Анкета

Најбољи у поразу од Улма:

Регленд
Раданов
Човић
Перпероглу
Лазић
Фаје
Берон
Добрић
Ристић
Симанић
Цирбес
Оџо

Аутор Тема: Еврокуп, 6. коло: Улм - Црвена звезда 95:80  (Прочитано 6859 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже psn

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.161
  • Репутација: +480/-573
Одг: Еврокуп, 6. коло: Улм - Црвена звезда 95:80
« Одговор #60 послато: 07 Новембар 2018, 23:47:24 »
Losa utakmica za nas danas... Nije nas sluzio sut osim Dobrica, odbrana losa.

Ulm je odigrao bas dobru utakmicu i svaka im cast na pobedi.

Ван мреже Horus

• Симпатизер
  • *
  • Поруке: 99
  • Репутација: +42/-299
« Одговор #61 послато: 07 Новембар 2018, 23:47:28 »
Uz Dobrica, jedino je Kuzmanovic zaradio dnevnicu...

Ван мреже Milandscz

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 249
  • Репутација: +33/-84
« Одговор #62 послато: 07 Новембар 2018, 23:50:40 »
Poraz opet totalno nebitan ,u totalno nebitnom trenutku nema razloga za brigu.
Jos uvijek smo 1 cigani jel zaboravljate to !?

На мрежи stefcerak

• Ушло у крв и довиђења...
  • Поруке: 12.465
  • Репутација: +3673/-1895
« Одговор #63 послато: 07 Новембар 2018, 23:57:10 »
Mnogo los mec nazalost....

Presisao nas je Ulmom trkom i zeljom i boljom organizacijom svojih napada gde su nas urnisali iz popa gde je Cirbes bio sramotan....vukao se kao prebijen ker....onaj Fotu i Evans su ga sasrali sa distance i brzim prodorima....

I ponovo kad igramo los mec dobijamo iste konture poraza....

Gomila promasenih bacanja.....

Los skok.....

Slab Dzo.....slabi centri.....

I ponovo slabo reagujemo na cvrstu ekipu.....i to nije prvi put ove sezone....posebno u EC....

Jos jedno lose gostovanje u EC...sva tri su bila cemer....ne brine za ovaj deo sezone....ali brine samo tako za buduci period gde dolaze i jace ekipe....te ne treba da se gleda na ovo tek tako....kao nema veze....jer ima veze jer se ponavlja vec vise puta...a jos je prva faza....

Ulm malo i potcenjena ekipa kod nas....cvrsta sa dobrim strancima koji peglace u oba pravca....ovaj Grin peglaci burazer i napred i nazad....jedan od retkih Amera koji to rade i gde se vidi da grize svaki mec....treba obratiti paznju na njega....do juce peglao zabarsku 2 ligu....posle Ulma ide jos bogatija ponuda....paklen igrac...

Pa i dobro poznati Miler je napadacki mocno oruzje...

Evans isto...eskadrila....mocno oruzje iz popa i iz pika...brz....skocan....puter ruka...bas fin igracic....usrao nas je...

Pa i onaj smesni Fotu isto dobro zna da igra....

Nisu su nas za dzabe mucili i ovde...

Plus imaju ona dva tri jos strasna sutera....plus domaci teren....nezgodna ekipa....

Nama kad ne ide osnova Dzo i saradnja sa centrima....onda se srlja sa Beronom i Stratosom....a njih dvojica cesto znaju da zabaguju i posebno kad duze drze loptu ili kao treba da organizuju nesto....sacuvaj boze koliko onda prave gresaka i losih pasova daju...

Ne svidja mi se sto Rile ne dobije malo vise minuta kad Cirbes bude ovako sramotno los kao veceras.....mada i Rile kad udje stegnut i kao da pada sa Marsa na teren....vec nekoliko meceva kad udje u ovim jacim utakmicama ne snalazi se bas....on mi je malo razocarenje ove sezone....ocekivao sam malo vise impulsa i doprinosa od njega....

Sve u svemu.....utakmica koju treba pamtiti i izucavati jer ova utakmica kao nacrtana kako neke buduce ekipe trebaju da igraju protiv nas...i da uce igraci iz istih da se ovo vise ne ponavlja....jer je malo zabrinjavajuce....

I ne treba previse ocajavati jer je tek drugi poraz u sezoni ali opet kazem....poraz koji nije nevazan u smislu buducnosti...treba uciti....

Da Dobrica nije isao sut....ko zna kolika razlika bi bila....

Ван мреже ognja

• Члан КК
  • Поруке: 4.820
  • Репутација: +2526/-2522
  • Nek se Marakani vrate slavni dani!
« Одговор #64 послато: 08 Новембар 2018, 00:04:53 »
Ne znam da li je namera tima da igra u tom tempu, ali sigurno ste primetili da Joe stalno bukvalno u zadnjoj sekundi prenese loptu preko pola.

Mislim da mi danas nismo odigrali utakmicu kakva nama odgovara. Mi moramo da imamo cvrstu i borbenu odbranu, danas nismo imali nikakvu, moramo da vise trcimo u ledja protivniku, i da drzimo utakmicu u nekom brzem ritmu od ovog.

Osim toga, jos jednom se pokazuje da je u modernoj kosarci bolje imati tri cetvorke i dve petice u rosteru umesto tri petice i dve cetvorke.

Nama je iz razloga rotacije, svakako ne kvaliteta, Ristic trenutno visak, a da imamo 3 cetvorke, mogli bismo ubrzavati ritam dosta cesce nekom small ball kosarkom.

Par puta je to i pokusavao Tomic veceras, i to mi je jedno osvezenje u odnosu na ostale stvari na utakmici.

Moze mnogo da se nauci iz ovog meca. Posebno sto se tice odbrane.

Ragland danas nije imao svoj dan u napadu, ali to je nesto sto se moze oprostiti. Medjutim, on osim loseg dana u napadu, danas nije ni igrao odbranu, a to je nesto sto svakako jedan profesionalac, posebno u Evropi, ne sme sebi da dopusta.

Mi nase nalete crpimo iz granitne odbrane. Danas je prosto nismo imali, i moglo je da se nasluti sta ce se desiti.

Pamet u glavu, protiv Olimpije je vaznija utakmica od ove. Mi imamo jasan cilj. Aba ligu. Sve preko je samo bonus, ali nema neku vaznost.

Ван мреже Vlax

• Звезда му је све
  • Поруке: 1.912
  • Репутација: +1126/-483
« Одговор #65 послато: 08 Новембар 2018, 00:17:25 »
Sam po sebi ovaj poray i nije toliko bolan. No, nacin na koji smo igrali, i to sva tri gostovanja ove sezone, je kranje zabrinjavajuci.

Ван мреже Foks

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 112
  • Репутација: +30/-31
  • Zvezdo zgazi ih svee!
« Одговор #66 послато: 08 Новембар 2018, 00:39:14 »
Velika opomena i velika lekcija u isto vreme. Posle ove utakmice neke stvari moraju da se promene. Sto nas narod kaze mora da se podvuce crta. Pre svega tu mislim na ulogu nekih igraca u timu, sta je sa Davidocem, deckom koji je prosle godine igrao EL na ozbiljnom nivou, zar za njega nema mesta u sastavu u EC? Aha Radanov igra umesto njega, pa zasto onda igra 2min? Odlazimo u goste ekipi koja igra jako na prenosu, sa fizicki jakim bekovima, zasto onda ne koristimo fizicki jaceg igraca (Nenadica) ako je receno da ce se tim prilagodjavati protivniku? Simanic ce postati igrac a ne ulazi u igru, pa kada ce to da igra ako ne sada? Mnogo pitanja a malo odgovora. Kako sam imao hvale za Milana i strucni stab sada isto tako imam kritike. Morace dobro da razmisle sta dalje, ovo ne ide ka dobrom.

Ван мреже ДЕЛИЈЕ

• Члан КК
  • Поруке: 673
  • Репутација: +151/-149
« Одговор #67 послато: 08 Новембар 2018, 00:45:28 »
Red bi bio da Nenadić i Davidovac zaigraju.U narednih 16 dana imamo Olimpiju,Monako,Mornar,Andoru i Partizan.Za te utakmice je potreban veći doprinos igrača sa klupe,a Perperoglu neće izdržati svaki meč da igra 20+minuta,Radanov malo igra,a bolje onda da Davidovac igra jer može da da veći doprinos od njega,jer je Deki igrao na Evroligaškom nivou,dok je ovom prva sezona u Evropi,a i Čović bi mogao jedan meč da preskoči.Pomreće nam Regland,Baron,Perper i Faje,mora neko da im se prikluči kao Dobrić,zato bi Tomić mogao malo da promeša karte.Em bi dobili neke novine i u napadu i u odbrani,a plus što su Nenadić i Davidovac željni terena i igre,i verujem da ako dobiju šansu da će odigrati onako kako znaju.Ne bih više da pišem,zna Tomić bolje od mene milion puta košarku,ali ovo je samo neko moje mišljenje.Podrška ekipi i treneru!!

Ван мреже nedst

• Звезда му је све
  • Поруке: 3.108
  • Репутација: +647/-449
  • Za Zvezdu se ne navija ZVEZDA SE VOLI
« Одговор #68 послато: 08 Новембар 2018, 01:32:32 »
Jednostavno nismo licili na sebe, tek smo nesto bili angazovaniji u zadnjoj cetvrtini ali mi nismo delovali raspolozeno a igraci Ulma su goreli od zelje da postignu svaki kos I bili su nekako motivisaniji od nas. Poraz nam ne umanjuje sanse za prvo mesto u grupi ali ipak nismo smeli da sebi dozvolimo bas toliku razliku u poenima za protivnika, narocito sto to nije pravi odnos kvaliteta. Sad je bitno pobediti u ABA ligi I ostati neporazen.

Ван мреже Vucko1985

• Звезда му је све
  • Поруке: 2.082
  • Репутација: +564/-1438
« Одговор #69 послато: 08 Новембар 2018, 01:39:38 »
Ocajna utakmica, bas mucna za gledanje. Cim nam neko zaigra cvrscu odbranu i napravi pritisak na prenosu lopte, mi se raspadnemo. Od samog pocetka sezone mi deluje da ovaj tim koncepcijski ima limite, iako belezimo dobre rezultate, a da mnogi igraci nisu svesni ciji dres nose, previse je sest stranaca u rosteru. Nije mi jasno sto smo dovodili Nenadica i Ristica ako im necemo davati sansu, ili ako ce igrati na kasicicu. Za Davidovca da ne pricam, covek je imao dobru proslu sezonu i umesto da ove dobije vecu ulogu, on nije ni u prvih 12, nelogicno skroz. Njegov status mora pod hitno da se promeni, jer moze biti veoma od koristi. Ovaj tim mi ne deluje trenutno kao sampionski, a da bi to postao mislim da su nam potrebna pojacanja na poziciji pleja i cetvorke, i da se poklope jos neke stvari koje se ticu uigranosti i hemije. Aba liga nam svakako treba biti prioritet, a sto se EK tice ocekujem da se plasiramo u cetvrtfinale, sve preko toga je veliki uspeh.
« Последња измена: 08 Новембар 2018, 01:43:53 Vucko1985 »

Ван мреже ДЕЛИЈЕ

• Члан КК
« Одговор #70 послато: 08 Новембар 2018, 09:46:26 »
Dobrić je dao 21 poen(3/6 za dva,5/8 za tri),imao 5 skokova,2 asistencije,5 ukradenih i  2 izgubljene lopte.On je pokazao tri puta veću želju i borbenost od mnogih igrača,a nije se znalo da li će ići uopšte sa ekipom.On hvata sinoć skokove u napadu,a ovi naši šutaju trojke kad im se ćefne(tipa Baron pred kraj umesto da troši vreme mi umalo da izgubimo razliku iz BG-a,Čova kad sam vido pa šuta iz mesta preko ruke onesvestio sam se).Nadam se boljoj igri i pristupu u Ljubljani,gde neće biti lako.

Ван мреже Red

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 4.058
  • Репутација: +2872/-971
  • We are the fanatics from Red Star
« Одговор #71 послато: 08 Новембар 2018, 09:55:00 »
Касно смо се прилагодили. Мало већа концентрације. Навијали су Немци стално али мора да се држи концентрација...
Последњи напад тек, уместо да чувамо... Колико смо их добили овде, тачан резултат?

Ван мреже ДЕЛИЈЕ

• Члан КК
« Одговор #72 послато: 08 Новембар 2018, 09:55:53 »
Касно смо се прилагодили. Мало већа концентрације.
Последњи напад тек, уместо да чувамо... Колико смо их добили овде, тачан резултат?
Dobili smo ih u BG-u 88-73.

Ван мреже Red

• Члан клуба
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 4.058
  • Репутација: +2872/-971
  • We are the fanatics from Red Star
« Одговор #73 послато: 08 Новембар 2018, 09:58:22 »
Био сам али не могу да се сетим. Па онда су они мало у предности у међусобном скору због већег броја поена. Бићемо ми бољи али ме чисто нервира.

П.С. Хвала Шумар. Одавно се размишљало на ту тему....
« Последња измена: 08 Новембар 2018, 20:39:04 Red »

Ван мреже shumar4life

• Члан ФК
  • Поруке: 2.086
  • Репутација: +922/-499
  • PP CZ
    • Tipodrom
« Одговор #74 послато: 08 Новембар 2018, 10:41:43 »
Био сам али не могу да се сетим. Па онда су они мало у предности у међусобном скору због већег броја поена. Бићемо ми бољи али ме чисто нервира.
Nisu. Gleda se medjusobni duel a mi imamo vise datih koseva na gostovanju. Tako se do sada gledalo. Retko smo bili u ovakvoj situaciji pa vecina nije upoznataa

Ван мреже Kaludra

• Члан ФК
  • Члан КК
  • Поруке: 64
  • Репутација: +20/-32
« Одговор #75 послато: 08 Новембар 2018, 12:13:08 »
Ono kad se poklopi sve kako netreba.Los dan,nerezonski potezi, sutevi,oscilacije,padovi.....Glavu gore i spremiti se dobro za sledecu jer nece biti lako....
« Последња измена: 08 Новембар 2018, 12:19:29 Kaludra »

На мрежи Шапчанин

• Члан клуба, Пријатељ КК
  • Модератор
  • Поруке: 4.807
  • Репутација: +2262/-1013
  • Рачунајте на нас!

Ван мреже Sektor

• J. Edgar Hoover
  • Пријатељ РСБ-а
  • Поруке: 17.990
  • Репутација: +5437/-5724
« Одговор #77 послато: 08 Новембар 2018, 20:05:42 »
KOŠARKA JADRANSKA LIGA CRVENA ZVEZDA
Otrežnjenje
Četvrtak 08 novembar 2018 / Izvor: mozzartsport.com
Utakmica u Ulmu nije posledica opuštanja. Beogradski sastav bio je nadigran - taktički, energetski i psihološki. Crvena zvezda je od prvog minuta upala u kontraritam i nije znala da se izvuče iz kandži bezidejnosti. I tu odgovornost snosi cela ekipa, ne pojedinac

Crvena zvezda je sinoć omanula. Debelo.

Ono što je srpski šampion pokazao u Ratiofarm areni nije bilo ni na marginama onoga što je u bezmalo dva meseca sezone znao da iznese pred navijače i protivnike. Jednostavno, crveno-beli su po svim parametrima našli u kontrastu sa dosad postavljenim standardima. Ekipa Torstena Lajbenata odvela je Crvenu zvezdu u nebrano grožđe. U situaciju u kojoj se dosad nije našla. Da bude na strani onih koji jure ozbiljan zaostatak, ne onih koji ga stvaraju. I u novim okolnostima se nije snašla.

Ako vratimo nakratko film na utakmicu protiv Breše, istu možemo da označimo etiketom - izolovani incident. Igrači su odlično krenuli i ustremili se na kurs sigurne, ubedljive pobede, a onda doživeli brodolom čiji su uzroci nedovoljno jasni. I, tada smo naglasili da je poraz u Lombardiji došao u najboljem trenutku, kao šamar upozorenja. Kroz mečeve sa FMP i posebno Galatasarajem i Cedevitom videlo se da su izabranici Milana Tomića shvatili poruku. Zato su svi rutinski počišćeni .

Utakmica u Ulmu nije posledica opuštanja. Beogradski sastav bio je nadigran - taktički, energetski i psihološki. Crvena zvezda je od prvog minuta upala u kontraritam i nije znala da se izvuče iz kandži bezidejnosti. I tu odgovornost snosi cela ekipa, ne pojedinac. Džo Regland je pokazao mračnu stranu svog karaktera i pomalo nekontrolisano je srljao iz greške u grešku. Možda su njegove želje bile ispravne, ali je izvedba bila loša. To se najbolje videlo kroz situacije koje je želeo da reši, ishitreno tražeći način da neke početne greške ispravi, anulira. Pet neiskorišćenih šuteva za tri poena (4/12 iz igre), uz nekoliko početnih grešaka u prenosu i predaji lopte odveli su u crnu zonu. I sve ono dobro što je kasnije uspeo da uradi nije bilo dovoljno da se napravi pozitivan rezultat.

Kako se motor ekipe našao u kvaru, tako su ostali mehanizmi počeli da trokiraju. Svi izuzev Ognjena Dobrića, kome je samo malo prostora trebalo da pokaže koliko je opasan i zapravo koristan igrač, zbog čega je i zaslužio svaku pohvalu.

Stratos Perperoglu nije uspeo da izvuče one, svoje minute kada je najkorisniji u obe faze. Insistirao je previše na šutevima (4/10 iz igre, 3/7 za dva), iako je i sam bio u lošem raspoloženju i tako praktično onemogućio neke druge igrače da iskoče. Mohamed Faje jeste bio nadomak dabl-dabla, ali se i on stopio u sivilo tima. Izostala je njegova prepoznatljiva energija u oba smera i brzo je bio izbačen iz takta. Baš kao i Majk Cirbes i Majkl Odžo, zbog čega je Milan Tomić dobar deo utakmice igrao košarku sa „small ball“ timom, gde je Faje bio centar, a Radanov i Dobrić kao lažne četvorke.

Ovog puta ni Bili Beron nije uspeo da izvuče stvar. Iza sebe je ostavio nekoliko odličnih utakmica i šuterskih izdanja, ali se nije snašao kod izuzetno agresivne, bespoštedne odbrane Ulmovih igrača. Regland i on nisu uspeli da odgovore na pritisak kako se od dvojice ponajboljih igrača očekivalo. Osim što im je nedostajao fokus, izbor dodavanja bio je neadekvatan za utakmicu u kojoj imate najboljeg „kradljivca“ lopti u liku Džavontea Grina. Očigledno je da je Grin od svog trenera dobio jasne instrukcije kako da se ponaša i da svako dodavanje izvan šablona čeka i pretvara u svoj posed. Zato je na kraju imao šest ukradenih lopti, a najviše on naterao je Reglanda i Berona da zajedno upišu nimalo pohvalnih sedam izgubljenih lopti. Samo u prvom delu utakmice Crvena zvezda je čak dvanaest puta ostala bez napada, posle što je samo olakšalo posao domaćinu da kroz prepoznatljivu, brzu igru iz tranzicije na svom terenu odu do zaista velikih 50:33. Bio je to jasan signal da crveno-beli nisu spremni za borbu, kamoli pobedu u malom gradu na Dunavu.

Crvena zvezda nije bila pripremljena za ovu situaciju. Nije imala Plan B, niti spreman odgovor za jasnu taktiku Torstena Lajbenata - da Zvezdinim receptom dobije utakmicu. I tu se stručni štab našao u problemu. Istina, neće se zbog ovog poraza oglasiti sirene uzbune, ali je bilo jasno da je strategija za susret s Ulmom bila loše koncipirana. Zbog toga je drugo poluvreme Milan Tomić i iskoristio donekle da uvežbava neke druge koncepcije, od pomenute niske petorke, do traženja dobitne kombinacije kroz svojevrsne „leteće izmene“ i stalno traganje za dobitnom kombinacijom.

Na kraju, jedina dobra stvar je što Crvena zvezda nije izgubila sa razlikom većom od one kojom je Ulm savladan u Beogradu. Mada je i to lako moglo da se dogodi posle Beronove nepotrebne jurnjave sa vremenom, kada je prvo šutnuo trojku bez rezona, a onda još dozvolio Patriku Mileru da ubaci lake poene i još ode na liniju slobodnih bacanja. Srećom po crveno-bele, nekadašnji igrač Partizana nije bio precizan...

Crvena zvezda je dobila ozbiljnu košarkašku lekciju u Nemačkoj. Ali, bolje što se sve ono dogodilo sinoć, a ne u nekim, bitnijim momentima sezone. Iz poraza od Ulma može da se izvuče mnogo pozitivnih elemenata. Bitno je samo da crveno-beli shvate da nisu nepobedivi i da, ipak, svako opuštanje može skupo da se plati. A stručnom štabu ostaje da izgrade taj Plan B i sledeći put budu spremni

Ван мреже Aster

• Звездаш
  • **
  • Поруке: 134
  • Репутација: +57/-52
« Одговор #78 послато: 08 Новембар 2018, 20:14:09 »
Солидан текст на "Моцарту". Могли су и мало да се дотакну Звездине одбране. Ипак је примљено 95 поена.

Ван мреже daco82

• Члан ФК
  • Поруке: 2.743
  • Репутација: +1761/-1866
« Одговор #79 послато: 08 Новембар 2018, 22:54:53 »
Za mene ovaj poraz nije iznenađenje, "nategli"  smo se dva puta u kratko vreme, dobili Galatasaraj i Cedevitu plus putovanje za Nemačku. Nije nas išlo, nije bio dan, pražnjenje posle dve bitne pobede. Nemamo mi taj kvalitet da dobijamo sve i uvek bez obzira na sve.

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока