Анкета

U slucaju ponovnog rata na Kosovu, da li biste krenuli u oslobadjanje srpske zemlje?

Da
Ne

Аутор Тема: Космет срце Србије  (Прочитано 151895 пута)

milan79, wolf и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Nameless

• Звезда му је све
  • Поруке: 4.691
  • Репутација: +953/-503
Одг: Космет срце Србије
« Одговор #1140 послато: 14 Јануар 2019, 21:22:31 »
У току је сукоб у Сенату између демократа и републиканаца око зида на граници са Мексиком и америчка савезна Влада је у блокади и то не само административно, него и финансијски, тако да можда и то има утицај на издавање визе Харадинају.

Цитат
Дипломате и „безбедњаци“ вишег ранга у иностранству морају да долазе на посао и без плате, али због половине „административаца“ који су послати кућама, на телефоне Беле куће као и амбасада САД у иностранству „јављају“ се говорни аутомати уместо живих особа, додаје наш саговорник.

Ван мреже Вајти

• Суперадмин
  • Aдминистратор
  • Поруке: 18.862
  • Репутација: +13440/-11164
  • Ипак се окреће...
« Одговор #1141 послато: 14 Јануар 2019, 21:26:49 »
Тај Суд за ратне злочине можда неће испунити своју претпостављену мисију, да злотворе пошаље иза решетака и прогласи их злочинцима, али врло је очигледно да ово није нека трла баба лан прича. Уопште нису морали да га формирају, нити их је ко терао, нити би били приморани да га покрену све и да су били под притиском. Да ли је ово само порука Харадинају и Тачију да су слободни онолико колико им је дозвољено, или је идеја да се убрзо крене у пацификацију албанског националног тела, или нешто треће што још увек не разумемо... Али сам овај Суд је готово бизарно искакање из реалности, па још у време кад Харадинај, уз подршку Американаца, малтене показује средњи прст Бриселу.

Ван мреже Горанац

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 194
  • Репутација: +468/-108
« Одговор #1142 послато: 14 Јануар 2019, 22:19:49 »
Bice osudjeni oni, koji su se pitali malo ili gotovo uopste. Kada dozivotne robije ne dobiju Taci, Haradinaj, mladji Haradinaj, Ceku, Veselji, Limaj...koji je onda smisao tog suda?

Ван мреже Kowalski

• Члан ФК
  • Поруке: 134
  • Репутација: +115/-114

Ван мреже Vlada 89

• Члан ФК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 17.722
  • Репутација: +2448/-3143
« Одговор #1144 послато: 17 Јануар 2019, 14:43:00 »
Ministar je demantovao pisanje pojedinih beogradskih medija da Putin u Beograd donosi rešenje za Kosovo.

- Ne donosi rešenje, on nas pita koje je rešenje. Sa njima redovno razmenjujemo informacije u poslednjih pet, šest godina, još otkad sam ja bio premijer - podsetio je on.

Na pitanje šta zvaničnici Srbije kažu Putinu kada pita koje je rešenje za Kosovo, Dačić je rekao:

- Vi znate naše predloge za kompromisno rešenje, oni podržavaju da nađemo neki kompromis, kritikuju jednostrane poteze Prištine i aktivni su u podršci koju nam pružaju u međunarodnim organizacijama - rekao je Dačić.

Ван мреже Нишлија

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.356
  • Репутација: +1401/-213
  • Циганштура
« Одговор #1145 послато: 17 Јануар 2019, 16:46:55 »
Ministar je demantovao pisanje pojedinih beogradskih medija da Putin u Beograd donosi rešenje za Kosovo.

- Ne donosi rešenje, on nas pita koje je rešenje. Sa njima redovno razmenjujemo informacije u poslednjih pet, šest godina, još otkad sam ja bio premijer - podsetio je on.

Na pitanje šta zvaničnici Srbije kažu Putinu kada pita koje je rešenje za Kosovo, Dačić je rekao:

- Vi znate naše predloge za kompromisno rešenje,
oni podržavaju da nađemo neki kompromis, kritikuju jednostrane poteze Prištine i aktivni su u podršci koju nam pružaju u međunarodnim organizacijama - rekao je Dačić.
Znamo tuki...

Ван мреже DenaraFCRS

• Члан ФК
  • Поруке: 1.098
  • Репутација: +771/-693
« Одговор #1146 послато: 17 Јануар 2019, 16:50:45 »
Интересантна је промена реторике око Косова и код Путина. Више није наш суверенитет на првом месту, сад је некакав консензус и договор на првом месту. Али није Путин крив за ову промену, зна се ко је засрао

Ван мреже Vlada 89

• Члан ФК
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #1147 послато: 17 Јануар 2019, 16:56:24 »
Ma nema tu leba.Da se ne zanosimo.

Ван мреже delboj

• Члан ФК
  • Поруке: 994
  • Репутација: +137/-160
« Одговор #1148 послато: 17 Јануар 2019, 17:09:09 »
Интересантна је промена реторике око Косова и код Путина. Више није наш суверенитет на првом месту, сад је некакав консензус и договор на првом месту. Али није Путин крив за ову промену, зна се ко је засрао
То је виша политика. Проблем су домаћи политичари који се њоме баве. Само ми није јасно зашто овај главни бар не научи напамет како треба говор на руском, него измишља неке непостојеће ријечи, па испадају смијешне реченице. Неколико пута понавља большая часть, то значи већина, велики дио. Онда каже дубокий, мислим да таква ријеч не постоји у руском. И тако, било је још тога, не могу све да попамтим, нисам пажљиво ни слушао, радио сам нешто друго па сам успут чуо.

Суверенитет би морао да буде на првом мјесту. Ваљда је власт по уставу дужна да то штити. Иначе крши устав.

Ван мреже Вајти

• Суперадмин
  • Aдминистратор
  • Поруке: 18.862
  • Репутација: +13440/-11164
  • Ипак се окреће...
« Одговор #1149 послато: 17 Јануар 2019, 17:11:50 »
Nikakav dogovor i konsenzus nisu problem.

Problem je kad se nicim izazvan rukujes sa covekom koji ima srpsku krv na istoj toj ruci.

Ван мреже Милан

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 420
  • Репутација: +408/-264
  • Љубав си ми једина!
« Одговор #1150 послато: 17 Јануар 2019, 17:12:01 »
Он много ради, па нема времена да учи говор напамет. Ионако ти којима је говор намењен, једва да и српски знају...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ван мреже DenaraFCRS

• Члан ФК
  • Поруке: 1.098
  • Репутација: +771/-693
« Одговор #1151 послато: 17 Јануар 2019, 17:14:23 »
Nikakav dogovor i konsenzus nisu problem.

Problem je kad se nicim izazvan rukujes sa covekom koji ima srpsku krv na istoj toj ruci.

Проблем за мене је помињање било каквог договора и консензуса са шиптарима. Није му Космет дедовина па да он тргује и црта границе.

Наравно, поштујем свачије мишљење. Док год је у српском интересу. Ово што овај чини не само да није у нашем интересу него је противно и Уставу

Ван мреже Vasili Zaitsev

• Горан Арсеновић | Оснивач РСБ-а | Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Поруке: 20.271
  • Репутација: +4260/-3300
« Одговор #1152 послато: 17 Јануар 2019, 17:57:43 »
Цитат
ЕУ је посредник, али мало тога постиже“, казао је руски председник, наводећи да се не спроводи оно сто је договорено и у том контексту посебно је истакао чињеницу да још није формирана ЗСО.

Такође је подсетио да је Резолуцијом 1244 предвиђено да одређени број српских полицајаца и граничара може да буде на територији Косова.

„Где су они?“, упитао је Путин и нагласио да међународно право мора много више да се поштује.

Он је рекао да је Русија спремна да сарађује са свима, али да је важно и да се поштује међународно право и да решење буде праведно.

Према његовим речима, нека раније доношена решења као да су имала за циљ да поделе српски народ.

„Треба да убедимо наше партнере да ако желимо мир на Балкану морамо да нађемо компромис и да га одрзимо“, закључио је Путин.

Ван мреже Kowalski

• Члан ФК
« Одговор #1153 послато: 17 Јануар 2019, 18:22:59 »
Komersant: Cilj posete Putina je test za Beograd
Beograd -- Poseta Putina Beogradu ima politički značaj i treba da odgovori na pitanje da li je Srbija spremna da bude ključni saveznik Moskve u regionu, piše Komersant.

Ako ne, Srbija će nastaviti zbližavanje sa EU i NATO, balansirajući između Zapada i Rusije, ocenjuje današnji moskovski dnevnik.

List piše da predsednik Srbije Aleksandar Vučić u poslednje vreme aktivno gura ideju o razgraničenju sa Prištinom, kao uslov za normalizaciju odnosa, bez čega je nemoguća integracija Srbije u EU.

"Moskva je skeptična prema sporazumu Srbije i Kosova, što želi EU, strahujući da će postati protektorati NATO. U Moskvi ne žure ni da podrže ideju o novom razgraničenju, smatrajući da će Beograd time faktički priznati Kosovo. Tako da i posle današnjh razgovora o kosovskoj problematici, njihovo tumačenje može biti potpuno različito, kao što je bilo posle oktobarskog susreta u Moskvi", piše list.

Nesuglasice između Moskve i Beograda postoje i o još jednom principijelnom pitanju, piše list i navodi da je reč o humanitarnom centru u Nišu.

Nezadovoljstvo Moskve izaziva i to što je Srbija, koju Moskva smatra "ključnim saveznikom na Balkanu", preduzela poslednjih godina niz koraka prema NATO, dodaje Komersant.

Ван мреже Горанац

• Звездаш
  • **
« Одговор #1154 послато: 17 Јануар 2019, 18:26:52 »

Covek nam lepo rekao, izaberite sta zelite a mi cemo vas podrzati.

Ван мреже Ian

• Члан ФК
  • Поруке: 7.005
  • Репутација: +4867/-3301
« Одговор #1155 послато: 17 Јануар 2019, 18:28:46 »
Covek nam lepo rekao, izaberite sta zelite a mi cemo vas podrzati.
Kad i gde je to rekao?

Ван мреже Горанац

• Звездаш
  • **
« Одговор #1156 послато: 17 Јануар 2019, 18:33:35 »
Izjava koju je Vasil postavio, ja to tumacim tako.

Ne moze on da pocne da vice "Kosovo je srce Srbije"...

Ван мреже Vasili Zaitsev

• Горан Арсеновић | Оснивач РСБ-а | Члан клуба
  • Aдминистратор
  • Поруке: 20.271
  • Репутација: +4260/-3300
« Одговор #1157 послато: 17 Јануар 2019, 18:38:50 »
Комерсант је прозападни медиј.

Ван мреже Vlada 89

• Члан ФК
  • Пријатељ РСБ-а
« Одговор #1158 послато: 17 Јануар 2019, 18:45:54 »

Ван мреже Kowalski

• Члан ФК
« Одговор #1159 послато: 17 Јануар 2019, 18:54:27 »
Izjava koju je Vasil postavio, ja to tumacim tako.

Ne moze on da pocne da vice "Kosovo je srce Srbije"...

ali je u rečenicu prvo stavio rez. 1244, ono što se ni kod nas (mislim na izdajnika) ne pominje

kod nas se samo pominje briselski spprazum gde se sve izgubilo a samo još zvanična Rusija pominje 1244

i Kina doduše