• Welcome to РСБ Форум / RSB Forum. Please login or sign up.

Зимски прелазни рок 2018/19

Started by Косјерац, Dec 17, 2018, 10:26 pm

Previous topic - Next topic

Бошко 996

Немам неко специјално мишљење о Јирки, надам се да ће ме демантовати, али делим мишљење са оним што је до сада писао Тимотије.

pavle1

Ne znam sto svi pricate o nekoj prodaji Causica a on decko igrao na startu sezone u Arsenalu iz Tule .
Igrac moze da ima 2 kluba za sezonu tako da tu prodaju zaboravite , isto tako ne treba pominjati ni prodaju Boacea.

Realnost je da Srnic ode ovaj rok , Milic takodje , raskid pozajmica ova 2 stranca isto tako.
Ne vidim razlog da se ne pojuri neki stranac jer imamo mesta za jos jednog ako odu Kafu i Sumaila.

Sto se tice stranaca , u sledecoj polusezoni : Jirka , Ebesilio ,Boace.

Inace ispucasmo 8 stranica a nista nezvanicno kao i zvanicno  nismo culi na temi .

Подршка севера

Quote from: Душан С. on Dec 19, 2018, 02:01 pm
Sto se tice Causica, kod njega je jasno da na terenu ne pokazuje isto ono sto i na treningu, jer je razlika nebo i zemlja. 1.6m nas kosta taj transfer, sto jeste jezivo, ali sta sad.. ostaviti ga, pa da vidimo na prolece.

Treba mu dati sad sansu kad prodje pripreme sa timom....ova sad polusezona ce biti ili ili....Dosao je kod nas,nije prosao pripreme,i odmah pri dolasku je gurnut u tim....hajde da sacekamo jos malo i vidimo sta ce biti....ovo su velike pare ulozena za ono sto je pruzio i za epizodnu ulogu....Ima vrhunsko telo,i gradju ,solidan je trkacki,ali vrlo tanak sa loptom za ovaj nivo....takticki u postavci takodje los....verovatno dosta pokazuje na treningu i dosta radi cim ga Milojevic stavlja u tim,ali ono sto radi na treningu trebalo bi da prenese na teren.Cini mi se da je ukupno odigrao za nas 16-17 utakmica zajedno sa LS,neka neko ispravi ako gresim,...i jedino gde je odigrao dobro i bio upadljiv je utakmica sa Radnikom na Marakani sa igracem vise za nas....sve ostalo je bilo izuzetno tanko da ne kazem lose...Mora bolje za ove pare tu nema dileme.

M.V.P

Od odlaska Causica nema nista, on je dosao kao zelja trenera i nece on dozvoliti prodaju, ostaje nam da se nadamo da ce proigrati posle piriprema sa timom.

Djuro

Caus ce naravno da ostane i naravno ce igrati najvise u drugom dijelu sezone jer miloje tako vidi i tako treba,mene je iznenadio jovancic u prvom dijelu a sto ako odigra par utakmice losije bice mesar,caus je dobar igrac i to ce i pokazati,u benfici b igra momak ilija vukotic prototip svega kako treba mladi igrac da igra,kapiten mlade repre.cg,sut dribling a samo 20,trebalo bi se raspitati jer je momak klasa

bm

Quote from: Душан С. on Dec 19, 2018, 02:01 pm
Sto se tice Causica, kod njega je jasno da na terenu ne pokazuje isto ono sto i na treningu, jer je razlika nebo i zemlja. 1.6m nas kosta taj transfer, sto jeste jezivo, ali sta sad.. ostaviti ga, pa da vidimo na prolece.

ja ne znam šta to Vlada toliko vidi u njemu...aj da mu veeujemo, zaslužio je.

@Boško
i meni je Jirka tanko rešenje.
klasičan trkač, pravolinijski igrač, rekao bih nešto brži Srnić.
totalno drugačiji tip igrača od Bena.
ali aj' da vidimo i njega.

@Pavle1
A Marin?!

Kafu

Što se Čaušića tiče ja isto ne razumem šta je Milojević video u njemu, totalni prosek od igrača bez vezane sezone u kontinuitetu dobrih igara. Negde sam gledao emisiju a mislim na SK gde je rekao lik koji prati naše igrače u Španiji još onda da je realnost Pantića (našeg nekadašnjeg igrača što je igrao u Viljarealu) i Čaušića da igraju drugu ligu Španije dok ne napreduju a to je bilo pre par godina još. On stoji u mestu još sa 20 je igrao isto kao i sada a sada je u najboljim fudbalskim godinama.

Nisam od onih ljudi što slepo veruju treneru jer je uradio šta je uradio. Okej da mu verujemo za taktike ali Milojević nije skaut niti može da bude nepogrešiv kod odabira igrača, jedan Murinjo, Anćeloti pa i Gvardiola pogreše što ne bi i Milojević? Problem je ako tu grešku ne prizna nego pokuša na sve načine da ispegla situaciju i da bude kao da nije pogrešio jer to šteti timu. U ovom trenutku Čaušić ne sme da bude ni ispred Jovančića ni ispred Krstičiće jer su ovi bolji igrači pre svega a da ne pominjem u koliko su boljoj formi jer ako se gleda uložen novac ajde onda da krene Kafu pre Bena pa da se forsira, glupo zar ne?

Jirka me je recimo oduševio na više utakmica. Nisam ga gledao pre naše utakmice ali baš protiv Spartaka pričam sa rodjenim bratom i kažem mu šta misliš kog bi igrača doveo u Zvezdu a on kaže Jirku i bum posle par nedelja eto informacije da smo ga doveli, oduševio sam se jer me lik podseca na Karaska a ne znam zašto konkretno, ima to nešto. Pre svega volim jer je borben i brz a brzina je 80% današnjeg fudbala i razlika izmedju Mbapea i recimo Calhanoglua ili Guedesa ili Sabitzera (iz Lajpciga) je ta što je Mbape sa istim fizičkim karakteristikama brži jedno 3 puta, svi znamo gde je i koliko košta Mbape a koliko koštaju gore nabrojani i zato mislim da je Jirka odličan potez, pogotovo što će Kosanović sa njim raditi i može da napravi od njega bombu.

Igrači poput Jirke su igrači tipa Guedeš ili Zaha a videli smo koliko su traženi i popularni takvi igrači, sve pod uslovom da se lepo razvije kod nas.

Pominjao se negde bio Čavrić, meni je on takodje u najmanju ruku interesantan igrač i oduvek sam želeo da ga vidim u našem dresu, ne znam samo kakva je situacija oko njega? Doduše on je menjao pozicije u karijeri, zadnji put kad sam ga gledao igrao je špica u Slovanu čini mi se.

Љуба

Имају тренери то нешто кад се безразложно "заљубе" у неког играча и ирационално им дају шансу у односу на друге играче који су у бољој форми. Сетите се само Грофа и Сикимића или Лалатовића и Гавре и сличних примера.
"Нема велике љубави без велике радости, али и без велике патње. Е то је Црвена звезда... Волети Црвену звезду није тако мала ствар. Озбиљно вам кажем"- Љуба Тадић

DenaraFCRS

Никакве крупне промене не очекујем ни ја, продају и одлазак пар играча, долазак Јирке и још евентуално 1-2 трансфера. Једини чији одлазак не можемо да приуштимо себи су Борјан и Јованчић, који је апсолутно највеће појачање (ненадано, уз Марина за ког смо знали каква је класа).

Биће тешко уколико дође до растанка са неким од играча за које смо посебно везани попут Савића , Крстичића или Бена, али ако је на обострану корист, нека буде тако. За Вујадина већ знамо да ће се кад тад вратити.

Овде се завршава мој боравак на овој теми, мислим да сви можемо одмахнути јер има ко ће да мозга уместо нас. Олакшајмо и себи и администрацији.  :biggrin:
Ја живим само за тебе, јер ти си мени све...

vatafak

Vulicu istice ugovor na leto sto bi trebalo znatno da utice na cenu, problem je sto ga zele i iz inostranstva i Partizan. Zanimljivo da nema menadzera, sto je bas retkost danas.

Nadam se da ce Jirka doci u ovom roku tj. da necemo produzavati pozajmicu jer ne moze on u Trnavi bunker ekipi da napreduje kao sto bi napredovao kod nas. Taman da se uklopi do leta i kvalifikacija za Evropu, tu ce nam trebati takav profil igraca, trkac koji zna da igra odbranu, to je bar doktorirao u Trnavi.  :bravo:

pavle1

Quote from: bm on Dec 19, 2018, 03:05 pm
ja ne znam šta to Vlada toliko vidi u njemu...aj da mu veeujemo, zaslužio je.

@Boško
i meni je Jirka tanko rešenje.
klasičan trkač, pravolinijski igrač, rekao bih nešto brži Srnić.
totalno drugačiji tip igrača od Bena.
ali aj' da vidimo i njega.

@Pavle1
A Marin?!

Marko Marin ima dvojno drzavljanstvo.

mrm

Quote from: pavle1 on Dec 19, 2018, 05:03 pm
Valjda nema dvojno jer ima nemacko drzavljanstvo a njihov zakon ne dozvoljava dvojno, morao bi da se odrekne njihovog drzavljanstva prvo.

drakulaVA

Quote from: pavle1 on Dec 19, 2018, 05:03 pm

Nemacka ne dozvoljava dvojno drzavljanstvo,tako da Marin ima samo njihovo drzavljanstvo.
Edit: mrm brzi
Jeste davno, ali bilo je! Jeste daleko, ali bice!!!

МилошТЦЗ

Quote from: dejan80 on Dec 19, 2018, 01:26 pm
Ја не очекујем велике промене изузев одлазака, можда 2-3 нова играча и то је то. Нема потребе за неким великим променама језгра тима, изузев уколико неким заслужним играчима стигну понуде да се финансијски обезбеде за цео живот (Бен, Крстичић, Савић...).

На то сам и ја мислио. Очекујем много одлазака, растерећење играчког кадра и максимално 4 нова играча. (Један је већ дошао)

Quote from: Ужичанин on May 23, 2019, 10:47 pm
Навијачи на трибину, певачи у гранд, а фудбалери на терен.

pavle1

Quote from: mrm on Dec 19, 2018, 05:05 pm
Valjda nema dvojno jer ima nemacko drzavljanstvo a njihov zakon ne dozvoljava dvojno, morao bi da se odrekne njihovog drzavljanstva prvo.

Marin kao unuk iseljenika ima pravo na dvojno drzavljanstvo bez obaveze odricanja Nemackog drzavljanstva.
Inace to je pravilo uvedeno da bi se smanjilo useljavanje Turaka u Nemacku no necemo o politici.

Ako nema , nema ni veze ( vredi Marko kao 3 stranca).

Treba sada baciti sapu na neke propale asove iz inostranstva da ne odu preko puta  kao sto je to uradio Antonov i sebi zatvorio vrata Zvezde.
Pre svega mislim na Gajica , mozda je cak realno da nam se vrati i neki nas igrac (necu nagadjati zbog pravila teme ).

Sta mislite  , koliko je realna vrednost Pavkova sada na trzistu ?
Ja mislim da mu je cena 3m evra(Lekic #2). (znam da mi precenjujemo nase igrace cesto te se nemojte gadjati desetinama miliona sada ).