али шта ако је Џајићу неко из Шекуларчеве породице рекао да је persona non grata или тако нешто? Неке ствари превазилазе званичне функције. Није ни Шекуларац био цвећка, критиковао је релативно често клуб последњих година када би по мом мишљењу било корисније да се тако нешто не износи у јавности. Треба ствари сагледати објективно.
po mom mišljenju privatno nije morao da dodje ali kao Počasni predsednik kluba je MORAO da dodje

Ван мреже Nameless

• Звезда му је све
  • Поруке: 4.691
  • Репутација: +953/-503
« Одговор #85 послато: 10 Јануар 2019, 18:51:14 »
Фотке са сахране - клупски фејсбук.

« Последња измена: 11 Јануар 2019, 07:28:32 Nameless »

Ван мреже Red hart

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 15.798
  • Репутација: +8005/-3298
« Одговор #86 послато: 10 Јануар 2019, 20:00:57 »
Срце ме забољело кад сам видио Шошкића да је дошао једва говорећи и ходајући. Хвала му од срца!!
Druga su to vremena bila, tad su bili prvo ljudi, pa igrači u različitim dresovima.
Pižon je duša od čoveka, neiskvaren do bola. Kakav je tek igrač i majstor bio, teško je i objasniti nekom ko nije gledao. Neverovatan.

Ван мреже Djons91

• Члан ФК
  • Поруке: 3.427
  • Репутација: +2069/-1196
  • Нису нас сломиле, ове тешке године!
« Одговор #87 послато: 10 Јануар 2019, 20:32:08 »
Cole Jankovic je pre par godina u jednom intervjuu rekao da Sekularac u novcaniku nosi sliku Dzajica sa lisicima i pokazuje svima. Ko zna sta je sve bilo medju njima. Svakako da je Sekularcu smetalo sto se Dzajic obogatio preko Zvezde, ali ne verujem da je samo to u pitanju. Ovaj gore navedeni intervju Sekularca, sam procitao pre neki dan i pretpostavio sam da se Dzajic nece pojaviti na sahrani. Moje misljenje je da je ok sto nije dosao, jer ga ni sam Sekularac nije zeleo tu.

Ван мреже Nićifor

• Члан КК, Члан ФК
  • Модератор
  • Поруке: 2.902
  • Репутација: +789/-597
« Одговор #88 послато: 10 Јануар 2019, 23:03:52 »
Trg Oslobođenja (nisu mogli bezličnije da ga nazovu) ili Autokomanda - svakako bi prikladnije ime bilo Trg Šekularca.

Ван мреже bari91

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 467
  • Репутација: +641/-236
« Одговор #89 послато: 10 Јануар 2019, 23:18:10 »
Zna se da nisu bili u dobrim odnosima, da nisu pricali. Bilo je tu i puno bockanja, po neki put i potpuno besmislenog (Sekijeva izjava da Dzaja nije ni medju 10 najboljih, nema veze sa mozgom - toga je svestan bio sigurno i sam Seki). Medjutim, sta god da je bilo, ko god da je bio vise u pravu, ili manje u pravu - danas to nije smelo da bude bitno. Ne znam kakav problem da je postojao izmedju njih, tim razlog vise da Dzajic dodje i da bude veliki covek.

Danas je drzana komemoracija Dragoslavu Sekularcu - fudbaleru, drugoj Zvezdinoj Zvezdi, sportisti koji je dao nemerljiv doprinos izgradnji ovog kluba. U situaciji kada od sportskih velikana koji su Sekija poznavali, verovatno nisu dosli samo oni koji su bili spreceni - Dzajic, pocasni predsednik kluba, treca Zvezdina Zvezda, ne dodje. Tuzno... Nije on danas trebao da dodje da se pokloni Sekularcu coveku i njegovim osobinama, da place ili da se folira. On je morao da dodje da se pokloni Sekularcu, jednom od 5 bisera, legendi svetskog fudbala, legendi koja je gradila reputaciju kluba ciji je on pocasni predsednik.

Zvezda je veca od svakog njenog pojedinca. To mnogi, vrlo cesto zaboravljaju.

Vidim da je dosta ljudi vec reagovalo na ovaj slucaj. I treba tako. Ko god da je u pitanju, pa bio to i Dzajic, uvek treba ukazati na pogresan postupak...

Tako i ovo sto sam ja napisao. Nije poenta da se delimo u nekakve tabore, kopamo po istorijatu njihovog odnosa, merimo ko je bio vise u pravu... Poenta je da je zalosno kada na komemoraciju dodje i neki Bjekovic, a nema onoga ko je tu morao da bude.

Ван мреже Epaminonda

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 227
  • Репутација: +104/-146
« Одговор #90 послато: 10 Јануар 2019, 23:54:28 »
Jedina izvinjavajuca okolnost za Dzajica bi bila ta da je porodica trazila da on ne dodje. Inace je ima obavezu da dodje, prvo kao pocasni predsednik Zvezde, na sahranu drugoj Zvezdinoj zvezdi, a potom I kao covek da postupi po onoj "o mrtvima sve najbolje", makar tako I ne mislio I makar imali sukobe za Sekularcevog zivota.

Ван мреже iggi

• Члан ФК
  • Поруке: 766
  • Репутација: +490/-453
  • МНОГИ СУ ХТЕЛИ ДА СРУШЕ НАМ СВЕ...
« Одговор #91 послато: 11 Јануар 2019, 02:41:27 »
Причате напамет, није ово церомонија нека да људи дођу чисто ради протокла. Сахрана је, сам Шеки је између редова рекао да Џаја ту није добродошао. Из клуба су били сви осим њега тако да дижете фрку где је нема.

Ван мреже Niko kao Zvezda

• Члан КК, Члан ФК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 3.259
  • Репутација: +814/-1797
  • A SAD PRAVAC MARAKANA!
« Одговор #92 послато: 11 Јануар 2019, 09:04:16 »
Pojavio se Marko Valok, sa svojih 90 i kusur godina...   :hail:

Mnogo je bio postovan Seki, iako ponekad nije bio nezan prema okolini.

Veliki majstor, istinska legenda kluba i Sveta.

Ван мреже Ogisha

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 3.686
  • Репутација: +2810/-1666
« Одговор #93 послато: 11 Јануар 2019, 09:43:09 »
Шта да се каже више, ништа у животу не треба да нас чуди.

Људи који су Звезду довели у стање клиничке смрти су били ту, људи који су блиски Партизану и вероватноу себи желе све најгоре Црвеној звезди су били ту, макар да испадне да поштују и њу и њену легенду.

Џајић је морао да буде на комеморацији у својству почасног председника, мислим да за то никаквог оправдања нема.

Ван мреже vulevojaividak

• Члан ФК
  • Поруке: 5.648
  • Репутација: +4610/-4092
« Одговор #94 послато: 11 Јануар 2019, 10:28:37 »
Ima slucajeva kada porodica zatrazi da se neko ne pojavi na sahrani..

Mozda je to i ovde bio slucaj, vreme ce da pokaze..

Sekularac sjajan fudbaler, i kao sto vec i napisah jedan od najzasluznijih sto je Crvena Zvezda ovde gde jeste, i sto imamo toliko navijaca, jer ljudi su isli njega da gledaju..Bio je atrakcija, neverovatan fudbaler i u ono vreme biti izabran u tim sveta je bilo cudo...

Medjutim, kao covek je bio prgav, i cesto je u javnosti znao da opljune Crvenu Zvezdu kao klub, sto mozete naci i na ovom forumu, kada smo komentarisali neke njegove izjave...Iz toga verovatno proizilazi i njihov sukob, i vrlo moguce zelja da Dzajic ne bude na komemoraciji...

Ван мреже Ogisha

• Члан клуба
  • Модератор
  • Поруке: 3.686
  • Репутација: +2810/-1666
« Одговор #95 послато: 11 Јануар 2019, 11:14:53 »
Ја сам причао о комеморацији, не о сахрани. Комеморацију је организовала Црвена звезда, као знак поштовања према својој легенди.

Ван мреже VukSlo

• Пријатељ КК, Пријатељ РСБ
  • Члан ФК
  • Поруке: 379
  • Репутација: +370/-165
« Одговор #96 послато: 11 Јануар 2019, 13:18:35 »
Ima slucajeva kada porodica zatrazi da se neko ne pojavi na sahrani..

Mozda je to i ovde bio slucaj, vreme ce da pokaze..

Sekularac sjajan fudbaler, i kao sto vec i napisah jedan od najzasluznijih sto je Crvena Zvezda ovde gde jeste, i sto imamo toliko navijaca, jer ljudi su isli njega da gledaju..Bio je atrakcija, neverovatan fudbaler i u ono vreme biti izabran u tim sveta je bilo cudo...

Medjutim, kao covek je bio prgav, i cesto je u javnosti znao da opljune Crvenu Zvezdu kao klub, sto mozete naci i na ovom forumu, kada smo komentarisali neke njegove izjave...Iz toga verovatno proizilazi i njihov sukob, i vrlo moguce zelja da Dzajic ne bude na komemoraciji...

Pritom zaboravljate da ljudi kako stare malo i gube razum i dodir sa realnoscu i svakako postaju zadrtiji u svojim stavovima. Nije opravdanje ali svejedno...Ja sam svojim roditeljima pre 10-15 godina i mogao da diskutujem ili ne-daj-boze da im promenim misljenje. Sada - nema sanse.

Ван мреже EmptyClip

• Ђенкин чукунунук
  • Члан ФК
  • Поруке: 9.834
  • Репутација: +4947/-10055
  • "реалиста"
« Одговор #97 послато: 11 Јануар 2019, 13:22:11 »
Pritom zaboravljate da ljudi kako stare malo i gube razum i dodir sa realnoscu i svakako postaju zadrtiji u svojim stavovima. Nije opravdanje ali svejedno...Ja sam svojim roditeljima pre 10-15 godina i mogao da diskutujem ili ne-daj-boze da im promenim misljenje. Sada - nema sanse.
Зато се неке ствари гурају под тепих. Шекијеви интервјуи, Мокини интервјуи, овај Џајин потез.. Док није нешто озбиљно не треба пумпати, само штету имамо.

путем тапатока

Ван мреже vulevojaividak

• Члан ФК
  • Поруке: 5.648
  • Репутација: +4610/-4092
« Одговор #98 послато: 11 Јануар 2019, 13:22:39 »

Nije ti dobro poredjenje, i tu se zaustavljam...

Ван мреже Classic

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 68
  • Репутација: +162/-43
  • xxx
« Одговор #99 послато: 11 Јануар 2019, 15:39:25 »
Navijači Zvezdini samo red stare. I vrštavaju se u red starih mudraca zvezdaša. Drugi ljudi stare, mi smo Srbi.